Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרויקט לנצ'יה דלתא HF Turbo ל2.0 16V אטמוספרי.

שימו לב! השרשור הזה בן 2230 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז קצת קשה לי לזכור מאיפה לפתוח. אבל סוף סוך זה כמעט נגמר.

הכל התחיל לפני שנתיים כשסיימתי את הטירונות ועם החברה, אז ראיתי מודעת מכירה כאן בפורום לגבי לנצ'יה דלתא GT.i.e אדומה מושבתת. הכרחתי את אבא לבוא איתי לראותה והתאהבתי ממבט ראשון.

הרכב היה מבציר 89' עם מנוע 2.0 8 שסתומים (למה לעזאזל להרכיב בו כזה מנוע?!) ועוד גמור.

מבחינה חיצונית הוא נראה טוב מאד, פנימית ממש לא, היו הרבה פלסטיקים שבורים ולא הרבה חלקים מקוריים.

החלטתי בכל זאת לרכוש את הרכב (מאוהב או לא?!) והוא נגרר אלי כבר באותו יום.

לאחר התייעצויות רבות עם שבי, מומי, יפתח (שרצה טורבו) ואריה (שרצה אטמוספרי) הוחלט לחפש מנוע 2.0 16V של תמה 94' אטמוספרית מכיוון שהוא נחשב חדשני יחסית לשנתון שלו, מטפס גבוה בסל"ד, חזק, אמין וצריכת הדלק שלו סבירה בהחלט, הכל בהראתו של אריה שזכר את המנוע לטובה מהתמה שהיתה לאביו פעם. כמובן שהמחשבה הראשונה היתה להרכיב מנוע מקורי 1.6 אטמוספרי או 1.6T של HF שיושב בול אך אי אפשר למצוא את המנועים הללו בארצנו ועל חלקים אין בכלל מה לדבר. האמת היא שמצאתי אחד של HF TURBO שהיה פתוח ובעליו טען שעבר אוברול ורצה עליו 3000 שקלים, כשהגעתי לראות את המנוע ראיתי שכמויות החול שבתוכו כנראה יעזרו לו להגשים את ייעודו הבא - עציץ. בנוסף נאמר לי שבעליו קומבינטור לא קטן והרבה נפגעו ממנו בעבר לכן וויתרתי.

הגיר נשאר מקורי (HF TURBO) מכיוון שגם המנוע הנבחר מתאים ואין צורך בהתאמות מרובות, וגם הוא עומד במקור בעומס דומה מאד לכן אין חשש לשברים, הקלאץ' קרמי ומוגדל למניעת החלקות.

לאחר תקופה קצרה הרכב עבר למוסך של שבי (בעל המקצוע הנבחר לביצוע הפרויקט) לאחר שנקנה המנוע הרצוי, הרכב לא עלה על הליפט הרבה זמן בגלל סיבות אישיות שלו, אני לא התעצבנתי או כעסתי כי כל עקבה לטובה, כך אני מאמין.

באותה תקופה שכבר איבדתי קצת סבלנות ראיתי פתאום מודעה למכירה של דלתא נוספת, באותו הצבע, אותו השנתון.

קפצתי לבדוק את מצבה והתברר לי שמצבה טוב בהרבה מהרכישה הקודמת, פנימית וחיצונית היא נראתה מצוין (פרט לכמה נקודות חלודה מתחת ובסביבת הגומי של השימשה הקידמית כמובן). החלטתי לרכוש אותה ולהרכיב עליה (דלתא מס' 2) את המנוע ולהפוך את הGT.i.e, הקניה הקודמת (דלתא מס'1) לרכב חלקים.

הרכב נכנס למוסך ומיד התחילה העבודה המקצועית של שבי.

הוא הכין תושבות לבד לגמרי מכיוון שזוהי הכלאה שלא קיימת ותושבות למנוע 2.0 16V יש לאינטגרלה שמורכב עליו טורבו, מה שלא מתאים.

הבעיה הראשונה היתה איך לעזאזל להכניס את המנוע הגדול לתא מנוע הקטן כל כך ללא הוצאת תיבת האוויר,

הבעיה נפתרה והמשימה הצליחה, המנוע בפנים וכך גם התיבה אחרי מדידות רבות.

הכל השתלב מצוין ותוך חודש וחצי הרכב כבר נסע אך הבעיות לא איחרו לבוא.

בעיה נוספת היתה מיקומו של הפולי, מאחורי הגלגל הימני הקידמי וקרוב באופן מפחיד (סביב ה3 מ"מ) לשילדה.

