Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חיפושית בתור רכב ראשון לחייל קרבי,כדאי?

easyrider0
שימו לב! השרשור הזה בן 5373 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכם ובוקר טוב! המון זמן כבר יש לי משהו בלב לחיפושית,כול פעם שעוברת לידי אחת אני פשוט נלהב ממנה ומאוד הייתי רוצה להתנסות ולהחזיק באחת.

חשבתי לחסוך סכום של כ12-13K ולרכוש אחת בזמן השירות(כש היציאות טיפה ישתפרו,אני מכיר מישהו בהנדסה שיוצא כול שבוע).

אז בנוסף לאהבתי לרכב נכנס גם השיקול של כדאיות כלכלית והנחה בביטוח ובאגרה,רציתי להתיעץ איתכם אם זה רעיון חכם?

אני רוצה את החיפושית גם בגלל שיש לה קסם מיוחד ובא לי להתנסות ברכב אספנות ולנהוג ברכב מיוחד שאי באמת אוהב ולא סתם גרוטאה שאני אוציא ממנה את נשימותיה האחרונים.

האם זה כדאי אחזקה של רכב כזה? האם במידה ואני אביא אותו למצב מכני מצויין לפני הגיוס יתן לי שקט נפשי יחסי מתקלות?

טוב תקלות זה גם חלק מהחוויה:lol:

עד כמה יקר להחזיק חיפושית כול עוד אין תיקונים רציניים? האם קיים מחסור בחלפים?

נ.ב

סביר להניח שאם אני אחליט לרכוש חיפושית אני אעשה זאת לפני הגיוס ואתן לה את היישור קו המכני המרבי שאוכל לעשות כדי להתעסק עם זה כמה שפחות בזמן השירות8)

תודה רבה לכם אלכס!

В СССР секса не было, а рождаемость была

В России секс есть, а рождаемости нет...

Вывод: рождаемость от секса не зависит

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהייתי בסדיר היתה לי חיפושית. "אמריקאית" (עלק,1303L,זאת עם החלון המקומר וה"דש-בורד"). הרכב היה נוסע איתי לבסיס וחזרה, מרחק של מאה ומשהו ק"מ לכל כוון. (ופה המקום לגילוי נאות: זה היה לפני כ20 שנה:p). הרכב היה אמין בצורה שלא תתואר. תמיד הגעתי הביתה בנסיעה על הגלגלים. (פעם אחת עם קופסת סיגריות בפולי של המצערת בעקבות כבל גז קרוע, ופעם אחת בשלישי,תוך התעלמות מתמרורים מסוימים, בעקבות כבל מצמד קרוע...) בחיים לא על גרר.

הרכב "משייט" על הכביש בכל משב רוח. ללמוד להעביר הילוכים זו אומנות. (וגם קצת כושר) השלישי (מתוך 4) הוא באלכסון ימינה.

הכסאות מומלצים ע"י ארגון האורטופדים (מסדר להם הרבה פרנסה) והחלון המשולש הוא כמו מזגן (בתנאי שאתה מחזיק אותו עם יד שמאל, שלא יסגר ברוח במהירות של יותר מ60 קמ"ש:lol:) והחימום בחורף פשוט כיף (שתי ידיות ליד בלם היד).

כשקיבלתי אותה, היה מותקן בה עדיין הרדיו המקורי (בלאופונקט FM עם תחנות "אוטומטיות" קבועות. לא התדירנים AM שהותקנו בחיפושיות ה"פושטיות").

עוד יתרון משמעותי-פתיחת תא מטען מתוך הרכב.(בתא הכפפות). שימושי בקניונים ("פותח באגאז' 'בקשה:-P). לא בכל הרכבים ה"מודרניים" שהחליפו את חיפוש היה הגאדג'ט הזה.

סה"כ יש לי המון זכרונות טובים מהרכב (וממה שהתרחש לעיתים בתוכו,דברים שיפה להם השתיקה:oops:) מעניין מה עלה בגורלו.

(שנת 73, מ"ר 344-371 צהובה מישהו מכיר?).

היום, בתור כלי תחבורה שימושי, יש פתרונות פרקטיים יותר. זו בערך הביקורת השלילית ביותר שתוכל לקבל כאן. (בכ"ז פורום אספנות...)

