Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מרצדס 230 W123 1983 -מנוע מתחמם בהפעלת מזגן בעמידה

~shay~
שימו לב! השרשור הזה בן 5287 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אתמול המנוע הגיע למעל 100 מעלות כאשר בדרך כלל עם מזגן הוא על 90 מעלות ובלי על 80 מעלות קבוע.

תרמוסטט הוספתי לפני כחודשיים בגלל שהוא לא היה קיים וקניתי אחד של 60 מעלות בגלל בעיית ההתחממות וגם בגלל שלא מצאתי אחד אחר..

הוונטה של המזגן עובדת .

המאוורר המכאני עובד .

והחום יציב גם בעמידה אך ללא מזגן על 80 מעלות ,עם מזגן הוא מטפס ל90 ובפקק ל100 והלאה.

מה יכולה להיות הבעיה?

מים לא חסרים ,פקק חדש מלפני שנה .

"זול וזוגלובק - שניהם מתחילים בזין, ובשניהם תקבל נקניקיה"

חיפושיות 73-74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

זה משהו שמכון רדיאטורים בודק ,לא?

כמה לוקחים על בדיקה כזו?

חיפושיות 73-74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע על עלות בדיקה, אבל רצוי שתעשה ניקוי ראדיאטור אם לא בוצע המון זמן, ואם הראדיאטור עם רקבונות אז לזרוק ולקנות חדש , לא כדאי להתעסק עם משופצים בדברים כאלו שיכולים לגמור מנוע בקלות. כנ"ל לגבי משאבת מים , רק חדש דנדש ולא תחליפי זול.

בזה ממש לא כדאי להתעסק ולחסוך.

ביצוע תיקוני שפכטל ועבודות צבע בבתים,

פרטים בה"פ .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו נזכרתי שלפני שלושה שבועות הוונטה של המזגן נפלה ,וכאשר חיברתי אותה חזרה שמתי לב שיש הרבה איזורים "מעוכים" ברדיאטור מזגן בעיקר איפה שהוונטה.

עכשיו נפל לי האסימון שאולי זה משם הבעיה ,לרדיאטור אין מספיק אוויר?

אם כן אכלתי אותה כי אני צריך להוציא שוב גז מהמערכת ולפרק את הרדיאטור ולהחליפו לאחד אחר שיש לי במצב טוב.

חיפושיות 73-74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו נזכרתי שלפני שלושה שבועות הוונטה של המזגן נפלה ,וכאשר חיברתי אותה חזרה שמתי לב שיש הרבה איזורים "מעוכים" ברדיאטור מזגן בעיקר איפה שהוונטה.

עכשיו נפל לי האסימון שאולי זה משם הבעיה ,לרדיאטור אין מספיק אוויר?

אם כן אכלתי אותה כי אני צריך להוציא שוב גז מהמערכת ולפרק את הרדיאטור ולהחליפו לאחד אחר שיש לי במצב טוב.

אזורים מעוכים ברדיאטור,

אכן יכולים לגרום להתחממות מנוע,

אבל אפשר לסדר את זה.

לא חייבים להחליף רדיאטור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא הייתה מחוברת עם אזיקונים ,לאחר שנים הם נקרעו .

אז סידרתי שוב עם אזיקונים אבל עכשיו הוונטה יושבת צד ימין צמוד למעבה וצד שמאל יש מרחק של 4 ס"מ בערך מהרדיאטור למעבה בגלל שלא היה לי לאן לקשור את האזיקונים.

הרדיאטור השני זה רדיאטור עם שני המוטות ברזל שבאים במקור לפני הרדיאטור ומחזיקים את הוונטה ,אצלי הם נעלמו כנראה אז אילתרו את האזיקונים במקום לחפש כאלה חדשים ,הרדיאטור השנים גם עם הוונטה מורכבת עליו בעזרת ברגים לתושבות שלו ,זה רק להרכיב ולחבר וזהו.

כדאי?

יש לי רדיאטור של המנוע ספייר אבל צריך להחליף לו רשת(היא מתפוררת),יש טעם להתחיל להתעסק עם זה או ללכת למכון רדיאטורים שיבדקו איפה באמת הבעיה?

שבת שלום!

חיפושיות 73-74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תוודא שהוונטה החשמלית יושבת צמוד לרדיאטור. אים אין לך תושבות אז לפחות תצמיד לצד העליון ימני (כשאתה עומד מול המנוע), האיזור החם...

קיים צינור מים של 0.5 אינצ' שמעביר מים מסעפת היניקה ישירות למשאבה - סירקולצית מים נוספת לקירור הסעפת. חיישן הטמפרטורה מותקן על ראש המנוע בסמוך לסעפת. אם הצינור לא קיים (פקקים) או סתום הדבר גורם לחיווי טמפ' לא תקין וכן תורם לצריכת דלק מוגברת.

טרמוסטט של 60 מעלות לא מתאים למנוע - 87 או 91 מעלות. אין שום בעיה למצוא בכל מקום - טרמוסטט סטנדרטי.

ניקוז אוויר מהמערכת - גם תורם להתחממות וגם לקריאה לא נכונה של החיישן (פתח פקק רדיאטור, מלא נוזל קירור על הסוף, תניע ותמתין לפתיחת טרמוסט וחכה יש שלא יעלו יותר בועות אוויר וסגור את הפקק. העודפים כבר יצאו..)

וונטה מכאנית קבועה או עם ויסקוזה? קבועה - יותר דלק ויותר רעש אבל קירור טוב יותר.

פרסוסטט של המזגן לא מנתק את המדחס בלחץ נכון - גורם ללחץ יתר במערכת =חום יתר שמקרין ישירות על הרדיאטור.

מלבד זאת - מה שרשמו מעלי - רדיאטור נקי ותקין, משאבת מים תקינה.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש קשר לזה שיש במנוע מי ברז?

כי לפני כמה שנים החלפתי למים כחולים תוצרת גרמניה ,ולאחר מכן הייתה לי התחממות רצינית שחייבה לעשות ראש ומאז יש מים רגילים...

הכי טוב זה שאני יעלה תמונה של תא המנוע ותגיד לי אם זה בסדר או לא.

חיפושיות 73-74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שבת

זה שהמאורר המכני מסתובב בסרק

לא אומר שהוא תקין

יתכן שהמצמד הויסקוזי שלו פגום

שא ברכה

אמר אחד מחכמי הפורום: המשותף לזול, זוגלובק, וזבל

הוא: הנקניקיה

MARIN MOUNT VISION 5.8

"אם לא תיתן לזה למות זה לא יתן לך לחיות"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה זמן איזה מכונאי אמר לי שהוא מחליק כי הוא ממשיך להסתובב אחרי שמכבים את המנוע ולא נעצר.

חיפושיות 73-74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד לי נראה שיש מצב שנגעת בחיווטים, או שפשוט התקנת את הוונטה הפוך וזו הבעיה שלך 99%.

תקשיב תניע את הרכב תפעיל מזגן קח דף נייר ותשים אותו קרוב למאוורר אם המאוורר ימשוך את הדף לכיוון הרדיאטור אז זו לא הבעיה אבל אם הוא ידחוף אותו קדימה אז זו הבעיה שלך תחזור לעדכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5287 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...