Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדוע הבדל כה גדול בין מחירון יד2 למחירון לוי יצחק?

asaf89
שימו לב! השרשור הזה בן 1163 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 197
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אגב - ראיתי אתמול את היונדאי החדשה. חיצונית בהחלט מרשים, במיוחד בצבע לבן (מזכירה את ה-FX/Q5/לקסוס במיוחד מאחור, ומלפנים מאזדה2 מנופחת) אבל בסה"כ המראה די מצועצע, "דחוס" ומשהו בפרופורציות של הגובה לעומת האורך ובתי הגלגלים הקטנים נראה לי מעוות.

בפנים המצב דומה - מצועצע, עמוס ולא "נקי" ואיכות החומרים אמנם טובה מהטוסון אבל לא מבריקה, הפנלים קשים והדלתות לא מרופדות כלל - פלסטיק שחור פשוט. בכלל, כל הגוון הפנימי שחור משחור, קודר ולא מזמין. רק ברכבים כהים (כחול/שחור) יש פנים בהיר, וחבל - לבן חיצוני עם קרם בפנים הוא השילוב היפה ביותר לטעמי.

במחיר הזה אני סבור שהיטי של סקודה הוא תמורה טובה בהרבה - אמנם מנוע קטן וחלש משמעותית אבל לצרכי היומיום הוא מספק בהחלט, הפנים מזמין ואיכותי בהרבה והמחיר זול בכ-22K שזה בהחלט לא מעט, שלא לדבר על אופציות כמו שינוי מיקום וזווית המושב אחורי וכו' שעושים את החיים נחמדים יותר. יש גם מבחר גדול יותר של צבעים פנימיים וחיצוניים.

מיקי

אינפיניטי M37X. יחידה בארץ. ו-BMW X1. לא יחידה בארץ. ו-MERCEDES SLC350 משנת 1973 כמובן. והיו עוד המון...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תסתכל ביד 2 בכמה מוכרים רכבים דומים לשלך, אם הרוב מפרסמים על פי יד2 אז לך על זה, אם הרוב על פי לוי יצחק, אז אני לא מאמין שמישהו יבוא וייתן לך 15 אלף יותר בהתנדבות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במחיר הזה אני סבור שהיטי של סקודה הוא תמורה טובה בהרבה - אמנם מנוע קטן וחלש משמעותית אבל לצרכי היומיום הוא מספק בהחלט, הפנים מזמין ואיכותי בהרבה והמחיר זול בכ-22K שזה בהחלט לא מעט, שלא לדבר על אופציות כמו שינוי מיקום וזווית המושב אחורי וכו' שעושים את החיים נחמדים יותר. יש גם מבחר גדול יותר של צבעים פנימיים וחיצוניים.

מיקי

סיכמת היטב :).

אתה יכול להיעזר בהודעות של אוראל RS, בנוגע לרכב.

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 8 חודשים מאוחר יותר...

שלום.

ההפרש במחיר בין האוטו שאני רוצה לקנות (מאזדה 3) לבין האוטו שאני רוצה למכור (מאזדה 6) הוא משמעותי ה- 2 המחירונים.

נפגשתי עם אדם שהיה רוצה לעשות טרייד במכוניות כמו שאני רוצה הציג מחירון יצחק לוי - הפרש 4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

ההפרש במחיר בין האוטו שאני רוצה לקנות (מאזדה 3) לבין האוטו שאני רוצה למכור (מאזדה 6) הוא משמעותי ה- 2 המחירונים.

נפגשתי עם אדם שהיה רוצה לעשות טרייד במכוניות כמו שאני רוצה הציג מחירון יצחק לוי - הפרש 41 אלף

מחירון יד 2 הציג הפרש 48000.

איזה מהמחירונים יותר אמין? למה יש הבדל ? יש קשר לכך שמחירון יד 2 משקלל גם את ההיצע שמציגים אמלו באתר כטחד הפרמטרים?

תודה לעונים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

שלום,

לאחר שהארתם את עיניי בנושא אחר והגענו למסקנה איזה אוטו אנחנו רוצים, התקדמנו שלב, וכעת רציתי להתייעץ לגבי הבדלים במחירונים:

האחד (לוי יצחק) אומר 112,800, ואילו השני - 141,000 (יד2)

המוכר מעוניין למכור לי במחיר של יד2.

כמובן שאני רוצה לקנות במחיר מחירון לוי יצחק.

האם יש מוכרים היום שמוכרים בכ"כ הרבה מעל מחירון לוי יצחק? הבנתי שכל הביטוחים מסתמכים על מחירון זה ולכן הוא ה'נכון' יותר.

מה עושים? בכל זאת מדובר בחתיכת פער של 30 אלף שקל.

אשמח לתובנות.

יעל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את בטוחה שהמחירון של פורשה קאיין הוא 141 אלף ש"ח? נראה לי שזאת טעות...