בהצלחה

נתקו

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגבלת שעות נסיעה בין 7:00 ל- 9:00 רלוונטית עבורך?

רכב אספנות, או לפחות כמו שאני רואה את זה, זה לא סיפור זול ואי אפשר לעשות טיפול של יישור קו וזהו - תמיד יש במה להתעסק - אבל אולי זה רק אני...

?How Can Anything Bigger Be a MINI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב מדהים.. מצטער שלא קניתי כבר לפני שנים:)

natco לא הבנתי על מה אתה מדבר בקשר להילוכים. יותר קל מזה אין :)

easyrider0 אתה תהנה מכל רגע.. בהבטחה רק תחפש חיפושית במצב טוב :)

ח חי חיפ חיפו חיפושי חיפושית שלי שלי:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מס' אנשים מזהירים אותי ממנה שהיא "טרנטה שתשאוב ממך את כול הכסף והחסכונות שלך" "גרוטאה שצריך ללכת איתה פעמיים בשנה למוסך ולקוות לטובה שהמוסכניקים יעבירו אותה" קשה להעביר איתה טסט ועוד...

כמובן שאף אחד מאלה הוא לא בעל חיפושית\אי פעם היה כזה.

אני מודע לחסרונות שלה אך עדיין המכונית הזאת מאוד קוסמת לי:).

ולגבי הקטע עם בדיקות של מוסך לקראת טסט כול חצי שנה,האם זה יעיק עלי? אם האוטו בסדר אין שום סיבה שהם לא יתנו לי אישור?

ולגבי הטסט,טסט זה דבר לא זול ומתוקף היותה רכב ישן ומיושן עלי לעשות אותו פעמיים בשנה,האם אני משלם את המחיר המלא של טסט פעמיים או שאני משלם רק חצי מהמחיר של הטסט כול פעם?

נ.ב

ראיתי מודעות של חיפושיות עם מרכב טרגה,האם זה קשה למצוא אחת כזאת?

האם החיפושית זה רכב גניב?(הוא ישאר לא מעט בחניה של הבית שלי אך כאשר אני אקנה אותו אני אדאג גם לכיסוי טוב)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלכס שלום

לדעתי האישית, אם אתה רוצה שיהיה לך רכב אספנות שישמש אותך גם בתור רכב עיקרי בזמן החופשה מהצבא, כדאי מאוד למצא רכב במצב סביר, ובמצב תקין.

חובבי רכבי האספנות בדרך כלל רוכשים את הרכב ומשפצים אותו ומביאים אותו למצב שלמות.

במידה ואתה חיל קרבי, לא תהיה לך האפשרות להתעסק עם כל התיקונים והאחזקה שיש מסביב, (מחוסר זמן) וכל מה שתעשה יהיה לתקן את הרכב במקום לנהוג בו (במידה ולא תרכוש אחת מושלמת).

דעתי

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגת שודים תודה רבה על התגובה!

כמובן שמלחתחילה הדבר שעומד בראש מעייני הוא המצב המכני המושלם של הרכב והמצב של הפח.

שאלה היא אם אני יכול למצוא אחד כזה עם 10.000 ועוד כ2.000 ליישור קו שלאחר הקניה?

למרבה הצער בתור קרבי לא יהיה לי הרבה זמן להתעסק עם הרכב ואת צודקת לחלוטין שאני צריך רכב מושלם מבחינה מכנית אך במידה ואני אמצא כזה,האם הוא יוכל לשרת אותי בלי בעיות?

הרי בבסיסה חיפושית היא רכב מאוד אמין ואם היא תהיה משוחזרת למצב מכני מצויין ואני אשמור עליה אטפח אותה ואדאג לתת לה תשומת לב בזמן היא גם תחזיר לי לא?

לחבר שלי יש אחת כזאת והרכב הזה פשוט מקסים אותי יש לו נשמה מה שאין להרבה מאוד מכוניות..

וסתם עוד שאלה שחשבתי עליה,האם זה בעיה להשיג צמיגים אליה? או שפשוט יש גודל שמשתמים בו עד היום?

תודה רבה לכול המגיבים אתם עוזרים לי להבין שהחלום הוא לא עד כדי כך בשמיים:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לקנות חיפושית גם ב5 או 6 אלף ככה ישאר לך יותר כסף ליישור קו .

