Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Zed Audio LEVIATHAN

מקרון1
שימו לב! השרשור הזה בן 5369 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בימים אלו אני בחיפוש אחר מגבר וניתקלתי ב-LEVIATHAN החדש מבית Zed Audio שנתוניו הרשימו אותי מאד (150X6 ב-4 אוהם וגם היותו גמיש מאד).

המגבר אמור לצאת לשוק בשבוע השני/שלישי של אוגוסט, לדברי סטיב מנץ - בעלי החברה, ומחירו יהיה $675 כולל משלוח לארץ.

הכל טוב ויפה פרט להיותו קלאס D.

לשאלתי האם העובדה שהוא קלאס D אמורה לשנות את איכותו והאם יוכל לספק את אותם ביצועים כמו מגבר קלאס A/B איכותי, בעבודה על סט קומפוננט 2 חלקים אקטיבי (150X4) + סאב בגישור (600X1), ענה סטיב שלא תהיה למגבר שום בעיה ושההנחה שמגברי קלאס D נשמעים פחות טוב ממגברי קלאס A/B היתה נכונה לגבי המגברים "של פעם" (מגברי "subwoofer only" כמו שהוא מכנה אותם). לדבריו, מטרתו היתה לייצר מגבר שישמע טוב כמו מגברי הקלאס B שייצר, או טוב יותר - והוא הצליח.

עכשיו השאלה היא האם להסתמך על דברי סטיב (מצד אחד הבנאדם דוקטור אך מצד שני עד כמה הוא אובייקטיבי?), מה דעתכם על 600 וואט לג'נסיס אודיופיל 30 (12")? ובכלל, מה דעתכם על המגבר?

תודה רבה לעונים.

LEV1.jpg

ImagesLEV2.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 59
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מגבר מסקרן ומעניין , אשמח לראות אותו בארץ ולבחון אותו , עד אז קשה מאוד להגיב לגופו של עניין .

לגבי נושא הקלאסים , באמת מדובר בסוגיה מעניינת . האם יש הבדל שמיע בין מגבר קלאס D טוב לבין AB ? על הנייר כאמור יש , אך גם צריך לבחור רכיבים במידתיות - אם פניך מועדות למערכת בינונית ואתה לא בונה על שדרוגים בהמשך אז יתכן מאוד שהקלאס D יספק תוצאות טובות כמו AB , אם פניך מועדות למערכת איכותית שאתה רוצה לבנות גם לעתיד ולשפר ולהתקדם אז לא הייתי הולך על קלאס D עבור הסט הקדמי .

לגבי האודיופיל , 600 וואט זה הרבה מעבר למה שהאודיופיל צריך. במידה וזה ההספק שתיתן לו שים לב היטב לכיוונים.

Hybrid Audio Legatia L1PRO+L4 @ Genesis Dual Mono

Hybrid Audio Legatia L6 @ Genesis 4 Channel

AA Chaos 12 @ Sundown SAZ-1500D

Alpine 9533, H701, C701

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להלן תגובתו המפורטת של סטיב לשאלתי:

Thank you for your email. Yes the Leviathan will perform well on yours and any other speaker. Unfortunately the public, and especially the car audio fraternity has been fed bad information about class D amplifiers.

There is no question that the early "sub woofer only" class D amplifiers which were thrown into the car audio market were bad. So the perception, and it was correct, that class D amplifiers are bad was out there. I have tested some very good full range class D modules intended for the home market, and these are very good indeed. My first sub woofer class D amplifiers which I put out over ten years ago were marginal at best. What saved them from the bad perception scrap heap, was my superior power supply design. So Zed designed low frequency class D's hit harder than the competition. They delivered very acceptable distortion numbers in the 0.5% range which for a sub amplifier is more than sufficient.

Over the past 4+ years I have developed several full range class D designs. I have mainly used them in the professional amplifiers which we manufacture. The design I have used in these pro amps was developed and improved over a period of 3 years and whilst THD is the last thing which pro users are interested in, we attain THD levels well below 0.1%.

My full range class D took two distinctive paths in design. I now have these two designs which are my basic building blocks. Ultimately my goal was for them to sound as good or better than my class B designs.

I achieved that goal in spades.

I am not driven by paper specifications as most of them are meaningless and not understood by the public. (Sorry to be blunt here).

