Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

LEON 1.8 TSI DSG - VS - OCTAVIA 1.8 TSI DSG

THE-ONE
שימו לב! השרשור הזה בן 5288 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים.

תקופה ארוכה לא הייתי בפורום מסיבות שונות ומגוונות (לימודים עבודה ושאר אילוצי החיים).

נכון לעכשיו חזרתי בכוחות מחודשים ועם החזרה - הרגשה שהרכב הנוכחי מיצה עצמו.

כיום אני נוהג על גולף TSI 1.4 משנת 2008. יש לציין שאני נהנה מאוד מהרכב אך מרגיש כבר שאני רוצה להתקדם למשהו חזק יותר, מהיר יותר, שירגש אותי יותר בדיוק כמו שהגולף רגשה אותי בשנה הראשונה.

הגולף ברשותי כבר שנה וחצי ואני מאוד מרוצה אך עדיין - רוצה להשתדרג למשהו אחר.

היום הייתי בסוכנות סיאט בהרצליה והציעו לי את הליאון TSI 1.8 DSG שנת 2009 במחיר של 150K (לפני אגרות רישוי וכל מיני מיסים למיניהן, על הכביש היא יוצאת בסביבות ה-153K). זו כמובן עם עסקת טרייד אין במחיר מחירון על הגולף.

בסקודה עדיין לא הייתי אך אשמח לקבל המלצות לגבי האוקטביה החדשה עם אותו המנוע, האם יש טעם בכלל לסור אל סוכנות סקודה או שמא הליאון היא העדיפה מבין שניהן?

לפי מיטב הבנתי, הסיאט איביזה קופרה וה-FR צריכות להגיע במהלך החודש לארץ אך הבנתי שה-FR תעלה כמו הליאון (אם לא יותר), והקופרה תעלה לפחות ב-10K יותר ככה שזה לא בא בחשבון.

התקציב שלי הוא 150K (וזו בהתחשב שאת הגולף אני מוכר בעסקת טרייד אין במחיר מחירון שהוא 106K). אני אשמח לקבל עוד המלצות מכם ולראות אם לא פספסתי מציאות.

דרישות חובה שיהיו במחליפה לגולף:

1. גיר אוט'/DSG

2. רכב חזק ומהיר (לפחות 150 כ"ס, תאוצות שלא נופלות מ-9 שניות במיאוץ ל-100 קמ"ש).

3. רכב חדש מהניילונים

4. סחירות סבירה

תודה רבה למגיבים.

ליאור

Twincharger Stratified Injection

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל כך הבנתי איפה השדרוג. לטעמי לפחות, 2008 מול 2009 זה לא ממש הבדל.

רכב אחד של 8-9 שניות ל 100 , ורכב אחר של 8-9 שניות ל 100 זה גם לא ממש הבדל.

אני לא חושב שאחרי השדרוג תרגיש שאתה ברכב מהיר יותר או שתרגיש שהרכב מרגש אותך. (למעט הכיף הראשוני של קריעת הניילונים).

אני אישית, הייתי משתמש בתקציב למעבר לגולף GTI משומשת עם DSG.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי, מה שלומך?

מה שחשוב זה, לדעת למה היא עדיפה בעיניך על הנוכחית שלך? אלא אם אתה כמובן סתם רוצה להחליף כדי לגוון או כי נגמרת האחריות - ואז אני כמובן מפרגן לך ותהנה :-)

לגבי סיאט: האם הדגמים בארץ כבר עברו את השינוי בעיצוב הפנים? כי הדגם הקודם היה ממש קודר ולא ידידותי, וגם החומרים היו די לא נעימים למגע. אני נהגתי רק על ה- FR (זריז, חד, יציב), כך שיותר מידי על ה- 1.8T אני לא יכול לומר.

לגבי סקודה: אתה תרגיש כי חלק מהחלקי הפנים מוכרים לך - ובצדק ;-) הם נלקחו היישר מהגולף שלך (וחלק גם משלי). הרכב אבל מרגיש ממש משפחתי ולא "צעיר" כמו הלאון (שנראית לא רע באדום ובלבן), והשאלה היא אם אתה צריך את תא המטען הגדול שלו, למשל.

שניהם, להזכירך, עם ארבעה כוכבי ריסוק בלבד, ושוק יד2 לא משהו (פחות רלבנטי אם תעשה טרייד אין גם בעתיד, אבל עדיין משפיע).

במקומך - הייתי הולך כנראה על הלאון. במקומי, אם אלה היו הבחירות היחידות, הייתי הולך כנראה על האוקטביה (איש משפחה למופת).

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן אחת הנקודות החלשות בליאון זה הפנים שלה שפחות מזמין מזה של הצורה הישנה.

אם באמת הדגמים החדשים עברו שינוי בפנים זה מצויין.

מעבר לכך הליאון היא מכונית שמרגישה צעירה יותר, וכן באדום נראית טוב מאוד.

DS 7 CROSSBACK 2019

2019 PEUGEOT 308 GTI

2006 PEUGEOT 307 XT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתי המכוניות דומות מכנית. נסיעת מבחן תתן לך תשובה טובה יותר מכל אלו שתקבל כאן. אלא שאם מכונית נמאסת עליך כל כך מהר, למה להשאר באותה משפחה עם אותה תחושה ? יש אלטרנטיבות אחרות, לא פחות טובות אני מניח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רואה שדרוג רציני במעבר ללאון או לאוקטביה שציינת, רק הפסד של כסף.

אולי כדאי לך לחכות לפולו GTI 2010 החדשה?

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולכם פה מנסים לעזור אך מפספסים את הנקודה.

איני נעול בהכרח על רכבים מקונצרן VAG ואשמח מאוד לשמוע על אלטרנטיבות אחרות - רק שימו לב לדרישות שציינתי.

Twincharger Stratified Injection

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקרון שתי הרכבים שציינת הם דומים. אתה פשוט צריך להחליט איזה רכב אתה יותר אוהב/מעדיף אם זה מבחינה של פרקטיות, עיצוב, נוחות אבזור וכו'. לא מזמן קנינו אוקטביה 2.0 TDI עם DSG, ומאז אני מבסוט מהאוטו חבל על הזמן. אני חייב להגיד גם שהרכב מרגיש מאוד מהיר וזריז עם מנוע הדיזל(שאגב עושה פחות מ10 שניות ל100) אז מה קורה כשהרכב מקבל עוד 20 כ"ס ומנוע בנזין זה יהיה מעניין(לא STI, אבל עדיין מהיר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5288 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...