Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פולקסווגן פולו/סיאט איביזה/סקודה פאביה- מצא את ההבדלים?

Sunflower
שימו לב! השרשור הזה בן 5288 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

לפי מה שקראתי בפורום ובמקומות נוספים שלושת הרכבים הנ"ל-

פולקסווגן פולו, סיאט איביזה וסקודה פאביה

הם למעשה אותו הרכב עם שינויים קלים.

האם זה נכון? אם כן, איך שהסיאט והסקודה מומלצות בעוד שעל הפולו התקשתי למצוא תגובות חיוביות?

האם שלושתם סובלים מהבעיות של רעידות בהתנעה כשהמזגן פועל ואף כיבוי במהלך נסיעה?

תודה רבה וגמר חתימה טובה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מבחינת מנוע הם זהים וכמו כן הם חולקים הרבה

מכניקה משותפת

ההבדלים הם יותר בגימור, באיכות ההרכבה, בשם המותג

וכו...

בנוסף לשלושתם מחלות ילדות ומחלות כרוניות משותפות

מצד אחד, ויחודיות לדגם מצד שני שעליהם אתה יכול לקרוא לא מעט בפורום

כבעל פולו 2001 אני יכול להמליץ לך בוודאות על הדגם

לגבי רעידות וכיבוי בהתנעה עם מזגן.. במקרה לפני שבוע

נכבה לי הרכב ביציאה מרמזור וכדי לא לעכב את התנועה התנעתי

ישר עם המזגן עובד ונסעתי וובאמת הרכב נכבה לי לאחר מספר שניות

בעצירה הקרובה (תודה לאל הרכב אף פעם לא נכבה לי סתם ככה)

להגיד לך שזו בעיה? לא יודע... גם ככה לא מומלץ להתניע את הרכב

כשצרכן כלשהו עובד (והמהדרין גם ממליצים על לחיצה על המצמד בכדי להקל)

ככה שזה לא אמור לעניין אותך יותר מדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבעלים של איביזה 2002, עוד לא קרה לי כזה דבר..

חוץ מאיכות פלסטיקים בתא הנוסעים, אין לי מילה רעה עליה.

אני מכניס אותה למוסך כל 6,000 לטיפול (יוצא לי משהו כמו כל חצי שנה) בסיסי ועד עכשיו (שנה) לא עשתה לי לי שום בעיה.

מומלצת מאד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מדבר על הדגמים האחרונים של איביזה ופביה ומשווה אותם לפולו הנוכחית/היוצאת הרי שבוודאי הם טובים יותר כי הם מודרניים בהרבה והם מבוססים על הפולו החדשה שאמורה להופיע כאן לקראת ינואר .

...Our necessities are few but our wants are endless

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הפאביה.. מוממלץ מומלץ מומלץ.. גמא כבר מעל 10.000 .בלי שום בעיה.איכות ממש גבוהה לא נופל מהאיכות הגרמנית. מאוד מרוצים.:)

ח חי חיפ חיפו חיפושי חיפושית שלי שלי:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו ברשותי פולו 2001 + 1998 (בתמונה) ואיביזה 2002

מכוניות מעולות !!! כמוך קראתי את התגובות לפני הרכישה ואם כל הכבוד רבות הדעות, חלק קוטלים את הצרפתיות, חלק נאמנים ליפניות וחלק לגרמניות. איש איש ודעתו, מה שחשוב לדעתי הוא איך אתה מרגיש בנסיעה על הרכב ומהם הצרכים שלך ורק על פי זה תרכוש את הרכב. שוק הרכב נפגע בחודשים האחרונים כך שכבר הצטמצמו הפערים בין מכוניות מבוקשות יותר וכאלו שפחות.

נכון, יש דגמים שעד שתמכור תצא נשמתך אבל מבין השלושה שהצגת הפולו והאיביזה נמכרות מהר בתנאי שהן שמורות בעוד שהפאביה שהוא רכב מעולה נפגם מהסטיגמה הישראלית לגביי סקודה.

בגדול, שלושתם זהות ויצאו מאותו קונצרן, ולכן זהות בטוב וברע. השוני נעוץ בצורה החיצונית שהיא שאלה של טעם אישי ובסמל שמולבש בחזית.