בקרוב אמורה להיכנס תקנה שמורידה את הטסטים לפעם בשנה בנתיים תחשוב שכל 12 יציאות אם לא קיבלת ריתוקים יש לך טסט .

אם הרכב תקין אתה יכול לעבור כמו כל רכב אחר , ובדיוק כמו כל רכב אחר הטסטר יכול לחפש אותך ולהכשיל אותך .

אני לא ממליץ ללכת על כל מיני קומבינות כמו גג טרגה , לא היה דגם כזה מקורי ויכול מאוד להיות שישגעו אותך בטסטים עם זה.

צמיגים , המקוריים הם בחתך 155 , בכל מכון טסטים אתה יכול לשנות ל165 שזה צמיג נפוץ , סביר להניח שזאת שתקנה כבר תהייה עם 165.

כל רכב גניב , לא מעט חיפושיות נגנבו בשנתיים האחרונות , במיוחד באזור רמת גן .

חיפושית תקינה לא עוצרת , חיפושית לא תקינה יכולה לעשרוף לך לא מעט יציאות .

בהצלחה

נשוי לשתי חיפושיות 74 1300 האחת ידנית השניה חצי אוטומטית כבר לא חצי אוט' :twisted:.

וגם לסובארו בראט (טנדר ) 81 4X4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במהלך תחילת שרות הקבע שלי היתה ברשותי חיפושית 63 שבזמנו היתה כבר יותר משני עשורים על הכביש (רומז מתי זה היה..).

הנסיעות שלי היו מגוש דן לבסיס חצרים פעם-פעמיים בשבוע.

מעולם לא נתקעתי בדרך.

רכב פשוט מכאנית וככזה פשוט לתחזוקה.

כרכב ראשון לדעתי זו קניה טובה.

רק להזהר בחורף על כבישים חלקים (בתקוה שירדו גשמים....). מנוע אחורי + הנעה אחורית מצריכים תשומת לב.

העדר מיזוג אויר קצת יקשה.

כפי שכתבו לפני, נסה למצוא רכב שהושקע וטופל ותהנה מרכב חוויתי.

אלפא-סוד 1.3 1978, חיפושית 1200 1963, Citroen DS 20 1973. מתנדב ביחידה הארצית לפינוי צירים - יחפ"צ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידוע לי שלחיפושית אין הגה כוח,אך עד כמה הדבר הזה משמעותי בעת הנהיגה? האם זהו רכב קל לנהיגה? האם העדר הגה כוח בחיפושית באמת מקשה על הניגה או שזה רק כושר טוב לידיים?

האם יש חימום ברכב? במידה וכן עד כמה הוא יעיל בחורף שלנו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בעייה לנהוג בלי הגה כוח, כל עוד אתה לא צריך לכיהנס לחניות צפופות, עם הרבה תמרונים אחורה-קדימה.

לחיפושית יש גם רדיוס פניה של אוטובוס, מה שהופך אותה לבעייתית במקומות צפופים.

הרכב לא קל לנהיגה בהשוואה לרכב מודרני, כי אין גם בוסטר בלמים, החלונות קטנים ושדה ראיה לא משהוא, על ההגה כבר דיברנו. אבל, אפשר להיסתדר. בסופי שבוע, כשהכבישים לא עמוסים, אין בעייות. באמצע השבוע, לא כייף להסתובב עם חיפושית בפקקים בגוש דן.

יש ברכב חימום. יעיל למידי אפילו. מאוורר של המנוע דוחף אוויר דרך מעטפת כפולה מסביב לאגזוזים, ויצאיות החימום באוטו הן באיזור הרגליים.

מבחינתי, יש לאוטו הזה שלוש בעיות מרכזיות, שקצת (מאוד) דופקות את הכייף שבנהיגה בו.

1. העדר מזגן. אני לא יכל לנסוע בחיפושית שלי בשעות הצהריים בקייץ רק בגלל זה.

2. מהירות בכביש פתוח מוגבלת ל 90-100. כן, החיפושית יכולה להגיע גם לאיזור 110-120, אבל זה כבר ממש לא נעים, אתה מרגיש, שאתה הקורע את האוטו, והרעש נוראי.

