Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה (או כמעט תאונה) פרייבט ואופנוע - מה דעתכם?

RS6
שימו לב! השרשור הזה בן 7353 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כן, אני גם יודע שכשרוצים לפנות עושים את זה משמאל הנתיב היחיד שיש, ומאותתים - לפני שמתחילים לפנות.

אני גם יודע שכשנוסעים בכביש 20 קמ"ש במקום 40-50 אפשריים ומותרים, צריך להיות מוכן לזה שמישהו יעקוף אותך.

אני גם יודע שאילו היתי עם רכב הוא בכלל לא היה מתחיל לפנות כי תאונה עם מכונית זה גם נזק, ואת המכונית יותר קל לראות ולא צריך באמת להתרכז כדי לראות אותה.

אני גם יודע שאילו היה לי צופר של משאית הוא היה שומע אותו מבעד למערכת והחלון הסגור. ואילו היו לי פנסי ערפל של ג'יפ הוא היה רואה את ההיבהוב שלי.

במקום לחפש אצל אחרים - חפש אצל עצמך. ותראה שיש לפחות מקרה אחד ביום שיכול היה להכנס לך דו"ג מתחת לגלגלים.

אבל מה אכפת לך? בטוח הוא יצא אשם במישפט. אתה כבר תמצא איזה חוק שהוא עבר.

:mm_nah: חבל שאתה מתנהג בקטנוניות שכזאת.

נדמה כאילו אתה אוטם את אוזניך, וכי ברור מראש שבכל מקרה של פגישה בין רכב

לאופנוע - הרכב אשם.

אז כן, אמנם ברב גדול של המקרים הרכב אשם, אבל יש כאלו שלא,

וזה נשמע כמו אחד מהם.

אולי היה מקום לנקוט ביותר אמצעי זהירות (מה שממש לא משתמע מגרסאתו של romer)

אבל בכל אופן, בבירור נשמע כי במקרה דנן רוכב האופנוע נושא עוול בכפיו,

והוא היחיד שגרם לפגיעתו.

כל חור בלילה שחור, אבל של ג'ינג'יות זוהר בחושך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה.

לא התכוונתי אליך.

זה לא היה מקרה תאורתי ולא כאילו מהצד של האופנוען "שלך".

באמת.

פירוט התשובה היה לאדון פאולוס ןלמר סדנה שחושבים שאופנוענים הם עוברי עבירות.

לא טענתי שאני מכיר את פרטי המקרה שלך, שבהן, יכול להיות שאתה לא אשם.

{ עכשיו אני מכיר יותר } .

סליחה.

וחג שמח.

עם מנוף אי אפשר לסרוג סוודר { C }

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה.

לא התכוונתי אליך.

זה לא היה מקרה תאורתי ולא כאילו מהצד של האופנוען "שלך".

באמת.

פירוט התשובה היה לאדון פאולוס ןלמר סדנה שחושבים שאופנוענים הם עוברי עבירות.

לא טענתי שאני מכיר את פרטי המקרה שלך, שבהן, יכול להיות שאתה לא אשם.

{ עכשיו אני מכיר יותר } .

סליחה.

וחג שמח.

אופנועים הם בסדר גמור.

הבעיה היא עם המקרה שתארת בו אתה עברת את העבירה העיקרית שהיתה גוררת תאונה - עקיפה בתוך צומת. החוק שאוסר עקיפה כזו נועד בדיוק כדי למנוע מקרים מעיין אלו.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אולי היתי אמור לעמוד מאחורי ולחכות למוצא ההגה שלו? הרי זה מה שעשיתי במשך הכמה עשרות מטרים שלפני.

לא נורא, כמו שהערתי לעיל - בד"כ תימצא איזו עבירה שהנהג על כלי הרכב מקבוצת הסיכון { לאו דוקא אופנוע } עבר, ולכן ניגרמה תאונה.

אני רק מקוה בישביל כולכם שלא יצא לכם לנהוג על איזה רכב מיושן { אך תקין לחלוטין } על איזו משאית קלה או כבדה, או על אופנוע, לצית לחוקים ועדיין לצאת אשמים.

אגב, בקשר למיקרה שלי, יכול מאד להיות שאם הרחפן לא היה נזכר לפנות ונישאר במהירות שלו במקום שלו, העקיפה היתה נגמרת לפני הצומת. באותה מידה אני יכול לטעון לעקיפה מימין..........

אבל את מי זה מענין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שמשנה פה זה האם הכביש ומכך נובע גם הפנייה הוא בעל שני נתיבים?

אם כן יש שתי אפשרויות:

1. אם נסעת בנתיב השמאלי אז אם האופנוע עקף אותך זה אומר שהוא עקף אותך באותו נתיב שבו נסעת ואז זו אשמתו.

