Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מרצדס 230 1983 W123 לא מניע לאחר החלפת רצועות ותיקון מדחס

~shay~
שימו לב! השרשור הזה בן 5362 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

היום בבוקר הלכתי לחשמלאי שימלא לי גז למזגן ,הוא מילא ותיקן את הקלאץ' של המדחס ,לא נסעתי קילומטר ואז המזגן הפסיק לקרר והיה ריח של שרוף .

עשיתי פרסה ועצרתי מיד בצד -גיליתי שהרצועה עשתה סיבוב והיא לא יושבת על הפולי אלא על המדחס עצמו.

נסעתי בטורים כמה שיותר נמוכים חזרה לחשמלאי, שם הוא פירק את הרצועות והחליף את השתיים מתוך השלושה והרכיב חזרה הפעם כמו שצריך.

עכשיו אני בא להניע -אין ,המנוע לא מניע.

בדקתי דלק מגיע למזרקים .

הצתה יש.

סטרטר כמובן שיש, וכל היום היו נסיונות התנעה לחינם(זה הזמן לשבח את מצבר נשיונל 55 אמפר במקום ה95 שהיה)

חיברתי כבלים אבל זה לא עזר .(יש סטרטר אז זה לא הסיבה)

מה עוד לבדוק?

פלאגים היו מפוייחים מאוד ונוקו על ידי החשמלאי בעזרת מברשת ברזל ויצאו חדשים.(הם במצב טוב)

הרכב נגרר למוסך על ידי שירות "דרכים" בלי שאלה אחת רק אמרתי שלא מניע ותוך שעה וחצי הגרר הגיע.

המכונאי אמר לי שהוא חושד שהכויל לא נותן מספיק ניצוץ ומחר הוא יתקין חליפי ויראה מה קורה.(למרות שיש ניצוץ)

מה יכולה להיות הבעיה?

"זול וזוגלובק - שניהם מתחילים בזין, ובשניהם תקבל נקניקיה"

חיפושיות 73-74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

היום בבוקר הלכתי לחשמלאי שימלא לי גז למזגן ,הוא מילא ותיקן את הקלאץ' של המדחס ,לא נסעתי קילומטר ואז המזגן הפסיק לקרר והיה ריח של שרוף .

עשיתי פרסה ועצרתי מיד בצד -גיליתי שהרצועה עשתה סיבוב והיא לא יושבת על הפולי אלא על המדחס עצמו.

נסעתי בטורים כמה שיותר נמוכים חזרה לחשמלאי, שם הוא פירק את הרצועות והחליף את השתיים מתוך השלושה והרכיב חזרה הפעם כמו שצריך.

עכשיו אני בא להניע -אין ,המנוע לא מניע.

בדקתי דלק מגיע למזרקים .

הצתה יש.

סטרטר כמובן שיש, וכל היום היו נסיונות התנעה לחינם(זה הזמן לשבח את מצבר נשיונל 55 אמפר במקום ה95 שהיה)

חיברתי כבלים אבל זה לא עזר .(יש סטרטר אז זה לא הסיבה)

מה עוד לבדוק?

פלאגים היו מפוייחים מאוד ונוקו על ידי החשמלאי בעזרת מברשת ברזל ויצאו חדשים.(הם במצב טוב)

הרכב נגרר למוסך על ידי שירות "דרכים" בלי שאלה אחת רק אמרתי שלא מניע ותוך שעה וחצי הגרר הגיע.

המכונאי אמר לי שהוא חושד שהכויל לא נותן מספיק ניצוץ ומחר הוא יתקין חליפי ויראה מה קורה.(למרות שיש ניצוץ)

מה יכולה להיות הבעיה?

חיפושיות 73-74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מספר אפשרויות: מודול הצתה (אלקטרונית), או כויל או שניהם... מכסה מפלג זז ממקומו, חוטי הצתה פגומים. בקיצור יש לשלול כל בעיה ברכיבי ההצתה.

מתחושה בלבד - לא נראה לי שהבעיה היא אספקת דלק.

כמו כן, לא רואה קשר בין התקלה במזגן לבעיה שאתה מתאר, נראה מקרי.

חשוב מאוד לוודא שאם מחליפים כויל אפילו לבדיקה בלבד, חייב להיות כויל ספציפי של בוש אחרת תשרוף בוודאות את מודול ההצתה.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא אמר שמחר הוא ינסה להחליף כויל ואם זה לא יעזור הוא יחפש מודול.

גם אני חושב שהחשמלאי לא אשם כי אין שום קשר בין הדברים.

בכל מקרה פתחנו קצת את כל הצנרת דלק (ויש המון צנרת)ויש דלק בכל מקום אך במזרקים יש פחות לחץ אבל הוא אמר שזה בסדר.

אני חושד במפצל הזרקה כי זה קרה לי לפני שנתיים שלוש והפיתרון היה החלפה של המפצל הזה.

אז החלפתי מרכב שהיה לי ,היום אין לי מושג מאיפה להשיג...

