Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אזהרה על תמרור עצור "בעייתי" בראשל"צ וזוג שוטרים נחמדים

edan82
שימו לב! השרשור הזה בן 5346 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

זכרתי שהיה פה שרשור על "איך אתה מדבר לשוטר שעוצר אותך" אבל לא ניתן כרגע לחפש,אז אני קודם אזהיר את כולם מפני תמרור עצור בעייתי בראשל"צ ואחר כך אספר את סיפורי בהקשר לאותו תמרור בעייתי.

מדובר בתמרור עצור שמוצב בצומת הרחובות ברשבסקי ומנחם כהן.

התמרור מוצב למי שמגיע מכיוון איזור הבילוי במרכז ראשון על רחוב ברשבסקי ומתעתד לפנות שמאלה לרח' מנחם כהן.

מיד לאחר הפנייה שמאלה למנחם כהן עומדת במשך הרבה שעות ועוצרת לא מעט נהגים שלא עצרו באותו תמרור עצור.

גם אני הגעתי לאותה צומת ולמען האמת לא שמתי לב לכך שהוצב במקום תמרור עצור (התמרור די חדש לפי מה שהשוטר אמר לי, מה גם שאני כמעט ולא נוסע משם).

בקיצור,הגעתי לפנייה בערך על 30 קמ"ש בלי להאט,ראיתי שבנתיב הנגדי אין רכבים וברחוב מנחם כהן אין רכב שממתין להשתלב (מי שמגיע ממנחם כהן לכיוון ברשבסקי מגיע לצומת T,יכול לפנות רק ימינה או שמאלה,אין ישר) ולכן המשכתי את נסיעתי ופניתי שמאלה.

מיד לאחר הפנייה עצרו אותי 2 שוטרים שהמתינו מחוץ לניידת תנועה.

עקפתי את הניידת ועצרתי,כאשר הייתי בטוח שמדובר בסתם ביקורת רשיונות שגרתית.

השוטר ביקש רשיונות והבאתי לו ואז בישר לי שלא עצרתי בתמרור עצור בממוקם בצומת מאחוריי.

הסתכלתי אחורה וראיתי שבאמת ממוקם שם התמרור והודתי בפני השוטר שבכנות לא שמתי לב לתמרור ושזו באמת היתה עבירה שבוצעה בתום לב.

השוטר הודיע לי מיד שהוא מוותר על זימון למשפט ועל נקודות,אבל מטיל עלי כנס כספי והלך אחורה לכיוון הניידת שלו לקחת את פנקס הדו"חות.

מיד יצאתי מהרכב (לפני שיתחיל לכתוב דו"ח ואז יהיה מאוחר מדי) ופניתי אליו בצורה מנומסת ("אדוני השוטר") וביקשתי להמיר את הדו"ח לאזהרה,שכן אין לי עבירות תנועה קודמות (עבירה אחרונה על מהירות 95 קמ"ש במקום 50 לפני מעל 5 שנים,יצאתי ללא עונש במשפט כיוון שבוצע במסגרת עבודה כקב"ט ביחידת ביטחון).

השוטר מיד אמר לי שעל עבירה כזאת לא נותנים אזהרה כיוון שזו עבירה מאוד מסוכנת וחמורה וכו' ושיותר מכך,עדיף לא לקבל אזהרה כי אז אותה אזהרה תקפה לשנתיים ושאם במהלך השנתיים האלה אתפס שוב על אותה עבירה עונשי יהיה אף חמור יותר.

הסברתי להנ"ל שאני לא חושש מכך כיוון שאני באמת נוהג כחוק ושלמרות שמהירות היא יוצא דופן מבחינתי,יש 3 עבירות שמבחינתי הן חוק בל יעבור: רמזור אדום,תמרור עצור ופס לבן,ומעבר לכך הסברתי לו שאני מתגורר בחו"ל והסבירות שאעצר שוב על אותה עבירה בתקופה הקרובה שואפת לאפס.

השוטר מיד שאל אותי "נו,אם אתה גר בחו"ל אז בוא תגיד לי מה עושים שם למי שלא עוצר בעצור?!"

