מציג תוצאות 1 עד 15 מתוך 15

נושא: איך השתדרגתי היום + תצפית קטנה.

 1. #1
  אחד שמבין
  תאריך הצטרפות
  יולי 2002
  מיקום
  The wrong guy, at the wrong place, at the wrong time.
  הודעות
  14,198
  אז ככה -אתמול התחילו רעשים מוזרים מאוד מהברקס הקדמי , בדקות הראשונות חשבתי שזה עודפי כורכר שנותרו מהמגרש ליד איקאה ,אבל כשהמשיך הובלה הלאנטיכס אחר כבוד לחברת הליסינג.
  "תשמע,אין רכב חילופי,תבוא...נבדוק... נראה..."
  הגעתי.נסיעה קצרה."חבוב,האוטו נשאר פה,הברקסים גמורים" (לא מבין איך,בחיי.מי בכלל צריך לבלום באוטו הזה?קודם שתגיע למהירות נורמלית! אולי מי שעשה את ה-30,000 הראשונים על האוטו),על הדרך-סגרנו כבר על טיפול 45,000.

  טוב ,מחפשים רכב אחר. אני מסתכל באימה על שתי היונדאי אקסידנט שחנו בצד - "אמא'לה ,בבקשה ,ללאאאאאאאאאאא!!!!". הבחור מהליסינג ,שכבר הבין עם איזה פסיכי יש לו עסק במהלך 3 השנים האחרונות- מביט בי במבט מהורהר.
  "שמעון,תיקח את הקסנטיה לשטיפה ותחזיר אותה צ'יק צ'ק..." - ניצוץ קטן בעיניים. מה?בשבילי???
  רבע שעה,ציפורניים כבר אין. הבחור חוזר."מתאים לך?" . לא בכלל לא. איך מעלימים את שלולית הרוק לידי? האיש יודע ב-ד-י-ו-ק כמה חולשה יש לי לסיטרואן.הצצה על הרכב- מנוע 20 16V. עגלה היא לא תהיה. הצצה פנימה - שיט,אוט'! . נו שויין,לא צריך להתחזר. בכל זאת זה רכב ברמה של סמנכ"לים אצלנו, ואני , כולי בורג פשוט במערכת.האחראית על הרכב תשתולל ,אבל WHO GIVES A FUCK .

  אם כבר , בואו נלחץ על הדוושה עד הסוף. "אה...אה...אני נוסע ביום ראשון לאילת...אם לא תגמרו עד יום ראשון עם הגרוטאה שלי תצטרכו לחכות עד יום שישי הבא...".

  אני מבחין בחיוך של טוב לב נשפך על פניו של הבחור - פשוט ימות המשיח !
  "אחי , תהיה רגוע. תשמור את זה בשקט ותשאיר את הרכב אצלך".

  UNBELIVEBLE - אם יש כמה מכוניות שבהן הייתי מעדיף לבלות את זמני בנהיגה עד אילת , הרי שהקסנטיה הזאת בין הכוכבות הראשיות (בעצם גם כל השאר הן סיטרואנים מגודלות,אולי מרצדס בדוחק). סבבה,מעבירים ציוד,קודן,מניעים,לעסק.

  קודם כל מבט חשדני בגיר. אוטו יצור מרושע ומבלבל מפניו מזהיר כוכבנו חזור והזהר. כבר כמעט התפתיתי להאמין. עד כה נתקלתי בו רק במגאן קודם,ולמרות שיצאתי ללא שערות לבנות , עדיין חשדתי. אולי משהו מלא בסדר בכושר האבחנה שלי? אם זהו דבר שטלטל את נימי נשמתו של האיש-אולי יש דברים בגו?

  נו,אז תגובה מעט איטית בהתחלה ללחיצה על הדוושה,אבל העברת הילוכים חלקה מאוד,העברת כח המנוע נראית משופרת לעומת אוטומטיים מן השורה (הראשונה,כסא 26).
  הורדת ההילוכים-ממש מטרד.הנ"ל מוריד הילוכים בבלימה ! חוצפה !!! איך הוא מעז להתנהג בהיגיון? מה זה? גיר ידני? לא יעלה על הדעת! עדיף לגמור את הברקסים - צרפתים זה ח*א של עם!
  בקיצור-התלונה היחידה : הלופ לאיילון , מכביש 5 מז' לכיוון דרום. האידיוט שלפניי בולם כדת משה וישראל בשיא הפנייה.בלימה היסטרית אחריו ,הגיר המניאק מוריד שני הילוכים.הרכב נבלם והתחת נזרק קצת. תיקון קליל והכל רגוע ,אבל בהחלט לא צפוי.

