Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם לקחת רכב לבדיקה לפני קניה במכון או שאולי לשלוח לבדיקה במוסך? [כ"ע]

moriah_moshe
שימו לב! השרשור הזה בן 5416 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ראיתי יונדאי שנת 2000 שמאוד מתאימה לצרכים שלי וליכולת הכספית שלי.

אני רוצה לקחת את הרכב לבדיקה ויש לי שתי אופציות:

1. המוסכניק שלי שהוא גם חבר טוב של המשפחה אמר לי שהוא יכול לבדוק לי את הרכב, לטענתו יש לו את כל האביזרים הדרושים לכך ( אני לא ממש מבין בזה). הוא יעשה לי את זה בחינם.

2. לקחת את הרכב למכון בדיקה, דבר שיעלה לי כ 400 ש"ח, בעוד מה שאני משלם על הרכב זה 20000 ש"ח.

מה אתם אומרים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש יתרונות לכאן ולכאן ולצערך הרב התשובה בנושא הזה בכלל לא ברורה מעליה.

מכונאי טוב ומקצועי שמכיר את סוג הרכב הזה (ונניח כרגע שהמכונאי-מכר שלך הוא אחד כזה) יוכל לספר לך טוב יותר על מצבו המכני של הרכב ויוכל להעריך בצורה מדויקת יותר את עלות יישור הקו והתיקונים שצפויים לך לאחר הרכישה.

מצד שני, מכונאי אינו פחח ואינו בוחן רכב בהכשרתו ולכן הוא כנראה פחות מיומן בבדיקה של תאונות כאלו ואחרות, גם כאלו שעלולות להיות בעלות השפעה על בטיחות הרכב. נוסף על כך, במכון בדיקה עובדים עפ"י רשימה מסודרת של נושאים לבדיקה והסיכוי שלהם לפספס פרט שולי אך יקר לתיקון קטן יותר.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הבדיקה אצל המוסכניק עדיפה..

אמנם נכון שהוא לא פחח אבל הוא אמור לדעת לזהות פגיעות בשאסי ופגיעות קשות אחרות.

לעומתו המכוני בדיקה רושמים כל דבר שהם רואים מבלי להסביר, כך שבסוף נשארים עם דף מלא בשטויות וראש מבולבל.

והנה סיפור אמיתי מנסיוני:

ניסיתי למכור גולך שנת 2002 שמורה ומטופלת במוסך מורשה בלבד, הגעתי עם הקונה למכון בדיקה גדול ומוכר בתל אביב.

לתדהמתי יצא לי שהגיר לא תקין, הם לא פרטו יותר מדי רק שמו את זה תחת צבע אדום ורשמו "לא תקין".

מיהרתי למוסך מורשה שיבדקו את הרכב ולאחר בדיקה קפדנית אמרו לי באחריות כי הגיר שלי תקין ב100 %.

אני לא רוצה להכליל את כל הבדיקות וכל המכונים אבל אם במקרה שלך (במידה והמוסכניק מכיר את האוטו) הייתי בוחר בבדיקה במוסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ויש עוד אופציה, בין 2 אלה - ללכת למוסך מורשה/מרכזי ולבדוק שם.

באופן אישי אני מכיר 3 אנשים שעשו את זה עם רכבי טויטה והם מאד מרוצים וממליצים...

"הפחד הכי גדול של בני האדם הוא נאום פומבי. מספר שתיים הוא מוות... זה אומר שאדם ממוצע יעדיף בהלוויה להיות בתוך הארון מאשר לשאת את ההספד!" (סיינפלד)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5416 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...