Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אוטו קרוע = ?...

~TB~
שימו לב! השרשור הזה בן 7355 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחרונה אני וחברים שלי ראינו 306XSI נוסעת. חיצונית היא ניראת ח-ד-ש-ה, אבל אחד מהם ציין שמבחינה מכנית\מכלולים אחרים היא קרועה כי הוא רואה את הבעלים של הרכב נוסע עם האוטו חזק, מגיע לסיבובים בהיגוי יתר והכל. אני אמרתי שהאוטו נועד לסיבובים, וזה לא אומר שהאוטו קרוע, אז הוא טען שזה הורס את המתלים וכולי...

(האירוני זה שאני מכיר את הבעלים של הרכב. הוא יד שנייה(!), 100 אלף קילומטר, והאוטו, לדעתי, שמור מאוד).

מהו לדעתכם המושג "האוטו קרוע".

אז, מהו בשבילכם אוטו קרוע?

איזה דברים הם בשבילכם קו אדום ברכב, ולא הייתם מתקרבים אליו בגללו?

ומה עושה רכב, לקרוע?

המנוע?

גיר?

מתלים? בולמים?

והאם היגוי יתר באמת הורס משהו ברכב, פרט לצמיגים?

דעה אישית:

קודם כל, קשה לי להאמין שהיגוי יתר הורס את האוטו, פרט לצמיגים. ברור שבולמים והכל, אבל זה בלאי טבעי שמחליפים.

רכב שלא הייתי מתקרב אליו זה קודם כל שאסי, אבל ניצא מנקודת הנחה שלרכב אין שאסי,

אז הייתי בודק טוב טוב את המנוע. במידה והקומפרסיה לא טובה, או שהוא מוציא הרבה פחות כ"ס ממה שהוא אמור וכדומה, לא הייתי מתקרב אליו. מנוע גמור = הרבה עבודה להביא מנוע חדש\לשפץ את הקיים.

כנ"ל לגבי הגיר.

אם אני רואה רכב שהצמיגים שלו משופשפים בדפנות, כניראה מסיבובים ולא מפתיחות, זה לא היה מדליק לי נורה אדומה כלל וכלל.

בולמים זוהי הוצאה טבעית לכל רכב, ולכן זה לא קשור לרכב קרוע או לא, לדעתי.

לגבי הגיר. במידה והייתי רואה שהגיר עבר חיים קשים, הייתי מפחד מאוד להתקרב לרכב ומעדיף לחפש אחד אחר.

וכמובן שתמיד יש את המחשבה הידועה - הרבה אנשים מעדיפים רכב סטנדרט מאשר משופר. לרוב, רכבים משופרים נוצלו חזק, ונמכרו לאחר ש"נגמר להם הסוס" או שהם כבר לא כמו שהיו (לרוב! לא תמיד). תמיד יש יוצאים מן הכלל, אבל בכל זאת הייתי מעדיף לקנות את הרכב שלי מבחורה בת 90 שלא יודעת הרבה, אלא רק טיפולים בזמן, מאשר בחור בן 30+-, שאולי מבין הרבה יותר ממני, אבל כניראה גם ניצל את האוטו הרבה יותר מהבחורה והעביר עליו חיים הרבה יותר קשים.

מה דעתכתם?

Back to the original - NC again.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שפנימית היא קרועה

זה ייתכן רק בצמיג אופניים, או בדשבורד של 205.

אתה מתכון למכנית.

רכב שמכנית הוא מוזנח, לא מתוחזק, בעליו מגיע למוסך רק כשיש בעיה חמורה, והרכב כבר לא זז.

ישנם הרבה "חובבי רכב" כאלו, עם רכבים מבריקים ונוצצים, עם מערכות סאונד, שנראים מדהימים מבחוץ, אבל "לא רואים מוסך ממטר".

גם לא טיפולים.

כשהם כבר מגיעים למוסך, על גרר, עם שמן שחור וצמיגי הם מבקשים שיסדרו להם "ככה שהרכב יוכל לסוע" או משהו בסגנון. (ומשאירים את השמן השחור, לא רואים אותו ממילא).

כשהם מתניעים, הם "מפמפמים בגז" כדי שהרכב יתחמם מהר. עוד בחניה.

זה רכב קרוע (לדעתי).

רכב שנוסעים בו חזק, ומטפלים בו, הוא אינו קרוע (כל עוד שומרים שלא יתחמם, מחליפים שמן גיר, שמן מנוע, נוזלי קירור, שמן בלמים וכו בזמן).

