Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות ברכישת רכב משפחתי יד שנייה 06-07 ליסינג\פרטי

Maya Levin
שימו לב! השרשור הזה בן 5408 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני מעוניינת להחליף את הרכב הקיים ברכב חדש יותר בתקציב של כ 60-70K.

אני מחפשת רכב בטיחותי, אך לא מבינה עד כמה ההבדלים גדולים בין המכוניות.

אני מחפשת גם רכב אמין יחסית, אך ההבדלים בין המכוניות לא ממש ברורים לי. כמובן שזה מאוד תלוי ברכב אך הייתי רוצה לקבל חוות דעת מנסיון רחב יחסית, כמו שיש להרבה מחברי הפורום.

קראתי הרבה בפורום והבנתי שרנו מגאן 2 היא בטיחותית אך לא תמיד אמינה.

מצד שני הבנתי שיש צורך בטיפול פעם ב 30000 ק"מ והיא צורכת ליטר דלק ל 15 ק"מ.

האם אפשר להניח שזה יאזן לי את מחירי הטיפולים\תיקונים יחסית ליפניות האמינות יחסית? מדובר בכ 15000 ק"מ לשנה בממוצע, רובם מחוץ לעיר. ממש מפחידות אותי בעיות בתיבת ההילוכים\מנוע.

בנוסף אני מתלבטת האם לקנות דרך ליסינג (לא השכרה) או פרטי יד שנייה. ליסינג מורידים כ 10000 שח מהמחירון וזה מאפשר לי לקנות מגאן 2 שנת 2007 במקום 2006 (וגם להרוויח ESP על הדרך :wink:). בנוסף, האם זה נכון שסוחרים שקונים מליסינג ומוכרים יותר זול מהם בדרך כלל מקבלים את המכוניות היותר בעייתיות? ככה רמז לי אחד מהסוכנים בליסינג.

עוד שאלה אחת, נניח ואני מחפשת רכב דרך ליסינג, האם עדיף לי רכב עם עבר נקי יחסית או רכב שהוחלפו בו חלקים ובעצם אני "מרוויחה" מזה?

אשמח לקבל תגובות מחברי הפורום.. ממש לא בא לי להוציא סכום כסף כזה גדול ולתאכזב מהרכב, במיוחד לא במצב של היום.

תודה מראש :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרווח הטיפולים של המגאן גדול יותר אבל כדאי לזכור שבחלק מהמקרים הטיפולים גם יקרים יותר. בסופו של דבר זה פחות או יותר מתקזז ועלות האחזקה של מגאן טובה לא אמורה להיות שונה משל משפחתית אחרת מאותה הקטגוריה.

את מוזמנת לקרוא את המדריך שלנו בנושא רכישה מסוחרי רכב, הוא נמצא בהודעה דביקה בראש הפורום. ענינו שם גם על השאלות ששאלת (פרטי מול ליסינג, סוחר מול מגרש גדול) ועל עוד רבות אחרות שיעלו לך במשך הזמן.

ולגבי החלפת חלקים - את עומדת לרכוש רכב חדש יחסית, בן 2-4 שנים. אין סיבה שברכב כזה יוחלפו יותר מדי מכלולים או חלקים, ולדעתי דווקא החלפה כזאת צריכה להדליק נורה אדומה לגבי עברו של הרכב.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה :-D

אשמח לקבל תגובות על התאורייה הבאה: (אני מוטרדת מטיפולים\תיקונים יקרים יחסית ברנו לעומת יפנית אמינה (הכל סטטיסטי כמובן))

נניח ואני נוסעת 15000 ק"מ בשנה. נניח והרנו מגאן צורכת 1:13 ורכב אחר 1:10.

חסכתי כ - 346 ליטר שהם 2077 שח (בחישוב של 6 שח לליטר דלק)

בנוסף חסכתי טיפול פעם בשנה, במגאן 2 נניח וזה פעם בשנתיים\30000 ק"מ.

נניח וחסכתי עוד 1000 שח על טיפול בסיסי.

יוצא לי חסכון של כ 3000 שח בשנה (על פני רכב אחר ממוצע בקטגוריה) שהם יכולים "להתבזבז" על החוסר אמינות היחסי של הרנו. כמובן שגם ברכב אמין יחסית יש תיקונים ובלאי... (נניח כ - 1500 לשנה).

בשורה התחתונה יש לי 4500 שח "לבזבז" בשנה על תיקונים לא צפויים.

מישהו הבין את החישוב ויכול לתת לי את דעתו בנושא? אם זה אכן הגיוני גם אם הרנו לא כזו אמינה יש קיזוז די משמעותי... ובנוסף אני מקבלת רכב בטיחותי מאוד (שווה כל סכום בעולם), נוח יחסית וכו'.

