Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רנו מגאן 1.5 DCI ידני - איפה כדאי לטפל ומה עלויות הטיפולים?

Daaavid
שימו לב! השרשור הזה בן 5004 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

בשעה טובה קניתי מגאן II 1.5 דיזל ידני 2004. בבדיקת הרכב, דובר על כך שהטורבו לא תקין. הבוחן שם אמר שזה יכול להיות "כוונון" של המגדש. האוטו גם לא עבר את בדיקת העשן (זיהום אויר).

בינתיים, אני מרוצה מהאוטו - אבל יש כמה בעיות: יש קול מוזר בכמה מטרים הראשונים אחרי ההתנעה. בנוסף, ישנה שריקה (מהטורבו?) בהילוכים מסויימים. יש לציין כי זאת הפעם הראשונה שאני נוהג רכב דיזל.

יש לי כמה שאלות בקשר לטיפול באוטו:

1. השאלה הראשונה היא - איפה כדאי לטפל? ממה שהבנתי בפורום, וגם מחבר שיש לו אוטו עם מנוע דומה, הבנתי שהטיפול במוסכים של רנו הוא הרבה יותר יקר. השאלה היא: האם ההבדל הוא כל כך משמעותי מבחינת הטיפול עצמו? האם יש הצדקה לשלם מחיר גבוה ב 30% על טיפול מסויים בכדי שזה יתבצע במוסך רנו?

יש המלצות למוסכים טובים בצפון שיכולים לטפל ברכב במחיר טוב?

2. כמה אמורה לעלות החלפת חגורת טיימינג? מה לגבי מסנן אויר, סולר ושמן - האם אפשר להשתמש במסננים תחליפיים או שכדאי לקנות מקוריים?

3. האם באמת אותה "שריקה" שאני שומע מקורה בטורבו? האם זה יכול להיות עניין של כיוון - או שצריך להחליף את הטורבו? כמה עולה החלפת טורבו?

4. מה פשר הקול שאני שומע במטרים הראשונים אחרי ההתנעה?

5. מקריאה בפורום, הבנתי שצריך לחכות חצי דקה לפני שמכבים את המנוע במנועי טורבו? האם זה נכון? כמה זמן צריך לחכות ומה בדיוק ההגיון בזה?

6. מהסתכלות ב eBay ראיתי שיש כמה חלפים שמוכרים שאפשר לקנות יחסית בזול מחו"ל. מישהו יודע אם באופן כללי המחיר יוצא יותר נמוך מהמחיר בארץ? (מדובר בשיעור מכס שהוא קצת פחות מ 50%). האם בכלל כדאי לעשות את זה? או שהדבר כרוך בבירוקרטיה מסורבלת?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אענה חלקית רק על מה שאני יודע:

1. לדעתי התשובה היא לא, ולראייה אני מטפל במוסך כללי טוב שאני סומך עליו ולא במוסך היבואן.

2. לדעתי ברכב דיזל מודרני עם מסילה משותפת כדאי להשקיע לפחות בפילטר שמן מקורי או OEM. ההבדלים לא גדולים.

3. מטורבו תמיד יש שריקה כלשהי, אם זה תקין אצלך או לא רק מי שמכיר את האוטו יוכל להגיד. אתה לא רוצה לדעת כמה עולה החלפת טורבו :roll:.

5. כדאי לחכות קצת, אם כי אם אתה נוסע רגוע בסל"ד נמוך לפני העצירה זה פחות חשוב. ההגיון הוא שהטורבו מסתובב במהירות אדירה (עשרות ומאות אלפי סיבובים לדקה) ואם אתה מכבה את המנוע פתאומית אז הוא מפסיק לקבל שימון בעודו מסתובב ואז נשחק מאוד. אם אתה ממתין בסרק קצת אז הוא יורד בסל"ד ואז פחות נשחק בהפסקת השימון.

6. זה כדאי רק לחלקים קטנים שבארץ שוחטים עליהם במחיר, למשל חיישנים למיניהם. אם תנסה להביא ראש מנוע סביר להניח שההובלה והמכס יהפכו את זה למחיר זהה או יותר יקר ממה שתקנה בארץ.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אענה חלקית רק על מה שאני יודע:

1. לדעתי התשובה היא לא, ולראייה אני מטפל במוסך כללי טוב שאני סומך עליו ולא במוסך היבואן.

2. לדעתי ברכב דיזל מודרני עם מסילה משותפת כדאי להשקיע לפחות בפילטר שמן מקורי או OEM. ההבדלים לא גדולים.

3. מטורבו תמיד יש שריקה כלשהי, אם זה תקין אצלך או לא רק מי שמכיר את האוטו יוכל להגיד. אתה לא רוצה לדעת כמה עולה החלפת טורבו :roll:.