כמובן שנהיגה "חזקה" מאיצה את הבלאי בכל מכלולי הרכב, ולא רק בצמיגים, אבל אם דואגים לתחזוקה והחלפה של גומיות משולשים/משולשים, בולמים וכו' אין כל בעיה.

ב-205 נהיגה חזקה גורמת גם לבלאי בדשבורד...

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך להפריך את הדעה הקדומה הזאת שרכבים שנוהגים בהם חזק הם "קרועים".

אנשים חושבים שאם אתה נוסע חזק על האוטו הוא נהרס. זה ממש לא כך.

אם נקח לדוגמה מבחני רכב של מגזינים. בתור אחד שהרכב שלו השתתף בכזה, אני יודע שהרבה אנשים מאוד פוחדים שכתבי הרכב ה"מופרעים" יכסחו לרכב שלהם את הצורה. שהוא לעולם לא יחזור להיות כמו שהוא היה.

אז הנה חדשות - רכב ספורטיבי נועד לכאלו דברים! אם קניתם אותו בשביל לנסוע לסופר וחזרה, אז אתם טיפשים. לא סתם הוא מחוזק בכל היבט, ישר מהמפעל. זה כדי לעמוד בעומסים שאתם אמורים להעמיס עליו!

נהיגה ספורטיבית חזקה, כמו שנוהגים במבחני רכב של מגזינים, היא לא חזקה יותר מאיך שאתם אמורים לנהוג באוטו. היא לא תהרוס אותו מכנית. מן הסתם היא תאיץ את הבלאי, אבל בשביל מה קניתם?

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך להפריך את הדעה הקדומה הזאת שרכבים שנוהגים בהם חזק הם "קרועים".

אנשים חושבים שאם אתה נוסע חזק על האוטו הוא נהרס. זה ממש לא כך.

אם נקח לדוגמה מבחני רכב של מגזינים. בתור אחד שהרכב שלו השתתף בכזה, אני יודע שהרבה אנשים מאוד פוחדים שכתבי הרכב ה"מופרעים" יכסחו לרכב שלהם את הצורה. שהוא לעולם לא יחזור להיות כמו שהוא היה.

אז הנה חדשות - רכב ספורטיבי נועד לכאלו דברים! אם קניתם אותו בשביל לנסוע לסופר וחזרה, אז אתם טיפשים. לא סתם הוא מחוזק בכל היבט, ישר מהמפעל. זה כדי לעמוד בעומסים שאתם אמורים להעמיס עליו!

נהיגה ספורטיבית חזקה, כמו שנוהגים במבחני רכב של מגזינים, היא לא חזקה יותר מאיך שאתם אמורים לנהוג באוטו. היא לא תהרוס אותו מכנית. מן הסתם היא תאיץ את הבלאי, אבל בשביל מה קניתם?

רוני

נכון נהיגה ספורטיבית חזקה מאיצה את בלאי המכלולים השונים.

אז למה לנהוג חזק?

אתה לא מסכים שמנוע שמעמיסים עליו יותר מדי יחזיר את נשמתו לבורא באיזשהו שלב?

אני מסכים איתך שנסיעה אחת של בוחן רכב לא תשפיע משמעותית על הרכב (למעט מקרים חריגים :roll: )

אבל נסיעה יומיומית עם רגל כבדה על הגז לפי דעתי גורמת נזק (גם אם תחליף עשר פעמים ביום שמן,מים ואת וכל שאר הנוזלים זה לא ממש יעזור).

מאור.

הונדה סויויק 2002 מבסוט עד הגג! כי התקנתי עליו גגון והוא מכועררר...:roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה שאני 'טרחן', אבל בסופו של דבר, הכל מתנקז לכמה כסף וזמן אתה מוכן להוציא על ההנאה מנהיגה שלך.

מי שמוכן להחליף מה שצריך כשהוא מתבלה, מי שמוכן להוציא זמן בלגשת למוסך על חשד לבעיה, מי שמוכן להכיר בזה שהוא מאמץ את המכונה ולטפל בה בהתאם - יכול בהחלט לשמור על מצב טוב קבוע ברכב.

גם מי שמוכן לקנות אוטו 'קרוע' או מוזנח או אפילו גרוטאה ולהשקיע בה מה שצריך "בשביל הנשמה" - יוכל להיות הבעלים של רכב תקין למשעי, אולי אפילו יותר תקין מכל מיני מאזדות ליסינג שלוות.

מי שהשיקולים הכלכליים מטרידים אותו מאד, וחושש כל הזמן מהחשבונית הבאה במוסך או מירידת הרכב של האוטו במכירה, מראש לא יקנה רכב ספורטיבי בד"כ, ואם כבר קנה - לא ינצל אותו. מי שאין לו כסף וזמן לשפץ רכב שהוא קונה ועלול להיות 'קרוע', ממש עדיף לו להתרחק ממשופרות, ספורטיביות ודומיהן.

