Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטוח מקיף/חובה כאשר מוכרים רכב

rafigordon
שימו לב! השרשור הזה בן 4340 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום!

- אני חדש לחלוטין בנושא של מכירת רכב כך שייתכן שהשאלה שלי תיראה טיפשית.

אני חושב לנסות למכור את הרכב המשומש שלי.

יש לי שאלה: יש לי ביטוח מקיף וביטוח חובה עד יולי הבא (2010).

ננחי שאני מוכר את הרכב היום, כשיש יתרה של עוד כעשרה חודשים על לסיום הביטוח.

כאשר אני מוכר רכב וקונה אחר, האם אני מקבל זיכוי בביטוח מקיף ובביטוח חובה על הרכב שמכרתי ?

(בהנחה שאני מבצע את הביטוח החדש באותה סוכנות )?

מהם הכללים במקרה זה ?

בתודה ,

רפי גורדון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אתה מקבל זיכוי.

אין שום כללים מיוחדים, זה דבר שגרתי, שכולם עושים אותו.

מרים טלפון לסוכנות, ואומר להם, שמכרת את האוטו, וקנית אחר. הם יבטלו את הפוליסה הקודמת, ויעשו חדשה, ויתחשבנו איתך בהתאם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמור את אישור העברת בעלות ותפקסס אותו לחברת ביטוח שלך. אתה יכול לבחור להקפיא את המקיף או לבטל אותו (בהקפאה בדרך כלל תקבל יותר כסף, אבל רק בתום תקופת הביטוח המקורית).

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל לבטל אתה חייב את הפוליסה אצלך ביד אל תעביר אותו לקונה! דבר נוסף שאנשים לא כ"כ יודעים, שברגע שאתה מעביר בעלות על הרכב, אוטומטית פוקע ביטוח חובה , לכן לא יעזור שאתה משאיר לו את הביטוח ליום יומיים, אלא אם אתה מצלצל לביטוח ומשנה את שם בעל הפוליסה.

בהצלחה

פיאג'ו 2020, MP3 500

יונדאי סנטפה, 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

naftali, אתה בטוח בקשר לזה? מכיוון שלמיטב הבנתי בעל הפוליסה לא חייב להיות בעל הרכב. יש איזה מקור שאפשר לקרוא בו את הנהלים האלה?

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני לא טועה הביטוח חובה נשאר אחרי העברת בעלות על אשר בעל הפוליסה משנה אותה,או פרק זמן מסויים.

בכל מיקרה התעודה חייבת להיות לשם שינוי או העברה לרכב אחר.

Renault Clio TCe 120 EDC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...

אם אני קונה רכב ממישהו אז ברגע שהעברנו בעלות אז אין לי ביטוח על האוטו? אם מישהו יכול להסביר לי מה צריך לעשות ברגע שהעברתי בעלות על האוטו ואני מדבר מצד הקונה.

skoda fabia 1.4 16V

skoda octavia 1.9TDI

audi A4 1.8T - sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נשמעה פה תשובה אחת נכונה. ביטוח אינו פוקע עם העברת הבעלות ברכב. בדיוק רשמתי בנושא זה בשרשור מקביל ואני פשוט אצטט את עצמי: סעיף 13 לפקודת הביטוח "שינוי בעלות ברכב אינו פוטר" קובע כי לא תשמע טענת המבטח שהוא פטור מכיסוי החבות עקב העברת בעלות ברכב.

אם אני קונה רכב ממישהו אז ברגע שהעברנו בעלות אז אין לי ביטוח על האוטו? אם מישהו יכול להסביר לי מה צריך לעשות ברגע שהעברתי בעלות על האוטו ואני מדבר מצד הקונה.

אם הבעלים הקודמים מודיע לך שהוא מבטל את הביטוח חובה ולוקח לעצמו את הספח, אז לבטח את עצמך מרגע מסירת הרכב לחזקתך. אם הספח נשאר אצלך והוא לא מודיע לך על ביטולו - חברת הביטוח שלו מחוייבת כלפיך. ז''א יש לך ביטוח בתוקף.

