Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפוץ רכב לרמת המקור, כיצד אפשר להבחין?

koral7
שימו לב! השרשור הזה בן 5377 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

:?: שאלה תמימה, כיצד ניתן להבחין ממבט על הרכב וגם במבט יסודי, ב "הקפדה על המקורי"?

כתבתי את השאלה הנ"ל בשרשור של השקת היגואר XK140, עקב רמת השיפוץ הגבוהה, ולא היתה כל תגובה לשאלה :-(

מדוע אני שואל?

היות ורמת השיפוץ של רכבי האספנות בארץ עולה מדרגה מהשקה להשקה, מעבר לעבודת פחחות וצבע ומעבר להברקת כל הניקלים, בשיפוץ לרמה גבוהה יש רצון להגיע כמה שיותר קרוב למצב המקורי של הרכב ביום יציאתו מהמפעל.

בארץ, חוץ מהמשפץ עצמו, אשר דואג לרכוש את כל הספרות הרלוונטית הקיימת בעולם ולמידת הרכב לפרטי פרטים, הרי שכמעט אף אחד לא יודע כיצד אמור להיות הרכב במצבו המקורי.

באירופה וגם בארה"ב מתקימות "תצוגות יופי" לרכבי אספנות, מגיעים שופטים (שרכבי אספנות זאת המומחיות שלהם) ונותנים ציונים לפי רמת השיפוץ בהשוואה למקור, ובסוף התצוגה מחלקים פרסים למכוניות עם הציונים הגבוהים.

ישראל

:roflmao: הבודי בעבודת פחחות והשילדה כבר במערומיה 1958 MGA Roadster :roflmao:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, כאן בארץ הדבר לא בא לידי ביטוי ברמה שזה בא בחו"ל.

למשל, הגה. אם שמת הגה תחליפי פשוט - לא מקורי. אם שמת הגה תואם לתקופה וליצרן - מקורי. מקורי = לשים את ההגה שיש רק בשנה הזו בדגם הזה (נגיד NARDI לעומת הגה עץ רגיל).

כמובן שיש פורומים חובבי הדגם בחו'ל ששם יש אנשים שזוכרים, יודעים ומשננים את הקטלוגים כדי לדעת מה בא מתי ואיפה. (כך אני יודע דברים על מקוררי אוויר ופורום thesamba.com).

ויכול להיות שאינני יודע דבר.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי את השאלה הנ"ל בשרשור של השקת היגואר XK140, עקב רמת השיפוץ הגבוהה, ולא היתה כל תגובה לשאלה :-(

מדוע אני שואל?

היות ורמת השיפוץ של רכבי האספנות בארץ עולה מדרגה מהשקה להשקה, מעבר לעבודת פחחות וצבע ומעבר להברקת כל הניקלים, בשיפוץ לרמה גבוהה יש רצון להגיע כמה שיותר קרוב למצב המקורי של הרכב ביום יציאתו מהמפעל.

בארץ, חוץ מהמשפץ עצמו, אשר דואג לרכוש את כל הספרות הרלוונטית הקיימת בעולם ולמידת הרכב לפרטי פרטים, הרי שכמעט אף אחד לא יודע כיצד אמור להיות הרכב במצבו המקורי.

באירופה וגם בארה"ב מתקימות "תצוגות יופי" לרכבי אספנות, מגיעים שופטים (שרכבי אספנות זאת המומחיות שלהם) ונותנים ציונים לפי רמת השיפוץ בהשוואה למקור, ובסוף התצוגה מחלקים פרסים למכוניות עם הציונים הגבוהים.

ישראל

לא קיבלת תגובה כיוון ששאלתך היתה קנטרנית משהו ... חבל שלא הטרחת את עצמך לבוא לראות במו עיניך . בד''כ שפוץ ברמה גבוהה מאוד יביא את הרכב למצב אף טוב מיום יציאתו מהמפעל . גם פה בארצנו הקטנה והלבנטינית אפשר להגיע לתוצאות בקנה מידה עולמי -עובדה המכוניות שבאו לעשות כבוד למכוניתו של אילן הוכיחו זאת . על המשפץ או בעצם בראש וראשונה בעל הרכב לדעת ולשאוף לתוצאה הרצויה . עליו לבחור את בעלי המקצוע , עליו לרכז את כל החומר הקשור ברכב , לאתר חלקים ויצרנים. אפשרות שניה היא לאתר משפץ ולהטיל על עליו את כל המשימה . אפשרות שלישית היא לעשות חלק מהדברים לבד ובחלק מהמשימות להיעזר בבעלי מקצוע ברמה הרצויה . לגבי רמת השפוץ כאן בהחלט בעל הרכב הוא הקובע והמוביל .כמובןששקול מרכזי הוא השיקול הכלכלי ועל כך אין ויכוח - בעל הרכב הוא אומר את המילה האחרונה בדבר , רצוי כמובן לאסוף את כל המידע ולעבדו לפני שניכנסים להרפתקת השפוץ . בכל מקרה אין ספק בתוצאה - בכל מקרה הנאה צרופה לבעל הרכב גם אם לא הכוון להגיע למצב קונקורס.

