Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם כדאי לי לקנות סיטרואן C15?

fords
שימו לב! השרשור הזה בן 5342 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מחפש רכב משפחתי לטיולים לא ארוכים, שיהיה חסכוני ונוח למי שיושב במושב האחורי, כמו גם שיהיה מקום לתיקים מנגלים וכו' מאחורה:lol:

האם סיטרואן C15 1.4 בנזין כדאית? מבחינת הרכב הוא מושלם אני רק רוצה לדעת האם הרכב ידוע כאמין או שיש לו בעיות מסויימות שיש להזהר מהן?

הרכב מוזרק, ככה לפחות הסימון 1.4I אומר, האם זו הזרקה חד נקודתית או רב נקודתית?

אני אשמח לדעת כמה שיותר על הרכב ועל הבעיות שיש לו אם בכלל. כמו גם אני אשמח לדעת האם הביטוח הוא של מסחרית או של רכב פרטי.

תודה רבה!

כבר לא מחפש מנוע 2 ליטר לסיירה. פינטו או לא פינטו.

השימוש במידע הינו על אחריות המשתמש בלבד, על כל המשתמע מכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אחלה אוטו,אני חיפסתי הרבה זמן אוטו כזה "שלא חלוד"(בעיה בכולם חלודה ובעיקר סביב החלונות)ורוב המנועים קרועים.אים תימצא אוטו כזה שמור ובלי חלודה,שוה כול גרוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אשמח למפרט טכני של הרכב ומידע לגבי מערכת הדלק שלו, האם ההזרקה הזו חד או רב נקודתית.

כמו גם אני אשמח לשמוע עוד על בעיות, קראתי בחיפוש על בעיות של טיימינג שהיו נקרעות, האם נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בתחבורה בסיסית. פעם היה שם משהו שמזכיר אפילו דאשבורד !

הרכב נוח עם צמיגים ברוחב של צמיגי קטנוע 50 סמ"ק. בטיחות אין. אין שום אביזרי נוחות לנהג או כיוונונים להגה.

המזגנים בהתקנה מקומית מעמיסים קשות על מערכת הקירור עקב מאווררים חלשים מידי ותיכנון "מעפן".

למרות שהרכב עולה כמה לירות בודדות, אולי כדאי לוותר על החוויה עבור המשפחה.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, בתקופה שהמכוניות האלו היו בצה"ל, שמנו לב לתופעה מאוד מעניינת :

למרות שהמנוע והרבה מכלולים אחרים ב C15 זהים לאלו שבפיז'ו 205, הסיטרואנים האלו עשו הרבה יותר בעייות, והיו להם הרבה יותר כניסות למוסך, בהשוואה ל205.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בתחבורה בסיסית. פעם היה שם משהו שמזכיר אפילו דאשבורד !

הרכב נוח עם צמיגים ברוחב של צמיגי קטנוע 50 סמ"ק. בטיחות אין. אין שום אביזרי נוחות לנהג או כיוונונים להגה.

המזגנים בהתקנה מקומית מעמיסים קשות על מערכת הקירור עקב מאווררים חלשים מידי ותיכנון "מעפן".

למרות שהרכב עולה כמה לירות בודדות, אולי כדאי לוותר על החוויה עבור המשפחה.

איציק

אפשר לשפר את נושא המאוררים ? או לא קיימת אפשרות כזו ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לשפר את נושא המאוררים ? או לא קיימת אפשרות כזו ?

אין אפשרות, פשוט אין מקום בין הרדיאטור (והמעבה) לבין הגריל הקדמי. אני משוכנע ש"כונס מאווררים" (כולל המאווררים) של ברלינגו היה עושה את העבודה נהדר, אבל 2 המאווררים הקיימים שם (מהתקנה מקומית) הם פשוט בדיחה...

