Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הזרקת מתנול

msds
שימו לב! השרשור הזה בן 3754 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום.

קיט הזרקת מתאנול למנוע.

כניראה ששולחים לי מחו"ל קיט הזרקת מתאנול למנוע, הבנתי שזה מתחבר לסעפת היניקה מאחת הכניסות של הוואקום,ע"י מחבר טי בין צינורות הוואקום.

שאלתי היא , בסובארו יש שני ראשים, כיצד הכי נכון לחבר אותו? לאיזה צד?

בנוסף רציתי לשאול ממי שמבין בעניין, האם מה שאמור להיות במיכל המילוי הוא 50% מים +50% מתאנול , או שיש נוסחא אחרת?

תודה לכל העונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 75
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפי דעתי חכה קצת לפני שיתחילו לשגע אותך פה עם תשובות נכונות \ לא נכונות, חכה לקיט שיגיע ואולי יהיה בו הוראות הרכבה ושימוש מפורטות. אם עדיין תסתבך תעלה תמונה ובטוחני כי יוכלו לעזור לך יותר.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

קיט הזרקת מתאנול למנוע.

כניראה ששולחים לי מחו"ל קיט הזרקת מתאנול למנוע, הבנתי שזה מתחבר לסעפת היניקה מאחת הכניסות של הוואקום,ע"י מחבר טי בין צינורות הוואקום.

שאלתי היא , בסובארו יש שני ראשים, כיצד הכי נכון לחבר אותו? לאיזה צד?

בנוסף רציתי לשאול ממי שמבין בעניין, האם מה שאמור להיות במיכל המילוי הוא 50% מים +50% מתאנול , או שיש נוסחא אחרת?

תודה לכל העונים.

נסה לנסוע עם 50 אחוז מיים 50 אחוז מתאנול - יהיה מצחיק :)

ההצעה שלי - תריץ חיפוש - הנושא נטחן פה מכל כך הרבה כיוונים שזה כמעט עצוב.

FYI - מתאנול סופח מיים- ערבב אותו במיים וכל התכונות שלו יהרסו.

כמובן שהמידע הזה ועוד המון מידע נמצא כבר בארכיוני הפורום - פשוט בצע חיפוש.

רון.

-נ.ב. אם היית מחפש טיפה היית מגלה שאפשר להשיג קיט מתאנול באופן די פשוט - מגיעים אלי ולוקחים את זה שהיה מותקן אצלי, שכן אין לי בו שימוש יותר-

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...

שלום לכולם,התחלתי להתעניין לאחרונה לגבי מערכת להזרקת מתנול,דבר שקיים כבר המון שנים ויש מעטים שנהנים מתוספת הזו.ממה שהבנתי,ומהחומר הדליל שמצאתי בפורום מערכת זו גם שומרת על המנוע על ידי כך שהיא מורידה טמפ' עבודה,מעלה הספק .ז"א רק יתרונות.

מה לגבי הצד האפל שבעניין? מה חסרונות? איך זה עובד בכלל,ומה מערכת כוללת,ז"א מרכיבים מיכל נפרד למתנול,ואם כן לכמה זמן המיכל הזה מספיק ואיפה רוכשים מתנול כאשר זה נגמר? האם מערכת עובדת בדומה לNOS אך ורק בלחיצת כפתור או שהמתנול מוזרק קבוע לחלל הצילינדר?

תודה

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מוסיף את המתנול למיכל דלק, כך שהוא מתערבב עם הדלק.

אם ההתעסקות עם מתנול לא היה כל כך יקר אנשים היו משתמשים בו. אבל מעדיפים לשים אינטרקולר בריא במקום זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתאנול לא מוסיפים למיכל דלק!

מתאנול מוזרק אל סעפת היניקה או במכוניות מוגדשות אל צנרת הגדישה!

טולול ושאר תוספים שמטרתם להעלות את אוקטן הבנזין, הם שמוספים למיכל הדלק.

אין צד אפל למתאנול. הבעייה היא מאוד פשוטה כמו כל שיפור אגריסיבי אחר - טיפשות המשתמש.

כאשר מבצעים כיוונים מתאימים להעלת האוקטן שהזרקת המתאנול מציעה, ואז נהג הרכב משתמש בתערובת לא מתאימה

ואו לא מגיב למנורה שמתריאה על גובה מפלס מתאנול נמוך ובוחר בכל זאת ללחוץ על הרכב - אז כולם מרוויחים, ז"א

כולם חוץ מבעל הרכב...

בניהול מנוע עצמאי ברמות הגבוהות, גם את הUSER STUPIDITY ניתן לבטל באמצעות בקרה במעגל סגור על הגדישה או

על מנתק ההצתה, המחשב מקבל סיגנל על גובה מפלס המתאנול ובמידה והוא נמוך - BOOST CUT, או מעבר למפת SAFE.

בניגוד לדעה הרווחת ולדחיפה הרצינית שאני שומע בזמן האחרון למערכות האלה - הן מתאימות לישומים ספציפיים. שום הונדה סיביק אטמוספרית לא צריכה הזרקת מתאנול. כן יהיה שיפור בשימוש עם צ'יפ מתאים, ולא, אין שום סיבה בעולם

לשים כזה דבר.

