Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רצועת טיימינג נקרעה ביונדאי סונטה - צריך את עזרתכם.

yonatan74
שימו לב! השרשור הזה בן 5377 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשנתיים קניתי רכב יונדאי סונטה (היה יד 1) שנת 98 עם 90,000 ק"מ באוטו דיל.

הרכב טופל במוסך מורשה ובבדיקה היה נראה כי הוא שמור מאד.

בשנה האחרונה זה הוצאתי כסף על הרכב במוסך מורשה ביונדיא ביהוד כדלהלן:

רדיאטור חדש : 5000 ש"ח

תיקון מנוע חשמלי בגג : 3000

תיקון מזגן : 2000

טיפול 120,000 לפני שבועיים : 3000

כיוון פרונט .

לפני כשבועיים הכנסתי את הרכב למוסך יונדאי ביהוד וביקשתי לטפל ברכב טיפול 120,000 (ברכב יש 110,000 אך הקדמתי את הטיפול).

ביקשתי לעשות רצועת טיימינג , אך המוסך טען , שאין צורך כי עשו רצועה ב30/5/07.

אתמול נקרעה לי הרצועה באמצע נסיעה (כ10 ימים לאחר טיפול 120,000).

שוב אני נדרש להשקעה כספית גדולה . כרגע הרכב נראה לי כבור ללא תחתית ואני לקראת החלטה להשבית את הרכב.

על הרצועה שהותקנה במוסך מורשה של יונדאי יש אחריות לשנתיים , האחריות נגמרה לפני כחודשייים.

האם לדעתכם יונדאי צריכה להתחשב , או שאתם חושבים שמגיעה לי איזה הטבה מהם הפעם ???

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה ראית חשבונית עם החלפת הטיימינג ?

בשנתיים האלה האם קרעת את הרכב בצורה יוצאת דופן? נסעת בשטח? עליות ? משכת הילוכים?

האם מים חמים מהמשאבה טפטפו לך על החגורה והאיצו את הבלאי שלה?

אגב, האם יש סיכוי כלשהוא שמישהו במוסך נגע ברצועה בתמימות או חס וחלילה כביכול חיבל לך בחגורה ? תבדוק את הקריעה אולי תוכל ללמוד מה גרם לקריעה כי חגורה אמורה להחזיק לפחות 3 - 5 שנים וזה עם מקדמי בטיחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה ראית חשבונית עם החלפת הטיימינג ?

בשנתיים האלה האם קרעת את הרכב בצורה יוצאת דופן? נסעת בשטח? עליות ? משכת הילוכים? - ממש לא קשור לעניין של קריעת הרצועה טרם זמנה.

האם מים חמים מהמשאבה טפטפו לך על החגורה והאיצו את הבלאי שלה?

האם יש סיכוי כלשהוא שמישהו במוסך נגע ברצועה בתמימות או חלילה חיבל לך בחגורה ? תבדוק את הקריעה אולי תוכל ללמוד מה גרם לקריעה כי חגורה אמורה להחזיק לפחות 3 - 5 שנים וזה עם מקדמי בטיחות.

בכדי להבין או לנסות להבין את הסיבה של קריעת הרצועה עלייך להיות מכונאי בעל ניסיון רב מאוד.

פנה למסוך שבו החלפת לאחרונה את הרצועה ונסה לקבל מהם הנחה כספית על תיקון המנוע.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי מרק בתגובה שלי לבחור כתבתי מה שכתבתי כי אלה ההנחיות של קרסו לגבי רנו.

הם כותבים במפורש אם הרכב נסע בעפר או המנוע התאמץ מאוד אז להקטין מרווח החלפות של טיימינג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב, אם הטיפול טיימינג בוצע במוסך מורשה, אז יונדאי יכולים להתחשב בך במיוחד המוסך שאתה מטפל בו, ואתה יכול לבדוק האם בוצע טיימינג (רק במידה והרכב טופל במוסך מורשה).

אם תיהיה מעוניין אני יכול לבדוק לך את היסטוריית הטיפולים ברגע שאני חוזר לארץ (במידה והרכב טופל במוסך מורשה), שזה יוצא שבוע הבא.

ככל הנראה יצרתכו להרים ראש מנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי מרק בתגובה שלי לבחור כתבתי מה שכתבתי כי אלה ההנחיות של קרסו לגבי רנו.

הם כותבים במפורש אם הרכב נסע בעפר או המנוע התאמץ מאוד אז להקטין מרווח החלפות של טיימינג.

אשמח לראות את ההנחיה הזו מכיוון שפעם ראשונה שאני שומע על הנחייה כזו (אבל אצל הצרפתים הכול אפשרי) :-).

לך תדע אולי יש להם גם הנחייה על החלפת שמן מנוע בתלות המין הנוהג ברכב קרי זכר או נקבה :-)

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסונטה קיימים שתי רצועות יכול להיות שהרצועה הקטנה של המשקולות איזון נתפסה וקרעה את הרצועה של הטיימינג.

בדרך כלל ברכבים עם משקולות איזון נאכל הבית בתוך הבלוק מנוע(מחוסר שימון או שימוש בשמן עם איכות ירודה) והמשקולת נתפסת וקורעת את הרצועות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה לדבר עם אריק מנהל השרות שם ביהוד תראה מה הוא יגיד לך.

תסביר לו את כל מה שהסברת לנו.

אוטו זה כמו אישה.היית נותן את האישה שלך למישהו אחר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שהרצועה ניקרעה בגלל תפיסה של משקולות האיזון במקרה הזה טוב שלא החלפת רצועת טיימינג בטיפול כי הרצועה הייתה ניקרעת בכל מקרה אין קשר לטיפול טיימינג כי הבעיה פנימית בתוך המנוע לכן המוסך לא יתחשב בך כי אין זאת אשמתו אם לא נגרם נזק לראש יש באפשרותך להרכיב רצועה חדשה בלי לחבר את המוט איזון

תתיעץ בקשר לזה עם מכונאי שמכיר את הרכב אם נגרם נזק לראש כדאי להרכיב מנוע מפירוק יבוא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5377 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...