דבר נוסף שאנשים לא כ"כ יודעים, שברגע שאתה מעביר בעלות על הרכב, אוטומטית פוקע ביטוח חובה , לכן לא יעזור שאתה משאיר לו את הביטוח ליום יומיים, אלא אם אתה מצלצל לביטוח ומשנה את שם בעל הפוליסה.

הטעייה חמורה ולא נכונה בעליל.

Seat Leon FR 2.0 (190bhp) DSG 2019

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא משאיר תעודת ביטוח חובה לקונה.

חברות הביטוח בפירוש דורשות את הספח לצורך ביטול ביטוח חובה ומערימות קשיים בביטול, למי שלא מחזיר להם את הספח.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברות הביטוח בפירוש דורשות את הספח לצורך ביטול ביטוח חובה ומערימות קשיים בביטול, למי שלא מחזיר להם את הספח.

חברות הביטוח לא מוסמכות להקשות על המבוטח לבטל את חבותן. הסיבה לדרישת הספח הוא הוכחת חוסר חבותן כלפי המבוטח החדש שנפל עליהם בעין ברירה. לביטול הפוליסה מספיקה הודעת המבוטח על רצונו לבטל אותה, ואם הרכב עבר בעלות, אז גם אישור הבעלים החדשים. חוסר בספח עצמו לא יקשה על ביטול הפוליסה, במיוחד בקרות אירוע ביטוחי החברה תעשה מעל ומעבר להוכיח כי לא הייתה חבות. אז במקרה כזה הודעת טלפון אחת פשוטה יטענו כי פטרה אותם מחבות, וחוסר בספח לא יוסיף ולא יגרע. לפי מיטב זכרוני גם אין תנייה בחוק כי הימצאות הספח מוכיחה חבות, ובטח שלא "החזרת הספח".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יכול להסביר לי מה נהוג בד"כ שמעבירים בעלות על רכב להשאיר ביטוח ליום יומיים על מנת שבעל הרכב החדש יוכל לפחות לקחת את האוטו לבית לאחר הקנייה או שאני צריך לעשות להכין את הביטוח שמיד שאני מעביר בעלות אני מבוטח.

מה אני יכול לעשות במקרה כזה כדי שאני יהיה מבוטח מהשנייה הראשונה שאני עולה לרכב?

skoda fabia 1.4 16V

skoda octavia 1.9TDI

audi A4 1.8T - sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר מכרתי את הרכב האחרון שלי, הקונה ביקש להשאיר לו ביטוח ליום-יומיים.

הזמנתי אותו לקפה, בזמן שהוא המתין לפקס מחברת הביטוח שלו, אשר קיבלה בטלפון את כל הפרטים.

אחרי חצי שעה בן אדם יצא צצני עם רכב וביטוח על שמו.

המלצתי היא:

לפני העברת בעלות תדאג למצוא חרבת ביטוח לרכב המיועד (כולל הצעות מחירים והשוואות תנאים), וכאשר תעביר בעלות על שמך,

בשיחת טלפון קצרה תפעיל את הביטוח.

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שאני לא בטוח עדיין שאני יקנה את הרכב(תלוי בבדיקה של הרכב) אם במצב כזה שאני מבקש ממנו לא לבטל את הביטוח ולהשאיר לי ל יום אחד צריך לעשות פעולה כלשהי או שאני פשוט יכול לנהוג בראש שקט?

skoda fabia 1.4 16V

skoda octavia 1.9TDI

audi A4 1.8T - sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אני יכול לעשות במקרה כזה כדי שאני יהיה מבוטח מהשנייה הראשונה שאני עולה לרכב?

לעשות ביטוח בטלפון טרם עלייתך לרכב החדש לראשונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הבעיה לקבל הצעות מחיר לדגם שאתה מעוניין בו טרם רכישת הרכב, וכאשר תחליט לרכוש\מיד עם העברת הבעלות, פשוט תמסור את מספר הרכב לצורך הפעלת הביטוח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4340 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...