Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיוטה לנד קרוזר חוות דעת

noami55
שימו לב! השרשור הזה בן 5329 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני מעוניין לרכוש טויטה לנד קרוז בשנתון 2004/2006 מיכוון שאני לא מבין גדול בגיפים

אני פונה לחברי הפורום.

הדגם שמעודף עלי הוא מנוע 3000 וגם פה אני לא יוגע מה עדיף בדלק רגיל או דיזל אני לא מתכוון לנסוע איתו בשטח

רציתי לדעת כמה דברים על גיפ זה:

אמינות, טיפולים , מה הבעיות הנפוצות בגיפ זה, בבדיקה על מה כדאי לי להתמקד יותר,

ומה דעתכם באופן כללי על גיפ זה. ומה מחירי השוק של רכב זה האם משלמים מחירון מלא או שגם בגיפ זה ניתן להוריד במיחיר

תודה רבה על העזרה

חשוב לי להדגיש שלא היה לי בעבר סוג כל שהו של גיפ , נסעתי מספר פעמיים על גיפים בחיי אבל לא משהו שהיה בבעלותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנהלת הפורום תודה לך באם לא תצטט את ההודעה שמעלך.

מנסיון של קצר 2002 עם 340000 ק'מ,אמין מאוד,זריז מאוד ,הדיזל חסכוני 10-11 ק'מ לליטר,יכולות שטח טובות מאוד,לדעתי רכב מדהים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאבא שלי יש תארוך (=את הארוך) (ארוך זה זכר, כן?)שנת 2006 (פה צריך להיות פסיק)רכה (אה, זאת נקבה?)אמין מאוד (תחליט, זה זכר?)עד היום חוץ מטיפולים בסיסים לא עבר כלום.

מבחינת דלק לא יודע בדיוק אבל יודע שהרכב עושה בסביבות ה550 קמ לליטר.(550 ק"מ לליטר? 550 ק"מ לליטר? זה שיא עולמי חדש!)

רכב נוח לשטח וחזק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

אני בעלים של אחת קצרה משנת 2005.

רכב מצויין, אמין , תחזוקה לא יקרה ובעל שוק סחירות טוב יחסית לכל הקטגוריה.

שלא תקנה שום ג'יפ אחר כמו פג'רו וחבריו, הלנד קרוזר טוב יותר ואמין יותר.

מה כדאי לבדוק? כמובן לקחת אותם החל ממודל 2005 , מכיוון שהחליפו את הגיר לעוד מהלך אחד יותר ועוד כמה סוסים ומומנטים ושיפור רעשים טיפה טוב יותר.

הלנד קרוזרים עוברים הרבה תיקוני צבע ואין מה לעשות תוודא שעשו את העבודה המקצועית ביותר ושהבולמים של הרכב במצב טוב ולא נשחקו באופן חריג בשטח.

תיראה לנד קרוזר שמור באמת ובעל קילומטראז' טוב לא ימכר מיתחת למחירון אלא אם המוכר חסר דעת. כמובן שתוספות חיצוניות לרכב שמאוד מוסיפות לו מוכללות במחיר מעל המחירון.

לי אישית יש מנוע דיזל. אני נוסע על הבנזין של המשפחה גם דיי הרבה ואין מה לעשות המנוע בנזין פשוט מצויין ושקט ועתיר כח. הבנזין נותן תחושה מעט חזקה יותר מהדיזל וכמובן הוא שקט מאוד כמו מנוע אמריקאי.

אם חשובה לך צריכת דלק ואתה נוסע המון בשנה אז מנוע דיזל, ואם מחיר הדלק לא קריטי עבורך (כיוון שדיזל עבור השוק הפרטי יקר מבנזין) אז בנזין. אתה תהנה יותר מהבנזין ואין מה לעשות.

תצרוכת דלק בנזין: 1ל 6 (ק"מ לליטר) ואפשר להגיע איתו בכיף ל 1 ל 6.5 תלוי איך אתה נוהג .

דיזל 1 ל 9 (ק"מ לליטר).

את דגמי הבנזין אולי תוכל להוריד ב אלף/אלפיים מתחת למחירון כי הביקוש אליהם מעט יותר חלש (אבל מעט!).

קנייה מוצלחת.

dreams dreams dreams do not come true

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעוניין לרכוש טויטה לנד קרוז ......אני לא מתכוון לנסוע איתו בשטח .

תרשה לי לשאול אותך משהוא בבקשה,

הלנד קרוזר זוללת הרבה יותר דלק/סולר מכל משפחתית טובה, היא הרבה יותר יקרה לאחזקה, יש בה מערכת 4X4 שמייקרת את האחזקה שלה ויש לה התנהגות כביש מזעזעת ביחס למכונית משפחתית טובה.

אז בבקשה תסביר לי למה מישהוא שבכלל לא מתכנן לרדת לשטח רוצה לקנות כזאת בהמה מגושמת ולא נוחה(לא ביחס לרכבי שטח אחרים אבל ביחס לרכבי מנהלים אחרים)?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

bagira

ראשית יש אנשים שנהנים מנהיגה גבוהה כאשר אתה מעל פני השטח ולא בתוכו, בג'יפונים רגילים אתה לא מרגיש זאת ולכן הייתי מסכים עם ההערה שלך במקומות אלו.