רוב האנשים נמצאים איפשהו באמצע. בואו נכיר באמת, בהזנחת כל שיקול כלכלי, מה מפריע לכם לקנות בוגאטי, או אסטון מרטין, לקרוע אותה ולהחזיק בשבילה צוות טכני שלא יבייש F18 על נושאת מטוסים ?

My responses are limited. You must ask the right questions

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון נהיגה ספורטיבית חזקה מאיצה את בלאי המכלולים השונים.

אז למה לנהוג חזק?

אתה לא מסכים שמנוע שמעמיסים עליו יותר מדי יחזיר את נשמתו לבורא באיזשהו שלב?

אני מסכים איתך שנסיעה אחת של בוחן רכב לא תשפיע משמעותית על הרכב (למעט מקרים חריגים :roll: )

אבל נסיעה יומיומית עם רגל כבדה על הגז לפי דעתי גורמת נזק (גם אם תחליף עשר פעמים ביום שמן,מים ואת וכל שאר הנוזלים זה לא ממש יעזור).

מאור.

למה לנהוג חזק? כי זה כיף. כי בשביל זה קניתי את האוטו.

מן הסתם מנוע שמעמיסים עליו יותר, לא משנה כמה יטפלו בו, "ימות" מהר יותר ממנוע שלא מעמיסים עליו. אז עדיף לי לנצל רק 60 כ"ס מה-120 שיש לי ולא לעבור 4000 סל"ד?

מה עדיף - לנסוע על האוטו "כמו שצריך" במשך 5,6,7 שנים ואז להחליף מנוע, או לנסוע כמו סבתא שלי ולהחליף אחרי 10?

אני מוכן לכך שאחרי נניח 180000 ק"מ אני אצטרך לשפץ את המנוע. העלות זניחה ביחס לכיף שלי מהאוטו במשך אותם 180000 ק"מ.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מוכן לכך שאחרי נניח 180000 ק"מ אני אצטרך לשפץ את המנוע. העלות זניחה ביחס לכיף שלי מהאוטו במשך אותם 180000 ק"מ.

הנה ניסחת מצויין את יחס עלות-תועלת שלך. לעומת זאת יש אנשים שאם לא יצליחו לגלגל את הספידומטר חזרה ל-000000 לפני שהחליפו מנוע (ולפעמים גם צמיגים) ירגישו שיצאו פראיירים בקניית האוטו. הכל כלכלה.

My responses are limited. You must ask the right questions

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה ניסחת מצויין את יחס עלות-תועלת שלך. לעומת זאת יש אנשים שאם לא יצליחו לגלגל את הספידומטר חזרה ל-000000 לפני שהחליפו מנוע (ולפעמים גם צמיגים) ירגישו שיצאו פראיירים בקניית האוטו. הכל כלכלה.

אכן,

הכל יחסי, כל אחד צריך לעשות את החשבון שלו..

הונדה סויויק 2002 מבסוט עד הגג! כי התקנתי עליו גגון והוא מכועררר...:roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו, שלא ניתן לעשות את החשבון שלך. אתה לא יכול לעולם לדעת מתי זה יקרה. יכול להיות שתסע רגוע במשך 100000 ק"מ וילך לך המנוע. יכול להיות שתסע כמו מטורף 200000 ק"מ והוא עדיין יהיה בשיא כוחו.

אז מה תחליט, לנסוע רגוע ולקוות לטוב? מצטער, לא בשבילי.

רכב ספורטיבי צריך לנצל, נקודה. רוצה לגלגל את הספידומטר בחזרה ל-000000? קנה טויוטה.

תוספת:

אני בדיוק קורא את הכתבה של אודי עציון (מניאק!) על ה-SLR, יש שם קטע שג'יי לנו כתב על ה-SLR שהוא הזמין, הנה שורה מהקטע הזה:

"אנשים שואלים אותי מה יהיה כשאני אקבל את ה-SLR שלי. האם אצליח להמנע מלהשתחל בין החורים בתנועה. אני עונה ש"אני אשתחל דרך חורים בתנועה". לכן קניתי אותה. למה שמישהו לא יעשה דבר כזה? זה כמו שיש לך אישה יפיפיה, אבל אתה לא רוצה לנשק אותה. למה שלא תרצה לנשק אותה?"

וזה, כמובן, להבדיל אלף אלפי הבדלות, כל הסיפור.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7355 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...