If I had my way, our Zed amplifiers' specifications would show only three parameters. Input sensitivity, output current and voltage and crossover frequency ranges...that's it! Of course the size and weight of each amplifier would be specified.

Nobody can hear 0.01%, 0.2% or 2% THD in a car system. There are too many other factors which influence the sound more profoundly than simple static THD numbers. Please remember this, that THD figures are measured under ideal conditions on a test bench with a PURE RESISTIVE load. Ours and other manufacturer's loads are just resistors with NO reactive components. In other words the amplifier "sees" a perfect load.

If one adds some reactance to the load EVERY amplifier will exhibit much higher THD numbers. You would be amazed to see these THD numbers when the load has some inductive component.

Typical speakers have THD numbers well above 10% so why is everyone so concerned about points of a percent in the electronics?

I hope this above explanation helps.

Feel free to ask as many questions as needed

Regards

Steve Mantz

לפי מה שהוא טוען, הוא יתפקד כמו מגבר קלאס A/B. נניח וזה נכון - היכן הבעיה? למה עלי עדין ללכת על קלאס A/B?

לגבי הסאב - עדיף יהיה לתת לו 300 וואט מערוץ בודד ב-2 אוהם, ובערוץ השני לא לגעת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סטיב מנץ' הוא אחד מגדולי המהנדסי מגברים.

יחד עם זאת, הוא מאוד לא אובייקטיבי.

קלאס A\B תמיד יהיה עדיף מאשר קלאס D, גם לסאבים.

העניין לא רק מונע מאחוזי עיוות, ולהדבק לנושא הזה זה רק לעבוד על בורותם של הרוכשים.

המיתוג הנעשה בקלאס D, איכותי ככל שיהיה, לא יגיע לרמתו של קלאס A\B.

עובדה ששנים סטיב מנץ' מכר את תיכנוני המגברים שלו להמון חברות, כולם ככולם היו קלאס A\B, אז מה קרה פתאום? מה בדיוק השתנה?

התשובה היא כלום..

קלאס A זה הכי טוב שיכול להיות- אבל יקר לייצור.

קלאס A\B פשרה בין איכות למחיר שהיא הכי אטרקטיבית.

קלאס D, פשרה בנושא המחיר אך עם פגיעה באיכות.

בנוסף, 675 דולר על עלות המגבר לאחר מיסים זה באיזור ה3800 ש"ח בארץ.

וזה ממש לא משהו אטרקטיבי.

במחיר הזה אפשר לקנות מגבר 4 ערוצים+ מגבר מונובלוק חזק וזה פה בארץ בתשלומים ועם אחריות לשנה או שנתיים.

לסטיב מנץ' יש הרבה נסיונות שיווק מוזרים, כמו השידרוגים של המגברי שרת לBB.

במקרה הזה הוא כתב שהחברות האודיו לוקחות המון כסף על המגברים שלהם עם הרכיבים הללו סתם כי הם יכולים, ובו"ז הוא לקח 40-50 דולר על שדרוג למגברי שרת של BB, שעולים כל אחד במקרה הקיצוני- דולר בודד לאזרח הפשוט.

עם כל הכבוד לו, ויש הרבה כבוד והערכה כלפיו, אני לא רואה שום דבר אטרקטיבי פה.

לא במחיר, לא במוצר ולא בכל הרעיון הכללי.

חוץ מהשם של המגבר :"ליוויתן" :).

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא נראה לי שלמגבר הזה תהיה תוצאה מפתיעה, והתכנון שלו נראה כל כך נקי, כל כך מסודר.

חייב לציין שזה מאוד מעניין, מזל שאין לי סכומים כאלה במזומן בכדי לשים אותם על מגבר :-D

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה מגבר מעניין בהחלט..

עזבו אותכם CLASS, אם המגבר יישמע טוב כמו ICE וידחוף רמקולים כמו שרק CLASS D יודע.. אז יש פה מוצר מנצח !

רבים וטובים בעולם האודיו הביתי עוברים היום להגברת ICE, מבית באנג אנד אולפסן לא פחות, שמבוססת CLASS D והם מרוצים עד הגג. לדוגמא, רסיבר הקולנוע הכי מתקדם של פיוניר LX-91 שעולה פה 25,000 ש"ח עשה מעבר חד להגברת ICE והוא נשמע כל כך טוב..

לעניין המחיר - אם מחיר המגבר יוצהר כמו שצריך, העלות תהא סביב ה 3,000-3,200.