עניתי לו שהוא צודק,הענישה בחו"ל קשה יותר ושוב הסברתי לו שאני לא מקל ראש בחומרת העבירה שלי,אני מודה בביצוע העבירה ואני שמח שהוא העיר את תשומת ליבי לביצוע העבירה אבל במקביל אני אשמח אם הוא יתחשב בכך שיש לי עבר תעבורתי נקי במשך 9 שנים.

הוא לא הגיב והלך לחלק האחורי של הניידת ובינתיים המשכתי לפטפט עם השוטר השני שהיה ממש נחמד וגם הוא הסביר לי שהעבירה באמת חמורה אבל אני לא נראה לו כמו עבריין תנועה.

סיפרתי לשוטר שבעבר היה לי רכב ספורטיבי ועברתי קורסים לנהיגה מתקדמת וספורטיבית ולמעט מהירות,אני באמת מקפיד לשמור על בעניין של רמזור אדום,פס לבן ותמרור עצור,והוא הצדיק אותי שאלה באמת הכי חשובים.

ואז חזר השוטר השני ושאל אותי אם אני מוכן להתחייב ולחתום לו שיש לי עבר נקי בשנתיים האחרונות,מיד עניתי שכן ואמרתי לו שהוא יכול אפילו לבדוק במסופון (שידעתי שלא היה להם,הם היו מתנדבים),הוא הביא לי את דו"ח האזהרה ובסעיף של "דברי הנהג" פשוט הכתיב לי "אני עידן שינהפט מתחייב שלא ביצעתי בשנתיים האחרונות עבירות תנועה ומודע לכך שאם יתברר אחרת אני צופה עונש חמור",כתבתי וחתמתי והשוטר הלך לחלק האחורי למילוי הדו"ח.

בינתיים המשכתי לפטפט עם השוטר השני ואמרתי לו "בלי קשר לדו"ח שלי,אתה חושב שהתמרור ממוקם כראוי בצומת ? אתה לא חושב שהיה נכון והגיוני יותר למקם אותו למי שמגיע ממנחם כהן אל ה-T עם ברשבסקי?"

השוטר הודה שהמיקום של התמרור לא ממש נכון אבל הסביר שהיו הרבה תאונות בצומת לאחרונה.

בינתיים התפנה לעצור רכב נוסף שהגיע בדיוק כמוני ונכנס לצומת בלי להאט (שנינו ראינו את זה),הרכב עצר אחרי הרכב שלי.

השוטר ניגש אליו ובינתיים השוטר הראשון הביא לי את הדו"ח אזהרה ונפרד ממני.

נכנסתי לרכב והנעתי וסידרתי את הרשיונות במקומם ואז ניגש אלי השוטר השני (זה שעצר את הרכב לפני כמה שניות) עם חיוך על הפנים ושואל אותי "מה נראה לך שהנהגת של הרכב הזה אמרה לי כשאמרתי לה שהיא לא עצרה בעצור?"

חייכתי\חצי צחקתי ועניתי "לא שמתי לב שיש שם תמרור?"

השוטר צחק ואמר לי "לא,היא דווקא אמרה שהיא עצרה........זו הסיבה שהיא כן הולכת לקבל את קנס".

איחלתי לשוטר משמרת נעימה והמשכתי לדרכי.

לא כותב את זה כהמלצה להודות בעבירה או לא להודות בעבירה,רק כותב את זה כדי שאנשים יבינו שלפעמים אם תתנהג בצורה מתורבתת ומנומסת,עלול לצאת לך מזה טוב.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאתה מתאר השוטר סתם היה שחצן. הקנס שאתה קיבלת/היית אמור לקבל הוא 250 שקל ו-4 נקודות על אי עצירה בתמרור ב-37 (שים לב, לא אי מתן זכות קדימה). את הקנס ניתן להמיר באזהרה בבקשה בכתב לקצין.

Seat Leon FR 2.0 (190bhp) DSG 2019

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וונקה,

אכן קיבלתי אזהרה.

בורזום,

איך הצלחת להבין ממה שכתבתי שהשוטר היה שחצן ?......:roll:

השוטר וויתר לי על קנס ונקודות ועל הצורך לפנות לקצין משטרה בבקשה המיר את הקנס (שהייתי אמור לקבל) לאזהרה.