בהצלחה בשפוץ , מחכים להשקה ... ואתה כמובן מוזמן להציג את מכוניתך בתחרות גלאי .

אודי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדוע אני שואל?

ישראל

אם יורשה לי לפשט את העניין, הכל שאלה של לימוד ולמידה.

מכיוון שתחום העיסוק שלי תלוי מאוד בלימוד ולמידה - אין ספק שניתן להשליכו כמעט על כל תחום בעולם, החל מאפיה, מוסיקה וכלה בשיפוץ רכבים.

אמנות קונספטואלית - הינה אמנות מופשטת אשר ללא ספק החוויה מתרחשת אצל הצופה ולא על הבד עצמו. דהיינו אמנות מופשטת טובה ניתן לשפוט על פי אותם חוקים של אמנות רנסנסית ואמנות ברוק.

ולמה אני מתכוון? אדם שעסק באמנות קלאסית ויצר קלאסיקה מגיל 13 (כמו פיקאסו למשל) החל ליצור בתקופה מאוד מוקדמת של חייו אמנות אקספרסיוניטית ומופשטת שמעט מאוד אנשים הבינו אותה, ברם, מי שטיפח את תרבות הפנאי שלו

ולמד מעט אמנות ותולדות האמנות מיד ידע לנתח מהי יצירה טובה של פיקאסו ומהי יצירת של שרלטן שפיזר צבע על הבד.

לאמן שהבסיס שלו הוא בסיס הקלאסי, כמו מוסיקאי ששואב את האקורדים הבסיסיים מבאך או הנדל,

ללא ספק יצליח ללכוד את אזני מאזיניו למוסיקה עריבה וקליטה.

רמת השיפוץ והמקוריות של רכבים נמדדת ע''י קריטריונים מאוד ברורים - אותם צריך ללמוד ולשנן הייטב.

מי שלמד ומי שיודע - יתן את דעתו ואפילו ידע הייטב לשפוט.

לסיום, לפני שנים רבות הייתי בתערוכת רכב מאוד מפוארת בארה''ב, לגמר הגיע 2 רכבים

''קור''ד משנות העשרים ו''פקארד 1935''. השופטים התלבטו למי להעניק את הפרס הראשון

מכיוון ששני הרכבים היו ברמת שיפוץ גבוהה ביותר. לסיום - לפאקרד הורדו 2 נקודות שיפוט

על ששעון הזמן זייף בשתי דקות תמימות. זו רמת שיפוץ למקוריות.

מקווה שהסברתי הייטב את עצמי.

גידי אשכנזי נפטר בנובמבר 2011. יהי זכרו ברוך

..........................................

גידי אשכנזי - אתר הבית www.gidiashkenazi.com

ומשהו על הגברת:

http://sport.nana10.co.il/Article/?ArticleID=559554

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון ששני הרכבים היו ברמת שיפוץ גבוהה ביותר. לסיום - לפאקרד הורדו 2 נקודות שיפוט

גידי, הפאקרדהיתה צריכה לזכות!

אם תקרא את הוראות היצרנים לגבי דיוק השעונים ברכבים 2 דקות ביום היה הסטנדרד...

שלמה דן גדרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גידי, הפאקרדהיתה צריכה לזכות!

אם תקרא את הוראות היצרנים לגבי דיוק השעונים ברכבים 2 דקות ביום היה הסטנדרד...

ככל הנראה גם השופטים לקו בלמידת הוראות היצרן.:wink:

גידי אשכנזי נפטר בנובמבר 2011. יהי זכרו ברוך

..........................................

גידי אשכנזי - אתר הבית www.gidiashkenazi.com

ומשהו על הגברת:

http://sport.nana10.co.il/Article/?ArticleID=559554

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אודי,

במיוחד הדגשתי בתחילת השאלה "שאלה תמימה" ואכן זאת היתה הכונה בשביל שלא תיראה כ "קנטרנית" , צר לי שכך הובנתי.

עד היום הפסדתי לא מעט השקות של רכבים מדהימים ביופיים וברמת השיפוץ שלהם, אבל יום שישי זה היום שמוקדש לשיפוץ ה MGA ועד להשקתה יעברו עוד הרבה מים בנחל הגעתון.

חברים,בתגובות שלכם חיזקתם את מהות השאלה אבל לא נתתם תשובה לשאלה.

אנסה לפרט.

תוך כדי שיפוץ ה MGA, אני קונה ומחפש באינטרנט כל חומר רלונטי על ה MGA ובנוסף אני חבר פעיל במספר פורומים של MGA בעולם וכל מה שלא ברור אני שואל, על מנת ללמוד.

אם אבחן היום מקרוב MGA לאחר שיפוץ, קרוב לודאי שאדע להבחין בכ 70% בלבד האם כל הרכיבים מקוריים, לו אבחן היום MGB לאחר שיפוץ, לא יהיה לי שמץ של מושג האם שופץ עם רכיבים מקוריים ומה אמור בכלל להיות המקורי.

