Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אלפה של סוף שנות ה 80 תחילת ה 90. התלבטות.....

טייס על גRאס
שימו לב! השרשור הזה בן 7359 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב, למי שלא יודע (או שלא מעניין אותו) אני נוהג כרגע על פיזו 205 1400i.

עכשיו, שלא תבינו לא נכון. זה אחלה אוטו, הוא די חזק, ואין לי תלונות על מהירותו המקסימלית, או על תאוצתו(טוב טיפלה).

אבל.........אני מחפש משהוא קצת יותר מרגש :) . יותר חזק... משהוא שהפיזו לא מעבירה, ובטח שלא האלמרה של אבא. כשקניתי את האוטו השיקול היחיד שנלקח היה עלויות האחזקה, וזה שיקול מוטעה.

אקיצר, אני זומם כבר כמה זמן על איזו אלפה של סוף שנות ה 80 תחילת ה 90. הסיבה היחידה שאני פוחד ממנה היא מעלויות אחזקה גבוהות בטירוף. כי יש לאוטו הזה מוניטין גרוע ביותר. עכשיו השאלה. כך הדבר? לא מדובר על דלק, אלה על תיקונים ומחירי חלפים.

איזו אלפה אני רוצה? כמובן GTV\ספרינט :p אך ככל הנראה לא אמצא כזאת למכירה :( , אז יותר לכיוון ה 33, או 75.

ד"א, כמה יכולה לעלות אלפה ספרינט משנתון 85-90? (במצב טוב) ויש הבדל בין ספרינט לבין GTV?? כי לי הן נראות אותו דבר :oops:

את הפיזו אני יכול למכור בכ 15 אלף, ולא בעייתי להוסיף עוד איזה 10 אלף. אבל לא חובה להוסיף :wink: .

דרישות מהרכב?

שיהיה מהנה לנהיגה, לא ישחוט בתיקונים (אבל ברור שיעלה יותר...) ושיהיה מסוגל לגמוע את המרחק ה"מטורף" אותו אני עובר כל יום - 10 קילומטר (5 לכל כיוון 8) )

אולי עוד המלצות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת סדר בבלגן

ספרינט מבוססת על הסוד (וה 33), היא הנעה קידמית ומנוע בוקסר

GTV מבוססת על שלדת האלפטא (וה 75), היא טרנסאקסל (הגיר מאחור) והנעה אחורית.

למצוא ספרינט במצב טוב שקול לזכייה בלוטו בערך, ו GTV מ 88 עד תחילת שנות ה90 שקול למציאת נפט מתחת לעזריאלי...

סה"כ, ה 75 מסובכת יותר לטיפול ולתיקון מה 33

עוד משהו?

נמרוד

The higher you go, the harder the fall..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספרינט ו GTV זהות ?

כשתיתקל בשתיהן שוב תביט היטב ותגלה עד כמה שאתה טועה ואם לא אז רופא עיניים היא הכתובת בשבילך.

מבחינת עלויות אחזקה שתיהן יהיו יקרות כרכב יומיומי (ה GTV הרבה יותר) .

לדעתי! אם אתה לא מוכן כלכלית\נפשית להשקיע לשפץ ולתקן אל תתקרב לאף אחת מהן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המממממ........... טוב, אמרתי "נראות" (בתמונה) וגם הוספתי פרצוף...

אני יודע שעלויות האחזקה יהיו יותר גבוהות, ואני גם מוכן לזה. השאלה כמה גבוהות?

על אילו רכבים ניתן להמליץ בתקציב כה נמוך? (להזכירכם, כ 25K) כמובן, שאם אלפה אז זה יוצא בהרבה פחות.....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבין האופציות ה33 היא הפשוטה ביותר לכאורה לתיקון ואחזקה ( ואני כולל חלקים חיצוניים ופלסטיקה וכו ... ) וגם הנפוצה ביותר ... אחריה מגיעה ה75 שלדעתי אם תמצא אחת במצב טוב תיהיה הקניה האידאלית , אמנם לא הכי קלאסית אבל עדיין אלפא מודרנית על שילדה טובה והנעה אחורית.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עניין של עלויות גבוהות נובע ממספר גורמים:

1 - התכנון של הרכב (75) שונה ממה שמוכר ל"מכונאי" הישראלי הממוצע, וגם באופן כללי מייקר את עלות התחזוקה.

