Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן ראשון לקנגו בי-בופ החשמלית - והלוקשים שבטר-פלייס מנסים למכור לנו

504L
שימו לב! השרשור הזה בן 5370 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בי-בופ היא המיני קנגו(387 ס"מ) שהוצגה בשנה שעברה, כאשר כאן נבחן אב-טיפוס של הדגם החשמלי, אחד מארבעה דגמים חשמליים שרנו תייצר. כל הדגמים יחלקו את אותה יחידת כח ואת אותם מצברים, השוקלים 250 ק"ג!!!

מיותר לציין כי אחד מארבעת הדגמים הוא גרסת הסדאן למגאן החדשה, עליו מתבסס הפרויקט של בטר-פלייס. באופן מעניין, רנו הולכים להתחרות בבטר-פלייס מאחר והם הולכים להציע בעצמם את "תחנת החלפת המצברים" כאחד הפתרונות.

ממליץ לכם לקרוא היטב ולהתרשם מנתוני הטווח ומשך הטעינה. מותר גם לא להתרשם מנתוני הביצועים המאכזבים - מה שיוביל לרגל כבדה בתנאים הישראליים. הוסיפו לכך מזגן פועל דרך קבע, פקקים ארוכים וקיבלתם טווח נסיעה מאכזב במיוחד.

כמה הבטיחו לנו בטר-פלייס? 200 ק"מ?

שימו לב כיצד פרויקט בטר-פלייס הפך מ"חזון המכונית הישראלית" ליבלת שרנו מנסה להפטר ממנה. ההבטחות חסרות הכיסוי, הבומבסטיות, השקרים המתמשכים, הדחיות בתאריכי היעד. משום מה זה נשמע לי מוכר כל כך, ישראלי כל כך.

לפני כשבוע, צפיתי בסרטון בו שי אגסי נואם בפני קבוצת עיחונאים יפניים, באנגלית כמובן. הוא נותן שם את השוק הישראלי כמדד להצלחה - ומספר שם על אנשים שקיבלו החלטה ועברו לרכב חשמלי ועל נוספים שמצטרפים לטרנד הזה.

לשכנים שלי אין רכב חשמלי. גם לא לשלכם. אבל ממתי האמת העירומה הפריעה למישהו למכור סיפור טוב :roll:

http://www.carmagazine.co.uk/Drives/Search-Results/First-drives/Renault-Kangoo-Be-Bop-ZE-2009-electric-car-review/?content-block=0

עם רגל בחוץ... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמן שהקריירה הפוליטית של אולמטרט מתרסקת ובין חקירה לחקירה אני זוכר שהוא הצהיר על כך שהוא רוצה להפוך את ישראל לשפן הניסוי של רנו שהם יבחנו את הנסועה של המכוניות שלהן בארץ ע"י התקנת עמדות טעינה בכל הארץ. כמובן שישראל היא אידאלית בגלל הגודל הקטן של המדינה.

הצרפתים האלה כנראה לא שמעו עוד על הבירוקרטיה והפוליטיקה הישראלית.8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תזלזל בבטר פלייס וברעיון שלהם!

אתה תראה שבעוד זמן קצר אתה תנהג באוטו החשמלי שלהם מאות קילומטרים בין טעינה לטעינה, וכל זאת בזמן שמדבקה ששומרת על הלב שלך תהיה מודבקת!

כבר לא מחפש מנוע 2 ליטר לסיירה. פינטו או לא פינטו.

השימוש במידע הינו על אחריות המשתמש בלבד, על כל המשתמע מכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא נותן שם את השוק הישראלי כמדד להצלחה - ומספר שם על אנשים שקיבלו החלטה ועברו לרכב חשמלי ועל נוספים שמצטרפים לטרנד הזה.

לשכנים שלי אין רכב חשמלי. גם לא לשלכם. אבל ממתי האמת העירומה הפריעה למישהו למכור סיפור טוב :roll:

כשחברות גדולות במשק מזמינות מראש עשרות ומאות מכוניות, לא הייתי אומר שמדובר על כזה "ישראבלוף".

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה מחשבות...

1. כפי שכמות הנפט הינה מוגבלת, כך גם הליטיום, הניקל והכרום. (אגב, אלה הרבה יותר מזיקים לסביבה). אין סיכוי שהטכנולוגיה החשמלית הנוכחית תהפוך להמונית, כי הדבר יקפיץ את מחירי חומרי גלם הנ"ל ומה שבלתי כלכלי היום, יהפוך לעוד פחות כלכלי בעקבות כך.

