Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

על נקודות בלימה וטוסטוסים...

בטאמן 16V
שימו לב! השרשור הזה בן 7894 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

העליתי את סוזנה על ליפט היום. באתי למוסך החדש ברעננה (זה תענוג מוסך ריק) להחליף שמן, לבדוק בלמים ובאופן כללי קצת להסתכל עליה.

(אופטופיק לרוני - אני חושב שאני יודע איך לטפל בפלסטיק הרופף שלך).

המסקנה אליה הגעתי - הבלמים הולכים.

ת'אמת הגעתי למסקנה הזו כשפספסתי שוב את נקודת הבלימה לפני הכיכר אחרי החקלאים, יותר מכשהסתכלתי על הרפידות.

לשאלותיי:

1. מחליפים בלמים - לשפר או לא?

אני גורס לא לשפר כלום, חוץ מבלמים. ואם כבר - אז ממש לעשות עבודה על כל המערכת: צינורות מסוככים, דיסקים טובים יותר, רפידות טובות, נוזל בלמים "חם", כל מה שצריך.

2. האם יש חברה שמוכרת קיטים שלמים של כל מה שהזכרתי למעלה, או שצריך לעשות סלט (צינורות ספארקו, דיסקים ברמבו, קליפרים טארוקס, רפידות פרודו וכו')?

3. אולי כדאי בכלל להשקיע בשחזור המערכת המקורית?

4. האם כדאי להביא מחו"ל, כשיש לחת בחשבון שחיילים (כן, אני חיילים) יכולים לקבל חבילה ללא מכס לארץ?

5. אצל מי מומלץ לעשות את העבודה? האם יש משהו מהעבודה הזו שאפשר לעשות לבד?

הרבה שאלות, אני יודע, וכולנו עוד המומים מהאימרפרזה של תומר, אבל אם אפשר תשובות... הרי בשביל זה הפורום הזה קיים!

אה, כן, גם עברנו טסט היום, מכה ראשונה.

בדרך לשם, ב-40 קמ"ש באזור התעשייה, חלון פתוח, אני שומע קול ממש קרוב אלי. "מוכר?". פשוט נקרעתי לו מצחוק בפנים. מדהימה אותי כמות החבר'ה על וספות וטוסטוסים ששואלים אם אני מוכר, ועוד טורחים להסביר לי שזה נדיר...

בטאמן

(-;

ידעתי שאני לא מפספס נקודות בלימה סתם!!!

ברינג און דה סבבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסך חדש ברעננה??

אתה יכול להסביר, לפרט ולתת רשמים?

בענין הבלמים, נראה לי יותר לעשות את השיפורים שלב שלב.

אם בבת אחת אתה מחליף דיסקים, רפידות, צינורות ונוזל, לא יהיה לך מושג איזה אלמנט יצר את השיפור.

תנסה קודם רק רפידות משופרות, ותראה מה זה עושה. יתכן שזה יספיק לך.

בטיפול הבא תחליף נוזל בלמים ותראה אם יש השפעה.

אח"כ תחליף צינורות לשזורות.

בשלב הזה סביר להניח שהרפידות כבר ייגמרו, ואם מה שעשית עדיין לא מספיק לך, תחליף דיסקים.

בכלל, עם הגישה שלך של "הכל מקורי" לא הייתי רץ להחליף את כל המערכת בבת אחת.

It's only a sport if you use a ball

It's a real sport if you use two

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע איך זה ב 16V אבל מערכת הבלימה של הוולקן במצבה המקורי מחפירה למדי.

גם אני חשבתי על שדרוג כולל, אבל ירדתי מזה לאחר שלא הייתי סגור על כמה זמן אני עוד הולך להחזיק אותה.

השיפור היחיד שהכנסתי היה החלפת הרפידות המקוריות ברפידות משופרות של OMP.

הרפידות המקוריות פשוט לא מתאימות לנהיגה ספורטיבית. קצת עומס, קצת חום והן מאבדות את יכולת הבלימה באופן קיצוני למדי. ומדובר על רפידות מקוריות, לא תחליפיות.

הרפידות של OMP בהחלט עושות את העבודה. אלה רפידות מסדרת Road&Track (כלומר לא ייעודיות למרוצים) והן בהחלט מספקות עוצמת בלימה יפה גם כשהבלמים חמים עד כדי העלאת עשן.

אם אתה בגישה של להשאר עם המקורי, עשה לעצמך טובה ולפחות תחליף לרפידות נורמליות. אם אתה הולך על שיפור מלא בשלבים, לפחות תתחיל מזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לג'רמי - ציינתי את המוסך אתמול. מדובר ביוסי בראל ממוסך בראל בפ"ת, שפותח מוסך חדש ברעננה.