  הלאה - מגיעים לפסי ההרעדה (במפרים) בראש העין. הייתי כבר פה עם ה-BX. מכיר את הנוחות. מכיר?איפה? פשוט מגהץ.הזכיר לי את הבדיחה על השפנים (לא יכאב ,כואב? כאב?). איזה כיף!

  חזרה הבייתה , כמה סיבובים בדרך הבהירו שההגה כמיטב מסורת סיטרואן לדורותיה. כלומר - יש גלגל לפני הנהג ,לסובב אותו מביא להזזת הגלגלים,אבל אתה לא באמת יודע מה קורה שם. זה לא בסגנון אמריקאית או הלנטיס ,אבל משום מה אתה מבודד לחלוטין (משום ההידראוליקה כמובן).

  יוצאים מהבית אחרי הפסקת אוכל. ביציאה מהעיר יש סיבוב חביב.הגבלת מע"צ 50.
  עם הלנטיס - 90 מפחיד. 100 גורם להתפזרות כללית. עם הסקסו של אמא -נסיון ראשון 110. אבל כאן אנחנו עם צמיגי 185/65 , לא? 120 . הנה המתרוממת הצרפתייה צוחקת עליי: "מה זהו? אין לך לתת עוד?" עלוקה שכמותה. אחיזת כביש פשוט מדהימה לבהמה נוחה ומגודלת כמותה.

  ממשיכים. אפשר כבר להתרווח בכורסאות . גם הכסא האחורי נראה מזמין ורך (הוא אכן כזה -נבדק לעומק ).

  כבר מההתחלה הטרידה אותי הידית המוזרה שבולטת מתחת לידית הוינקר. בסוף מצאתי את הספר ( למצוא אותו -לFEDERAL BANK יותר קל להגיע) ,CRUISE CONTROL.

  וואלה נחמד ,אם רק היו נותנים לנצל את זה בארץ...גם התפעול שלו מוזר למדי.קביעת פעם אחת -הצרפתים החליטו שזו המהירות שתמיד תרצה,לא משנה מה התנאים.

  ממשיכים לחיפה - את שיאי התאוצה אולי לא נשבור , אבל תאוצות ביניים ,מהירות (אין בליינדר ,אז נזהרים כפליים) ובעיקר שיוט , חביב מאוד. +50 עד 60 קמ"ש.אפס מאמץ.
  רחפת.

  חזרה - מה יותר מתאים מעלייה מנשר לכיוון עספייה ,ואח"כ דרך בית אורן - כדי לנער קצת את הבהמה?
  אז זהו ,שלא מתאים. גדולה מדי,רכה מדי. כל סיבוב הדוק נגמר בתת היגוי קרוב לסופני. באותה הזדמנות בודקים גם את הברקסים.כמיטב מסורת סיטרואן. בלימה חזקה והחלטית.אין התחממות ,למרות שצריך לשבת על זנב של הבולמים בסווינג. סוף הסטייג' - למרות המגרעות ,נשר עתלית ,דרך ההר -15 דקות. (בקיזוז 2 דקות שבוזבזו על הגעה לפגוש האחורי של אודי 80 ,עצירה מוחלטת ,פתיחת פער ,סגירה מהירה ,עצירה וכך הלאה ,נגיע לכ-13 דקות. סביר למדי).

  חזרה על המהיר - סוף סוף אפשר קצת לבדוק בשטח המרעה ה(כמעט) טבעי. שוב - שיוט נינוח וחסר מאמץ ,כמו על ים פלטה.

  עד עכשיו ,מ-9 בבוקר , 370 ק"מ , לא כולל עוד 50 הבייתה.

  איזה יופי יהיה לאילת דרך מצפה - רק דבר אחד חסר מהלאנטיכס : הבליינדר.כל השאר - אין לי שום ספק שזהו אחד מ-ה-רכבים למטרה הזאת . פשוט לרחף כל הדרך ,ולצאת מהאוטו כאילו רק נכסנו.