מה שחצני בזה ?

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השוטר הודיע לי מיד שהוא מוותר על זימון למשפט

העבירה הזאת איננה דורשת משפט, אלא קנס כספי על סך 250 שקל.

ועל נקודות

העבירה הזאת מחייבת 4 נקודות בנוסף ל-250 שקל קנס כספי.

אבל מטיל עלי כנס כספי

כנראה רצה שתשלם לו במקום.

השוטר מיד אמר לי שעל עבירה כזאת לא נותנים אזהרה כיוון שזו עבירה מאוד מסוכנת וחמורה וכו'

על עבירה מסוכנת וחמורה מקבלים שלילה ומשפט, לא "קנס כספי ללא נקודות" :lol:

ושיותר מכך,עדיף לא לקבל אזהרה כי אז אותה אזהרה תקפה לשנתיים ושאם במהלך השנתיים האלה אתפס שוב על אותה עבירה עונשי יהיה אף חמור יותר.

העונש לא יהיה חמור יותר. זכותך לקבל המרה באזהרה אם לא היו לך עבירות ב-3 שנים האחרונות (יכול להיות 2?).

הוא לא הגיב והלך לחלק האחורי של הניידת ובינתיים המשכתי לפטפט עם השוטר השני שהיה ממש נחמד

Good cop, bad cop :lol:

וגם הוא הסביר לי שהעבירה באמת חמורה אבל אני לא נראה לו כמו עבריין תנועה.

שאלת אותו איך נראה עבריין תנועה?

השוטר הודה שהמיקום של התמרור לא ממש נכון

הצבת תמרור דורשת שיטוף פעולה של מספר גורמים, טוב שזה לא בשליתת המתנדב הזה.

אבל הסביר שהיו הרבה תאונות בצומת לאחרונה.

יופי, אז עושים כיכר או רמזור.

לא נראה לך שחצני וללא שום גבולות? פשוט בזיון. ועוד צריך לבדוק אם התמרור הוא חוקי או לא.

Seat Leon FR 2.0 (190bhp) DSG 2019

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זכותך לקבל המרה באזהרה אם לא היו לך עבירות ב-3 שנים האחרונות (יכול להיות 2?).

המרה לאזהרה יקבל נהג שבצע עברת תנועה המידה והוא בעל ותק של 5 שנים ושנתיים נקיות.

מדובר בתמרור עצור שמוצב בצומת הרחובות ברשבסקי ומנחם כהן

התמרור המוצב שם אינו חדש כלל וכלל. כל הרוצה לפנות לרח' שמוטקין חייב בעצירה.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהו דפוק בראשל"צ לאחרונה עם התמרורים, בצומת הרחובות ז'בוטינסקי-עין הקורא, כאשר באים מהצד של המשטרה הישנה לפנות שמאלה לעין הקורא, מוצב על הרמזור שלט איסור פרסה שנראה כאילו הודפס בארץ אחרת, מתחת לשלט יש תוספת צהובה עם הכיתוב "לרכב עד 4 טון בלבד", כן כן לא טעיתי בכיתוב אם מישהו חושב "לרכב מעל 4 טון"

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפסיקו ללקק לשוטרים.

אוהבים לא אוהבים מה הקשר?

קיבלת דוח לא מוצדק לך עם השוטר לבימ"ש.

אם אתה לא יכול לבד כל עו"ד טוב ידע להפיל את השוטר בקלות.

החתימה הלכה לטייל ותיכף תשוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפסיקו ללקק לשוטרים.

ה"ליקוק" (אם זה בכלל היה) חסך לפותח הדיון קנס.

בוא נחשוב שניה, אתה שוטר, שעוצר מישהו שלא עצר בתמרור עצור.

מה ימשוך אותך יותר לתת לו דו"ח - אם הוא יודה באשמה, בתואנה שהוא לא שם לב לתמרור, או אם הוא ישקר ויגיד שהוא כן עצר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון רב פעמים שוטרים מאוד אוהבים כנות.לא אפרט יותר.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5346 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...