חוטי הצתה כן הם פגומים ואחד כבר הוחלף אך אני מתכנן להחכליף את כל ה5 .

המכסה מפלג נפתח ונוקה בעזרת מברג ישר למרות שלא היה צורך כי הוא נקי מבפנים ובמצב טוב.

אבל זאת לא הבעיה כי הרכב נסע מצוין לפני והגיע בנסיעה.

יש עוד רעיונות?

חיפושיות 73-74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום , נסה לרסס לתוך סעפת היניקה תרסיס לניקוי קרבוטורים ונסה להתניע אם המנוע מתניע זו לא בעיה של קוייל אלא בעיה שלא מגיע דלק לצילנדרים .

איש באר שבע שמאוד אוהב אותכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שהצועה שיצאה ממסלולה, פגעה באחד החיישנים או בחיווט אליהם.

האם יש לך שם איזה סוג של חיישנים?

ההצתה אלק'? או רגילה? יכול להיות שהחיישן של הקרנק נפגע והכוייל לא נותן את הניצוץ בזמן המתאים.

אופיר רודניצקי, דיאגנוסטר מומחה לרכבי קבוצת VW AUDI SEAT SKODA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יבדוק זאת למרות שאני לא חושב.

הרצועה התהפכה בעקבות הרכבה לא נכונה של המדחס ,אז החגורה הייתה על הפולי קראנק ,אבל החליקה על המדחס.

הרמנו את האוטו במוסך ולא ראינו משהו שנפגע או איזה חיישן.

בדקנו את החיישנים של המערכת הזרקה וכולם מחוברים.

אני מקווה שמחר האוטו יחזור לעצמו אולי משהו נדפק שם ומחר יסתדר לך תדע...

ההצתה אלקטרונית - יש מחשב הצתה ויש קויל.

יש חיישן שיוצא מהמחשב הצתה והולך למפלג שזה הדבר הראשון שהמכונאי בדק.

חיפושיות 73-74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה צביקה אומר "שאין צרוף מקרים אלה יש הצטרפות של מקרים".

אך אולי בכל זאת מה שקרה שהפלגים לא היו מסוגלים לייצור ניצוץ, וגרמו להתנגדות מאוד גדולה שחיסלה את סליל ההצתה.

יש לך דרך לבדוק את ההתנגדות של הסליל?

אופיר רודניצקי, דיאגנוסטר מומחה לרכבי קבוצת VW AUDI SEAT SKODA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החשמלאי בדק ניצוץ ואמר שמבחינת חשמל הכל תקין.

לעומתו, המכונאי חושב שהבעיה היא כן בניצוץ נראה איך מתקדמים מחר...

חיפושיות 73-74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז הבעיה כמו שאמרתם מחשב הצתה מת.

הורכב אחד אחר מפירוק והמנוע מניע.

המכונאי רוצה 400 שקל ומצאתי מישהו מנצרת שמוכר חלקים והוא רוצה 300 שקל והוא הציע לי גם מנוע קומפלט +גיר ב4500 שקל ,כנראה שאני ינסע לראות במה מדובר ולהביא את החלק.

אמרו לי שחדש יעבור את ה1000 שקל אז וויתרתי.

צריך להחליף גם את חוטי ההצתה וזה עוד 500 שקל לבירו גרמני או 300 שקל סט לא ידוע מהשטחים שהמכונאי ממליץ לי עליהם...(הואי אומר שזה עובד אצלו כבר יותר מ3 שנים)

חיפושיות 73-74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו חזרתי מהמוסך יצאתי בנזק של 600 שקל למחשב +פלאגים חדשים.

ובדרך שיצאתי מהמוסך נתקעתי בלי חשמל ברמזור הנעתי עם כבלים ועכשיו הרצועות חורקות חזק מאוד והשארתי אותו אצל החשמלאי שיבדוק אותו ,נראה מה מצפה לנו עכשיו.

חיפושיות 73-74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז החשמלאי אמר שהרצועות לא היו מתוחות כי המנוע לא הניע(?!) והיום הוא מתח אותם ועכשיו יש טעינה והכל עובד כולל המצבר ,רק שעכשיו אני צריך להחליף צינור גז שיוצא מהמייבש לרדיאטור כי הוא יבש ודולף ממנו גז ,אין מזגן בינתיים אני מקווה מחר למצוא צינור כזה בין החלקים שיש לי.

כמו שאמרת למעלה- צרות באות בצרורות.:evil::evil:

חיפושיות 73-74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז היום הבאתי לו חגורות חדשות על פי המידה של הקודמות(קניתי לפני חצי שנה) ויום ראשון הוא יתקין ,וגם הבאתי לו צינור של המזגן שהולך מהמייבש לרדיאטור שירכיב יום ראשון וימלא גז.

המצבר חזר לחיים והוא מניע את האוטו בלי בעיה.

נקווה שזה סוף הסיפור.

חיפושיות 73-74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5362 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...