Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיפור מהיום ושאלה בסיומה - על קונה להוט. מדי.

Danny13
שימו לב! השרשור הזה בן 5363 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כמה ימים פירסמתי את רכבי למכירה.

היום, בין שלל המתקשרים והמתעניינים, התקשר אדם שטען כי כרגע הוא שוהה בבית הוריו ואין שם אינטרנט אבל דרך הנייד הוא גולש ונתקל במודעה שלי ביד-2. עם זאת הוא טען כי אינו רואה טוב את הפרטים וביקש שאפרט. כשסיימתי לפרט הוא התחיל בברברת לא נגרמת, דו שיח של חירשים ממש.

הוא אמר שמכר אמש ג'יפ טויוטה שלו ויש לו X אלפי שקלים במזומן והוא יעביר לי אותם תמורת הרכב. הוא ביקש לרכוש את הרכב אלפיים ש"ח מתחת למחיר המבוקש ואמר שיקח את האוטו מיידית ללא בדיקה. האמת שהייתי בדרכי מירושלים לת"א לפגישה והסברתי לו שהיום זה קצת לחוץ ואפשר מחר בבוקר, אבל הוא אמר שיפגוש אותי באמצע הדרך, יסע איתי לת"א, יחכה שם לסיום הפגישה, נעביר בעלות והוא יקח אותי הביתה. אמרתי לו שאין בנק פתוח והוא אמר שאקבל עשרות אלפי שקלים במזומן ואני יכול לספור.... חוצמזה, יש דואר פתוח בערב בנתב"ג ואפשר לעשות שם העברת בעלות או שאשאיר לו יפוי כח ות.ז. שלי והוא יעשה את זה כבר וישלח לי את הת.ז. אח"כ בדואר רשום.....

השיחה היתה כחצי שעה(!) וכמה שלא ניסיתי להניא אותו מזה הוא לא ויתר וניסה בחלקלקות לשון לשכנע אותי שהוא מציע לי את עסקת חיי. משהו פה לא הריח לי טוב, כיצד אדם טוען שהוא "חם" על רכב על אודותיו שמע רבע שעה לפני כן והוא טרם ראה/נסע עליו? מדוע אינו מוכן לחכות כמה שעות לבוקר? מי מסתובב עם עשרות אלפי שקלים עימו, נוסע להורים שלו עם זה ופתאום "נופל" על מוכר רכב ומציע לו את הכסף תמורת האוטו?!

האם לדעתכם הייתי חשדן מדי ופיספסתי עיסקה טובה או שמדובר בנוכל או במשהו דומה שמנסה בלחץ שהפעיל ובכריזמה רבה לגרום לי להפסיק לחשוב ולמכור לו את האוטו? ואולי זה סתם סוחר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתקלתי כמה פעמים בטיפוס הזה של קונים.

ממש משעשע, לא מעבר לכך. אני לא אוהב, כשמלחיצים אותי.

אחד התקשר אלי :

אני איילתי, עולה עכשיו על מטוס של 8:45 מאיילת לת"א, יש לי בכיס את הכסף (הרבה פחות ממה שביקשתי).

בוא נקבע ב 9:30, אני לוקח את האוטו, בלי בדיקה, בלי כלום, ונוסע איתו לאיילת, צריך להיות חזרה בבית עד הצהריים. משהוא כזה.

והיה אחד אחר, במכירה של אוטו אחר, שבדיוק לפני 10 דקות מכר את האוטו הקודם, ובעוד שעה גג כבר צריך להיות בדרך לצפון/דרום עם האוטו החדש, כי יש לו משהוא מאוד מאוד דחוף, ואין לו שום דרך להגיע לשם, והוא צריך לקנות אוטו ב 30 דקות הקרובות.

בקיצור, טוב שלא מכרת ללחוץ הזה, גם לא היית צריך לשמוע את הסיפורים שלו בטלפון במשך חצי שעה, ברגע שהבנת, לאן זה הולך, היית צריך לנתק לו וזהו.

