Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מזגן עובד רק במהירויות 3 ו-4 ,במה להתמקד? (סיוויק 97)

bosss
שימו לב! השרשור הזה בן 5343 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתמול הפעלתי מזגן ברכבי כבכל יום, מאחר והיתה שעת צהריים שמתי את הבורר על מהירות מקסימלית של עוצמת האיוורור והקירור ולאחר מספר דקות שהחלל ברכב קצת התקרר הורדתי את עוצמת האיוורור לדרגה 2 (עדיין הכל עובד ותקין),לא עברו מספר דקות נוספות של נסיעה ופתאום ברגע אחד האיוורור הפסיק לעבוד לחלוטין( עדיין במהירות 2), ומה שמוזר הוא שכאשר העלתי את דרגת מהירות האיוורור ל3 ו-4 הכל עבד כרגיל במלוא האיוורור והקירור, מישהו נתקל בתופעה שכזאת, במה עליי להתמקד?

סיוויק 97 1.6 סמ"ק אוטומט.

תודה מראש וסופ"ש נעים ושקט לכל חבריי הפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מאחורי תא הכפפות נמצאת יחידת המיזוג.

אחד מהרכיבים שם זה המפוח בד"כ על המפוח ישנו נגד מהירויות נכנסים אליו 4 חוטים ויוצא 1 למפוח בדוק האם נכנס מתח בכל אחד מהמהירויות והאם יוצא כנ"ל בכל המהירויות במידה ונכס מתח נגד בורר תקין ונגד תקול...

[החתימה הוסרה כיוון שלא עמדה בכללי הפורום. אנא קרא את הכללים.]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי פיוזים גם מתחת למכסה מנוע וגם בתוך תא הנוסעים מתחת להגה וכולם נמצאו תקינים,

אני אנסה להגיע אל הנגד מהירויות שנמצא על המפוח ולבדוק מתח נכנס/יוצא מכל אחד מהמהירויות כפי שהציע קובי מוריה ואעדכן במהלך השבוע הבא .

בכל אופן תודה רבה לכל המסייעים, נתתם לי כיוון ועזרתם לי מאוד.

אגב ,את הנגד מהירויות ניתן לרכוש בכל חנות לחלפיי רכב או רק בחברה "הונדה" ?

מה המחיר בערך לנגד מהירויות מקורי, יש למישהו הערכה? (את העבודה אני מבצע)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי בלנטרה 99' יש בעיה דומה.

מפעיל מזגן על 3/4 עובד תקין. מוריד ל -2, לא יוצא אויר. מוריד חזרה ל-1 ומחזיר ל-2, עובד כמו פנתר.

זה לא מפריע לי, אז אני לא מתעסק עם זה יותר מדי.

אבל תנסה אצלך גם. אולי זה יעבוד על 2.

Nothin really matters to me

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסיתי כבר הכל, האיוורור עובד במלוא העוצמה במהירויות 3/4 בלבד, בשאר המהירויות(1/2) הכל מת לגמריי.

העניין מפריע לי במיוחד בשעות הבוקר שהמזג האוויר בחוץ עדיין סביר ולכן אני שם את המיזוג על מהירות 1/2 .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

gimlison שלום.

לפי התופעה שאתה מתאר בורר המהירויות שלך לא תקין כנראה מגעי המתכת בתוכו רפויים פעם יצא לי לסדר מצב כזה באיביזה.

[החתימה הוסרה כיוון שלא עמדה בכללי הפורום. אנא קרא את הכללים.]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לציין שהרכב שנת 97 ומעולם לא מולא בו גז (למרות שבמהירויות 3/4 הוא מקרר ומאוורר בשיא עוצמתו) וגם לא הוחלף בו הפילטר מזגן( לא בטוח שקיים בכלל בדגם הזה), ייתכן שהבעיה נובעת בעקבות זה או שעדיין יש להתמקד בנגד מהירויות כאשם העיקרי?

קובי, אתה בטוח שהנגד מהירויות נמצא על/באיזור המפוח מאחוריי התא כפפות או שאוליי בכלל באיזור/מאחוריי הפאנל של המזגן שעל הקונסולה המרכזית ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי דווקא זה תקין אך המכוון של הקירור לא תקין.

האם יש מה לבדוק מאחורי תא הכפפות לגבי המכוון של הקירור? שיכוון רק לפנים ולא למטה?

דייהו נובירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוחחתי היום עם בחור העובד בחברת הונדה ולדבריו התקלה נובעת או מהנגד מהירות(בסבירות גבוהה) או מהכפתור/בורר מהירות שבפאנל, הוא אומר שבמקרים רבים ניתן לתקן את הנגד ואין צורך בהחלפתו בחדש, מיקומו נמצא או על/באיזור המפוח שמאחוריי התא כפפות או בתוך המפוח עצמו, עכשיו כל שנשאר לי הוא למצוא זמן ולגשת לעבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. במידה ובורר המהירויות תקול אזי אני ממליץ לך להחליפו בחדש או מפירוק.

2. נגד המהירויות מורכב מ-3 נגדים המחוברים בטור (כנראה אצלך אלו 3 סלילים) ואינני רואה כיצד ניתן לתקן זאת על-מנת שהתיקון יחזיק מעמד.

אני ממליץ לך לרכוש נגד חדש בכדי למנוע אפשרות שהתיקון לא יחזיק מעמד ותצטרך לפרק/להרכיב מחדש.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנחה שאכן התקלה נובעת מנגד מהירויות תקול ובשל חוסר זמן ותקציב כרגע אחליט לדחות קצת את ההחלפה/תיקון, האם זה רק עניין של זמן עד שמהירויות 3/4 גם יחדלו לעבוד ואני אשאר ללא מיזוג בכלל, או שאין קשר וניתן למשוך על מהירויות 3/4 בלבד לעוד תקופה ארוכה ללא חשש, מה דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחבר שלום,

מתוך התבוננות מהירה בסכימה חשמלית טיפוסית (של רכב מסויים) של מודול הנגדים אני מסיק את המסקנה הבאה.

במידה והבעייה בנגד המהירויות אזי כנראה הנגדים המחוברים בטור למפוח של מהירות 1 ו-2 שרופים ומהווים נתק, לכן המהירויות הללו לא עובדות אצלך.

אין בעיה להמשיך להפעיל את המפות רק במהירויות 3 ו-4.

תייתכן גם בעיית מגעים או בורר המהירויות תקול לכן אל תסיק מסקנות ללא בדיקה של חשמלאי רכב.

Pages from GR00000400-90.pdf

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון: פירקתי כרגע את תא הכפפות והצלחתי להגיע אל הנגד מהירויות שהינו בעל 2 סלילים שהיה מקובע בתוך המפוח עצמו, כאשר פירקתי אותו ממקומו היה ניתן ממש להבחין בעין בנתק שיש בסליל של מהירויות 1/2 ,ומכאן ניתן להסיק בוודאות שהנגד מהירויות תקול והוא אכן מוקד התקלה כפי שרובכם כבר ניחש.

דבר מוזר נוסף שהבחנתי בו במהלך בדיקת הנגד הוא שאפילו שהנגד היה אצלי ביד ומנותק כמובן מהקונקטור החשמלי שלו עדיין מהירות 4 בלבד המקסימלית פעלה כרגיל בשיא עוצמתה, איך ייתכן הדבר, יש למישהו הסבר הגיוני לזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5343 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...