ד"א, ניתן להפעיל את המערכת גם באמצעות לחצן חיצוני, זה דווקא הכי פחות מקובל למרות שכמובן הכי פשוט. בד"כ משתמשים ביוניט BOOST שסוגר מעגל כאשר הגענו לBOOST הרצוי ויש מערכות שמגיבות עם מתח מסויים מהMAP או הMAF לקבלת אותה תוצאה למעשה, יש מערכות מתקדמות שמכילות MAP פנימי וגם משנות את כמות ההזרקה פר RPM,

וכמבון האופציה האולטימטיבית - פתיחה ובקרה באמצעות ניהול מנוע עצמאי.

צריך להבין , מתאנול מעלה את אוקטן הדלק, אין שום קשר לNOS. אבל אין שום צורך בהזרקה קבועה שלו, אין צלצולים בסרק (אלא אם אתה דיזל שסובל מתקלה במשאבת סולר..)

Race Smart

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש מערכת הזרקת מתאנול של Labonte (נרכשה והותקנה ב-E&A) הורידה לי את הטמפרטורת יניקה ל-7 מעלות מעל מה שבחוץ ואפשרה לי לקדם 4 מעלות בהצתה בשקט, השינוי מורגש מאד.8)

מילוי - בהתאם לכמות הלחיצות שכן (כמו שיותם אמר) המערכת הבסיסית מופעלת ע"י חיישן לחץ (MAP) וניתן לכוון אותה להכנס בגדישה מסויימת, אצלי נכנסת ב-1 באר ובדרך כלל אני ממלא מיכל אחת לשבועיים.

שוב כמו שיותם אמר מערכת מעולה לרכבים מוגדשים ודיזלים, לא הייתי מתקין ברכב אטמוספרי אבל בעיקרון זה יכול לעבוד עם כיוון מתאים.

הצד האפל הוא כמובן העובדה שאם קידמת הצתה לעבודה עם מתאנול ונגמר המתאנול אז אתה בבעיה.

כמו כן אם המחשב ברכב שלך אינו יודע לכוון את תערובת הדלק עם חיישן Wideband אז יש סיכוי טוב שתסע עשיר מידי ברגע שהמערכת תיכנס ואז אתה תאבד כוח, במקרים כאלה יש להשתמש בחישן MAF כדי לקבל את התוצאה הרצויה מה שאומר שהמערכת תתיקר בכמה מאות שקלים.

אם אתם שואלים אותי, אחד השיפורים היותר מומלצים לרכבים בארצנו החמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי פחות או יותר.תודה על ההסבר.

למעשה מערכת מזריקה בעצמה כאשר טורבו גודש בלחץ מסויים,ומעלה את האוקטן שמצדו מספק יותר כח.במצב שינוע רגיל מתאנול לא מוזרק.הבנתי נכון? כמובן ברכבי טורבו

איפה ניתן למלא את מתאנול בארץ?

במקרה ויש כבר קולר זאת בכל זאת אופציה נהדרת להוספת איזה 20 סוסונים,לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה

א.-לדוגמא,כאשר מערכת מכוונת נניח ל 1 באר והזרקה מתחילה לפעול,הכל טוב ויפה אבל כאשר אני מעביר הילוך מוקדם יותר לפני כניסה של הזרקת מתאנול זה אומר שרכב יסע על תערובת עשירה ותזמון הצתה לקוי? כי כפי שציינת אצלך שינית ב 4 מעלות.

ב.-כמה עולה מילוי מיכל של מתאנול וכמה ליטר הוא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. הרכב לא יסע עשיר כי חיישן ה-Wideband (ברכב עם מחשב שקורא Wideband) יראה תערובת עשירה והמחשב ברכב יוריד את כמות הדלק.
  2. לגבי תזמון ההצתה, קידום ההצתה נהיה בעייתי בגדישה גבוהה, לי אין בעיה של תיקוני הצתה לפני 1.2 באר.
  3. יש גדלים שונים למיכלים, אני נוסע עם 4 ליטר ומילוי עולה 35 שקלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה קורה מעל 1.2 באר,נניח בפיק? סלט? קמפוט?

זה אומר שצריך להגביל גדישה ל 1.2?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה קורה מעל 1.2 באר,נניח בפיק? סלט? קמפוט?

זה אומר שצריך להגביל גדישה ל 1.2?

השאלה לא כל כך מובנת

אם ברכב שלך מותקן ציפ הוא מותאם לגדישה שהוא תוכנן ויכול להיות שיש תיקוני הצתה קלים של מעלה עד מעלה וחצי

ברוב הרכבים יש תיקוני הצתה גם כשהרכב מקורי!

זה קורה בגלל מזג האויר הישראלי ובעיקר בגלל איכות הדלק

אחד היתרונות של הזרקת המתנול היא שניתן להישתמש בדלק 95 אוקטן ובשילוב הזרקת המתנול מגיעים לאזור ה100אוקטן!

ניתן לקנות מתנול ללא בעיה ברחבי הארץ

המחיר ל15 ליטר מתנול כ120ש"ח

בהזרקת מתנול משתמשים ב50% מתנול ו50% מיים מזוקקים{ניתן להישתמש במיים של המזגן}כך שעלות המילוי זולה מאד

אי.אנד.איי אוטוספורט

ברוך הירש 11 בני ברק

03-5702345

http://www.eanda-autosport.co.il/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3754 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...