שנית מכיוון שהמיתלים של רכבי ה 4 על 4 האמיתיים גבוהים- טלטלות הכבישים מרגישות הרבה יותר קטנות ומזעריות.

יש אנשים שאוהבים נסיעה רכה (מזכיר נסיעה אמריקאית ,אבל חשובה האמינות והסחירות היפנית) ולא איכפת להם מאחיזות כביש גבוה או לאמץ את הרכב בפניות, פשוט לשייט!. אי אפשר לפסול את זה, לכן קיימים שניי סוגי עולמות ברכב (אמריקאי ואירופאי) לכל אחד מהם חסרונותיו ויתרונותיו שלו.

הדבר האחרון שאני יציין זה מראה.

רוב רובו של העולם ואני אומר את זה בפה מלא קונה רכבים עפ"י קריטריון עיקרי והוא "הלוק" ותשומת הלב שהרכב מושך, אין מה לעשות לא תראה רכב יוקרה מצליח אם לא יהיה לו לוק ואתה לא תקנה רכב שנראה בעינך מכוער אפילו אם הוא יישב טוב על הכביש. כולנו רוצים רכב כמה שיותר יפה ומשקיעים בו חיצונית. טעמם של הרבה אנשים נוטה לכיוון של רכבי ה 4 על 4 היוקרתיים כי הם מושכים את העין יותר וזו עובדה. (ולא אל תשווה לנד קרוזר לפרארי).

לגבי הוצאות. SUV יפני בשנתונים האלו שהוא ירכוש אני מאמין ב 170 אלף ש"ח, בכסף הזה הוא יקנה מאזדה 6 חדשה. הלנד קרוזר לא יקרה יותר לאחזקה בתור אחד שמחזיק אותה. אולי הביטוח באלף אלפיים לשנה והטיפול בעוד 200 שקל ל 10 אלף ק"מ. ירידת ערך מינימלית ותיקונים וחלפים לרכב הזה יש בשפע, באמת ובמחיר סביר!

עלות הטיפול ללנד קרוזר בנזין עולה 1,400 שקל בחברת טיוטה לעשרת אלפים וזה מחיר לפני הנחות למי שיש קצת פה לדבר..

לי יש דיזל ואני מטפל באופן פרטי ומקצועי(מוסך מורשה כמובן) וזה עולה לי 900 שקל.

ביטוח, אני משלם עם נהג צעיר 8,000 למקיף. ללא צעיר המחיר הרבה יותר נמוך (בערך בכ- 3,000 ש"ח).

צריכת דלק אצלי בלנד הקצר מסתכמת ב 9 לליטר. נגיד שבארוך זה 8-8.5 לליטר. המאזדה צורכת פחות או יותר אותו דבר ואל תשכח שבלנד קרוזר יש 7 מקומות.

נכון הבנזין אוכל יותר אבל המנוע שלו פשוט חזק ועוצמתי! אי אפשר להשוות 250 כ"ס למנוע של 150 כ"ס וצפות שהם יצרכו אותו דבר. בנזין אוכל 1 ל 6-7 תלוי איך אתה נוהג.

bagira

אם שכחתי לציין איזה שהם הוצאות אחזקה יקרות משל המאזדה , כולי אוזן לשמוע אולי אני לא יודע על מה אני משלם.

מקווה שהסברתי את חוות דעתם של רוכשי רכבי ה 4 על 4, נ.ב . אני אחד מהם.

לכותב האשכול יש לומר. פשוט לך לחברה ובקש נסיעת מבחן ותחליט מה אתה רוצה, מאזדה 6 או לנד קרוזר.

לגבי האמינות ושאר הדברים, אתה יכול להיות רגוע.

dreams dreams dreams do not come true

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסגנון תשובתך אני מבין שאתה מרגיש שאני שואל בסגנון תקיף או עצבני, זה רחוק לחלוטין מהאמת.

פשוט עניין אותי מה השיקולים כי בעיני הם לחלוטין לא הגיוניים אבל מקובל עליי בהחלט שיש אנשים אחרים עם מערך שיקולים אחר שעבורם, הם לגיטימיים לחלוטין.

לי באופן אישי, נראה ביזארי לחלוטין לנהוג ביום יום בבהמה של 2 וחצי טון שזוללת דלק כאילו אין מחר ובעלת התנהגות כביש מזעזעת, אם אתה לא מעוניין להגשים מלכתחילה את היעוד שלשמו נבנתה בצורה כזאת ויורד לשטח, אבל בהחלט מובן לי שאנשים שונים חושבים שונה.:wink:

דרך אגב, ההשוואה למאזדה 6 חוטאת למציאות כי מאחר ולא מדובר בקניית טויוטה חדשה, אז תשווה את זה גם למנהלים משומשת, ב 170K ש"ח הוא יכול לקנות ב.מ.וו 530 שנת 2004, בא נראה את הטויוטה מתמודדת מול זה...:twisted:

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5329 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...