Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תוצאות כיוון פרונט (או: בדיקת בגרות)

בטאמן 16V
שימו לב! השרשור הזה בן 7917 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פעם הייתי בוגר יותר. באמת.

כשהייתי יותר צעיר (בואו נגיד... פעם) הייתי אומר "אה... אני לא צריך לצאת לרייסים כדי לדעת שמה שהמתלהב בקולט חושב שהוא יודע אני כבר שכחתי".

הייתי נגד התחרעויות בשטחים מסוכנים.

הייתי ילד טוב ופוליטיקלי קורקט.

ולמה אני מספר לכם את כל זה?

כי כנראה שמספיקים 150 כ"ס ושלושה סמלי "16V" כדי לגרום לי לשכוח את כל זה ולשים את העבר מאחורי.

זה, כמובן, לא בדיוק נכון... רק ברגע שמד טמפרטורת השמן מגיע לטמפרטורת עבודה (85-90 מעלות).

והקשר לכותרת?

במאמצי להביא את סוזנה למצב אופטימלי מבחינת יכולת הלכתי היום לכיוון פרונט. חזרתי מרוצה, עם 2 תפוחי הגה חדשים, ועם הגה מאוזן וחד כתער.

אבל הייתי חייב לבדוק, הרי מה זה שווה במהירות חנייה?

אז יצאתי מאזור התעשייה לכיוון אחורי אזור התעשייה, כדי לנסות את הפנייה "של רוני".

איזה יוונדאי-ג'יפ חשב שהוא יכול להפריע לי, אבל גז ביניים ושני הילוכים למטה הוכיחו את ההפך המוחלט. צללתי לפניו שמאלה והמשכתי ללא מפריע לפנייה של רוני.

פעם ראשונה בהחלט שאני מנסה את סוזנה בנהיגה ספורטיבית (באמצע העיר? גוועאלד!).

והתוצאות?

אני ממש ממש ממש לא יודע איך סיטרואן עושים את זה. אני יודע שזה ההיגוי הפסיבי, אבל אני פשוט לא מבין איך המכונית מתנהגת ככה!

80 קמ"ש בלי להתאמץ! סתם שיחקתי עם ההגה ונתתי לזנב לצאת והחזרתי אותו עם הגז. יופי. חוזרים הביתה.

לא.

תחנה הבאה: רח' החקלאים.

בודקים שבית הקברות ריק (בכל זאת, קצת כבוד) ויוצאים.

כולה פנייה אחת, 90 מעלות רחבת רדיוס, ב-90-110 קמ"ש (תלוי באומץ, מכונית, שעה, מצב הכביש - שמשתנה כל יום, וכו').

ווהו!!!

כל הפנייה ב-90 קמ"ש, בלי להתאמץ, צמוד לקו הפנימי, זורק ומחזיר, זורק ומחזיר, הידד לסיטרואן!!! וויפי!!!

יוצא בפול גז. צריך לבלום לפני כיכר קטנה. בולם מאוחר מדי וחלש מדי. עובר את הכיכר.

חוזר. בפעם השנייה זה יותר פשוט, אבל צריך להיזהר מבור באמצע הכביש. נזהרנו.

פעם שלישית.

המכונית הזו פשוט מדהימה. הרעש משכר, ההגה (השם יברך את ספארקו) כל כך ישיר (2.5 סיבובים, גוד דאמיט!), כל שנייה מלמיליאן!!!

בפעם הרביעית פשוט ניסיתי להיות מהיר יותר.

יצאתי ב-100, תחילת הילוך שלישי, כשאני כמעט מלחך את הכורכר שבשולי הכביש. אפשר יותר, אבל הבנו את הפרנציפ להיום.

עכשיו באמת חוזרים הביתה, צריך לנוח קצת (שלוש בצהריים בלי מזגן, כמה אפשר).

לסיכום, הבעיה היחידה שבה נתקלתי עד עכשיו היא חוסר בגרות טוטאלי של הנהג. חוץ מזה - היא מאוד קרובה למושלמת מבחינתי.

לאט לאט נביא אותה לשלמות מקורית (כן, ערן, מ-ק-ו-ר-י-ת) ואז בכלל יהיה במבה.

מתי המנחת/טיול/רייס/הזדמנות הבאה להתאמן בגז ביניים? כל רמזור פשוט לא מספיק לי!

בטאמן

(-;

הספונסר הבלעדי של תחנת מעייני שמחה... ככה זה כשילדים קטנים!

ברינג און דה סבבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שנותר לי להגיד על זה הוא :

I rest my case

שזה כמובן מתייחס לדיבורים שלי על שילדת ה ZX מבראשית ימי הפורומים ועד היום... :wink:

החדות, התקשורת, הספורטיביות, הכייייייייייייייייייייף !!

דני G.

(מקנא :oops: )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

80 בפניה של רוני זה לא מי-יודע-מה-מרשים: הצלחתי לעשות זאת עם מונדיאו ופוקוס ללא דרמות מיוחדות. אני בטוח שה-ZX מסוגלת להרבה יותר (ואם לא-תחליף בולמים :D)

וסתם הערה קטנונית: על הפניה הזו יש לעתים חול (במיוחד בחורף, אבל לא רק). אני תמיד עושה יעף ראשון במהירות נורמלית (משהו כמו 50-60) בכדי לבדוק שהכל בסדר לפי שאני מגיע במהירויות גבוליות.

שי

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחי... יש לי גם אחת כזאת :volcane 96 8V, אחלה אוטו שבעולם.

החלפתי לה לא מזמן את הג'נטים 14 המקוריים (והמגעילים לטעמי...) ושמתי רבעיית AEZ 15 שמסביבם Mabor 185\55

כמובן התוצאה הסופית חבל"ז, הצעד הבא שלי הוא החלפת האגזוז ל-REMUS או SEBRING .

שוב פעם אחלה של אוטו.

נ.ב

בשאיפה לתמונות בקרוב...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

80 בפניה של רוני זה לא מי-יודע-מה-מרשים: הצלחתי לעשות זאת עם מונדיאו ופוקוס ללא דרמות מיוחדות. אני בטוח שה-ZX מסוגלת להרבה יותר (ואם לא-תחליף בולמים :D)

וסתם הערה קטנונית: על הפניה הזו יש לעתים חול (במיוחד בחורף, אבל לא רק). אני תמיד עושה יעף ראשון במהירות נורמלית (משהו כמו 50-60) בכדי לבדוק שהכל בסדר לפי שאני מגיע במהירויות גבוליות.

שי

שי - הכוונה לפניה ימינה לא לפנייה שמאלה... הפנייה שמאלה היא בעלת רדיוס גדול יותר ואפשר לעשות אותה הרבה יותר מהר אם משתמשים בשני הנתיבים (בעצם גם אם רק נכנסים מהנתיב החיצוני ישר לתוך הפנימי).

בפנייה ימינה 80 קמ"ש זה סביר בהחלט (בשיא הפנייה!!) אבל כמובן שאפשר גם 90 ואפילו יותר עם PSA ספורטיבית. (עם M3 למשל, מר דיגה? הנכבד, אפשר גם 120, טוב? :wink: )

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7917 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...