Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חשש לבעיה במצבר- C5 2005 [ועזרה עם הכותרת]

nakar
שימו לב! השרשור הזה בן 5418 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכל,

לפני מספר שבועות התחדשתי ב-C5 2005 צורה חדשה.

המצבר הוא שנפ (בן כשמונה חודשים).

מאז שהרכב אצלי נסעתי עליו במרווח של יומיים עד חמישה ימים בין נסיעה לנסיעה.החל ממחר אסע בו כמעט כל יום.

ביום חמישי נתקלתי בתפעה מוזרה בה כשאני לוחץ על שלט האזעקה הצפצוף חלש מהרגיל.

לאחר הכנסת קוד האימובילייזר כשאני מנסה להניע אין סטרטר לחלוטין + הודעת anti theaft failiure.

הבחנתי גם שאחד הרתמות שננעלת על אחד מהדקי הצבר קצת חלודה. מצב הנוזל במצבר תקין.

ניסיתי לנתק את הרתמות מהדקי המצבר לכדקה, לחברם שוב למתין כדקה נוספת (על מנת לתת למחשב הרכב לעשות את מה שהוא צריך), אך לאחר מכן הכל אותו הדבר.

אנקדוטה קטנה, כשלחצתי בשלט הרכב שידליק את האורות (יש פונקציה כזו), הוא הפעיל את המגבים :lol::shock:

לאחר כל הנ"ל התנעתי עם כבלים מרכב אחר (לא היו הודעות שגיעה למיניהם וכו') ונתתי לרכב לעבוד כרבע שעה וכיביתי. לאחר כמה דקות התנעתי שוב ולאחר כחצי שעה גם כן לא בעיה. יום למחרת (כ-18 שעות אחרי) גם כן הניע ללא בעיה.

שאלתי היא האם מיהוא נתקל במצב דומה והאם מדובר במצבר קלוקל או משהוא אחר שעולה על דעתכם.

תודה

You can’t really know someone until you fight them

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוך הבא למועדון הצרפתיות הבעיתיות.

מנסיון אישי מה שנאמר על גופי...

נתק את 2 הקטבים של המצבר (חיבור מהיר ע"י הרמה עם זה מקורי) הברש היטב במברשת פלדה קטנה כמו מברשת שיניים , שטוף ונגב. ודא שהקטבים נקיים לגמרי , בדוק את פנים הקוטב בתוך הטבעת נקה היטב היטב. חבר חזרה ראה שהחיבור חזק ולא חופשי לך והפעל הרכב. במידה ואין כלום יכול להיות שהמגע לא טוב , רצוי להחליף החיבור לקוטב בחיבור מסוג טוב וחדש ולכסות בגריז מתאים.

במידה וטוב כסה בגריז מתאים למגעי חשמל סגור המכסה וסע.

כל זה במידה והבעיה בחיבור המצבר, במידה ולא גש למוסך מתאים לסוג הרכב שלך.. בדרך כלל מתנוסס שם שלט של אריה , משולשים וכרטיס אשראי....

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן , נתקלתי בתופעה דומה על מצבר בין 11 חודש של וורטא ברכב אחר .

בסופו של ענין שהיה ארוך וקצת מתיש , הסתבר שהאלטרנטור לא הטעין את המצבר כראוי .

מציע לך לגשת לחשמלאי רכב מיומן שב ומדגיש מיומן .

שיש לו ידע ורצון אמיתי לבדוק את מערכת החשמל כולל מצבי הטעינה תחת עומסים ( מזגן אורות גבוהים וכו ' ) .

יכול להיות שהמצבר גמר את חייו ויש לבדוק גם אותו למרות שהוא חדש יחסית .

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה עד כה.

האם אתם מוצאים היגיון (חשמלי, לא צרפתי) שלאחר שלא נסעתי על הרכב שבוע הוא הניע ללא בעיה (ובסך הכל העברתי אותו בין חניות ברחוב) ושלושה ימים אחרי זה הוא לא מני בכלל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי תאור התקלה שלך משהו צרך זרם מהמצבר בעת שהרכב עמד בחנייה או שקיימת תקלה במצבר אני מציע כרגע אם אין תקלה להמתין ולראות אם מצב זה יחזור על עצמו במידה וכן אז תחפש שרשור שמסביר כיצד לבדוק צריכת זרם כאשר הרכב כבוי ו-או גש לחשמלאי שיבדוק את רמת החומצה של המצבר יכול להיות שיש בתוך המצבר תא מקצר שפורק לך אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקפיד לא להשאיר דבר דולק ברכב לפני שאני יוצא מנו כולל כיבוי אורות ומזגן כמה שניות טובות לפני כיבוי הרכב.

אכן אראה מה קורה בימים.שבועות הקרובים. בכל אופן אם אצטרך. חברת הליסינג ממנה רכשתיאת הרכב, תחליף אותו.

