Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם אפשר להרכיב טורבו על רכב אוטומטי חדש 2000 סמק

before
שימו לב! השרשור הזה בן 7361 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האם אני יכול להרכיב טורבו על רכב 2002 אוטומטי.

בלי קשר לעלות או כדאיות

***עריכה***

כל ההודעות נמחקו, רק הודעות עינייניות בבקשה :!:

עמית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אפשר אבל צריך לקחת כמה דברים בחשבון :

האם הגיר ומכלולי ההנעה יעמדו בהספק ה "חדש"?

מה התקציב? כי אפשר לשים טורבו בכמה אלפי שקלים ואפשר ללכת בלי סוף...

אבל בהנחה שאתה שואל לגבי השקעה מינימלית אז אתה צריך ליבדוק:

האם יש כבר סעפת פליטה/יניקה לרכב שלך שמיועד לטורבו..או שמישהו יבנה לך כזה (לרוב אין הבדל במחיר..)

האם בכלל טורבו נכנס מבחינת מקום בתא המנוע?

צריך גם "להנדס" מיקום לאינטרקולר,צנרת גדישה,ירידה מהטורבו

האם מחשב הרכב יתאים לגדישה נמוכה או שמא צ'יפ יעזור או מחשב אחר לגמרי?

כמובן יש עוד מס' פריטים קטנים שצריך להתגבר עליהם, אבל בגדול כבר אמרתי לך את הדברים הגדולים בשביל אפליקציה מינימלית...

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשרי אבל צריך לקחת בחשבון עוד כמה שינויים חוץ מההתקנה של הטורבו עצמו.

כמו שכבר נאמר חיזוקים לגיר ואני מוסיף: בוכנות מחוזקות, צריך להרים את הראש מנוע, שינויים במחשב או מחשב חדש, אינטרקולר, חיזוקי שלדה, שעון גדישה ובטח עוד כמה דברים ששכחתי.

דרך אגב על איזו מכונית מדובר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם לא תיפגע האחריות משינוי שכזה?

תיפגע.

"הדבר זר לרוחנו. המשיכה לתיירות לארצנו היא בכותל המערבי, בקברי אבותינו, במערת המכפלה ובקבר רחל. לא מסלול מירוצים!"

-1970, ח"כ מנחם פורוש אל שר התיירות, בנוגע לקיום גרנד פרי ישראלי ראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם לא תיפגע האחריות משינוי שכזה?

תיפגע גם תיפגע

שכחו להגיד לך שבטח תתצרך לא רק את המנוע והגיר לשנות, אלא גם את שאר הדברים, כמו כמה מוטות מייצבים, בולמים וכמובן ברקסים הרבה יותר טובים ממה שיש לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שמנסים להגיד לך בעצם, שעדיף מכל בחינה שהיא למצוא רכב עם מנוע חזק יותר שכבר מוגדש, מאשר לנסות להגדיש את המנוע הרכב הקיים שלך.

מכיון ששינוי כזה דורש שינוי בכל מערכות הרכב כמעט ובסופו של דבר יעלה לך יותר ותקבל תוצאה שהיא פחות טובה מרכב שתוכנן במקור לעבוד עם מנוע חזק יותר.

אלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא אמרתי את זה.

אני חושב שהשתלת טורבו במכונית אטמוספרית זה אחלה פרויקט.

מה שאמרתי זה שצריך לקחת בחשבון עוד דברים ואם הבן אדם יש לו את הכסף ואת האהבה ואת הזמן אז למה לא.

מה קרה לכם, מה עם כל הכיף והסיפוק בשיפור הרכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון, השתלת טורבו במכונית אטמוספרית יכול להיות אחלה פרוייקט, א-ב-ל כאן מדובר על מכונית חדשה, אוטומטית.

חדשה = איבוד אחריות, סיכון אמינות הרכב.

אוטומטית = לא ספורטיבית = מה זה שווה? (וגם - זה מגדיל עלויות באופן משמעותי)

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לשתול מנוע של קורבט על קורקינט יכול להיות אחלה פרוייקט השאלה היא למה זה טוב?

