Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התנגשות שכמעט קרתה לי

Shmulik_Miata
שימו לב! השרשור הזה בן 7793 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

להלן פרטי האירוע

מצורפת תמונה שציירתי כדי להמחיש.

1) אני מתקרב ליציאה מהחינה במהירות של 20 קמ"ש

2)רואה רכב מסוג טרנזיט עומד נוסע בכביש(השדה ראיה מוגבל כיוון שאני רואה דרך גדר ומאחורי הגדר יש פח

3)הטרנזיט הכחולה עולה על המדרכב במהירות של לפחות 40 קמ"ש במקום שבו נכנסים לחנייה, אני כמעט מתנגש בו..

4)הטרנזיט נעצרת על המדרכה כדי לאסוף ילדים (לאן הגענו) הוא לא יכל בכביש??

5)אני עוצר ליד הטרנזיט , צועק עליו ולוקח את הפרטים ומאיים להתקשר למשטרה.

ובסוף התקשרתי

לא מספיק שכמעט התנגשתי בו, היו לו גם ילדים ברכב.. והוא בשיא חוצפתו אומר לי שלא יצאתי משם, בטח שהוא יאמר לי ככה, כי הוא לא הספיק לראות מרוב המהירות שבה הוא נסע..

אגב הוא היה ערבי

כמעט תאונה.JPG

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה דברים:

:shock: למה אתה יוצא מחניה במהירות של 20 קמש????, אני (ועוד נהג חדש) יוצא תמיד, אבל תמיד בזחילה מחניה כשמדובר בחניה שיש בסופה מדרכה, או בכלל..!!!!!(זחילה? 10 קמש + -, הילוך ראשון.)

תשמע אני מציע לך להתחיל לתכנן אתה הנסיעה שלך לפחות 3 מהלכים קדימה (זה מה שאני עושה)..!!!, ראית טרנזיט. גדול. אתה ישר צריך Xטרה תשומת לב..!! אתה הרי ראית אותו וידעת שהוא שם.. ,היית צריך לנסות לנחש "מה היה קורה אם הוא היה:" ובמקרה שלך, "עוצר\עובר, בדיוק מתי שאני יוצא מהחניה"..

אה!!! ולא מבינים כלום מהתרשים!..

בהההה תזהר!, ואתה אשם בדיוק כמוהו, כי יכלת למנוע את המקרה בעצמך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועוד במהירות , כשהמדרכה צרה.

זה לא נורמלי..

נסיעה של 20 קמ"ש היא לא כל כך מהירה- אולי נסעתי קצת פחות ..

בכל אופן , אין שום סיבה להאשים אותי במקרה הזה כיוון שאני לא עשיתי שום טעות

הבחור פשוט חתך מהכביש למדרכה

הבנת??

אני חושב שהתרשים מספיק ברור

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא משנה אם הוא "חתך" למדרכה או נסע על הכביש - זו אשמתך.

עליך מוטלת חובה לתת זכות קדימה להולכי רגל ולמכוניות שנוסעות על העביש \ על המדרכה.

מה היה קורה אם אלו היו אופניים שנסעו על המדרכה ב40 קמ"ש (אפשרי, במיוחד בכבישים שבירידה)?

עליך לשים לב שמשום כיוון לא מגיע כלי רכב כלשהו או בן אדם ורק אז לצאת החוצה מהחנייה גם אם זה אומר שאתה צריך לעצור ולחכות.

זה שהוא היה ערבי זה מאוד מאוד לא קשור לעניין, פעם אחרונה שבדקתי הם גם בני אדם וגם אזרחים של המדינה כמוך. העובדה שהוא עשה עבירה לפי התיאור שלך (חמורה ככל שתהיה) לא היתה מבטלת את אשמתך במקרה זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק התקדמתי לעבר היציאה... מה קורה לכם..

אולי אני לא אצא בכלל ??

סה"כ יציאה נורמלית מחנייה, זה הכל, לא התכוונתי לנהוג שם ב -50 או 80,

רק זחילה לעבר היציאה..

זה הכל

גם הפתח שם כל-כך צר והוא אינו מקנה שדה ראיה , גם המכוניות שמחנות שם אינן עוזרות..

אז אין לכם שום סיבה לבוא אליי בטענות..

רק יציאה נורמלית ,אנשים..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אתה לוקח הכל קשה תגיד? :D

אף אחד לא בא נגדך בטענות, רק מסבירים לך את המצב.