לאחר חיתוכים ותיאומים הפולי יושב מצוין, הרכב נוסע מדהים ואני מבסוט לאחר שבפעם הראשונה אני נוהג על הרכב שמשרה הרגשה של קארטינג מכיוון שיושב נמוך, קל משקל (סביב ה-800 ק"ג) מאיץ ופונה מהר וחד ללא שום בעיות במהלך ה300 ק"מ הראשונים.

ואז, עוד בעיה. המחשב מנתק הצתה ב4500 סל"ד. הכל נבדק במשך שבוע ובסוף התגלה שחיישן הקראנק זייף, הוא הוחלף למשומש במצב טוב יותר והמנוע עולה כמו שצריך (עד 7200 סל"ד).

הוחלט על קניית ארבעה צמיגים חדשים, פירלי P6000 שמספקים את הסחורה לדעתי - לא שיש אופציות נוספת אחרות במידה 185/60/14 ובתקציב של 1000 ש"ח העניינים השתפרו וגם הסיבובים הפכו למהנים.

במהלך כל הזמן שהרכב אצלי מוחלפים חלקי פלסטיק שבורים לכאלו חדשים שהוזמנו מהתפוצות (תודה לאי-ביי) וכמעט כל מה שדורש החלפה הוחלף אך לרכב עדין לא היו חצאיות מקוריות וג'אנטים נורמאליים (מורכבים עליו 14" ישנים של אלפא 33 שלא ממש מחמיאים לו). הג'אנטים שרציתי להרכיב נמצאו על רכב החלקים שלי (דלתא מס' 1) ואחרי שהצלחתי להוציא 15 מתוך 16 ברגים ו3 גלגלים מתוך ארבעה הבורג האחרון בגלגל האחרון החליט שהוא לא יוצא, הברגתו נאכלה והוא פשוט לא רצה לצאת, גם כאשר הורדתי מידה בבוקסה במילימטר או שניים ודפקתי חזק מאד. כלום לא עזר עד היום.

הפיתרון היחיד שחשבתי עליו הוא לרתך לבורג אוזן ולהוציאו כך אך אין לי רתכת והרכב ללא מנוע, מה שאומר שצריך רתכת שתגיע אליך - מישהו שיעזור, אני מקווה שמחר זה יקרה סוף סוך בעזרתו של or444 מהפורום :)

הזמן עבר אך הבעיות כמובן לא נגמרו (תודה למנוע הדפוק שקניתי).

הרכב התחיל לעשן בכמויות ולגם שמן בכמות מטורפת (סביב הליטר ל100 ק"מ).

המצב הגרוע ביותר היה חזרה לסל"ד סרק לאחר אימוץ של המנוע וטיפוס לסל"ד גבוה, אז בעצירה השתחררה כמות של עשן אפור עם ריח חריף של שמן.

החלטתי שאני בודק מה הבעיה, גם שבי וגם אני היינו בטוחים שמדובר ברינגים לכן הוחלפו הרינגים, מיסבי קראנק ומיסבי טלטל ממש לא מזמן.

הרכב עבר הרצה של 1100 ק"מ (כדי להיות בטוח) שבה לא עבר את ה3500 סל"ד לכן לא היתה אינדיקציה האם הבעיה נפתרה או לא. בסופה כמובן הוחלפו שמן ופילטר שמן וגם צינור דלק יבש שיוצא מהמשאבה למיכל.

לפני כחודשיים סיימתי את ההרצה, המנוע נסע יפה מאד, הורגש חזק יותר אבל ממשיך לעשן! (לא נגמל הבחור),

ואותה הבעיה עדין קיימת, אחרי נסיעה בסל"ד גבוה המנוע משחרר ענן עשן. אמנם כמויות השמן שנשרפות קטנות יותר אבל זה לא משנה. הבעיה לא נפתרה! (הסיבה לכמעט בהתחלה).

בשבוע הבא אני מקווה שיהיה לי זמן לנסוע אל שבי ולראות מה נשאר לעשות.

אני ממש לא מתכוון להשקיע במנוע הספיציפי הזה יותר כסף, במידה ויש צורך בכך אני פשוט אקנה מנוע אחר, מאותו הדגם כי מהתוצאה של החיבור אני מאד מרוצה.

אני רוצה להודות לאריה שעזר לי הרבה מאוד (ה-HF שלך מדהימה ברמות!) ולשבי שקרע את התחת וביקש מחירים הוגנים מאוד ועשה עבודה מקצועית עד היום.

