Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום שנה ראשונה עם אלפא 146ti

אלעד
שימו לב! השרשור הזה בן 5333 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ברוח עונת הסיכומים, פתאום מצאתי את עצמי סוגר שנה ראשונה עם ה-146.

אז מה היה לנו? 15,000 ק"מ, רובם ככולם נצברו בסופ"שים (באמצע השבוע היא לרוב עומדת בחניה ועיקר התחבורה שלי זה באמצעות הקטנוע). טיפול גדול אחד, טיימינג (יקר) כבר נראה באופק וככה"נ גם הצמיגים יוחלפו במהלך השנה הקרובה.

רדיאטור סיים אף הוא את חייו, ולאחר שלא נמצא אחד בארץ במחיר שפוי, בעזרת חבר טוב הצלחתי למצוא אחד חדש ומקורי באיטליה בערך בשני שליש מהמחיר שנדרש בארץ.

כל הרפידות הוחלפו גם הן בסט איכותי, וכנראה שבטיפול הבא אחליף גם דיסקים קדמיים.

שתי משאבות קלאץ' קרסו - באורח צפוי למדי - בהפרשי זמן קצרים, והוחלפו במשופצות (קיים קושי בהשגת משאבות חדשות).

צינור של שמן ההגה התפוצץ, ולמזלי כל הנזק הסתכם רק בהחלפת הצינור ומילוי שמן הגה טרי ורענן.

מה עוד? טסט (גם יקר - קבוצה 5 :?) היא עברה ללא הכנה כלשהי וללא בעיות.

בסה"כ, ביחס לרכב ספורטיבי, אני חושב שהיא ידידותית מאוד למשתמש (גם זוגתי נוהגת בה בקלות ובחופשיות). קל מאוד לעשות בה שימוש יומיומי במקביל לשימוש ספורטיבי יותר.

אני חושב שהיא מזדקנת בכבוד, ולמרות גילה הלא צעיר והקילומטראז' שהיא צברה, היא עדיין מהנה מאוד לנהיגה - אפילו ממכוניות מודרניות ויקרות ממנה. בנוסף, לא נתקלתי בפלסטיקים שונים שנשרו להם, בשברים לא צפויים, משטחים מתקלפים או השד יודע מה. מה אתם יודעים - אפילו חלודה אין עליה! (זה בטח בגלל שהיא לא אלפא אמיתית).

הנדסת האנוש אינה מושלמת (בעיקר פתחי האיוורור הצדדיים), אולם לא מדובר בדברים שלא ניתן לחיות עמם בשלום.

צריכת הדלק בנסיעה בינעירונית רגועה יכולה להגיע ל-1:11. הבעיה היא שאומנם אפשר לנסוע רגוע, אבל ביננו, היא לא ממש עושה לנהג חשק להיות רגוע, ודיא לחכימא ברמיזה.

במהלך השנה שחלפה, המחירון שלה נשחט בצורה מבהילה (יותר מ-26%!!!), אולם מצד שני, בהתחשב בעובדה שקיימים מעט מאוד אקזפלרים כאלה, נראה שכל עיסקה נסגרת לגופו של עניין - לטוב ולרע.

למרות שזה מאוד מפתה להגיע לקו האדום ב-7000 סל"ד, בנהיגה יומיומית זה דבר די מיותר. גם בהאצות השתלבות בכביש מהיר אני לרוב מוצא את עצמי מושך הילוכים עד איזור ה-5000, יותר מזה זה פשוט מיותר. מנגד, כדי להגיע לתחום החזק של המנוע, קיים צורך לוודא שהסל"ד אינו נופל מ-3000.

לדעתי, לרכב יש ערך מוסף רב ביחס למתחרות הישירות שלו: ההגה מצוין, הבלמים חזקים (הבנתי שמדובר באותה מערכת בלימה של פיאט קופה - 284 מ"מ מלפנים), עיצוב יפה ומושבי ספורט נוחים.

זהו. מצטער שיצא לי קצת מבולגן, אבל בשעה כזאת אני באמת לא במצב של לסדר את הטסקט לפי נושאים. אני בכלל בשוק שהצלחתי לכתוב כל כך הרבה.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה מאד אלעד,על פניו ניראה שאתה פדנט הספר בכל הנוגע לטיפול ואחזקה של הרכב.

שתזכה לעוד שנים של הנאה מהרכב.