  וזה לא שאני מתלהב , אני מ-א-ו-ד מתלהב. נכון , לא שיא הביצועים , מנת ריגושים די בינונית , הגה לא מבריק וכיול לנוחות פוגעים מאוד בהנאה בכבישים הכיפיים (אולי מחר נעשה סטייג' בנס הרים). אבל לצורך גמיאת קילומטרים - מהר ורחוק- אין כמעט מתחרים.

  אה כן - התצפית - 11:15 בערך ,כפ"ס ,בחלק הצפוני. 306 לבנה עם נהג שנראה מתלהב מיכולות הניהוג של הלביאה. נסיעה מהירה עד הצומת ,ואז שבירה פראית ימינה. מישהו כאן מחפש היגוי יתר. מוכר??


 2. -

 3. הסימלון של מנהל-המערכת
  תאריך הצטרפות
  יולי 2002
  מיקום
  תל אביב
  הודעות
  1000

  חשבתם פעם מה הוא הרכב הכי מתאים לכם?

  היי, אני היועץ האוטומטי של קארספורום לבחירת רכב
  אני אשמח לעזור לך בבחירת הרכב הבא שלך. אני כבר מחכה לך ומבטיח שתוך פחות מ-2 דקות נמצא את הרכב המושלם בשבילך. ואם לא, השירות חינם.
  סתם! , אני צוחק. השירות תמיד חינם! כל מה שצריך לעשות זה ללחוץ כאן

 4. #2
  נהג נמרץ (> 500 הודעות)
  תאריך הצטרפות
  אוגוסט 2002
  הודעות
  534
  aaaaaaaaaaaa

 5. #3
  מגובב מוביל הסימלון של Nakamichi
  תאריך הצטרפות
  אוגוסט 2002
  הודעות
  15,514
  אני חייב להשיג לי אוטו מליסינג....חייב....

 6. #4
  אחד שמבין
  תאריך הצטרפות
  יולי 2002
  מיקום
  The wrong guy, at the wrong place, at the wrong time.
  הודעות
  14,198
  שיר , את מדברת על ה-ZX? למעשה פז'ו בתחפושת (לא שיש לי בעייה עם ההתחפשות - מכונית נהדרת ,הייתי שמח לוולקן ,אבל זו לא סיטרואן).אין לה מערכת הידראולית ,ומכאן שההגה שלה מתוגבר כמו רוב המכוניות בנות התמותה.
  אה ,ותודה

  סטרלינג , תראה, תשמע - אני כבר סובל עם הלאנטיכס 3 שנים (ועוד אחת בדרך) בשביל הרגעים הקטנים האלה של הנאה. לא שרע לי כ"כ עם רכב על חשבון מישהו אחר ,ויש כאלה שיגידו שאני כפוי טובה וכו'. אבל בכל זאת - כמעט בכל יציאה מסיבוב ,מהמורה בכביש ושאר ירקות ,אני מוצא את עצמי תוהה האם לא עדיף לשלם ולבחור את הרכב שלי בעצמי (ואז מתיישב שדון קטן בדמות מנהל הבנק ואומר לי : לאאא!!! ).

 7. #5
  נהג שודים מדופלם (> 1700 הודעות) הסימלון של David A
  תאריך הצטרפות
  יולי 2002
  הודעות
  2,392
  http://www.sunpoint.net/~citsportsit...a/xactiva.html

  הסבר על מערכת activa II
  http://www.kolumbus.fi/j.k.ojala/cit...er/activa.html

  ה-XANTIA לאילת אבל דרך מצפה רמון, בבקשה.

 8. #6
  מנהל הפורום הסימלון של שלומי
  תאריך הצטרפות
  יולי 2002
  הודעות
  4,322
  יש כלכך הרבה אהבלים שהיו מעדיפים את הלאנטיכס על הסיטרואן שאני בטוח שימצאו לה בית קר.
  אם אני לא טועה זו אותה קבוצת רישוי כי היא נמכרה פעם בפחות מ 100 K .
  תנסה, אין מה להפסיד.

 9. #7
  - הסימלון של Guy
  תאריך הצטרפות
  יולי 2002
  הודעות
  3,956
  שמר אחלה כתיבה! היה ממש כיף לקרוא.