הרי גם ככה הקורקינט לא יוכל להביא לידי ביטוי את עוצמת המנוע כי הוא פשוט לא בנוי לזה.

להגדיש מכונית אטמוספרית זה סיפור של אלפי שקלים במקרה הטוב-ללא שיפורי שלדה מתלים ושאר ירקות

ועדיין יצריך התאמת מחשב הרכב,משאבת דלק,בוכנות ושאר מכלולי המנוע ובדיקה אם מכלולי ההנעה הקימים יעמדו בעומסים החדשים שייוצרו.

אמנם ישנה אפשרות להחליף גם את הגיר ,הקלאץ ,הציריות,וכו וכו

אבל אז אנחנו מתחילים לטפס להוצאות של עשרות אלפי שקלים ואז נשאלת השאלה אם לא עדיף כבר לקנות אימפרזה טורבו שתהיה זולה יותר אמינה יותר ותתן ביצועים טובים יותר.

אבל -וכאן האבל הגדול-מאד תלוי באיזה רכב מדובר...אם אתה מדבר על רכב אוטומטי משמע לא מדובר בפלטפורמה מתאימה לביצוע שיפורים מהסוג הזה.

אם מדובר על רכב שניתן להגדיש אותו בעלות סבירה להתאים אותי להספקים החדשים-יכול להיות שפרוייקט כזה ישתלם-אחרת אולי כדאי ללכת על שיפורים סטנדרטיים יותר כמו צ'יפ חדש,פילטר אוויר פתוח אגזוז פתוח וכו.

אלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא אמרתי את זה.

אני חושב שהשתלת טורבו במכונית אטמוספרית זה אחלה פרויקט.

מה שאמרתי זה שצריך לקחת בחשבון עוד דברים ואם הבן אדם יש לו את הכסף ואת האהבה ואת הזמן אז למה לא.

מה קרה לכם, מה עם כל הכיף והסיפוק בשיפור הרכב?

רק שכחת את הידע.

גם אני חושב שזה אחלה פרוייקט, אבל דורש ים של ידע והבנה במה שאתה עושה. בסוף אני מניח שהכוונה היא ליסוע על האוטו ביומיום ולא שיעמוד בגראז' לתצוגות תכלית בלבד. בשביל זה צריך שכל השינויים הללו יהיו גם פרקטיים וניתנים לתחזוקה.

מעבר לזה גם אם הצלחת 'להנדס' את הכנסת וחיבור כל הרכיבים החדשים, אתה גומר עם מנוע שאין לאף אחד, אתה צריך למפות את ההזרקה בעצמך (בעצם לתכנת מחשב ייעודי לרכב שלך), ואף אחד לא יודע לטפל בזה אם יש לך בעיות.

My responses are limited. You must ask the right questions

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל כל מה שכתבת לא מתייחס לגדישה באוט',

אלא לגדישה בכלל, ברכב שבא אטמוספרי.

גם כל מי שגודש ראלי, ווולקן וכו' נתקל באותן בעיות בהתחלה (למרות שסביר להניח

שבשלב זה או אחר הצטרפו אליו עוד מס' חברים עם אותה בעיה, מה שפה לאו דווקא יקרה).

כל חור בלילה שחור, אבל של ג'ינג'יות זוהר בחושך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון, השתלת טורבו במכונית אטמוספרית יכול להיות אחלה פרוייקט, א-ב-ל כאן מדובר על מכונית חדשה, אוטומטית.

רוני

אני חולק עליך,אוטו ספורטיבי לא חייב להיות ידני ,יש המון מכוניות ספורטיביות אוטמטיות.

8)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני

אני חולק עליך,אוטו ספורטיבי לא חייב להיות ידני ,יש המון מכוניות ספורטיביות אוטמטיות.

על מה בדיוק אתה חולק :?:

לרכב אולי יש צורה ספורטיבית, אך מכאן ועד להתנהגות ככזאת כאוטומטית אין לה את היכולות של אותה גרסה כידנית.

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7361 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...