3. בחורף, צריך להיות סופר זהיר, כי הרכב מחליק על כל שלולית קטנה, אין לך את כל העזרים שיש לרכב נורמאלי כמו הפשרת אדים מהחלונות, מגבים עם השהיה, שפריצר לחלון לא עובד ב 99% מהמרקים, ואתה מוצא את עצמך עם ראות כמעט אפסית ביום גשום.

כל חלקי החילוף זמינים לרכישה בארץ, ובמחירים יחסית לא בשמיים.

האוטו אמין גם אחרי 35 שנה על הכביש, בעיקר בגלל שהרבה מאוד מכלולים, שיכולים להתקלקל, בחיפושית פשוט לא קיימים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה היא כן ולא.

מבחינת מכאניקה, אני בטוח שתסתדר, ואם לא חברי הפורום כבר יעזרו לך...מכאניקה פשוטה, לא יקרה, ועם מלאי חלפים יחסית גדול מאוד יחסית לכל ענתיקה אחרת.

אני גם בטוח שתתאהב, כי אם היא עושה לך את זה בכאלה רמות, החוויות שתעברו ביחד יחברו בינכם, כמו בצבא. אתה תספר את חוויות החיפושית בערגה כל חייך, וכאשר תגיע לגיל שישים, תקנה עוד אחת ותשפץ אותה בצורה מושלמת..

אז למה לא? במילה אחת, שימושיות.

תשאל כל אספן, ואם הוא יגיד לך את האמת הרכב שלו נוסע מקסימום פעם בשבוע למפגש של המועדון. אם הוא ממש אוהב לנהוג אז עוד סיבוב כיף בשבת, ואולי נסיעה לתקן משהו באוטו. זהו.

וגם כאלה שמשתמשים ברכב האספנות שלהם יום יום יודו בשקט בשקט, שאם היה להם עודף כסף הם היו קונים עוד רכב שימושי, משפצים את הענתיקה בצורה טוטאלית ואוהבת, ונוסעים בה בסופי שבוע.

וכמה שלא תתאהב, אתה תבין את זה פעם ראשונה שתתקע עם חיפושית בפקק תופת בחום של אוגוסט. שלא לדבר על מה יקרה אם הנתיב שלך כולל נסיעה בפקקים יום יום. מה שיראה בהתחלה כחוויה מיוחדת יהפוך מהר מאוד לסיוט למזוכיסטים.

ועדיין, יכול להיות שכן תהנה ממנה עד כדי כך שיהיה שווה לך כל היתר, ואם כן אז שאפו. עצה שלי, קח ממישהו חיפושית ותכנס לכביש החוף ביום חמישי. אם אפשר כשאתה עצבני ועייף, ותעשה את זה בקרוב, בלי לחכות לסתיו. זה יהיה עוד יותר מוצלח...אם עברת את המבחן, החיפושית שלך.

גילוי נאות: יש לי רכב אספנות שדומה מאוד בתכונותיו לחיפושית, יש בו מזגן, והוא מאיץ ועוצר "קצת" יותר טוב, והוא גם במצב מושלם. התכנון היה לנסוע בו יום יום ואחרי שנתיים איתו אני מוצא את עצמי עולה על האוטומטית +מזגן אמיתי בכל פעם שהתנועה לא אידאלית או בחום המטורף שיש עכשיו בחוץ.

בקיצור, כן ולא

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לדוגמא מחפש רק הזדמנויות לנסוע בחיפושית.. ויש לי גם פאביה 09.. ואני מעדיף. את החיפושית ואגב הנסיעה ממש ממש נוחה וכיפית כמעט כמו רכב מודרני.. תלוי במצב ההחזקה של החיפושית.. אצלי אני לא חוסך בכלום וגם ככה העליות אפסיות לטעמי בהשוואה לרכב מודרני.. אקיצר חיפושית מטופלת באהבה מהנה לנהיגה.. חיפושית מוזנחת כגון מנוע לא מטופל בולמים על הפנים צמיגים בני 20 :) ועוד הזנחה .לא יגרמו לחיפושית לעצור:) אבל זה יפגע בנוחות הנהיגה.. שוב אני מאוד מופתע מנוחות הנסיעה לי יש חיפי גרמניה 1200 שמורה מטופלת.תענוג .. לך על זה.

ח חי חיפ חיפו חיפושי חיפושית שלי שלי:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5373 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...