המקום עצמו גדול מאוד, ספרתי יותר בערך 7 ליפטים, והוא אומר שיהיו לו שם כל בעלי המלאכה. הבחור עצמו עושה רושם כאילו הוא יודע דבר או שניים על פז'ו סיטרואן, אבל הוא לא מומחה גדול בדגמים הספורטיביים, והתנגד בעצום לשיפורים, מה שגורם לי לחשוב שטיפולים רציניים אני לא אעשה אצלו. הוא פותח ביום ראשון או רביעי הבא, ועושה רושם שיהיו אצלו עסקים טובים. הוא מוסך מורשה ומחזיק במקום חלפים מקוריים, חליפיים, כל מה שצריך. תמיד טוב שיש מורשה טוב קרוב, גם אם לא מטפלים בו תמיד.

2. לחיים - אין לי מושג איך הרפידות של ה-16V כשהן במצבן המקורי. בעקרון זו מערכת בלימה לא רעה בכלל (266 מ"מ מלפנים, 247 מאחור, קליפרים של גרילינג), אבל תמיד אפשר לשפר, ואם כבר הולכים על טיפול בבלמים, אין הזדמנות טובה מזו.

3. שוב לג'רמי - אני לא מחפש לראות מה יעשה את השיפור. אני גורס במקוריות חוץ מבקטע של בלמים. שם מותר להתפרע. אני אוהב לבלום מאוחר יותר מלנסוע מהר, זה הקטע שלי. אני לא עושה את זה בשביל לבדוק מה בדיוק ישפר. אני עושה את זה בשביל לבלום. הרי ידוע שצינורות מסוככים עושים עבודה טובה יותר, דיסקים מחורצים מחזיקים יותר חום, רפידות לשימוש ספורטיבי יהיו טובות יותר, וקליפרים בעלי יותר בוכנות יספקו עוצמת בלימה חזקה יותר - מכאן אפשר להסיק שמערכת שלמה תשפר את סך כלל הדברים שהיו משפרים גורם-גורם. זה לא שאם אני מתקין את כולם ולא אחד אחד אני יוצר איזשהו ניגוד (שהיעילות של הדיסק תגרע מהיעילות של הרפידות, סתם דוגמא מפגרת). אני פשוט מעלה את כל מערכת הבלימה שתי דרגות למעלה.

הסתובבתי קצת באינטרנט, וראיתי שלטאר-אוקס יש קיטים שלמים (קיט זה לציר), עם קליפרים 6 או 4 בוכנות. קיט כולל דיסקים, קליפרים, רפידות וצינורות מסוככים.

יש כאלה שמתאימים בדיוק ל-16V.

מישהו בכלל מביא טאר אוקס לארץ או שצריך לעשות את זה כמו פיראטים?

בטאמן

(-;

You stopped short?

ברינג און דה סבבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל אופן, 70 דולר מספיק לי למה? סיגריות?!

כמה זה מכס בכלל על חלפים כאלה?

נדמה לי ש-26%.

חלק מהבעיה כאן היא שהדיסקים הללו שוקלים

די הרבה, ובטח עלות המשלוח לא תהיה זולה במיוחד.

בקשר לקיט מלא - עד כמה שזכור לי הדברים האלו

עולים הון. תומר בטח יוכל לתרום יותר לדיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסתובבתי קצת באינטרנט, וראיתי שלטאר-אוקס יש קיטים שלמים (קיט זה לציר), עם קליפרים 6 או 4 בוכנות. קיט כולל דיסקים, קליפרים, רפידות וצינורות מסוככים.

יש כאלה שמתאימים בדיוק ל-16V.

בשביל הקיטים של טארוקס תצטרך "16.

אבל תומר ציין שיש להם קיט ל-306GTI שמתאים גם לחישוקי "15.

בכל מקרה זה יקר לאללה.

אפשרות אחרת - אתה יכול לעדכן את מערכת הבלימה שלך לזו שיש ב-306GTI.

קליפרים כמובן. אולי במקרה תמצא כאלה.

בנוסף - דיסקים מחורצים ורפידות של טרוקס, צינורות מסוככים, נוזל בלימה Dot 4 או 5.1.

זה אמור להספיק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיברתי עם בחור בעל 16V שהחליף למערכת כזו, הוא טען שהיה צריך להחליף את הג'נטים לכאלו של ה-GTI6 (או אפילו להגדיל ל-16 אינץ') בשביל שזה יכנס. כלומר זה נכנס אבל ברווח מילימטרי וזה לא כדאי.

אני לא יודע יותר מזה, אבל בכל מקרה עניין הרפידות נראה לי רעיון טוב. כששלי (מקוריות) ייגמרו אני אחליף ל-OMP או משהו ואראה את ההבדלים.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יודע בודאות את גובה במכס על דיסקים, רפידות וצינורות מסוככים ?

המחיר שהגנבים רוצים בארץ לא נאה בעיני...1900 ש"ח על סט של טארוקס, דיסקים ורפידות !

Cars roll off the assembly line with a body,It's our mission to give it a soul

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בערך כמה שעולה להביא לארץ.

פלוס מינוס 100 ש"ח.

א' - תוכל להביא במזוודה מחו"ל.

ב' - דבר עם החברה בחו"ל, לי הם הציעו בזמנו לקבל את הסחורה בשדה התעופה. וככה חלק מעלויות המשלוח ו/או המכס נחסכות.

לא יודע אם זה מעשי, שווה לבדוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7894 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...