נ.ב: הזכרת לי מחר להוריד סוף סוף את המדבקה של "אלפא" מהשימשה הקידמית שמעיין בזמנו הדביקה.:-P

:cry:IBIZA 20vT -נימכרה!:cry:

בחסדך רחם עליי,כוון אותי בצעדיי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוטו כיף ומתגמל תהנה ממנו רק תיקון קטן-

ברקסים של פיאט קופה{5צל} זה דיסק מחורר 305 ממ חמוש בקאליפרים 4 בוכנות של ברמבו....אולי התכוונת ל4 ציל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ללא ספק, האלפא 146 היתה אחת מהמכוניות היותר מוצלחות מאלו שהתבססו על פלטפורמת ה "2.54" שנולדה ב 88', כשהוצגה הפיאט טיפו.

שנות ה 90' היו שנים גרועות למדי לקונצרן האיטלקי, ולמעט נקודות אור בודדות כמו הפיאט קופה, הפיאט ברקטה והאלפא 145\146, שאר הדגמים לא היו הצלחה מסחררת, בלשון המעטה - אלפא 155, לאנצ'ייה קאפה, פיאט בראבה\בראבו עוד.

לעומת ה 33 הכושלת, ה 146 היא עולם אחר, בעיקר במה שקשור להתנהגות הכביש ולהנדסת האנוש, למרות שלי אישית היה מאד לא נוח ב 146, בייחוד תנוחת הנהיגה האיטלקית הקלאסית, אבל זה כבר עיניין אישי לגמרי.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שבאמת מעצבן זה שקשה להשיג חלקים לרכב שהוא לא כל כך ישן.

כמה שאני אוהב אלפות,אני כנראה לא אקנה כזאת בגלל מחסור בחלקי חילוף (ניסיון מר עם 164 של חבר שפשוט כל חלק הכי פשוט היה סרט שלם להשיג).

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ללא ספק, האלפא 146 היתה אחת מהמכוניות היותר מוצלחות מאלו שהתבססו על פלטפורמת ה "2.54" שנולדה ב 88', כשהוצגה הפיאט טיפו.

שנות ה 90' היו שנים גרועות למדי לקונצרן האיטלקי, ולמעט נקודות אור בודדות כמו הפיאט קופה, הפיאט ברקטה והאלפא 145\146, שאר הדגמים לא היו הצלחה מסחררת, בלשון המעטה - אלפא 155, לאנצ'ייה קאפה, פיאט בראבה\בראבו עוד.

לעומת ה 33 הכושלת, ה 146 היא עולם אחר, בעיקר במה שקשור להתנהגות הכביש ולהנדסת האנוש, למרות שלי אישית היה מאד לא נוח ב 146, בייחוד תנוחת הנהיגה האיטלקית הקלאסית, אבל זה כבר עיניין אישי לגמרי.

אתה צודק בעיקרון, אבל בכל זאת קשה להתעלם מהפונטו המקורית. אחרי הכל היא זכתה בתואר מכונית השנה ל-1995, וגם בהצלחה מסחרית לצד הצלחה תכנונית. היו גם עוד כמה נקודות אור כמו המולטיפלה שיצאה ב-98', האלפא 156 שהחליפה ב-97' את ה-155 הכושלת אותה ציינת, ועוד כמה. אני גם לא בטוח שהקאפה היא כזה כישלון. על פרארי ומזארטי אני כמובן לא מדבר :twisted:

בוא נאמר שהחצי הראשון של הניינטיז היה אפור עבור קונצרן פיאט, אבל בחצי השני הם התחילו לצבור תנופה. ובעצם, סיפור דומה היה להם גם בעשור הנוכחי, לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד מאחל לך רק להינות מהרכב!

גם הבעלים הקודם היה פדנט לא קטן.

בקשר לרדיאטור, אם אני זוכר נכון רדיאטור של טיפו 2000 מתאים אחד ל אחד (רק צריך לסתום את החור יוניט חום עם יוניט תקול). הסיפור עלה לי 800 ש"ח עם עבודה.

גם אצלי הוחלפו שתי המשאבות קלאץ על ידי הבעלים הקודם.

מקווה שנוכל לצאת לאיזה סיבוב 146/145 בעוד חודש (אולי סט צילום).