אל תדאג, יגיע קונה נורמאלי, הרגשה טובה שלך חשובה לא פחות הכסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון עבר של הוריי , אף פעם לא מוכרים רכב מעל 10K במזומן.

כשמכרנו בזמנו את המאזדה 323 (לפני 6 שנים +/-) גם היה בחור מאוד לחוץ שהגיע אליינו הביתה עם שקים של כסף מזומן ודרש לקנות את האוטו, אמא שלי שהתלהבה מכל הסיפור (יום אחרי פרסום המודעה מגיע בחור שנראה אמין עם כל הכסף במזומן) התחילה לספור, לעומת זאת אבא שלי חשד בו קצת נתן לי אחד מהשטרות שלו ואמר ללכת לקנות מה שבא לי (הייתי אז בן 10/11), הלכתי לפצוץ את הכסף על ארטיקים או משהו וכשבאתי לשלם תקעו לי פרצוף עקום ואמרו לי שהשטר מזוייף!

הבחור ניסה להסביר שאולי השתחל שטר אחד מזוייף אבל אנחנו מאמינים שאם אצבע אחת חולה צריך לכרות את כל היד , לכן מייד ביטלנו את העסקה והאוטו נמכר לאחר שבוע במחיר שדרשנו בלי יותר מידי כאב ראש.

סיאט איביזה 1.2 TSI 2011

אופל קורסה 1.4 2013

סובארו B4 2009 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שהייתי בדרכי מירושלים לת"א לפגישה והסברתי לו שהיום זה קצת לחוץ ואפשר מחר בבוקר, אבל הוא אמר שיפגוש אותי באמצע הדרך, יסע איתי לת"א...

זה נשמע יותר כמו:

הוא יפגוש אותך באמצע הדרך, יגנוב לך את הרכב, וימשיך לדרכו... :roll:

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B][COLOR=#696969]ACTION speaks LOUDER than WORDS[/COLOR][/B][/COLOR][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B]K[/B]eep [B]m[/B]e [B]c[/B]aged [B]a[/B]nd [B]f[/B]ree [B]t[/B]he [B]b[/B]east[/COLOR][/FONT] [COLOR=#f1f6f8][FONT=Verdana][COLOR=#000000][B]Jin Ba Ii Tai [/B]-[FONT=Book Antiqua] [URL="http://www.youtube.com/watch?v=cVarDBb199M&feature=player_embedded"]Fast[/URL] in, [URL="http://www.youtube.com/watch?v=CyDykQWck74&ob=av3e"]Drift[/URL] out[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפעמים יש גם אנשים כאלה שעובדים ככה, באימפולסיביות.

כשקניתי לאבא את המכונית שלו, התקשרתי למודעה שפורסמה לפני שעתיים בWINWIN וקבעתי עם המוכרת להיפגש יום למחרת ב-8 בבוקר במכון בדיקות רכב. בשעה 11:00 הרכב כבר היה בדרכו אל הקריות מהמרכז.

אז מה? לא למכור לי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה דר'סובארו זה לא אותו מקרה.

אתה (כנראה) בנאדם נורמאלי ולא נראה לי שאתה מתנהג כמו הבנאדם בסיפור המקורי.

vw-golf כתב:

זו פאקינג מדינה דמוקרטית, זה לא שהוא הרים יד על מישהו, אז חלאס, סתמו פיות!!
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מקרה לגופו. מכרתי רכב ביותר מ20K במזומן. קניתי רכב ב25K מזומן. אפשר כמובן גם בצ'ק בנקאי או בהעברה בנקאית מחשבון לחשבון. אבל צ'ק בנקאי גם ניתן לזייף (ראה מקרה של גנבי ב.מ.וו. מלפני כמה חודשים, שהוסיפו 00 :idea:לצ'ק בנקאי ולקחו רכבים חדשים מסוכנות). אבל בהחלט יש קונים להוטים ואמוציונאליים, וחבל לפסול אותם על הסף. כעקרון ככל שהקונה צעיר יותר כך הוא נלהב יותר.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמנו, כאשר מכרתי את ה- 205, שהיתה עם נתונים מאוד טובים, הייתי במגעים עם בחורה (די מעצבנת) מנתניה. התקשר אלי בחור מכרמיאל, שראה את המודעה באינטרנט, ביקש שאמתין לו עד מחר ולא אמכור לבחורה - והוא יפצה אותי על ההמתנה בעוד כמה מאות ש"ח אם הרכב יצא בסדר בבדיקה. הוא כ"כ ביקש - שהסכמתי.