  תהנה עם הקסנטיה בדרך לאילת... 370 קילומטר ביום אחד? מרשים. האמת שאני עשיתי פעם אחת עם הקסארה שני ליטר (בנזין) של אחרי מעל 1000 ביום, (אילת תא אילת ) וגם קפיצה לירושלים לפני הנסיעה לאילת.. אבל כאמור הקסארה היא לא קסנטיה.

  לא עדיף לך לקחת קבוצה 3 למשהו מעט יותר מהנה? או שגם מנהל הבנק עלול ?

  אגב לחברה שלך יש רק לנטיסים? אין אפשרות לפוקוס? הפוקוס 5 דלתות גם ב 1.6 מהנה למדי... מהניסיון שלי איתה (הכל יחסי כן...)

  גיא

 10. #8
  נהג צעיר (> 150 הודעות) הסימלון של חלי
  תאריך הצטרפות
  יולי 2002
  הודעות
  430
  אכן כיף לקרוא

  -קנאה-
  חלי
  פיג'ו 206 1.6 2006

 11. #9
  נהג צעיר (> 150 הודעות)
  תאריך הצטרפות
  אוגוסט 2002
  הודעות
  210
  שמר

  קודם כל הייתי צריך לנחש שהתרשמות כזו חיובית מ XANTIA זה אתה.

  ה XANTIA 1.8 קבוצה 3 וה 2.0 קבוצה 4.
  לגבי C5 אז 1.8, 1.8 PACK ו 2.0 קבוצה 3 ו 2.0 PACK קבוצה 4.

  הנתונים ממישהו שבדק את זה פעם (תנחש מי).

  אריאל

 12. #10
  נהג שודים מדופלם (> 1700 הודעות) הסימלון של yaron_z
  תאריך הצטרפות
  אוגוסט 2002
  מיקום
  מייצר קוליסים
  הודעות
  1,854
  עם ג'יפ קוראני (דיהו מוסו המתחמם הידוע), 2 חברים ו2 חברות...
  נפגש בכביש הרי אילת... בראלי הרי אילת כמובן...
  _\"""""""/_
  0|||||||0]
  |_|-+-|_|

 13. #11
  אחד שמבין
  תאריך הצטרפות
  יולי 2002
  מיקום
  The wrong guy, at the wrong place, at the wrong time.
  הודעות
  14,198
  דויד , מכיר את האקטיבה ,הלוואי - אני מניח שהקטע בבית אורן היה נראה קצת טוב יותר ,למרות שלהתרשמותי הבעייה הייתה יותר של חלוקת משקל והגיר האוטומטי שמקשה על מציאת נק' האיזון לפני הסיבוב (הוא פשוט מאפשר לאוטו לטוס קדימה בלי הפרעה).יש אקטיבה אחת בארץ ,וגם זה בדוחק. אני מניח שבכביש כמו ניצנה-אילת (הגבול עם מצרים) ההבדל יהיה מוחשי ,ועוד יותר בקטע שער הגיא - י-ם , אבל לא בכביש צפוף כמו בית אורן.

  אין בכלל ספק לגבי איזה כביש לוקח אותי לאילת . הנוף ,הדרך ,המשטרה , מיעוט השכנים לכביש , המהירות הממוצעת ,רמת הבטיחות - הכל מצביע מצפה , גם אם זה היה עוד 200 ק"מ ביום.

  שלומי ואריאל - הילדה שייכת ,עפ"י הרשיון ,לקבוצה 3. השיוך נקבע בכל תחילת שנה לפי מחירון היבואן המוצהר ,ונמשך כך לאורך כל חיי המכונית ,ללא קשר לשוויה האמיתי (אבסורד , אני מניח שאמריקאית מגודלת ששווה 10K ש"ח (נגיד קפריס קלסיק) ,הייתה ,באופן תיאורטי, משתייכת לקבוצה 4.

  גיא - זה נגמר ב-420 ק"מ ,וזה ביממה עם 13 שעות עבודה. כמו שהסברתי לחברים לא פעם:נהיגה בשבילי זה כמו מטען לפלאפון - יותר ק"מ זה יותר כח. 500 ו-600 ק"מ ביום לא נדירים,ועושים לי רק טוב.
  בטח עדיף לי קבוצה 3 , ואפילו עניין הכסף הוא שיקול משני (בשביל הנאות אני מוכן לשלם,בלי מחשבות מלוכלכות בבקשה ) - רק שאני עובד בחברה קומוניסטית :
  "אתה יכול לבחור איזה רכב שתרצה , בתנאי שיהיה לנטיס 1.6LX אוט' לבנה"...

