Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיית שסתומים במאזדה 6 מערכת הנעת גז (הוקפץ שירשור מלפני 3 שנים ללא סיבה, ולכן ננעל)

bengo10
שימו לב! השרשור הזה בן 4388 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום בירשותי מאזדה 6 מודל 2003 נפח מנוע 2000

הרכב נירכש לפני מ"ס חודשים ,והרכבתי מערכת גז(גפ"מ)

+משמנת ,קראתי בהרבה מקומות שמנועים של מאזדה 6 ופורד מונדאו לא בנויים לעבוד עם גז.

שאלתי היא ???

האם יש מישהו בפורום שניתקבל בבעיית שסתומים ברכב מונע גז

ובפרט מאזדה 6,והאם המשמנת באמת עוזרת ?

תודה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע ,גם על זה שמעתי רק לפני חודשיים

אבל המתקין אמר שזה לא סגור :-(

לפי דעתי אם זה יצא לפועל הענף נסגר,

העסק לא שווה .

אבל לענינינו אני צריך תשובה גבי השסתומים ,למישהו יש ניסיון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שאף אחד לא מכיר מאזדה 6 ששקעו בה

השסתומים (זקוקה לשיפוץ ראש )אולי זו סתם שמועה,

אפילו במוסך המורשה שאני מטפל בו אומרים,"שמענו אבל

לא אצלנו",נראה לי שהכול שטויות.

חשוב מאוד להזכיר בגלל שימוש במערכת גז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שמוע.

עשיתי כמה ראשי מנוע של פורד מונדאו ופוקס ששקעו בהם השסתומים,בכלליות אחרי כמות מרשימה של ראשים שעשיתי למכוניות שעבדו על גז(פוקסים חדשות,פורד מונדאו,ראש אחד של סיויק וראש של מאזדה 3)השסתומים פשוט שוקעים ואם אתה רוצה את מוזמן לבוא אלי לראות שסתומים של פוקוסים שפשוט התכווצו ונרכשו חדשים בעלות של ה70 שקל לאחד(היניקה והפליטה לא אותו מחיר) ועם השיפוץ יצא באיזור ה1500 שקל רק על הראש מנוע,איפה סט שלייף מקורי מים שמן טיפול ועבודה?

לא יודע עד כמה זה משתלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין ממה שאתה אומר כרגע אני נוסע 10.000

על גז עם משמנת ,מה ימיו של המנוע ספורים ,זה מה שאתה אומר

המשמנת סתם בלוף,או פשוט לפרק דחוף .

מה העלות הכוללת +- של כול התיקון ?

סתם ניזרקו 8000 ש"ח פח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אגיד לך את האמת הרמת ידע שלי במערכות גז הוא נמוך ויותר על עקרון הפעולה הכללי,אני לא בדיוק יודע אם יש תוספים ואני לא יודע אם המשמנת בלוף אבל לפי ההגיון כי עובדת.

ימיו של המנוע לא ספורים ואני לא יודע כמה ק"מ הרכבים שעשיתי עברו על מערכת גז כי אני רק משפץ את הראשים אני לא מפרק ומרכיב אותם.

לך תדע אולי הם עברו 10000 ק"מ ואולי הם עברו 50000 אלף קילומטר לפי דעתי כדאי לך לתייעץ עם בנאדם שמבין כזה קצת יותר טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצה ידידותית: הפסק להשתמש בגז אחרת החסכון בדלק שתצליח לחסוך יהיה שליש מחיר של ההשקעה שתשקיע בראש המנוע.

בדוק ומניסיון וכל מי שאכיל אותך את הלוקשים שהשימון מונע את הריסת הראש זה שקר וכזב.

אל תיהיה שפן ניסיונות של הפורום (הודיע מתי הלך לי ראש) תשמע לי, להוריד את המערכת כבר לא משתלם אך כדאי לך לעזוב אותה ולא להשתמש בה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

ברשותי מאזדה 6 שנת 2003 דגם פרימיום מנוע 2300

רכשתי את הרכב לפני כ- 3.5 שנים והתקנתי מערכת גז של פרינס

ולפי המלצות התקנתי גם משמנת

כיום יש לרכב כ- 185,000 ק"מ (כ- 110,000 ק"מ על גז)

עד היום ב"ה לא היו לי בעיות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה עם רכבי סובארו שהגיעו עם התקנה מוכנה מהחברה?