כמוני, כמעט כולנו יכולים להבחין ברמת הפחחות, הצבע, הניקלים ועוד קצת ברמה הויזואלית. אבל איננו יודעים האם הרכיבים המורכבים מקוריים או תואמים למקורי.

הכוונה בהעלאת השאלה, היא לא שכל אחד מאיתנו יעבור קורס מזורז במקוריות של כל רכב ורכב, אולי הגיע הזמן לערוך אחת לשנה תצוגת רכבים, עם שופטים בין לאומיים, זה יכול לתת תמריץ לשאיפה להגיע לרמת מקוריות גבוהה וכך הרמה רק תעלה ותורחב.

ישראל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישראל, מועדון החמש, מהווה נציג של ארגון "פיב"א העולמי. כחלק מהארגון, ישנה תעודה הנקראת "תעודת פיב"א" המעידה על רמת השיפוץ ודירוג הרכב לעומת המקור. לא אכנס לפרטים, אבל יש דרגות לתעודה וה"שופטים" אמורים להיות כאלה שמבינים ומכירים את הדגם הנבחן, כך שיוכלו לשפוט כמה הרכב תואם למקור. לקראת המירוץ בקפריסין, נדרשתי להוציא תעודת פיב"א כדי להשתתף במירוץ. מאחר והאדם המוסמך מטעם המועדון אינו מבין דיו בג'יפים ובטח לא מהסוג שלי, זימן יחד איתו עוד שלשה בוחנים, כל אחד מבין בתחום אחר ויחד איתי, בחנו את הג'יפ. את השאלון לקבלת התעודה, מילאתי בפרטי פרטים על כל מכלול והתחייבתי שהפרטים נכונים ומלאים. לומר שהכל "מקורי", או "אותנטי", ביחוד על רכבים ישנים, זה כמעט בלתי אפשרי, מאחר ובמשך השנים הרכבים עוברים תיקונים וטיפולים, כך שלא כל חלק הוא זה שיצא עם הרכב מהמפעל. בטח לא בג'יפ מהדגם שלי, שהיה בצבא/ות שונים....

ההשוואה לפרוספקטים, למפרטים שונים לידע בדגם הספציפי, ביחד עם הגיון בריא ושכל ישר, מאפשרים לשופט "מתאים" לשפוט.

אני בהחלט ממליץ לכל מי שיש לו רכב משופץ, להוציא תעודת פיב"א בינלאומית. הדבר מקנה לו אפשרות להשתתף במירוצים לרכבי אספנות שונים. אם אני עשיתי זאת עם הג'יפ וניצחתי, גם אתם יכולים....

תורת היחסות, מיוחסת לאלברט איינשטיין. ההסבר, שלי!

לפני שאתה עונה "חרא" לשאלה, מה שלומך, חשוב רגע מה זה "חרא", בשביל בן אדם שסובל מעצירות!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישראל, מועדון החמש, מהווה נציג של ארגון "פיב"א העולמי. כחלק מהארגון, ישנה תעודה הנקראת "תעודת פיב"א" המעידה על רמת השיפוץ ודירוג הרכב לעומת המקור. לא אכנס לפרטים, אבל יש דרגות לתעודה וה"שופטים" אמורים להיות כאלה שמבינים ומכירים את הדגם הנבחן, כך שיוכלו לשפוט כמה הרכב תואם למקור. לקראת המירוץ בקפריסין, נדרשתי להוציא תעודת פיב"א כדי להשתתף במירוץ. מאחר והאדם המוסמך מטעם המועדון אינו מבין דיו בג'יפים ובטח לא מהסוג שלי, זימן יחד איתו עוד שלשה בוחנים, כל אחד מבין בתחום אחר ויחד איתי, בחנו את הג'יפ. את השאלון לקבלת התעודה, מילאתי בפרטי פרטים על כל מכלול והתחייבתי שהפרטים נכונים ומלאים. לומר שהכל "מקורי", או "אותנטי", ביחוד על רכבים ישנים, זה כמעט בלתי אפשרי, מאחר ובמשך השנים הרכבים עוברים תיקונים וטיפולים, כך שלא כל חלק הוא זה שיצא עם הרכב מהמפעל. בטח לא בג'יפ מהדגם שלי, שהיה בצבא/ות שונים....

ההשוואה לפרוספקטים, למפרטים שונים לידע בדגם הספציפי, ביחד עם הגיון בריא ושכל ישר, מאפשרים לשופט "מתאים" לשפוט.

אני בהחלט ממליץ לכל מי שיש לו רכב משופץ, להוציא תעודת פיב"א בינלאומית. הדבר מקנה לו אפשרות להשתתף במירוצים לרכבי אספנות שונים. אם אני עשיתי זאת עם הג'יפ וניצחתי, גם אתם יכולים....

כל מילה בסגל ...

כמובן שקשה יהיה לדעת אם מתחת לרפוד שמת רצועות מקוריות , אולם אפשר יהיה לדעת אם השתמשת בצמת חוטים מקורית ,אביזרים מקוריים , ברגים מקוריים וכו' וכו'

אודי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע מעניין, למדנו עוד משהו חדש.

תודה.

ישראל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5377 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...