תודה בינתיים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון: נבדק המצבר במוסך הצומת בפ"ת ואצל חשמלאי "אקא" בפ"ת. שניהם אבחנו שיש בעיה במצבר, שני תאים בעלי חומציות לא תקינה (למרות שאחד מהם היה ספקן מאוד מאחר והמצבר בן כשלושה חודשים).

נסעתי לשנפ ת"א והחלפתי מאחר והמצבר באחריות. לאחר ההחלפה החבר'ה בשנפ ביקשו כמה פעמים שאדליק אורות, אכבה, תן קצת גז וכו' וחוזר חלילה ולטענתם יש טעינת יתר (למרות שהם נראו די מהוססים).

אצל אחד החשמלאים ראיתי גם שכשבדק את קטבי המצבר הערך עמד על ~13.1 - 13.3 וולט (כשהמצבר הקודם היה מותקן)

האם ללכת לבדוק שוב את הטעינה אצל אלא שבדקתי אצלם הבוקר או שמה לדעתכם ניתן לבדוק טעינה אצל כל חשמלאי כדוגמת זה שאני אמור להתקין אצלו דיבורית?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון: נבדק המצבר במוסך הצומת בפ"ת ואצל חשמלאי "אקא" בפ"ת. שניהם אבחנו שיש בעיה במצבר, שני תאים בעלי חומציות לא תקינה (למרות שאחד מהם היה ספקן מאוד מאחר והמצבר בן כשלושה חודשים).

נסעתי לשנפ ת"א והחלפתי מאחר והמצבר באחריות. לאחר ההחלפה החבר'ה בשנפ ביקשו כמה פעמים שאדליק אורות, אכבה, תן קצת גז וכו' וחוזר חלילה ולטענתם יש טעינת יתר (למרות שהם נראו די מהוססים).

אצל אחד החשמלאים ראיתי גם שכשבדק את קטבי המצבר הערך עמד על ~13.1 - 13.3 וולט (כשהמצבר הקודם היה מותקן)

האם ללכת לבדוק שוב את הטעינה אצל אלא שבדקתי אצלם הבוקר או שמה לדעתכם ניתן לבדוק טעינה אצל כל חשמלאי כדוגמת זה שאני אמור להתקין אצלו דיבורית?

תודה

אחלה בדיקה רק שלא יגידו לי שהחשמלאים בימינו בודקים את מערכת הטעינה בעזרת סקופ :-)

הבדיקה נראית חפיפניקית ולא מקצועית בעליל.

גש לחשמלאי אמין ובעל ידע לפי המלצתו של חבר הפורום רפי לין.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2 אפשרויות:

1. חשמליית רכב כללית, "אור עד קור" שברח' גלגלי הפלדה 5 א.ת הרצליה פיתוח, טל' 09-9584088 או 09-9589355

או 09-9546665 או 052-2753398 ובקש את עזרא.

2. מוסך טוב ומקצועי מורשה סיטרואן ופז'ו, "מוסך הדקל" שברח' גלגלי הפלדה 14 א.ת הרצליה פיתוח,

טל' 09-9586818 או 09-9586104.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רפי,

מחר בבוקר אני בכל מקרה כנראה מגיע ל"עד קור" על מנת להתקין דיבורית. נראה לי שאם תמצא שם טעינת יתר, כנראה אקפוץ למוסך הדקל הסמוך (מקוה שהממצאים לא יאלצו אותי לגשת לשם).

אעדכן בהמשך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון:

מאחר והייתי הבוקר ב"אור עד קור" להתקנת דיבורית, ביקשתי שיבדוק טעינת יתר ולא קיימת כזו אלא הטכינה עומדת על כ-13.5.

מקוה שבזה הסתיים הנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי מתח טעינה הינו נמוך מידי ! מתח טעינה ברוב הרכבים המודרניים עומד על כ-13.8-14.2 וולט בכדי לשמור על מצבר טעון ב-100 אחוז.

האם מתח הטעינה נבדק כאשר הרכב מונע והסל"ד עומד על כ-1500-2000 סיבובים לדקה והאורות+מפשיר אדים אחורי+מפוח עובדים ?

ייתכן מאוד שמתח הטעינה הינו פרי תיכנון צרפתי :-) לכן המלצתי לבדוק במוסך מורשה מה הוא מתח הטעינה התקין לרכב זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המתח שציינתי היה בסרק.

נבדק על ידי החשמלאי גם בסל"ד גבוה יותר אבל מאחר ואני הוא זה שהיה צריך ללחוץ על הדוושה :twisted: לא ראיתי את תוצאת הבדיקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לבדוק מתח טעינה כפי שציינתי ותחת עומס. אתה עלול לסבול מפריקת מצבר מוקדמת וגם בלאי מואץ של המצבר.

פנה למנהל הפורום איציק.נ ובקש את התייחסותו לנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5418 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...