ד"א אתה יודע איפה ניתן לקנות ואריאטור במחיר שפוי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק בעיקרון, אבל בכל זאת קשה להתעלם מהפונטו המקורית. אחרי הכל היא זכתה בתואר מכונית השנה ל-1995, וגם בהצלחה מסחרית לצד הצלחה תכנונית. היו גם עוד כמה נקודות אור כמו המולטיפלה שיצאה ב-98', האלפא 156 שהחליפה ב-97' את ה-155 הכושלת אותה ציינת, ועוד כמה. אני גם לא בטוח שהקאפה היא כזה כישלון. על פרארי ומזארטי אני כמובן לא מדבר :twisted:

בוא נאמר שהחצי הראשון של הניינטיז היה אפור עבור קונצרן פיאט, אבל בחצי השני הם התחילו לצבור תנופה. ובעצם, סיפור דומה היה להם גם בעשור הנוכחי, לא?

זכייה בתואר מכונית השנה לא מעידה על כלום, ודי אם ניזכר ברנו 9 (מכונית השנה 82'), אופל אומגה (מכונית השנה 87') ופורד סקורפיו (מכונית השנה 86') כדי לדעת שמשנה לשנה ערכה של התחרות ירד, ולאור הכישלונות הרבים היא הפכה לשולית למדי.

לעומת האונו המקורית, שהפגינה תעוזה עיצובית והיתה הימור לא קטן עבור פיאט, הפונטו היתה מכונית בינונית למדי וצפוייה למדי - פיאט היתה אותה העת בקשיים כספיים והימור על הלא נודע כלל לא בחשבון עבורה.

חלר ניכר מהצלחתה של הפונטו נבע מתוכנית הגריטה שהפעילה באותה העת ממשלת איטלייה, בעיקר על מנת לסייע לקונצרן, שמיליוני איטלקים תלויים בו למיחייתם.

הלאנצ'ייה קאפה לא היתה כישלון כמכונית - היא פשוט הפכה להיות לא רלוונטית, לאור התחרות מצד היצרנים הגרמניים שהציגו את סידרה 5 החדשה החדשה של ב.מ.וו, המרצדס E והאודי A6, ובכך בעצם ניגזר גורלה.

האלפא 156 היתה אלפא הראשונה שסימלה את יציאת החברה בעלת העבר המפואר מהמשבר, והצלחתה היוותה מאיץ להצגת קו הדגמים החדש והמצליח.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל המגיבים.

ד"א אתה יודע איפה ניתן לקנות ואריאטור במחיר שפוי?

מידי פעם צץ באיביי וריאטור במחיר טוב. בארץ שווה לבדוק אצל גיא ממוסך התלתן, יתכן שהוא יוכל גם להשיג לך במחיר יחסית נמוך.

חוץ מזה, בחודש הבא אהיה בגרמניה ואנסה למצוא שם אחד חדש.

יום צילומים יתקבל בברכה. אני אקרא גם לאלכס (עם ה-ti השחורה) כדי שיהיה עוד יותר מעניין.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

אחלה, אלעד. סה"כ נראית כמו תחזוקת-אלפא סטנדרטית, במיוחד שזה כלפי דגם חזק ונדיר.

אבל פאקינג קבוצה 5?!

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שנות ה 90' היו שנים גרועות למדי לקונצרן האיטלקי, ולמעט נקודות אור בודדות כמו הפיאט קופה, הפיאט ברקטה והאלפא 145\146, שאר הדגמים לא היו הצלחה מסחררת, בלשון המעטה - אלפא 155, לאנצ'ייה קאפה,

פיאט בראבה\בראבו עוד.

לא תמיד - ברשותנו גם בראבו , שנת 98 :idea:

הטיפולים ב 5 השנים האחרונות .

מחוץ לטיפולים הרגילים , בוצעה הלחמה מסיבית לכבלי החשמל של ה (-) ברכב - בזכות הידע של רפי לין .

הורדה טמפרטורת המנוע ( ע"י החלפת יוניט חום רדיאטור ) ב 5 מעלות - פתיחה מוקדמת של המאווררים בשלב הראשון .

( ללא שינוי בעבודת המנוע וצריכת דלק )

הוחלפו שני משולשים קדמיים + אלטרנטור - הגיוני , בלאי טבעי .

שאר הטיפולים כמו בכל רכב .

רצועת טיימינג , בלמים ,וטיפולים שוטפים - שמנים + פילטרים .

בכל השאר - לא נגעו , והרכב נוסע נהדר .

הרעיון הכללי - תחזוקה נכונה , לפי ההוראות ובזמן .

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5333 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...