  והקטע הוא שחברים עוד מקנאים !! ("קיבלת רכב של מנכ"ל" הייתה תגובה די נפוצה) - לא מבין אנשים... (ו/או שהם לא מבינים מכוניות...).

  ירון - שבוע הבא? נשמע לא רע , אני מאמין שאם נרים את הצרפתיה היא תיסע בשטח יותר טוב מהמוסו...

 14. #12
  Carpe Diem
  תאריך הצטרפות
  יולי 2002
  הודעות
  4,829
  תעברו בדרך (טוב לא ביוק בדרך) במת"כ קציעות להגיד שלום למילואימניק ששומר על המדינה כשאתם אוכלי חינם הולכים ועושים חיים באילת.
  Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss


  Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

 15. #13
  אחד שמבין
  תאריך הצטרפות
  יולי 2002
  מיקום
  The wrong guy, at the wrong place, at the wrong time.
  הודעות
  14,198
  זה לא בדיוק לעשות חיים ,אני נוסע עם האישה ושני הילדים

  אני רק הנהג פה...

 16. #14
  - הסימלון של Guy
  תאריך הצטרפות
  יולי 2002
  הודעות
  3,956
  זה בסדר שמר... גם אם היית מגיע עם סונטה ומקלל על האוטו ה [email protected]#%@$# שקיבלת עדיין היו אומרים לך - וואוו! מה אתה רוצה? מה אתה מקלל? תראה איזה אוטו של מנכ"ל...

  לגבי החברה שלך... חבל אבל זה מה יש...
  איפה שאני עובד (אני לא בדרגה של רכב חברה...) יש מבחר ממספר רכבים... כשאחי היה צריך לבחור רכב בקבוצה 2 זה היה בין פוקוס, קורולה, לנטיס, וקסארה שני ליטר בנזין! 137HP ברמת גימור EXCLUSIVE. הבחירה היתה די קלה (מכיוון גם שיש כבר פוקוס בבית... והיא עוד 5 דלתות לא כמו ה4 שהם הציעו) לקסארה יש היום 25K ואחי מאוד מרוצה ממנה. וגם אני בפעמים שאני נוסע אליה פה ושם. לאוטו נטייה חזקה לזרוק את הזנב... (ויאשר זאת ROEE....)


 17. תאריך הצטרפות
  יולי 2002
  מיקום
  תל אביב
  הודעות
  1000

  הודעה פירסומת

  עומדים לחדש את ביטוח הרכב?
  לחצו כאן וקבלו הצעות לביטוח online

 18. #15
  נהג שודים מדופלם (> 1700 הודעות) הסימלון של yaron_z
  תאריך הצטרפות
  אוגוסט 2002
  מיקום
  מייצר קוליסים
  הודעות
  1,854
  בשבוע הבא...
  אבל הכל עוד יכול להשתנות...
  בכל מקרה ביום שני יש לי את המשפט...
  _\"""""""/_
  0|||||||0]
  |_|-+-|_|

נושאים דומים

 1. התיעצות קטנה למערכת שהתחלתי היום
  By elior1111 in forum פורום אודיו ומולטימדיה לרכב
  תגובות: 6
  הודעה אחרונה: 19/06/06, 15:52
 2. השתדרגתי
  By mdma in forum פורום אודיו ומולטימדיה לרכב
  תגובות: 16
  הודעה אחרונה: 09/01/06, 20:29
 3. תגובות: 9
  הודעה אחרונה: 06/08/04, 17:14
 4. תגובות: 10
  הודעה אחרונה: 23/03/04, 14:10
 5. תצפית קטנה שממנה לא נהנתי
  By Serpent in forum אוף-טופיק
  תגובות: 15
  הודעה אחרונה: 02/10/02, 17:09

כללי פרסום הודעות

 • לא באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
 • אין באפשרותך לפרסם תגובות
 • אין באפשרותך לצרף קבצים
 • אין באפשרותך לערוך הודעות
 •