בפועל לא קרה כלום אז אין ממש "אשמים".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עד לא יצאת עד למדרכה כמו שאתה אומר,אז אני לא רואה מה עשית לא בסדר.אבל...

תמיד צריך להיות מוכן לכל תרחיש והמקרה שקרה לך רק היום ועד יקרה הרבה בחיים,ממחיש לך את הצורך בניסיון על הכביש ולא כמו שבלבלת אתמול על כישוריך הרבים שלא מצריכים ניסיון.על הכביש,גם אם אתה הנהג הכי זהיר,הכי אחראי והכי מיומן,תמיד יכול לבוא טמבל שיכור ולהפוך אותך לתעלה (חס וחלילה).ככל שתפנים את העניין הזה כך תהיה פחות מופתע ממצבים כאלו ואחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע מה אתה חושב, אבל זו תמיד תהיה אשמתך. אני יודע שזה מושך להגיד

"זה לא אשמתי זה אשמתו", אבל זה שהוא מפגר זה רק אומר שאתה צריך להיות החכם. בוא נגיד את זה ככה - תאורטית, תחשוב שאין לך שדה ראיה טוב אבל אתה רואה את הטרנזיט. תחכה שניה מה אכפת לך? בכביש אל תיהיה צודק תהיה חכם. זה כמו לומר - הגעתי למעגל תנועה, ראיתי שהאוטובוס לפני מתחיל להכנס לאט אז המשכתי ליסוע, ואז אופס לא שמת לב שהאוטובוס מאט בגלל אופנוע שמתקרב ונכנסת בו, אז זה אשמתך או אשמת האוטובוס שהסתיר לך את שדה הראיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נכונים הפרטים, לדעתי נהג הטרנזיט אשם.

נהג שמתקדם ליציאה מחנייה יכול לצפות להולכי רגל על המדרכה, רוכבי אופנים וכדומה.

קשה לצפות לנהג טרנזיט שעולה על המדרכה ונוסע כאילו היא כביש, ובנוסף זה מסוכן ומנוגד לחוק.

לדעתי צריך לנזוף בנהג הטרנזיט (ללא קשר למוצאו) כיוון שאם הוא היה נתקל ברוכב אופנים שבא מולו במהירות 40 קמש (כלומר שהיה מתקדם מולו במהירות אפקטיבית של 80 קמש) הוא לא היה יכול למנוע תאונה.

קיים אפקט פסיכולוגי שכל אחד מאיתנו חייב להימנע ממנו והוא הקורבן האשם. חוש הצדק האנושי לא יכול לקבל שקורבן (ובמקרה זה הנהג שיצא מהחנייה וכמעט היה מעורב בתאונה) הוא לא אשם. לכן באופן ספונטני תמיד מאשימים את הנהג (שיתכן שהוא גם הקורבן) בתאונה. קראו את העובדות שוב באופן אובייקטיבי ותראו שכל אחד מאיתנו שהיה במצב דומה היה מגיע לכמעט תאונה או אולי אפילו לתאונה.

אגב, השירטוט ברור.

רונן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחי אני לא יודע מה איתך, אבל אני ממש עד השבוע האחרון (סוףסוף רישיון!! :D )ביליתי הרבההההה מאוד ימים על אופניים. מה גם שאני רוכב במהירויות שלא מביישות מכוניות בדרך עירונית.

כשאני נוסע על מדרכה, אפילו במהירות נמוכה, ופתאום רכב יוצא לי מחניה ב-20 קמ"ש, יש לך מושג למה אתה יכול לגרום לי?? אפילו לסתם ילד קטן שרץ ולא הסתכל לכיוון שלך.

אני אף פעם לא סומך על נהגי המכונית שיעצרו לי ותמיד תמיד מסתכל תוך כדי נסיעה שהכל פנוי. וכן, כבר היו לי מקרי "כמעט".

מה שאני בא להגיד פה זה שגם לך יש חלק במה שקרה לך ואולי עכשיו תשים לב יותר לפני שאתה יוצא מחניה וחוצה מדרכה.

אורון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחי אני לא יודע מה איתך, אבל אני ממש עד השבוע האחרון (סוףסוף רישיון!! :D )ביליתי הרבההההה מאוד ימים על אופניים. מה גם שאני רוכב במהירויות שלא מביישות מכוניות בדרך עירונית.

אורון

בירכותי.

גם אני נסעתי בעברי המון באופניים . לצערי הפסקתי בגלל הנהגים שחלקם מתעלמים ואפילו בכוונה תחילה מרוכבי אופניים.

רונן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7793 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...