אשמח מאוד לקבל תגובות בנושא :mm_yeah:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מציע לא לחשב כל שקל (אם כי מצאה חן בעיני היסודיות) אלא להיות פרקטית.

צריכת דלק של 1:15 ברכב משפחתי היא אולי במעבדה, לא בכביש, אלא אם את נוסעת במהירות 82.3 (נגיד) בממוצע כמו שכתוב בספר ניסויים, בלי רוח ובטמפרטורה קבועה. עיזבי את זה.

מנסיוני עם רנו סניק 1.6 בנסיעות מעיר לעיר עם מעט פקקים, יחסית, תהיי על כ 12-13 קמ לליטר. לגבי עליויות טיפול רגיל (30,90,150 אלף) או גדול (60,120) - תתקשרי למוסך מורשה והם יגידו. ברנו זה 800-1500 לרגיל ו- 1500-2500 לגדול. תקצי עוד כ-1000 עד 1500 שח בממוצע לשנה על בלאי שוטף כמו צמיגים, מצבר וכאלו. בכל אוטו יהיו תיקונים מידי פעם.

אם הבטיחות חשובה - וזה אצלי שיקול עיקרי - הרנו מובילה מעל הרבה דגמים אחרים. נסי לראות גם את הפוקוס.

לדעתי מצב האוטו והטיפול שעבר חשובים יותר מעוד שנה פחות שנה . יש חסכון בליסינג, יש גם הוצאות שיהיו בגלל זה. תוכלי לקרוא באתר. צריך מזל כבר אמרנו?

(אה, את האקסל ההוא עם הרישומים והתחשיבים תעלי פעם לרשת. מסקרן לראות איך הוצאות האאחזקה נראות כאשר רושמים כל דבר)

ילה גבר בא נראה! מר +1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לי להאמין שתמצאי מגאן שתעשה 1-13 בנסיעה משולבת. אולי תצליחי לגרד את המספר הזה אם תדבקי לנסיעה בינעירונית בלבד וללא פקקים ותשמרי על מהירות נסיעה שפויה (סביב 90).

בנסיעה משולבת צפי למספר יותר קרוב ל1-10/11.

כמו שאמרו, אל תנסי לכמת את כל המשתנים לתועלת כספית. אני מבטיח לך שיש לך יותר מדי אי ודאויות בתיאוריות שלך כדי שהיא תחזיק מים.

סתם לדוגמה, תתקשרי לסוכן ביטוח ותשאלי כמה עולה לבטח מגאן לעומת מאזדה 3, אני מבטיח לך שתמצאי הבדלים.

נסי לצמצם את החיפוש למספר מצומצם של דגמים ואז אפשר לחפש ביעילות רכב ספציפי עם היסטורית טיפולים טובה, מצב טוב שישרת אותף באמינות וביעילות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל העוזרים :-P

עוד שאלה קטנה... ראיתי באתר של NCAP שהרנו מגאן 2008 קיבלה ציון מקסימלי.

אני מתכוונת לקנות שנת 2007 והבנתי שה 2008 עשתה פריצת דרך בבטיחות וכנראה ה 2007 קצת פחות בטיחותית.

באתר של יד 2 (במחירון יש אופציה לראות את מבחני הריסוק) אני חושבת שמופיע סרטון ותמונות של 2007 אבל אין את דף המידע המפורט כולל הציונים.

חיפוש בגוגל לא הניב דבר.

מישהו יודע האם ישנה בדיקה של שנת 2007 (לפי הסרטים יש הבדל משמעותי בריסוק)

יש עוד רכבים בתקציב המדובר עם ESP ו 6 כריות אוויר?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישנו מבחן הריסוק של שנת 2002, כאשר הדגם החדש , מגאן 2, רק הוצג :

http://www.euroncap.com/tests/renault_megane_2002/146.aspx

גם אז היו 5 כוכבים.

וזה עוד היה ללא בקרת יציבות.

ההבדל, שבמבחן הריסוק של מודל 2008 נבחנה הגנה על ילדים.

ב 2002 זה לא נבדק.

ולא, לא נערכו מבחני ריסוק למגאן מודל 2007.

לדעתי, לפי החשיבות של הבטיחות בשבילך, הבחירה עדיין בין מגאן לפוקוס.

רק שלפוקוס אתה צריך להוסיף לתקציב, כדי לקבל דגם עם ESP.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה המהירה!

ירדתי סופית מה רנו 2007. התוצאות הרבה פחות טובות מ 2008 ויש המון רכבים שקיבלו תוצאות גבוהות יותר.

עכשיו השאלה אם לגרד תקציב ל 2008...

בכל מקרה, מישהו מכיר רכב בטיחותי אחר עם 6 כריות אוויר ו ESP?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5408 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...