עקב כך, מספר המקומות שיודע לטפל באוטו ברמה טובה מועט ולא זול.

2 - עקב תחלופות יבואן, חלקים קשים לאיתור (יש מקומות שמהם ניתן להשיג, אבל לא קל)

הייתי מקביל זאת לאיתור חלקים מסויימים של 205 GTI

תוסיף רגישות לחאפר הישראלי הממוצע, ותבין למה העלויות גבוהות..

נמרוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספרינט יש רק עד 1988.

תצטרך לחפש חודשים ארוכים מאד כדי למצוא משהו נורמלי ללא שאסי/חלודה/מנוע גמור.

אם וכאשר תמצא כזו, קנה אותה. אני ראיתי אחת במצב טוב (מודל 88, 1.7) ורצו עליה 12000 ש"ח, לקחתי יום לחשוב על זה והופ! היא כבר נמכרה ...

אם תקנה, תבוא מוכן להשקיע כמה אלפי ש"ח ביישור קו וטיפולים נגד חלודה. אבל אח"כ ... רק אני חולם על אלף בלילה ? :lol:

ופה יש כמה למכירה http://www.iaroc.org.il/sale.html

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספרינט\GTV ללא חלודה ? תשכח מזה! באשר לתיקוני פח וצבע זה יותר מ "כמה אלפיי שקלים".

33 ו 75 תוכל למצוא ללא חלודה , לגביי עלויות האחזקה בוא רק נאמר שזה רחוק שנות אור מהפיז'ו שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולפחות מה 33 אל תצפה ל"תמורה" אלפיסטית ועילוי נשמות, זה סתם אוטו, ה 205 הרגילה שלך מכניסה אותו לכיס הקטן מבחינת התנהגות.

כל שאר המכוניות שציינת זה כבר סיפור אחר לגמרי.

אם אתה לא מכונאי או יודע לטפל ברכב לבד וצריך את הרכב לשימוש יומיומי, הייתי ממליץ לך לרדת מזה , במיוחד שאתה מציין שאתה בתקציב לחוץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי, נראה לי כולם פה באותו ראש...... לא לאלפה.

איזה רכבים כן יש לשקול? אולי ה 205 GTI? יש לי מספיק לכזו, גם לא מאוד משנה לי לרדת בכמה שנים... אבל ה 1600 לא חלשה? כולה עוד 200 סמ"ק... וה 1900 - יש כאלו שלא נמצאות בשטחי הראשות? או שלא נהוגות על ידי בני דודינו? (שאגב, שום דבר נגדם, פשוט פוחד ללכת לשם לבדיקה :? )

אני פשוט ממש ממש רוצה כלי חזק יותר. כבר כמעט עשיתי טרייד אין עם מישהוא על GPZ. אבל בסופו של דבר בגלל ההורים וויתרתי (אני רק בן 20, כבר לאחר ריסוק אופנוע 350...)

כך, שאני חייב דרך להיגמל מדו :roll: .

ושוב! אני מודע לכך שעלויות האחזקה גבוהות יותר......

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, רציתי לתת את המידע על ה 75, שלא תחיה באשליות, צריך לדעת "להסתדר" כדי לטפל בה באופן שפוי כספית.

כאוטו יחיד יומיומי, זה לא יהיה קל (אבל אוטו כזה במצב טוב - שווה את זה)

נמרוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולה עוד 200 סמ"ק...

:shock:

על השוואת הספקים שמעת ? שלדה ?

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלפא 164.

מדובר באוטו סטנדרטי בהרבה מה-33 (מנוע רוחבי רגיל, הנעה קדמית), אבל עלויות האחזקה יהיו גבוהות כי סה"כ מדובר במכונית שאמורה להיות כבדה וחזקה.

חוץ מזה, אתה תמיד יכול לחפש אלפא ג'וניור זגאטו. זה שתי טיפות מים כמו GTV וספרינט... :shock:

היתה לי אלפא אדומה / היתה לי אלפא / היום אני נוסע / בדלתא לבנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולה עוד 200 סמ"ק...

:shock:

על השוואת הספקים שמעת ? שלדה ?

1600 - 115 כ"ס (כשיצאה מהחברה)

1400 - 75 כ"ס (כשיצאה מהחברה)

זה "כולה" עוד 50% בהספק...

יובל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7359 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...