5. כדאי לחכות קצת, אם כי אם אתה נוסע רגוע בסל"ד נמוך לפני העצירה זה פחות חשוב. ההגיון הוא שהטורבו מסתובב במהירות אדירה (עשרות ומאות אלפי סיבובים לדקה) ואם אתה מכבה את המנוע פתאומית אז הוא מפסיק לקבל שימון בעודו מסתובב ואז נשחק מאוד. אם אתה ממתין בסרק קצת אז הוא יורד בסל"ד ואז פחות נשחק בהפסקת השימון.

6. זה כדאי רק לחלקים קטנים שבארץ שוחטים עליהם במחיר, למשל חיישנים למיניהם. אם תנסה להביא ראש מנוע סביר להניח שההובלה והמכס יהפכו את זה למחיר זהה או יותר יקר ממה שתקנה בארץ.

תודה רבה על התשובה. עזרת מאוד!

אבל יש עוד כמה שאלות:

1. כמה עולה החלפת טורבו באמת? :-)

2. מישהו יכול להמליץ על מוסך טוב בצפון שלא לוקח מחירים אסטרונומיים?

3. לגבי שמנים, חשבתי להחליף בעצמי ואולי גם את המסננים. מישהו יודע איפה אפשר להשיג שמני ELF בארץ? האם יש הבדל גדול בין שמנים אלה לשמנים של פז (הבנתי שבהם משתמשים במוסכי רנו?) האם כדאי לקנות חצי סינתטי או סינתטי?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

ברשותי קנגו DCI 1500 סמ"ק.

כאשר הרכב היה באחריות, הלך הטורבו.

הוחלף לחדש, כולל כל הצנרת.

רק המחיר של הטורבו היה 6,800 ש"ח ללא עבודה, מע"מ ועוד..

בטיפול האחרון החלפתי את השמן של פז לשמן חצי סינטטי של VALVOLINE.

והרכב הפסיק לצרוך שמן (לפני כן היתה צריכה של ליטר שמן ל 10 אלפים ק"מ).

במוסכים מורשים לא ממלאים את השמן שהיצרן ממליץ - ELF, לכן אני לא רואה שום צורך או מחוייבות להמשיך לשלם למורשה.

מה עוד - על השמן שלהם רשום "בטכנולוגיה סינטטים".

אחרי אין סוף חפירות, עדיין לא הבנתי, מהו אחוז של סינטטיקה בשמן הזה:?:

בכל מיקרה, הרכב שלך צריך שמן חצי סינטטי 10W-40

אני לא יודע מה עלות מדוייקת של החלפת טיימינג למגאן, אבל לקנגו שלי קיבלתי הצעת מחיר של 2,300 ש"ח כולל מע"מ במורשה(לא מחליפים משאבת מיים בדגם שלי).

מתייחס לקנגו DCI:

טיפול ללא החלפת בית מסנן סולר (כל 20 אלף ק"מ) במורשה עולה סביב 1000 ש"ח.

הטיפול של 40 כל אלף ק"מ, כולל בית מסנן סולר - 1800 ש"ח במורשה.

את הטיפול האחרון (80 אלף ק"מ), כפי שאתה מבין, לא עשיתי במוסך היבואן - יצא לי שני שליש מהעלות של המורשה (התעקשתי על החלפים המקוריים).

לדעתי, השערוריה הכי גדולה, זה המחיר של פילטר סולר (בית מסנן סולר):

מוסך מורשה אחד נתן הצעת מחיר של 550 ש"ח, מורשה שני -מעל 700 ש"ח.

מוסך שהוא לא מורשה קרסו - 380 ש"ח, אני מזכיר, על מקורי.

אני ממליץ לך למצוא מוסך רגיל, אמין ומקצועי, שיטפל לך ברכב במחירים הוגנים

יכול להיות, שהרעשים שאתה שומע (מין זימזום) בתחילת הנסיעה הם באים מהגה כח חשמלי (יש לי רעשים כאלה בקנגו).

אני כן מקפיד להמתין כחצי דקה לפני כל כיבוי מנוע, במיחד אחרי נסיעה מאומצת, כדי שהטורבו יסתובב קצת על סרק והציר יקבל שימון. כמובן שהסיפור שלי עם הטורבו אחרי 25 אלף ק"מ השפיע על זה.

אני לא ממליץ על חלפים תחליפיים, במיוחד פילטרים.

זאת דעתי - אל תתחיל להחליף את הטורבו כל עוד שהוא פועל.

כאשר הוא יפסיק לפעול, אתה כבר תדע על זה - פשוט לא תוכל להגביר את המהירות החל מההילוך השלישי.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

4. מה פשר הקול שאני שומע במטרים הראשונים אחרי ההתנעה?

ראשית, תתחדש.

אם הקול נשמע כמו המהמום / חיכוך מוזר (קשה להגדיר זאת במלל) מחלקו הקדמי שלהרכב , שנמשך כ-2-3 שניות בתחילת נסיעה לאחר הנעה, מדובר כנראה בבדיקה עצמית של מערכת ה-ABS. והדבר תקין לחלוטין.

אפרים

תנו חיוך, הכל לטובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5004 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...