Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תופעה מפחידה אחרי הגשם

SPL
שימו לב! השרשור הזה בן 7356 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חזרתי עכשיו מנסיעה באזור רחובות וקרתה תופעה מאוד מאוד מוזרה ומפחידה. האוטו החליק באופן קיצוני ממש כאילו נסעתי על שלג. אני מתחיל נסיעה הכי רגוע שבעולם בום האוטו מפרפר במקום, לוקח סיבוב האוטו מחליק מתחיל נסיעה בעלייה האוטו לא מתקדם!

למישהו יש מושג מה קרה?

נ.ב - ואני יודע מה זה כביש חלק אבל זה היה קיצוני!!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא שמת לב, ביומיים האחרונים היה אובך רציני. האובך הזה הוא בעצם חול שמתעופף באוויר, נוחת על הכביש, וכאשר יש גשם, הוא הופך לשכבת בוץ דקיקה. שכבת הבוץ הדקיקה הזו חלקלקה להפליא, הרבה יותר מסתם כביש רטוב, ועד שהיא תישטף מהכבישים (לאחר שירד מספיק גשם), כדאי לנסוע במשנה זהירות.

אגב, אותה תופעה קורה כל שנה בגשם הראשון. יש גם כאלה שאומרים שבישראל, בגלל הגשמים שמגיעים לעיתים עם שרבים ביניהם, כמעט כל גשם הוא "גשם ראשון".

אל תשאל מה אתה יכול לעשות בשביל תרבות מוטורית, שאל מה תרבות מוטורית יכולה לעשות בשבילך.

המלצת השבוע: יפני זה money.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא שמת לב, ביומיים האחרונים היה אובך רציני. האובך הזה הוא בעצם חול שמתעופף באוויר, נוחת על הכביש, וכאשר יש גשם, הוא הופך לשכבת בוץ דקיקה. שכבת הבוץ הדקיקה הזו חלקלקה להפליא, הרבה יותר מסתם כביש רטוב, ועד שהיא תישטף מהכבישים (לאחר שירד מספיק גשם), כדאי לנסוע במשנה זהירות.

אגב, אותה תופעה קורה כל שנה בגשם הראשון. יש גם כאלה שאומרים שבישראל, בגלל הגשמים שמגיעים לעיתים עם שרבים ביניהם, כמעט כל גשם הוא "גשם ראשון".

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתמונה שלך יש רנו קליאו

בעברי הייתי בעלים של קליאו RSI 95

בגשם ובמצבים חלקים האוטו מחליק עם כל נגיעה לא זהירה בברקסים !!!!

אין לאוטו ABS ואין לו משקל מקדימה מסתבר כי הוא נועל גלגלים קדמיים אם לא ממש נזהרים

ואז מחליקים .

עפר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתמונה שלך יש רנו קליאו

בעברי הייתי בעלים של קליאו RSI 95

בגשם ובמצבים חלקים האוטו מחליק עם כל נגיעה לא זהירה בברקסים !!!!

אין לאוטו ABS ואין לו משקל מקדימה מסתבר כי הוא נועל גלגלים קדמיים אם לא ממש נזהרים

ואז מחליקים .

עפר.

כנ"ל לגבי ה-zx שלי...

כל בלימה אגרסיבית במעט, הרכב מאבד אחיזה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף לכל הנאמר לפני:

צמיגים, רבותי, צמיגים :!:

אני יכול להעיד שקונטיננטל פרוקונטקט החדשים שVTR שלי נועלת היום מספקים אחיזה הרבה יותר טובה ברטוב מאשר פלקן ZE326 החדשים שהיו עליה קודם...

כמובן אם הצמיגים שלך ישנים ויבשים, אז בכלל אין מה לדבר...

P.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף לכל הנאמר לפני:

צמיגים, רבותי, צמיגים :!:

אני יכול להעיד שקונטיננטל פרוקונטקט החדשים שVTR שלי נועלת היום מספקים אחיזה הרבה יותר טובה ברטוב מאשר פלקן ZE326 החדשים שהיו עליה קודם...

כמובן אם הצמיגים שלך ישנים ויבשים, אז בכלל אין מה לדבר...

P.

בדיוק חזרתי מהשתוללות קטנה בגשם (כלומר נסעתי הביתה אחרי בילוי )

ואני חייב לציין שהקונטי הם צמיגים מצויינים לרטוב.

מותקנים אצלי ה ECOCONTACT שנחשבים פחות טובים ממה שיש ל PAULPRO והייתי צריך באמת לעשות פרובוקציות בשביל לאבד קצת אחיזה 8)

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חזרתי עכשיו מנסיעה באזור רחובות וקרתה תופעה מאוד מאוד מוזרה ומפחידה. האוטו החליק באופן קיצוני ממש כאילו נסעתי על שלג. אני מתחיל נסיעה הכי רגוע שבעולם בום האוטו מפרפר במקום, לוקח סיבוב האוטו מחליק מתחיל נסיעה בעלייה האוטו לא מתקדם!

למישהו יש מושג מה קרה?