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמנו כשאבי עבד בבזק הרכבים הגיעו כחדשים, משנת 86 עם ספסלים לאורך מאחורה עם מנוע 1100

בחופשים העמסנו עליו 10 אנשים עם ציוד מלא והרכב נסע ירושלים חיפה בלי שום בעייה, מזגן לא היה רק מאוורר פשוט מקדימה

לאחר מכן הגיעו מנועי ה 1400 מוזרקים שהיו קפיצה ענקית קדימה הרכב היה טוב בהרבה אבל המזגן תוצרת הארץ הרכב רק חימם את המנוע ואילץ אותנו לעצור בצד הכביש.

חוץ מזה הרכב הוא פשוט מאוד ללא בעיות מיוחדות (לא מכיר את הדיזל)

"הסטטיסטיקה הרשמית חושפת כי נהגי מכוניות ותנאי כביש בעייתיים, הם הגורמים לחלק משמעותי מתאונות הדרכים הקטלניות ב-2010 בהן היו מעורבים רוכבי דו-גלגלי". ynet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי הרכב הזה זכור לרעה, מעבודתי ב"בזק".

על נוחות אין מה לדבר, נטיה להתחממות של המנוע, ללא הודעה מוקדמת (יש להתקין שעון חום חיצוני), והרבה מאוד תקלות,

גם ברכבים שהיו חדישים.

הדבר הטוב היחיד - עולה מדרכות מצויין.

ממליץ לשקול (אם הכיס מרשה) - ברלינגו, או אפילו רנו אקפרס.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מי שדיבר על מערכת הקרור - אתם אומרים את זה מתוך נסיון?

מישהו מכם הוא בעל מקצוע בתחום מיזוג האוויר? אני מבין שיש כאן המון דעות ואני מקווה שאתם לא אומרים "סתם" דברים.

לגבי האקספרס וברלינגואים למיניהם - אני באמת מעדיף את הC15, מזכירה לי את הויזה הנהדרת:lol:.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בהחלט יכול לסמוך על חוו"ד של איציק נ. כבעל איש מקצוע מנוסה.

(אני איני איש מקצוע, ולכן אני מספר על נסיוני בתור נוהג ברכב).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם יש לך שתי ידיים ימניות - ואני מבין משאלותיך שיש - מדובר על רכב שעושה המון בעיות.

בתחילת שנות ה- 90 היה לחבר מאוד טוב שלי רכב כזה, שהיה אז בן 3-4, ונסענו עימו ברחבי חיפה. כמובן, רק כאשר הוא היה תקין, ולא היו הרבה הזדמנויות כאלה. החל מבעיות התחממות המוזכרות לעיל וכלה בפנסי איתות שהיו "קופצים" ממקומם, או גומיות שהיו הולכות לטייל. וזה כשהרכב היה בן 3, לא 23...

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקח דיזל.

אין שם בעיה עם המזגן (למעשה זה, הגיר והמנוע הם הדברים שעובדים הכי טוב באוטו).

יש לנו אחד כזה בעבודה מודל 96 שמשמש כ"רכב זונה". מבחינה קוסמטית מדובר בגרוטאה בהתפרקות כללית : הידיות יוצאות מהמקום, הדשבורד נופל לך בחתיכות על הברכיים, קפיצים יוצאים מהמושבים (הנוחים מאוד!), הדלתות נסגרות רק בבעיטה, מי גשם חודרים פנימה מחורי החלודה - אבל מה, הנבלה הזו פשוט נוסעת בלי לעצור. אני לא זוכר בה תיקון מעבר לתיקוני בלאי (כיוון פרונט, ציריות, רצועת אלטרנטור וכו').

לטיולים זה מתאים אם לוקחים בחשבון שהוא שוקע עם הזמן מקדימה בצורה מדאיגה, שים לב שבארץ התקינו מעין מגן למדחס המזגן מלמטה אחרת הוא מנגח כל דבר בגובה 10 ס"מ ומעלה.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5342 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...