"הסטטיסטיקה הרשמית חושפת כי נהגי מכוניות ותנאי כביש בעייתיים, הם הגורמים לחלק משמעותי מתאונות הדרכים הקטלניות ב-2010 בהן היו מעורבים רוכבי דו-גלגלי". ynet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...

שלום לכולם.

לעניין בעיחות שסתומים במערכות גז.

ברשותי קיה שומה 2001 מזה כ - 6 שנים. קניתי אותה עם 35,000 ק"מ וישר התקנתי בה מערכת גפ"מ

מסוג B גז (חברה המריקאת - בזמנו שווקו המערכות האלה על ידי חבר "הגל הירוק" בכרמיאל בה התקנתי את המערכת). כיום הרכב עשה מעל ל - 310,000 ק"מ, מרביתם ללא משמנת (בזמנו לא נהגו להתקין משמנת, לפני כשנתיים לערך התקנתי אחת ברכב). הרכב נסע במשך 6 שנים מעל ל - 270,000 ק"מ ללא כל בעיה!! לאחרונה (10,000 ק"מ אחרונים), באמת קיימת בעיה בשסתומים אני לא יודע אם זה כתוצאה מבלאי טבעי או כתוצאה מהשימוש במערכת.

תמיד אמרו שהבעירה של הגז יותר יבשה ולכן השסתומים מתייבשים ומתקלים לכן המשמנת אמורה להזרים שמן למנוע על מנת לסכך אותו - אין לי שמץ של מושג אם זה נכון או לא. אני גם יודע שיש רכבים שיותר מתאימים לנסיעה בגז (בעיקר עניין חוזק הראש) ויש כאלה שפחות.

עניין העלאת האגרה, אם הוא נכון, זה בושה וחרפה.

לשאלתך, לדעתי האישית, הייתי מתקין משמנת.

על כל פנים, בחשבון שלי המערכת החזירה את שוויה ואחרי ההחזר נשארו לי בכיס, תקשיבו טוב, בסביבות 80,000 ש"ח!!

למען הסר ספק, אני לא עובד עבור חברה שמתקינה מערכות ואין לי כל אינטרס.

כל אחד יכול לעשות עם המידע הזה מה שהוא רוצה. למי שלא מאמין אני מוכן לצרף תמונות.

מקווה שהצלחתי לסייע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום בירשותי מאזדה 6 מודל 2003 נפח מנוע 2000

הרכב נירכש לפני מ"ס חודשים ,והרכבתי מערכת גז(גפ"מ)

+משמנת ,קראתי בהרבה מקומות שמנועים של מאזדה 6 ופורד מונדאו לא בנויים לעבוד עם גז.

שאלתי היא ???

האם יש מישהו בפורום שניתקבל בבעיית שסתומים ברכב מונע גז

ובפרט מאזדה 6,והאם המשמנת באמת עוזרת ?

תודה .

מזדה 6 בניגוד ל 3 יכולה לעבוד ולהאריך חיים על גפ"מ ישנם הרבה רכבים כאלו שהוסבו ואין להם בעיות.לגבי המשמנת זה נכון שעד לפני שנכנסו המשמנות מהדור החדש שיודעות להזריק שמן לכול צלינדר בנפרד לפי תיזמון מפוקד מחשב היעילות שלהן היתה מוטלת בספק והן נדרשו לכיוון לעיתים קרובות.כיום כמעט כל מנוע יכול להאריך חיים ולעבור 100K בעזרת משמנת רב נקודתית וגם בסיוע הזרקת דלק בעומס ,למי שיודע לעשות חשבון עדיין משתלם להסב רכב לגפ"מ גם במחיר של שיפוץ ראש אחרי 100000 ק"מ וגם ניתן בעת שיפוץ הראש להחליף שסתומי פליטה למחוסמים שעמידים בטמפ' הבערה הגבוהות.

מה שאני כותב פה זה מידע מעשי ולא משמועות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4388 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...