2. אם נסעת בנתיב הימני אז באמת אפשר לטעון שהאופנוע נסע בנתיב השמאלי בפנייה ואתה סטית לנתיב שלו תוך כדי הפנייה (חתכת את הפנייה) וכתוצאה מכך פגעת בו.

כמובן שאם הכביש הוא בעל נתיב אחד אז אסור היה לו לעבור על פניך משמאל (או מימין לצורך עניין זה) בקיצור אסור היה לו לעקוף אותך.

אותי בכל מקרה לימדו בשיעורי נהיגה שבצומת לא עוקפים אבל אני לא יודע אם זה תקף משפטית.

X כ"ס יפניים = X כ"ס צרפתי כפול 1.5

1.כועס ומנצח, כועס ומנצח - כמו חתול

2.כרגע למדתם שיעור מהיר איך הופכים לימון ללימונדה

(ממיטב אמירותיו השנונות של מודי בר-און בעת שידור חצי גמר אליפות "ניין בול" בספורט +5)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שמשנה פה זה האם הכביש ומכך נובע גם הפנייה הוא בעל שני נתיבים?

אם כן יש שתי אפשרויות:

1. אם נסעת בנתיב השמאלי אז אם האופנוע עקף אותך זה אומר שהוא עקף אותך באותו נתיב שבו נסעת ואז זו אשמתו.

2. אם נסעת בנתיב הימני אז באמת אפשר לטעון שהאופנוע נסע בנתיב השמאלי בפנייה ואתה סטית לנתיב שלו תוך כדי הפנייה (חתכת את הפנייה) וכתוצאה מכך פגעת בו.

כמובן שאם הכביש הוא בעל נתיב אחד אז אסור היה לו לעבור על פניך משמאל (או מימין לצורך עניין זה) בקיצור אסור היה לו לעקוף אותך.

אותי בכל מקרה לימדו בשיעורי נהיגה שבצומת לא עוקפים אבל אני לא יודע אם זה תקף משפטית.

זה כביש עם נתיב אחד לפנייה שמאלה ונסיעה ישר. מן הסתם לפני פנייה, נצמדתי לצידו השמאלי.

מעבר לכך, הוא עקף אותי בזמן שאותתי (וכמו שציינתי, אותתי לפני שהוא עקוף אותי), כמו כן, עקיפה על מעבר חצייה ובתוך צומת (הפגיעה ההייתה בזמן הפנייה שלי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אולי היתי אמור לעמוד מאחורי ולחכות למוצא ההגה שלו? הרי זה מה שעשיתי במשך הכמה עשרות מטרים שלפני.

אני רק מקוה בישביל כולכם שלא יצא לכם לנהוג על איזה רכב מיושן { אך תקין לחלוטין } על איזו משאית קלה או כבדה, או על אופנוע, לצית לחוקים ועדיין לצאת אשמים.

תסלח לי אב כל הבלה, בלה, בלה שלך לא משנה את העובדה שאתה עקפת בתוך הצומת ויצרת את המצב המסוכן. נכון שהרכב היה צריך לאותת, אבל זו עבירה עם תרומה קטנה יחסית לשלך.

אתה לא צייתת לחוק ולכן אתה לא "מציית לחוק ויוצא אשם", אתה לא צייתת לחוק, יצאת בזול ולא למדת דבר.

דרך אגב, אם הוא נסע לאט כמה עשרות מטר לפני למה בחרת לעקוף דווקא בצומת? מה גם שנהג עם טיפה שכל בקודקודו מניח שרכב איטי לא יודע בדיוק לאן הוא נוסע ועלול להפתיע, בייחוד בצומת.

אבל יותר קל לטעון לאפליה על בסיס מוטורי מלהסתכל על ההתנהגות שלך עצמך, נכון?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב תאונה באשמת האופנועים.

לומר לכם את האמת , אם האופנוענים רוצים שיתחשבו בהם כבכל כלי רכב, אז

שיוותרו על הקטע של העקיפות ויעמדו בפקק כמו כולם וגם יפנו כמו בני אדם.

יש גם חובות, לא רק זכויות כאופנוע.

לא ייתכן שאני אעקף בתוך הנתיב שלי ועוד בצורה מסוכנת.

זה קורה כל יום כמעט וזה מקומם. :mad:

כל פעם הפחד הזה מחדש שיפגעו לי ברכב(או יתאבדו עליו ויגרמו לי הרבה כאב ראש) מהתמרונים המסוכנים שלהם , או בעמידה בפקק או תוך כדי נסיעה, ובמיוחד שיורידו לי את אחת המראות.(מראה של פולקסווגן עולה כמו אופנוע לידע כללי שלכם.)