2. הפריוס אומנם יודע לנסוע על חשמל בלבד וזה גימיק יפה, אבל לאחר מכן הוא צריך לשרוף יותר דלק ע"מ למלא את המצברים. לכן בסך הכול הצריכה שלו לא שונה בהרבה מהטכנולוגיית IMA הפשוטה בהרבה. כך שגם לטכנולוגייה ההיברידית יש הגבלות ברורות. ככול הנראה כוח העזר החשמלי כדאי כל עוד הוא תורם עד ל-20%. מעבר לכך הוא נהפך לגימיק חסר תועלת מעשית.

3. כאשר משקיעים מיליארדים בפיתוח - בסוף מוצאים פתרונות. כך ללא ספק יהיה גם עם הרכבים החשמליים. אבל זה לא יהיה לא ליטיום, לא ניקל ולא כרום, ובטח שלא בטר פלייס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשחברות גדולות במשק מזמינות מראש עשרות ומאות מכוניות, לא הייתי אומר שמדובר על כזה "ישראבלוף".

אני לא חושב שיש משהו יותר מרמה של דיבורים.

אף אחד לא שם כסף על החשבון או הכניס הזמנה למוצר שלא ברור מתי יהיה זמין בשוק.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מלכתחילה היה ברור שמדובר בשטות גמורה.

אני לא אתפלא אם בסוף רק החברות של האחים עופר יזמינו רכבים מהחברה (של האחים עופר).

כל ההטבות שהפרוייקט הזה קיבל מיותרות.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל העניין הזה רק גורם לי לדבוק חזק יותר בדעתי, לפיה העתיד שייך למנועי הדיזל.

ההתקדמות שהם עברו בעשור וחצי האחרון היא אדירה, ויחד עם האפשרות לתדלק אותם בדלק שאינו קשור לנפט ותזקיקיו מקבלים מנוע מנצח במבחן הזמן, והביצועים והפרקטיקה.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למעשה אני חושב שיש רק סוג מנוע אחד שיוכל להתחרות בדיזל. מנוע מימן.

אפילו ניקח לדוגמא את טופ גיר כאשר הם בחנו את הטסלה על המסלול וג'רמי אמר שזה חסר משמעות לחלוטין כיוון שהרכב שמיי בחן לאחר מכן- ההונדה שמונעת במימן- יותר טובה כיוון שהיא לא צריכה להיטען (רק למלות מיכל מימן) ובגלל שהיא לא מזהמת.

בעצם עכשיו כשאני חושב על זה אולי בעתיד יהיו מנועים שיעבדו על אויר (לא מדע בדיוני היום אבל בעתיד אולי יגיע ליותר רכבים).

בכל מקרה מנועי הבנזין יתחילו לעבור מן העולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא בדעה הפוכה. לדעתי הדיזל יצא בהדרגה גם מאירופה, וזאת מפני תחמוצות החנקן ושאר הדברים שהוא פולט. אני חושב כי נוסחת המזהמים שקבע משרד העוצר שלנו היא די חכמה ויתכן שגם מדינות אחרות יאמצו אותה בצורה כזאת או אחרת. ניתן לראות כי כיום לא מעט יצרנים אירופאיים מתחילים או מתכננים לייצר את ההייברידים, ככול הנראה הדבר יתפוס תאוצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למעשה אני חושב שיש רק סוג מנוע אחד שיוכל להתחרות בדיזל. מנוע מימן.

אפילו ניקח לדוגמא את טופ גיר כאשר הם בחנו את הטסלה על המסלול וג'רמי אמר שזה חסר משמעות לחלוטין כיוון שהרכב שמיי בחן לאחר מכן- ההונדה שמונעת במימן- יותר טובה כיוון שהיא לא צריכה להיטען (רק למלות מיכל מימן) ובגלל שהיא לא מזהמת.

הבעיה עם מימן היא שהוא לא קיים בטבע במצב של יסוד וצריך להפיק אותו מחומרים אחרים. להפיק אותו ממים זה לא פרקטי (יש המון מים, אבל כמות האנרגיה שצריך להשקיע בשביל להפריד את המימן מהחמצן שווה לכמות האנרגיה שמקבלים מהמימן). כרגע רוב המימן מופק, למיטב ידיעתי, מנפט :?