ואם הבדיחה לא הייתה מובנת, אז באיזה רכב מדובר? אין דין פורשה קאיין כדין מאזדה 3.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפחות אני, לא הבנתי את הבדיחה.

מה זה משנה על איזה רכב מדובר? לא אמור להיות הבדל של 25% בהערכה של שני אנשי מקצוע את אותו נכס בדיוק (לא בין המחירון לשוק עצמו).

ובכל מקרה שאלתה הייתה אחרת- על מי מסתכלים במקרה כזה, או לפי מה היא אמורה להעריך את המחיר. אכן שאלה טובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחירון יד 2 עובד על פי מחירי המכירה של המכוניות.

כלומר, בכל פעם שנמחקת מודעה מן הלוח, המוכר צריך להזין את מחיר המכירה ובכך הם בונים את המחירון עצמו.

אני מאמין שיש קשר גם לשאר המחירים שמפורסמים, עושים ממוצע או משהו כזה.

Polo 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה של צביקה דוקא במקומה. ישנם רכבים שידוע שלוי יצחק "מקצץ" במחירם, ומחיר השוק שלהם דומה יותר למחירון "יד2", וזה המחיר שבו אכן נסחרים הרכבים האלה. זה קורה בעיקר ברכבים ספורטיביים וברכבי שטח. בהכללה- ברכבים שאין הרבה מהם ולא שומשו מעולם בליסינג (או רכבים צרפתיים, שלוי יצחק נוטה לא לחבב). במקרים כאלה, בסיס הנתונים של לוי יצחק קטן מאוד ולרוב מוטה מאוד נמוך יחסית למחיר שבו נמכרים הרכבים האלה בפועל.

בכל מקרה, ההצעה שלי היא להסתכל קצת בלוחות ולהתרשם מהמחיר בו מוצעים רכבים דומים למכירה. אם השוק דומה יותר ל"יד 2", יהיה קשה למצוא מישהו שיסכים למכור ב30 אלף פחות רק כי לוי יצחק החליט ככה.

מתניידת בפג'ו 206 1.4 ידנית שנת 2004 ( 1 2 3 4 5 )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הרכב שלו וזכותו לבקש מה הוא רוצה.

ברכבים נדירים, שמבוקשים מצד ומרוסקים במחירון מצד שני (רכבי ספורט צרפתיים ישנים, רכבי שטח קשוחים ישנים), מקובל שיהיה להם מחירון וירטואלי. אם הרכב לא נופל לקטגוריה הזאת (או כל רכב נדיר), ואין בנתוני הפתיחה שלו משהו מדהים, אין הצדקה לשלם כל כך הרבה מעל מחירון לוי יצחק, כי מצד אחד זה מה שתבטחי לפיו ותקבלי פיצוי לפיו, מצד שני שוק הרכב מוצף ברכבי יד שניה ורכב חדש הוא מאוד בר השגה, והכוח ביד שלך.

וכן סוג הרכב ונתוני פתיחה יעזרו המון במתן תשובה חד משמעית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחירון יד 2 עובד על פי מחירי המכירה של המכוניות.

כלומר, בכל פעם שנמחקת מודעה מן הלוח, המוכר צריך להזין את מחיר המכירה ובכך הם בונים את המחירון עצמו.

אני מאמין שיש קשר גם לשאר המחירים שמפורסמים, עושים ממוצע או משהו כזה.

ומכאן אנחנו צריכים להסיק שישנן מכוניות בשוק המרוסק דהיום של רכב יד שניה, שנמכרות ב 25% מעל המחירון של לוי. אכן ימים טובים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול לעזור עם דוגמא אישית: לפני כשנה+ מכרתי אימפרזה WRX. מצב מ ע ו ל ה, ללא תאונות אפילו ללא תיקוני פח. מכירות יד 2 היה כ-100,000, בעוד שלוי יצחק היה כ-82. לא היו קונים ב-100K. לאט לאט הורדתי מחיר עד שהתחלתי לקבל הצעות רציניות. כולן היו בסביבות ה-86~87 וזה הסכום בו הרכב נמכר.

האם אפשר להשליך מזה על השוק? כנראה שלא. אולי יש כאלו שמכרו במחירים כאלו, מצד שני אני מכיר גם מישהו שמכר בפחות. אני חושב שיהיה נכון להניח שהמחיר בו יהיה קל יותר לסגור עיסקה יהיה קרוב יותר ללוי יצחק מאשר ליד 2 ולא בגלל שעל פי המחירון של לוי יצחק מבטחים את הרכב ואף בר דעת לא רוצה להיות במצב של תת ביטוח, בטח לא ב-30K. יחד עם זאת, תמיד אפשר לחכות לאותו הקונה שיהיה מוכן לשלם מחיר אחר, פשוט צריך לקחת בחשבון שאולי קונה כזה לא יגיע בזמן שתכננתם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1163 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...