עוד תופעה מעצבנת : קטנועים בנתיבי איילון. הגרוטאות האלה שמיועדות לנסיעה ב50 קמ"ש נקרעות באיילון מעכבות את התנועה וגם מסריחות את כל האזור...

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פאולוס, אתה לוקח את מה שאתה רוצה ממה שכתבתי, וזאת בגלל דעה קדומה שלך.

אתה לא מנסה להבין, אתה קופץ למסכנה הראשונה שעולה לך לראש.

תמשיך תמשיך.

וסתם לידע כללי - בשמונה השנים האחרונות, בהם עשיתי מעל ל 1000 ק"מ בשבוע, קרה לי רק פעם אחת שאופנוע באמת הפתיע אותי. {אני מדבר על משאית, ששדה הראיה שלה קטן משמעותית } .

מצד שני - פריבטים זה פשוט גועל נפש! חוסר התחשבות מזעזע! על אחד שנוסע כמו במאדם יש שלושה מניאקים.

תמשיכו .

חג שמח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמשיך תמשיך.

וסתם לידע כללי - בשמונה השנים האחרונות, בהם עשיתי מעל ל 1000 ק"מ בשבוע, קרה לי רק פעם אחת שאופנוע באמת הפתיע אותי. {אני מדבר על משאית, ששדה הראיה שלה קטן משמעותית } .

מצד שני - פריבטים זה פשוט גועל נפש! חוסר התחשבות מזעזע! על אחד שנוסע כמו במאדם יש שלושה מניאקים.

תמשיכו .

חג שמח.

דב קוטב ,

אתה פשוט שוכח שלרוכב אופנוע יש נק' מבט שונה לחלוטין , ועולם מושגים שונה לגמרי לגבי התנועה.

אתה תמיד תשב גבוה יותר מנהג פרייבט , ותראה יותר בהפניית ראש - לכל הכיוונים.

אתה גם מודע יותר לכל החורים בתנועה , לכל אפשרויות שינוי הכיוון וליכולת סגירת המרחק הגדולה של אופנוע.

נהג פרייבט רואה פחות , מודע פחות , ומעיז פחות. הוא גם בהרבה מקרים יודע הרבה פחות על הרכב , בטח על האופנוע , ועל איך פועלים הכוחות בכביש.

לגביו זוהי קופסה שאמורה לשנע אותו ממקום למקום.

אבל , וזה אבל גדול , מי שייפגע מחוסר ההבנה (בד"כ באופן בלעדי) זה אתה כרוכב - ולא זה שיושב בקופסת הפח.

מכיוון שכך , ומדובר בגוף שלך - אתה זה שצריך להישמר שבעתיים , ולשמור על עצמך.

ובטח ובטח לא לעשות שטויות כמו לעקוף באיזור צומת.

במקרה הזה ,למרות שלמכונית הייתה רשלנות תורמת (אולי) אין ספק שהאשמה בתאונה היא עליך , וגם אם לא - כמעט תמיד הנפגע בתאונה יהיה האופנוען.

אני יכול להעיד על עצמי שאני כל הזמן מחפש במראות אופנועים , כי אכפת לי וגם כי אני יודע שביום מן הימים אני עשוי להיות בצד השני.

למרות זאת יש תמיד שטחים מתים , וגרוע מזה : אני לא אחד שנוסע לאט (ובוא ברשותך לא נפרט). קורה הרבה פעמים שאני עוקף , ורואה במראה אופנוע שמגיע מרחוק , אבל במהירות הרבה יותר גבוהה (אתה בטח מודע לזה שקופסה ארבע גלגלית תלוייה לעיתים בנוסעים לפניה במהירות ההתקדמות שלה. זה קצת יותר קשה להשתחל בין נתיבים איתה).

אני נותן את הכבוד לאופנוע , מדליק איתות , מסתכל במראה , מנסה לחזור ימינה (ותזכור שלעיתים המכונית מתעכבת כמה שניות בגלל תנועה מקבילה) - האדיוט חסר המחשבה חותך אותי מימין.

זה לא שסטיתי בשנייה האחרונה. ראיתי אותו , מרחוק. אותתי , ניסיתי לעבור מייד כשהתפנה הנתיב , בדקתי במראה.

עדיין הוא חייב לעקוף דווקא מימין.

למה ?

הרי הוא זה שייפגע. למה לא לחשוב קצת? באמת שהיה לו את כל הזמן שבעולם לראות את האיתות , גם על 200 קמ"ש (והוא לא היה). אבל הוא פשוט מתעלם , וסומך על המהירות של האופנוע. זה לא ביטוח. חבל עליכם.