נ.ב - ואני יודע מה זה כביש חלק אבל זה היה קיצוני!!!!

בנוסף לכל מה שנאמר - תבדוק צמיגים וגם לחץ אוויר בצמיגים.

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גשם שיורד לאחר הפסקה של שבוע ויותר ו/או לאחר אובך כמו שהיה בימים האחרונים, עונה להגדרה של "גשם ראשון" (למרות שאינו ראשון כבר).

מקדם החיכוך של הצמיגים באספלט בגשם ראשון דומה מאד לזה של -> שמן !!!

כלומר, חלק בהרבה מכביש יבש / חול / כביש רטוב (ושטוף).

בתנאים של גשם ראשון (כאמור לא חייב להיות באמת "ראשון", צריך לנהוג ה ר ב ה יותר לאט, ולצפות את ההחלקות.

כמו כן, רוב מצבי ההחלקה מלווים בתחושות שהרכב מעביר לנו, ואותן לרוב ניתן להרגיש הרבה לפני שמסתבכים בהחלחה רצינית ..

דני 325 G.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצמיגים תקינים ובדקתי לחץ אויר ביום שישי.

אתם לא מבינים אני יודע מה זה גשם ראשון אבל זה היה יוצא דופן מה שקרה אתמול, הגעתי למסכנה שאולי עליתי על שמן או משהו שנדבק לי על הצמיגים לכמה ק"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה רכבים החליקו אתמול, כמה תאונות...

אנשים פשוט בורים הם לא יודעים שאפילו הטיפטוף הקל שהיה אתמול יכול לגרום לכביש להיות חלק באופן קיצוני, אחרי שבוע+ שלא ירד גשם.

אני דווקא די נהנתי, כל סיבוב/עיקול קל התחת בורח לי לא צריך לעשות כמעט כלום...

Finger's gonna kill me.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובדיוק בשביל מקרים כאלה, במצב הכבישים אתמול..

AWD לוקח בגדול.. פשוט תענוג.. מצב הכביש פשוט לא היה מורגש, זה וכמובן צמיגי המישלין 8)

"Everybody loves house music, its a spirtual thing, a body thing, a soul thing"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

AWD לוקח בגדול.. פשוט תענוג.. מצב הכביש פשוט לא היה מורגש, זה וכמובן צמיגי המישלין 8)

ותעיד על זה ה GT הכסופה שיצאה מהמפגש לפני כמה שבועות וסיימה ניסיון עקיפה בשני במהירות נמוכה בספין כפול לרוחב הכביש, בעוד אני צופה בה מאחורה במבט :shock: , במזל הבחור לא סיים באחת המדרכות (הוא היה קרוב לשני הצדדים...)

גיא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ותעיד על זה ה GT הכסופה שיצאה מהמפגש לפני כמה שבועות וסיימה ניסיון עקיפה בשני במהירות נמוכה בספין כפול לרוחב הכביש, בעוד אני צופה בה מאחורה במבט :shock: , במזל הבחור לא סיים באחת המדרכות (הוא היה קרוב לשני הצדדים...)

גיא

גיא, בתור אחד שהייתה לו אמפרזה טורבו, אתה רוצה להגיד לי שאין עדיפות לרכב AWD מאשר לרכב רגיל בתנאי מזג אוויר כאלו?

אגב, לך תדע באיזה תנאים הג'יטי המדוברת הייתה.. יותר נכון מצב הצמיגים שלה..

"Everybody loves house music, its a spirtual thing, a body thing, a soul thing"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני נסעתי אתמול בגשם, מחדרה לנהריה, אז בכביש 4 נסעתי די מהר, סתם רציתי להגיע מהר הבייתה אז שייטתי ב-150 כל הדרך, האחיזה בסדר גמור.

אבל כאשר צריך לצאת מהמקום- זה פשוט סיוט, האוטו לא מפסיק לפרפר, גם בהילוך שני, וגם בהילוך 3, שם קצת פחות מן הסתם.

האוטו נועל SP SPORT 2000 חדשים יחסית, ומצבם מעולה, לחץ האויר נמדד כל שבוע לערך.

גיליתי שישנם כבישים, בדר"כ ישנים שהצמיג פשוט לא אוחז ויהי מה.

לעומת זאת בכבישים החדשים, הצמיג אוחז בצורה מדהימה, בדר"כ אלה כבישים שרמת הניקוז שלהם גבוהה והם לא מוצפים כמו הישנים.

בקשר לתאונות, זה פשוט לא יאמן, יורד קצת גשם ואנשים כאילו משנים פאזה.

כל 10 דקות מישהו אחר מרוח על עמוד תאורה או חשמל בלי קשר לתנאי הדרך.

אתמול בגשר פז, בעודי נוסע לכיוון צפון, עיני קולטות C15 מעוכה בצורה קלאסית על עמוד, שגם הוא לא הצליח לספוג את המכה והתמוטט לריצפה, אין לי מושג מה שלום הנהג, אבל בטוח שהוא שבר כמה דברים. :?

החיים הם סחיטה של המצערת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7356 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...