...CASKA for life

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקרון, חדרת לי ליוזר? כבר כמה חודשים שאני עוקב אחרי המגבר הזה, ורק לפני שלושה ימים פורסמו התמונות הרשמיות שלו.

גם אותי מטרידה המחשבה על עצם היותו קלאס D, אבל מצד שני סטיבן (המלך :king:) בונה מגברים עוד משנות ה 60, נראה לי שהוא יודע מה הוא עושה. ברור שסטיבן (המלך) לא יהיה אובייקטיבי לדברים שהוא עצמו יצר, אבל הוא לא היה מסכן את כל המוניטין שלו ומוציא מגבר רע תחת ידיו. אני בטוח ב 100% שאולי הוא לא אובייקטיבי אבל הוא לא משקר, ואם הוא אומר שחלו שינויים גדולים במגברי קלאס D ועוד הוא בעצמו בחר להשתמש בטכנולוגיה הזאת כנראה שיש לזה סיבה מספיק טובה. אגב, האיזכורים הראשונים ברשת למגבר הזה צצו עוד בשנת 2005, כנראה הייתה סיבה מספיק טובה לכך ש 4 שנים לקח למגבר הזה לצאת לשוק החופשי.

מקרון, הייתי מציע לך להמתין מס' חודשים ולראות מה אומרים על המגברים האלה, למרות שכבר די ברור לי מה יהיו חוות הדעת :wink:

לגבי המחיר, סטיבן מוכן להצהיר על ערך נמוך יותר. כשהזמנתי את ה DEUCE שילמתי מיסים בסך של 201 שקלים בלבד.

יאללה, מי מתחיל לייבא אותם?

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע למה אבל כל הויכוחים בין CLASS D לAB מזכירים לי כל מיני ויכוחים עתיקים, שרבים בטוח לא זוכרים אותם

או שלא היו קיימים אז:

- תקליטים הרבה יותר טובים מCD , לויניל יש צליל הרבה יותר חם ואנושי מאשר לתקליטורים הדיגיטאליים.

-גיר רגיל בשטח הרבה יותר טוב מגיר אוטומאטי, אם אפשר גם צווין גז בהורדת הילוך:wink:.

-כל עודף האלקטרוניקה ברכב יפגע באמינותו.

-מיקרוגל מסוכן לבריאות ומסרטן, הרבה יותר טוב להשתמש בטוסטר אובן.

ועוד כהנה וכהנה....

סתם נקודה למחשבה:roll:

אלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלי, אז תמכור את המגבר שברשותך ותביא את הלוויתן. גם חסכון במקום, גם חסכון בחשמל וגם חסכון בכסף. (וגם חסכון בסאונד:)).

מוכר סטים קומפוננט ומגברים ברמה גבוהה לרכב!

טוויטרים HYBRID AUDIO L1 PRO + L1V2

מידריינג Hybrid Audio L4

מגברים לרכב - TRU TECHNOLOGY S44 - \ TRU TECHNOLOGY S45

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אליקו, לא קבעתי שום קביעה או דעה בנושא.

כשאני מביע דעה היא מניסיון אישי, משמיעה ומחוות דעת אישית.

לא מקריאה בפורומים בארץ או בחול/דעות קדומות, מבחינתי לשמוע את הLEVIATHAN

ברכב שלי ולהשוות אותו למגבר שלי, אז אוכל לחוות דעה. בינתיים אני לא חושב שמישהו

בארץ שמע אותו.

מה שרשמתי למעלה זה בסך הכל לשתף את הפורום במיתוסים אורבניים ישנים:wink:

מגברים קלאס D שמעתי רק בתצורת מונו.

כמו שנימי אמר, ימים יגידו, האם יהיה לנו מיתוס ישן לאוסף.

אלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם שוכחים שטכנולוגיה מפתחת בקצב אקספוננטיאלי...

אתם שוכחים שהמעבר מטלפון אסימון למעבר לטלפון מרובב רב קווי עד יומינו זה תהליך של פחות מ30 שנה...

אתם שוכחים שהעקרון המדעי המוביל ביותר היום הוא עקרון האנרגיות הירוקות.

שוק הרכב הולך להשתנות בצורה דרמטית כבר בעשור הקרוב - אתם חושבים שאלטרנטורים של 150 אמפר ומעלה זה משהו שישאר לאורך זמן בקצב הזה? תחשבו שוב...

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5369 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...