הוא אכן התייצב למחרת, בדק את הרכב, ושילם מעט יותר כי הסכמתי לחכות. לבחורה המתחכמת שמחתי לספר שהרכב נמכר ביותר ממה שהיא הציעה.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמתי לב שאתה מוכר הונדה ג'אז.עכב היותו רכב סופר שכיר ומאד מבוקש כמשומש, אותו בן אדם לדעתי פחד לפספס כזה רכב ולכן היה לחוץ וניסה בכל הזדמנות לסגור את העיסקה.

כבר היו לי כמה מקרים כאלו עם רכבים משומשים ובמיוחד על עיסקאות של ג'אז ויאריס.

GT-STI בשביל הפאן(נמכרה :( ).

ktm 690 smc ליום יום ולחסכון בדלק :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב לקבל מכם פידבקים חיוביים. אני שונא לפעול בלחץ ולא אוהב שמלחיצים אותי, במיוחד אנשים שאני לא מכיר...

בוקי - עכשיו שאני קורא את ההודעה שלך, הוא אמר לי שהוא מכר את האוטו שלו יום לפני והוא חייב רכב כי למחרת הוא צריך לנסוע להר מירון לטקס "חלאקה" לאחיין שלו:roll:

ERTGIL - מזה בדיוק חששתי. לכן ניסיתי לכוון אותו לכיוון העברה בנקאית אבל הוא טען שאין כמו מזומן ושאני יכול לספור אבל רק אם אתעקש, הוא יפקיד את הכסף בבנק, ב-2 שלבים....

מאור - אכן אני מוכר ג'אז שמורה והכל, ותאמין לי שאני מקבל הרבה טלפונים ובשל לחץ זמן שלי רק עכשיו, כמה ימים אחרי הפרסום, אני מתפנה ללכת עם הקונים הפוטנציאליים לבדיקה. אבל יש קונה לחוץ (ויש לי כאלה) ויש קונה לחוץ בצורה מחשידה ממש, כמו הטיפוס נשוא שרשור זה.

בשורה התחתונה - שרשור זה נועד בעיקר למוכרים אחרים עתידיים, שלא יתפתו לעסקת חייהם כמו שההוא הציע לי.

יתכן מאד שהוא היה פוחז צעיר, נמהר ומתלהב אבל לי נראה דווקא שלא. בנקל ייתכן ומדובר היה בנוכל כמו במקרה שהעלה כאן ERTGIL. תמיד לזכור - נוכל מצליח רק ע"י רכישת האמון של המוכר באמצעות לשון חלקלקה, אח"כ הוא מפעיל לחץ לסגור הכל בפזיזות ומהר (כדי שהצד השני לא יעצור רגע, יחשוב ויבין מה קורה) ולבסוף הוא מציע עסקה נהדרת לכאורה, יותר טובה מהמציאות, לקחת את האוטו בלי בדיקה במחיר כמעט מלא והתשלום? מזומן ביד.

צריך להיזהר לא רק בקניה (ועל זה יש כבר שרשור דביק בפורום) - אלא גם במכירה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם מציין משהו למען האנשים שיקראו:

אין אפשרות להעביר בעלות בדואר נתב"ג לאחר השעה 18:00 בערב, בשעה הזו משרד הרישוי מכבה את המחשבים ואין תקשורת, הדבר נאמר מנסיון שלי לפני כמה חודשים.

תתחדשו :)

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5363 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...