בהצלחה.

DOMO2

WELLCOME TO THE END OF THE WORLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף להמלצות על הפביה - כרגע עם השלישית ובקרוב עם הרביעית (או יטי. עוד לא ברור) ואנחנו סופר מרוצים.

הפולו החדשה נראית מצויין מבפנים ומבחוץ, רק חבל שמישהו בפולקסווגן בוחר (לאחרונה) להשתמש בחומרים שמרגישים איכותיים ונעימים פחות מרכבי העבר שלהם.

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוראל, אני מבין מדבריך שבפולו החדשה איכות החומרים נמוכה יותר מבפולו היוצאת. זה נכון ?

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההרגשה הכללית - ולא רק בפולו - פחות נעימה ומוקפדת מעבר.

פולקסווגן בוחרים להשתמש בחומרים גסים ופחות נעימים מאשר בעבר וזה נותן תחושה פחות טובה.

שלא תבין אותי לא נכון...

זה עדיין מרשים יותר מהאירופאיות האחרות והיפניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יכול להתייחס לאבחנה של קודמי לגבי ירידה באיכות חומרי הגימור בתא הנוסעים, אלא לציין שבהשוואה למתחרות אחרות (גם מסגמנט גבוה יותר) הפאביה הנוכחית מצטיינת באיכות גימור והרכבה מצויינת.

בניגוד לרב חברי הפורום אשר ברשותם פאביה, לי יש את גירסת הסטיישן (קומבי) הסופר שימושית ואני ומשפחתי מאד מרוצים.

עד לאחרונה הפאביה הייתה היחידה במשפחת VAG (בסגמנט הסופר-מיני) אשר מציעה גרסת סטיישן, ובקרוב גם האיביזה תוצע בגרסה זאת.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההרגשה הכללית - ולא רק בפולו - פחות נעימה ומוקפדת מעבר.

פולקסווגן בוחרים להשתמש בחומרים גסים ופחות נעימים מאשר בעבר וזה נותן תחושה פחות טובה.

שלא תבין אותי לא נכון...

זה עדיין מרשים יותר מהאירופאיות האחרות והיפניות.

חולק על דעתך. בתערוכת פרנקפורט התרשמתי מאיכות חומרים מצויינת ומספיק משטחים רכים למגע בפולו החדשה. ואולי זה כי אין לי מספיק ניסיון עם הפולו היוצאת, אבל אני באופן אישי לא הרגשתי נפילה באיכות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סופרסוניק, הפולו היוצאת לא הבריקה בתחום תא הנוסעים.

איכותי - כן (למרות שזה הרגיש פחות טוב ביחס לאחיות שלה).

נעים ויוקרתי - ממש לא.

בפולו החדשה יש שיפור ניכר בעיצוב הכללי ובתא הנוסעים.

הפולו החדשה מרגישה בוגרת יותר והיא נראית כמו גולף בהקטנה (לטוב ואולי לרע).

אני אנסה לחדד את הנקודה.

החומרים הקיימים ברכבי פולקסווגן כיום - נוקשים יותר וגסים יותר מאשר בעבר (הלא רחוק) וזה מורגש בפולו החדשה, בגולף ובשירוקו.

לא טענתי שהאיכות הכללית נפגמה.

כנראה שמישהו ב-VW החליט לקצץ בעלויות, לחסוך מעט בחומרים ולבחור בחומרים מעט נוקשים וגסים.

בלי קשר...

הפולו החדשה מדליקה - בעיקר באדום :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני דברים:

א. בתור מי שהיתה לו גולף דור קודם ויש לו את הדור הנוכחי - לא שמתי לב לירידה באיכות החומרים ו/או הגימור, אלא רק לשיפור, שלא לדבר על האבזור שגם כיום עוד לא מגיע בשום רכב אחר בסגמנט הזה.

ב. יש גם מי שלא היו מרוצים מהסקודה שלהם (במיוחד לגבי הפביה) - בצע חיפוש ותמצא. בנוסף, שמעתי גם תלונות על יחס לקוי במוסך המרכזי והתקנה לקויה של אבזור (כזה המותקן בישראל).

