Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיצד מתחזקים את אטם הגומי של גג שמש?

Haim_gds
שימו לב! השרשור הזה בן 5300 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בעקבות השאלה על החלדה בגג שמש (ברכב של אישתי) ששאלתי לפני כשבוע נאמר לי גם כי רצוי להחליף את אטם הגומי של גג השמש מיכוון שלאחר כל כך הרבה זמן האטם מזדקן והיעילות שלו נפגעת. מיכוון שהרכב שלי ושלה זהים אז אותן בעיות עלולות להופיע גם אצלי, לכן רציתי לבדוק כיצד ניתו למנוע אותן.

1. מה בערך תוחלת החיים של אטם הגומי באופן גס?

2. באטם אצלי אני רואה כי ישנם סדקים זעירים בגומי כאשר הגג סגור, האם זה סימן כי האטם לקראת סוף החיים שלו?

3. קראתי כאן כי כדי לתחזק חלקי גומי החשופים לשמש יש למרוח אותם בסיליקון (דובר על מגבים) האם זה פיתרון טוב? אם כן, אשמח לקבל המלצה למוצר מתאים (ספריי/משחה?) וכיצד להשתמש בו

4. האם סיליקון עלול לפגוע בצבע הגג?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיימים חומרים ייעודים לשמירה על מוצרי גומי כגון אטם של הסאן רוף ואטמי דלתות שניתן לרכוש באוטודיפו. אני רכשתי סטיק שנמכר במוסכי צ'מפיון שמתאים למטרה זו.

סיליקון או שמן סיליקון לא פוגע בצבע הרכב.

במידה וקיימים סדקים קטנים באטם של הסאן רוף עדיין זו לא סיבה להחליף את האטם מכיוון שאני מעריך שעלותו של אטם מקורי למרצדס היא כמה מאות שקלים לא כולל עבודה.

כול עוד הסדקים לא גורמים לחדירת מים אני לא רואה סיבה להחליפו אלא ממליץ לבדוק את תקינות האטם אחת לשנה.

untitled.JPG

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר לחלודה, יותר ממומלץ לפי דעתי לפרק את החלון לגמרי ולתקן את החלודות, זה ממש מבעס לבא אחרי לילה של גשם ולשבת בשלולית.

אם הגומי קצת יבש וסדוק, אני מעדיף להשתמש בגריז, זה מה שאני עושה לגומיות אצלי ברכב

ביצוע תיקוני שפכטל ועבודות צבע בבתים,

פרטים בה"פ .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק מה המחיר של החומר לשימור הגומי בגג ומה צורת השימוש המומלצת? (בצ'מפיון הכוונה)

-פולו 16V 6N שנת 2000, -סקודה אוקטביה  2015, גולף 2018,  סופרב 2020

-איוניק 5 עלית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר לחלודה, יותר ממומלץ לפי דעתי לפרק את החלון לגמרי ולתקן את החלודות, זה ממש מבעס לבא אחרי לילה של גשם ולשבת בשלולית. זה מה שמתוכנן ברכב של אישתי ברגע שאצליח לתאם בין המוסך (שמפרק/מרכיב את הגג) לפחח.

אם הגומי קצת יבש וסדוק, אני מעדיף להשתמש בגריז, זה מה שאני עושה לגומיות אצלי ברכב גריז רגיל? הבנתי כי הוא תוקף חלקי גומי

מרק, האם יש מוסך צ'מפיון באיזור רחובות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תלך ותקנה סתם מוצרים מניסיון אישי גריז שמן מנועים והכי מומלץ וזלין.

יעשו את העבודה.

סתם חבל לזרוק כסף

עוד יבוא היום וגם לי יהיה Ford Mustang 67'

חסר לי רק כסף זמן מקום כלים וידע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעדיף מוצרים שנבדקו ונמצאו יעילים ולא גורמים נזק לגומי של הסאן רוף.

שמן/גריז והרבה מוצרים סופחים לכלוך ואבק מהאוויר לכן אני לא ממליץ על שימוש בשמן או גריז להגנה על גומיות הסאן רוף.

נסה לבדוק באתר שלהם אם קיים גם מחסן חלפים בקישור המצורף.

http://www.championmotors.co.il/

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש חומרים ייעודיים לטיפול בגומי כמו "Black Magic" או "Back-to-Black".

אפשר גם להשתמש בקצף לניקוי צמיגים של STP Sun-of-a-Gun Tyre Care.

אם רוצים להשתמש בגריז, יש לוודא כי הוא מתאים לשימוש עם מוצרי גומי. הגריז לא מתייבש ובסופו של דבר יספח אליו אבק ולכלוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5300 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...