יש הרבה חברות שמנסות לפתח טכנולוגיות חדשות להפקת מימן, בצורות שונות ומשונות. רק השבוע קראתי על חברה שמצאה דרך די יעילה להפיק מימן משתן.

אז נכון שעקרונית מנועי מימן נראים מאוד מבטיחים, אבל עדיין לא ברור כמה דלק יצליחו לספק להם בעתיד הנראה לעין.

לגבי בטר פלייס - גם אני מאוד אופתע אם המיזם הזה יצליח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזמינות מראש עשרות ומאות מכוניות שאף אחד אפילו לא ראה(המגאן סדאן טרם הוצגה בעולם)? שרנו טרם סיימה לפתח? שאף אחד עוד לא יודע איזו פריסת תשתית תלווה את נסיעתן? שאף אחד עוד לא יודע איך השוק "יאכל" אותן כמשומשות?

ממי שמעת את הלוקש הזה, מאנשי בטר-פלייס?

ולעניין בלופים, לפני שהתפוצצה פרשת ברנרד מאדוף, אנשים הגו את שמו בחיל וברעדה. ההסטוריה רצופה בדוגמאות דומות.

רנו "שבעו" מבטר-פלייס ולכן חתכו הצידה. האמן לי, המקור שקיבלתי ממנו את המידע הזה הרבה יותר אמין ובלתי תלוי מזה שהאכיל אותך את הלוקש הנ"ל.

עם רגל בחוץ... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבלי להיכנס לשאלות מדעיות, למכוניות מונעות חשמל יש כמה הגבלות בסיסיות שמן הראוי להתייחס אליהן. היצרן הראשון שיעשה זאת יקבל את הקול שלי. לצערי, עד עכשיו אף אחד לא עשה זאת, כולל בטר פלייס.

הגבלה ראשונה - סוללות: כמו עם כל מצבר, יהיה צורך להחליף אותן אחת לתקופה. נכון להיום, ספק אם יש בארץ מתקנים שיודעים להיפטר מהדברים האלה בצורה בטוחה. האם לבטר פלייס יש פתרון? אם כן, טרם שמעתי עליו. וכמה יעלה ללקוח מצבר חדש? כי בפריוס זה עולה הרבה, ובסופו של דבר הלקוח הוא זה שמשלם.

הגבלה שניה - חומרי גלם: האם חשבתם פעם כמה פחם צריך לשרוף בשביל לקבל חשמל לאלפי מכוניות? אנשים נוטים לחשוב שאם לא שורפים בנזין, פתאום האוויר יהיה נקי יותר, אבל הסיפור לא כזה פשוט. בשום מקום לא ראיתי התייחסות של בטר פלייס לסוגיה הזאת.

ההווה שייך למכוניות דיזל מסילה משותפת. העתיד שייך כנראה למכוניות עם תאי דלק, אבל ספק אם זה יקרה תוך פחות מ-10 שנים. להניח שמכוניות חשמליות יכנסו לשימוש שוטף תוך שנתיים, ועוד שישראלים יצליחו לגרום לזה לקרות - נאיבי במקרה הטוב, ומטעה את הציבור במקרה הגרוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Luffield,

יכול להיות שאתה צודק. בכל אופן אנחנו צריכים לחכות ולראות מה יקרה.

לגבי בטר פלייס, בהתחלה הפרויקט נראה מבטיח אבל עכשיו אני כבר מאמין שזה היה סתם לעשות כותרות ואם זה יצליח אני יהיה מאוד מופתע.

בעבר (שנות ה-90) GM יצרה מכונית חשמלית שממש נסעה והיתה כמו רכב רגיל אבל בגלל חרם של הערבים הם לקחו חזרה את כל הרכבים והרסו אותם.

יצא סרט שנקרא WHO KILLED THE ELECTRIC CAR, בסרט מראים מה קרה ולמה קרה מה שקרה ואני צריך לראות אותו (הוא כבר מורד אצלי המון זמן אבל טרם יצא לי לראות אותו :roll:).

לדעתי מחירי הסוללות ירדו ברגע שיותר יצרני רכב יכנסו לתהליך של יצור מכוניות חשמליות (ואז השימוש בהן יהיה רחב היקף). הבעיה של הסוללות היא שדרך היצור שלהן מאוד מזהמת ולמעשה לפני כשנה או שנתיים פורסם מחקר שקבע שלטווח הארוך הפריוס מזהמת יותר מלנדרובר דיסקברי V8 או האמר H3 (לא זוכר מי מהן בדיוק).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5370 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...