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני דברים:

א. בתור מי שהיתה לו גולף דור קודם ויש לו את הדור הנוכחי - לא שמתי לב לירידה באיכות החומרים ו/או הגימור, אלא רק לשיפור, שלא לדבר על האבזור שגם כיום עוד לא מגיע בשום רכב אחר בסגמנט הזה.

ב. יש גם מי שלא היו מרוצים מהסקודה שלהם (במיוחד לגבי הפביה) - בצע חיפוש ותמצא. בנוסף, שמעתי גם תלונות על יחס לקוי במוסך המרכזי והתקנה לקויה של אבזור (כזה המותקן בישראל).

א. אייל, הייתי מספיק פעמים בתאי הנוסעים של הגולף הקודמת והנוכחית (וגם בדורות שלפני, אם זה רלוונטי) - בקודמת החומרים היו שונים - מעודנים יותר.

יתכן שבחדשה האיכות שופרה, אך לא מרקם החומרים. מצטער.

ואגב, אתה ראית אותי מדבר על האיבזור?

ב. ידידי היקר, אני מכיר בדיוק על מה מדובר ועל מי מדובר - אתה כנראה שוכח את מי אתה מנסה לעקוץ.

לגבי התקנות מקומיות - תעשה חיפוש ותראה כמה פעמים אזהרתי שלא לעשות את התקנות מקומיות ברדיו מילאנו - בעקבות בעיות רציניות שהיו לי אחרי ההתקנות שלהם (ולאו דווקא בשקודה, אלא בעיקר בסיאט).

אפשר לעשות את ההתקנות גם בקלאס אי ולא שמעתי על לקוח אחד שהתקין דרכם ונעשה לו נזק (פלסטי או חשמלי).

לגבי השירות - מכיר את הסיפורים, לא מכיר על מה מדובר.

לאחרונה הוחלף מנהל המוסך וחלק ניכר מעובדיו הוחלפו (לאו דווקא המכונאים, אלא יועצי השירות בעיקר) ומאז השירות מעל ומעבר.

בתצורה הקודמת של המנהל מוסך/יועצי שירות/וכו' - השירות היה טוב בעיקר, אך היו מקרים שהכל התנהל בכבדות ועצלנות - מודה ומתוודה אני.

אני מקבל שירות מצויין וכך גם חלק מחבריי שברשותם שקודות (לא רק פביות, גם רומסטרים).

לפני שאתה רץ ומנסה לעקוץ - כדי שתבדוק לעומק את טיב המוסך המרכזי של VW/סיאט - מניסיוני וניסיון המשפחה, אני לא הייתי רץ לשבח אותם.

יועצי שירות עצבניים, חסרי אדיבות, חסרי סבלנות וחסרי ידע טכני.

והמכונאים שם...

אבוי לנו - עוד יותר גרועים.

שבוע לקח להם לאתר שיש לי סדק ברכיב במתלה...

ואני אמרתי להם שיש לי את ההרגשה שמדובר ברכיב כל שהוא במתלה הקידמי - הם חשבו שהם חכמים יותר ממני ושאני הטיפש שלא מבין.

ברגע שנודע להם בדיוק היכן הבעיה - לקח יותר מידי זמן לטפל בה

וגם אז קיבלתי שירות זוועתי ואיומים דביליים מצד איש השירות.

ואייל, כאן אני מסיים עם זה.

לא מתאים לך לנסות לעקוץ ולרדת רמה - אתה איש מכובד ובוגר.

ושלא יהיו ספקות - אין לי שום דבר אישי נגדך.

העובדה שאני צעיר ממך (וצעיר יחסית) - לא בהכרח מעידה על חוסר ניסיון.

לא במקרה הזה.

יש בפורום את הנטייה לנסות ולהשתיק את הצעירים - על היותם צעירים וחסרי ניסיון כיביכול - לא כולם כאלה.

ודברים שאיני מבין בהם או שאין לי ניסיון בהם - אני לא נוגע. עדיפה השתיקה.

אני לא אוהב שמספרים חצי דברים ואת החצי החשוב שוכחים.

שמתי את כל העובדות - והן על סמך ניסיון לא קצר. לא קצר בכלל.

חג שמייח לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5288 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...