אני מעלה כמה תמונות של הרכב אחרי הווקס של אתמול :wink:

שבוע טוב וגמר חתימה טובה,

איתמר.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5#.jpg

6.jpg

ליום יום: Alfa Romeo 147 2.0 TS 2002 with 4 Koni & 30mm MAD lowering springs

לאישה: Alfa Romeo Mito Multiair 135HP 2014

לנשמה: Lancia Delta GTi.e 2.0 16v

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 145
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אאוץ איזה צמרמורת העלית בי, אני לפני 3 שנים הייתי מרחק של 3 אלף שקל מאחת צהובה.

הרכב הזה פשוט חלום בעיניי, אגדה מוטורית יש שיגידו ואני ביניהם.

אבל, לא חבל על הטורבו? איך התאוצה? לא אנמית מדי? כמה אתה מעריך 0-100?

Golf GTi MK5: Revo Stage 2+ - Tein SuperStreet 2 - MILLTeK Performance Pipe - APR Hpfp

למכירה: איביזה טורבו 20VT.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב מרגיש חד ומדויק מאד וזה עוד לפני בולמים-קפיצים.

מגלגול התאוצה פשוט מטורפת, מ0 ל100 פחות כמובן, מתחת ל7 שניות.

לגבי מהירות סופית, השעון נגמר מהר מידי וגם האומץ. :twisted:

מה ששכחתי להזכיר במודעה זה שהרכב הגיע לידי ללא מנוע בכלל אז לא חבל על הטורבו כי לא היה,

ובמידה והיתי רוצה להוסיף זה היה עולה לי לפחות עוד 10K בשקט! מה שלא היה ויהיה לי בתקופה הקרובה.

ליום יום: Alfa Romeo 147 2.0 TS 2002 with 4 Koni & 30mm MAD lowering springs

לאישה: Alfa Romeo Mito Multiair 135HP 2014

לנשמה: Lancia Delta GTi.e 2.0 16v

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו נשמע מדהים, יש סיכוי לראות אותה באיזה מפגש קרוב?

על כמה כ"ס מדובר? המנוע נשמע מעולה.

Golf GTi MK5: Revo Stage 2+ - Tein SuperStreet 2 - MILLTeK Performance Pipe - APR Hpfp

למכירה: איביזה טורבו 20VT.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגלגול התאוצה פשוט מטורפת, מ0 ל100 פחות כמובן, מתחת ל7 שניות.

אני לא יודע מה הסטנדרטים שלך, אבל הוא חזק אם הוא מאיץ מתחת ל-7 שניות. בכל אופן, נשמע פרוייקט מעניין. יהיה מאוד נחמד לשבת ברכב בנסיעה (ולחיצה בגלגול) :-D

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשעה טובה ומוצלחת אתה מתחיל להנות (ולהתענות) מהאוטו.....

אלפא רומאו ספיידר V6 3.2 בציר 2007

טל שביט (1955-2011) זה לא אותו הדבר בלעדייך, אתגעגע לנצח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה יופי של פרויקט ורכב, כל הכבוד על הנחישות !!!

ליאור (שבצעירותו נהג על כזה רכב חדש מהניילון)

Keep The Rubber Side Down ...And...Pedal To The Metal

"מוות לשיעמום"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז קצת קשה לי לזכור מאיפה לפתוח. אבל סוף סוך זה כמעט נגמר.

הזמן עבר אך הבעיות כמובן לא נגמרו (תודה למנוע הדפוק שקניתי).

לפני כחודשיים סיימתי את ההרצה, המנוע נסע יפה מאד, הורגש חזק יותר אבל ממשיך לעשן! (לא נגמל הבחור),

ואותה הבעיה עדין קיימת, אחרי נסיעה בסל"ד גבוה המנוע משחרר ענן עשן. אמנם כמויות השמן שנשרפות קטנות יותר אבל זה לא משנה. הבעיה לא נפתרה! (הסיבה לכמעט בהתחלה).

שבוע טוב וגמר חתימה טובה,

איתמר.

כל הכבוד על ההשקעה

בדברים שלך אתה מציג פרופיל מדוייק של בעל לנצ'יה \ אלפא :)

כל הכבוד

רון.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים תענוג! להסתכל ולקרוא.

אני באמת מחכה לאיזה מפגשון לראות את הדבר הזה מקרוב.

רובר 214 SI למכירה אלפא 75 טורבו למכירה

"הפחד הוא רק תחושה, האומץ לנסות - זאת המעלה" (א.איינשטיין).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2230 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...