Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תיבת הילוכים בעייתית- רנו סניק

samiyun
שימו לב! השרשור הזה בן 5346 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בגלל שאני חדש עם רנו אז יש לי כמה שאלות...

1. ההגה כוח קשה יחסית למכוניות אחרות שהיו לי... ככה זה הסניק?

2. נורת תיבת ההילוכים דלקה לי בזמן נסיעה ולאחר מכן כבתה... להתייחס לזה?

3. שמתי לב שכאשר אני נועל את הרכב הדלת אחורי (תא מטען) אינה ננעלת - מה אני עושה? יקר לתקן?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

טוב הלכתי למוסך והם החליפו לי את המנגנון הנעילה החשמלי של הדלת האחורית.

לגבי הנורת חיווי תקלה של ההילוכים (גיר אוטומט) - המוסך בדק באמצעות מחשב מנוע ונסיעת מבחן והממצאים:

חום גבוה בתיבת ההילוכים והחלקה פנימית, ז"א הרכב צריך שיפוץ גיר.

בעקרון הרכב נוסע בסדר אבל כפי שציינתי מדי פעם הנורה נדלקת וכבית לאחר דקה...

או שהיא כבית לאחר כיבוי מנוע והנעה מחדש.

מחכה להמלצה דחופה

נ.ב

הרכב מסוג רנו סניק - נפח מנוע 2000, מודל 2002 אוטומט | יד 2 75,000ק"מ

קניתי את הרכב לפני 3 ימים וכבר הוצאתי עליו בסביבות 6,500ש"ח (לפני שיפוץ הגיר) על בלמים קדמים ואחורי, רצועת טיימינג, מעבירי שמן, מותחנים, ועוד איזה אטם בגיר.

בקיצור קניה גרועה או ביש מזל.

אני מאיזור הקריות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היתה החלקה בגיר ,בטמפרטורת עבודה כלומד אחרי נסיעה של 15 דקות גם מי שלא מכונאי היה מרגיש שיש החלקה,

אם אתה אומר שבדרך כלל אין בעיה והרכב נוסע טוב עד שנידלקת מנורת תקלות,וכאשר אתה מכבה את הרכב ומניע שוב אין בעיה אני חושב שהבעיה שלך או חיישן בגיר לא תקין או ווסת לחצים, גש למישהו שמבין עניין ובדוק כמו שצריך, כי גיר שמחליק גם לאחר כיבוי והדלקת המנוע ימשיך להחליק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז... עדיין לא נתקלתי בתופעה זו בזמן הממש קצר כשנסעתי.

לפי מה שאתה אומר כנראה שלא צריך שיפוץ לגיר?!

אך אני יודע שבאמת זה חיישן או ווסת (אני לא רוצה להידפק שוב פעם) ולא הגיר עצמו?

מפחד שלא יעבדו עלי

אין לי נסיון עם רנו ובטח שלא עם שיפוץ גירים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה אומר שהמוסך בדק ומצא שטמפרטורת השמן בגיר גבוה.

קירור שמן גיר מושפע מטמפרטורה של נוזל הקירור במנוע ומקולר של תה"ל שנמצא בחיבור לתה"ל.

בטמפרטורה גבוה השמן גיר מאבד מהתכונות שלו ויגרום להחלקה של הגיר.

ממליץ בשלב ראשון לטפל בבעיות חום של שמן תה"ל .

גם אם יוחלף גיר חדש ולא יטפלו בבעית החום תהיה הלקה.

טיפול בבעית החום והחלפת שמן גיר יכולה לפתור את התקלה במידה והתקלה רק החלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי,

אני מתאר לעצמי שמי שיטפל ברכב/ בגיר ידע מה לעשות (מקווה מאוד)

טיפול בחום של השמן זה כרוך בפירוק הגיר, ז"א זה נקרא עדיין שיפוץ גיר?

שנית, ראיתי שמציעים לי להוסיף וונטה - זה משהו חדש? זה עוזר או רק מדחיק את הבעיה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלקה של תיבת הילוכים אוטומטית זה לא רק "לא נוסע" אלא גם יכולה להיות מורגשת בזמן החלפת הילוכים בהאצה, סל"ד המנוע עולה רגעית במקום לרדת.

לתיבת הילוכים מודרנית יש מקרן שמן כדי לקרר את הנוזל התיבה שהתחמם, המצנן לרוב נמצא בתוך הרדיאטור של מערכת הקירור ולא נדרש או ניתן להוסיף לו מאוורר נוסף, לעיתים המקרן הוא נפרד מהרדיאטור או בנוסף ואז, לפי תצורת תכנון היצרן, אפשר למצוא שיש לו מאוורר קירור יעודי ולעיתים לא.

לי נראה שהרכב בעל קילומטראז' קצת נמוך כדי שיהיו לו בעיות של קירור נוזל ATF או שנדרש שיפוץ ואני ממליץ לך לגשת למוסך מורשה של רנו או מכון שיפוץ גירים אוטו' לחוות דעת נוספת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערב רב

באיזה מוסך מדובר?

אם מותר לשאול

שא ברכה

אמר אחד מחכמי הפורום: המשותף לזול, זוגלובק, וזבל

הוא: הנקניקיה

MARIN MOUNT VISION 5.8

"אם לא תיתן לזה למות זה לא יתן לך לחיות"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם נסיון דומה ורע מאוד, אל תתקן את הגיר במוסך רנו. תחפש מכון גירים אוטומטיים מומלץ (אני לא צפוני ולא יכול להמליץ על כזה בצפון) ותבקש הצעות מחיר לתיקון (מה שזה לא יהיה - הוספת מאוורר או שיפוץ).

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5346 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...