Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריכת דלק יונדאי I30

ירון10
שימו לב! השרשור הזה בן 5016 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב,

קבלתי לפני מספר שבועות יונדאי I30 מליסינג, באופן כללי אני מרוצה מאוד מהמכונית.

מה שמפריע לי היא צריכת דלק גרועה יותר מאשר של המזדה 3 (המכונית הקודמת), הפרש של כ 20% לרעת היונדאי.

אין אצלנו שינוי בהרגלי הנהיגה או במסלולי הנהיגה (ואם כבר, אז נוסעים רגוע יותר ביונדאי).

היכן יש נתונים בדוקים לגבי צריכת הדלק האמיתית של שני הדגמים שהזכרתי?

האם הפרש של 20% בצריכת דלק סביר או שיש תקלה במכונית?

(מחלקת הרכב אצלנו אדישה לשאלה שלי)

תודה,

ירון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אם היא חדשה לחלוטין אז הגיוני שצריכת הדלק לא טובה. חכו חודשיים-שלושה ותבדקו אם המצב נשאר אותו הדבר.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו תאוריה שלא שמעתי עליה עוד "מאחר והרכב חדש יש לנסוע חודשיים וזה עלול להשתנות" , כנראה שמה שהיה בגטס עם שריפת הדלק יש גם ב-I30 .

סוף סוף מישהו נידב מידע על רכב זה.

לדעתי גש למוסך המרכזי וספר להם על תצרוכת הדלק ואל תהייה מופתע שאתה לא תהייה היחידי .

איש באר שבע שמאוד אוהב אותכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תצרוכת הדלק לא תשתנה במידה כזו שבעל הרכב יבחין בירידה בתצרוכת הדלק לאחר תקופת ההרצה או בעוד 10K.

זה מסוג הסיפורים שאנשי השירות מספרים לבעלי רכבים חדשים שמתלוננים אל תצרוכת דלק גבוהה.

אם מישהוו חושב אחרת ויוכל לשכנע אותי בעזרת מידע שחור על גבי לבן של ייצרן הרכב אשמח לשמוע/לראות.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו לא תאוריה, רכב חדש יכול לצרוך יותר דלק בשלבים הראשונים שלו או אם תרצה, בתקופת ההרצה. עם הזמן ודי מהר התצרוכת דלק משתפרת ואני יכול להעיד על כך ממקור ראשון ממגוון הרכבים שהיו בבעלותי.

זה קורה משתי סיבות עיקריות:

1) "המנוע נפתח" - ההתאמת טבעות הבוכנה לצילינדר מאפשר בעירה יותר טובה וחיכוך נמוך יותר של הטבעות על דפנות הצילינדר. מדובר בשלב קצר יחסית של 1-1.5K ק"מ.

2) הרגלי נסיעה - הנהג לומד להכיר את הרכב ואת הדרך הטובה ביותר לנצל את מומנט המנוע לנסיעה רגועה יותר. שלב יותר ארוך של עד 3K ק"מ וגם יותר, בהתאם לנהג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דניאל שבת שלום,

המושג "המנוע נפתח" היה (פעם) תקף כאשר חריטות המנועים היו לא ממוחשות ועדיין לא היו מחרטות CNC ועוד ...

המנועים המותקנים במכוניות הדור שלנו הם פרי יצור על טהרת המחשבים וגם כל המנועים עוברים הרצה מקוצרת בפיקוח מחשב.

דניאל חברי הטוב , כיום לאמר "עד שהמנוע נפתח" זה לחזור לימי הקרבורטור ז"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום חברים,

האם אין באף מקום נתונים אמינים של תצרוכת דלק לדגמים השונים?

כמו שמבצעים מבחני ריסוק השוואתיים, אני הנחתי שקיים משהו דומה (או אפילו איסוף מידע מבעלי מכוניות).

ברור שקיימים נתונים של היצרנים (בדומה לנתוני ביצועים) אך לא ברור אם ניתן לסמוך על זה.

ירון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על נתוני היצרן ככל הנראה ניתן לסמוך מכיוון שהם בוצעו בתנאי מעבדה - אבל רק באופן השוואתי. ביום-יום כמובן שצריכה הדלק גרועה משמעותית, אבל יש לשער שאם לפי נתוני היצרן יש הבדל לטובת מכונית מסוימת, כך יהיה גם "על הכביש" (בתנאים זהים). כמובן שצריך גם לדעת איך בוצעו מבחני היצרן...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דניאל שבת שלום,

המושג "המנוע נפתח" היה (פעם) תקף כאשר חריטות המנועים היו לא ממוחשות ועדיין לא היו מחרטות CNC ועוד ...

המנועים המותקנים במכוניות הדור שלנו הם פרי יצור על טהרת המחשבים וגם כל המנועים עוברים הרצה מקוצרת בפיקוח מחשב.

דניאל חברי הטוב , כיום לאמר "עד שהמנוע נפתח" זה לחזור לימי הקרבורטור ז"ל.

ממש לא ז"ל! המושג "מנוע נפתח" קיים חי ובועט, כי מה לעשות, מרגע ההתנעה הראשונה במנוע מתקיימים בו תהליכים תרמיים, כימיים ומכאניים שמשנים עם הזמן את אופן פעולתו, תהליכים אלו לא השתנו מאז המצאת המנוע בעירה פנימית וזה לא משנה כלל תהליכי היצור של המנוע ועד כמה התקדמו.

אם תחפש קצת בפורום תמצא עוד כמה הסברים שלי שנכתבו בנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר לקוחות שואלים את דעתי "האם לרכוש מכונית חדשה של דגם חדש שלראשונה נכנס לשוק ? " , תשובתי הקבועה : "תן למישהו אחר להיות שפן ניסויונות...תן לדגם לרוץ שנה ונראה " , כך לא נפלו בפח הרבה לקוחות כאשר לא רכשו את הטויוטה הרובוטית.

אני מקווה שלא תעבור את אותו מסלול היסורים של רוכשי הגטס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין :-) הייצרן VAG כנראה לא שמע על 'הפטנט' שהמנוע נפתח לאחר תקופת ההרצה וצריכת הדלק יורדת.

אני אישית רכשתי 3 גולפים חדשים וממש לא הרגשתי שיפור בצריכת הדלק או בביצועי המנוע לאחר תקופת ההרצה.

בכול מקרה בכמה צריכת הדלק יורדת ?

האם קיים מסמך רישמי של ייצרן רכב זה או אחר המאשר את דברייך ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טופלו אך ללא הצלחה מרובה. עדיין הגטס בולעת בנזין , הגטס היא הזרז שהחל בתכונה חדשה של חזרה לגיר המכני/ידני.

תאמינו לי שיש מגמה של חזרה לידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5016 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...