אם אני , שמחפש אופנועים מתוך ידיעה והבנה , מופתע מכם מדי פעם - מה יקרה עם כאלה שלא מודעים וחותכים בלי אזהרה ואיתות?

נקודה למחשבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

.

מה קרה, קשה להתווכח עם עובדות שאת בעצמך הבאת?

לאיזו מסקנה בדיוק קפצתי, אתה מוכן להסביר?

מה, לא עקפת בתוך הצומת?

תקן אותי בבקשה.

אני מחכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב תאונה באשמת האופנועים.

לומר לכם את האמת , אם האופנוענים רוצים שיתחשבו בהם כבכל כלי רכב, אז

שיוותרו על הקטע של העקיפות ויעמדו בפקק כמו כולם וגם יפנו כמו בני אדם.

יש גם חובות, לא רק זכויות כאופנוע.

לא ייתכן שאני אעקף בתוך הנתיב שלי ועוד בצורה מסוכנת.

זה קורה כל יום כמעט וזה מקומם. :mad:

כל פעם הפחד הזה מחדש שיפגעו לי ברכב(או יתאבדו עליו ויגרמו לי הרבה כאב ראש) מהתמרונים המסוכנים שלהם , או בעמידה בפקק או תוך כדי נסיעה, ובמיוחד שיורידו לי את אחת המראות.(מראה של פולקסווגן עולה כמו אופנוע לידע כללי שלכם.)

עוד תופעה מעצבנת : קטנועים בנתיבי איילון. הגרוטאות האלה שמיועדות לנסיעה ב50 קמ"ש נקרעות באיילון מעכבות את התנועה וגם מסריחות את כל האזור...

אייל,

אתה כותב מחוסר הבנה בצורה ידענית כביכול, וז-ה מקומם.

האופנועים/קטנועים הם הפגיעים.

מניסיון יומיומי בכביש, קטנוע/אופנוע שנוסע או עומד בפקק כמו מכונית, חשוף לגניבות נתיב, הדחפות רכבים לתוך נתיבו וחיתוכים מסוכנים.

אי אפשר לדרוש מהאופנוענים שיתפסו מקטע מסוים על גבי הנתיב "כמו כל רכב אחר" כשבמקביל, הדבר יכול לעלות להם בחיים (קצת יותר חשוב, עם כל הכבוד, מהפגיעה האפשרית ברכב שלך).

לגבי "הקטנועים באיילון" - רק לכלים בני נפח 50 סמ"ק אסור להכנס לאיילון, כל השאר - איטיים ככל שיהיו, חוקיים לנסיעה שם. תן למשטרה לעשות את העבודה שלה ואל תהיה השופט של אותם רוכבים.

(ועוד דבר, אתה מוזמן לרכב באופנוע אחרי אופנוע "שמזהם ומסריח את האיזור" ואח"כ אחרי רכב דיזל שעושה זאת. אני מבטיח לך שאתה תתחנן לרכב מאחורי אותו קטנוע).

הכרובלוג

מחירון אופנועים

מנהל תחום אופנועי הכביש בקבוצת "עופר-אבניר" - המותגים: Suzuki, Aprilia, Moto Guzzi, Husqvarna

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל,

אתה כותב מחוסר הבנה בצורה ידענית כביכול, וז-ה מקומם.

האופנועים/קטנועים הם הפגיעים.

מניסיון יומיומי בכביש, קטנוע/אופנוע שנוסע או עומד בפקק כמו מכונית, חשוף לגניבות נתיב, הדחפות רכבים לתוך נתיבו וחיתוכים מסוכנים.

אי אפשר לדרוש מהאופנוענים שיתפסו מקטע מסוים על גבי הנתיב "כמו כל רכב אחר" כשבמקביל, הדבר יכול לעלות להם בחיים (קצת יותר חשוב, עם כל הכבוד, מהפגיעה האפשרית ברכב שלך).

כרובי ,

דווקא בגלל הפגיעות (היותם פגיעים הכוונה) , הייתי מצפה מאופנוענים לחשוב קצת קדימה.

תראה , הייתי שמח להיות על אופנוע. יש לי רשיון , רכבתי (לא הרבה אמנם , אבל רכבתי) , ואני מאוד מודע לאופנועים על הכביש.

אני לא יכול לקבל את זה שאופנוענים נוסעים מבלי לחשוב מילימטר קדימה.

השילוב הזה - של שופוני אני מלך על האופנוע , יחד עם חוסר ידע ברכיבה בסיסית לא פעם...

תראה את טבלת ההרוגים בקרב האופנוענים , למה להוסיף מילים? :cry:

בקיצור - בתאונות האלה לכולם יש חלק , אבל , כמו שאמרה כתבה פעם ב"מוטו" - בכביש , אל תהיה צודק ,תהיה שפן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7353 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...