Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דור הולך ודור בא - הגטס הוחלפה ב I20 חדשה.

חן פרחי
שימו לב! השרשור הזה בן 5387 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז זהו, לאחר 5 שנים וזוג גטסים נירכשה בעיסקת ליסינג מימוני I20 חדשה.

לפני כחודש קיבלה זוגתי מיסרון שבו נימסר לה שיש באפשרותה להחליף את הגטס ב I20 חדשה, למרות שטרם ניסתיימה תקופת החכירה שלה.

ניגשנו לסוכנות יונדאי ראשל"צ על מנת להתרשם מהמכונית, ולאחר נהיגת מבחן לא קצרה, הוחלט להזמין את המכונית "על תנאי", כשהתנאי היה קבלת 5 כוכבים במבחן הריסוק התקני.

לאחר שהתנאי מולא במלואו, התהליך יצא לדרך, ולפני כשבועיים קיבלנו את המכונית, ובכוונה "משכתי" את הדיווח, כדי לבדוק, איך לא, את צריכת הדלק.

המכונית הוזמנה בצבע ירוק מטאלי מזעזע, תרתי משמע, וברמת הגימור הגבוהה PREMIUM.

רמת הגימור הגבוהה הגבוהה כוללת בקרת אקלים דיגיטאלית, גג שמש חשמלי, פנסי ערפל קדמיים, אזעקה מקורית ופס קישוט מניקל בחזית המכונית.

נקודת הממשק הראשונה עם מכונית, כל מכונית מתחילה ב..מפתח.

ל I20 מפתח מתקפל אה-לה-מרצדס,שכולל את מתגי הנעילה והפתיחה, ואפילו המפתח עצמו זכה לקבל ציפוי כרום בוהק.

פתיחת הדלת המאסיבית וכניסה למכונית, מבהירה היטב את השיפור העצום מהגטס.

תא הנוסעים זכה לעיצוב מודרני, החומרים באיכות גבוהה, המושבים חובקים היטב, כשנקודה ראוייה לציון מהווה מנגנון כיוונון גובה המושב ומישענות הראש הנוחות.

נקודות ראויות לציון הן נוכחותו של שעון חום, פריט שהולך ונעלם בימינו, כושר הקירור של המזגן, הנדסת האנוש הטובה, תא הכפפות המואר והגימיק המיותר של קיפול המראות החשמלי.

לגנאי יצוינו המגבים שחסרים מצב השהייה (!) ופתחי האיוורור הקשים לכיוונון.

כתוצאה מהארכת בסיס הגלגלים ב 8 ס"מ מהגטס, שהיתה מרווחת גם כך, המרווח הפנימי גדל משמעותית, ותא הנוסעים מרווח ומציע 4 מקומות ישיבה נוחים, גם בנסיעה ארוכה.

האיבזור בגירסה זו שופע למדי, וכולל בקרת אקלים יעילה ונוחה להפעלה, גג שמש לא שימושי, הגה וידית הילוכים מעור, ומערכת קול מקורית באיכות טובה מאד, בייחוד בשמיעת דיסקים.

ל I20 מנוע 1.4 חדש, שמהווה גירסה מוקטנת של מנוע ה 1.6 של ה I30, וגם כאן השיפור גדול.

פעולתו שקטה בהרבה, גמישותו עדיפה ובכלל המכונית מרגישה נימרצת בהרבה, תולדה של משקל עצמי נמוך למדי.

הגיר אמור להיות בעל בינה מלאכותית, וזה מורגש גם אם לא ברמה של ה AL4, לטוב ולרע.

חבל רק שיונדאי לא העתיקו את מסילת ההילוכים של אחותה הגדולה, ה I30, שהינה נוחה בהרבה לשימוש ונאה יותר.

וכאן אנו מגיעים לצריכת הדלק - למרות המיתוס הידוע, הגטס בעלת מנוע ה 1.4 הציעה צריכת דלק סבירה למדי, וגם כאן השיפור ניכר.

הצריכה הממוצעת, בנסיעה מעורבת עם רוב עירוני, עומדת על 13.2 ק"מ לליטר, כשנסיעה עירונית בלבד, בעומס גבוה יחסית, מניבה 10.7 ק"מ לליטר ואילו נסיעה בין עירונית רגועה מניבה 16.5 ק"מ לליטר.

גם ההתנהגות שופרה, ומערכת ה ESP לא ממהרת להתערב, וגם כשהיא מתערבת היא עושה זאת בעידון יחסי.

ההגה חשמלי, כמובן, וכמו רבים מבני מינו הוא בעיקר קל בנהיגה עירונית, בעל משקל נכון מחוץ לעיר, ובעיקר אילם למדי.

כנראה שנאלץ להשלים עם הגזרה הזו.

לאחר שבועיים עם המכונית ו 850 ק"מ, זוגתי ואני מרגישים את השיפור העצום מהגטס, בעיקר בתחום העידון, הביצועים וההרגשה של מכונית "גדולה".

לטובת היבואן תצויין העובדה שהמכונית מיובאת לארץ במפרט הבטיחות עימו היא זכתה ב 5 כוכבי בטיחות, ונקווה שזה ישאר כך גם כשתגיע המכונית לציי הרכב.

למרות השיפור העצום מהגטס, ואולי בשל ניסיון רב עם ה I30, ציפיתי ליותר, האמת, בעיקר בתחומי ההתנהגות ונוחות הנסיעה, ועוד השקעה לא רבה היתה מניבה מכונית מצויינת.

סביר להניח שמתחרותיה יהיו המאזדה 2 והסוזוקי סוויפט, ומולן היא מיתמודדת ללא קושי, עם הטובות שבאירופאיות - ממש לא בטוח.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן, תתחדשו - I20 היא בהחלט קפיצת מדרגה ביחס לגטס.

בחנו אותה ב"וואלה" מול חלק מהמתחרות - פביה, איביזה ופיאסטה החדשה (אם איני טועה) - והיא יצאה האחרונה.

יונדאי (וקיא) השתפרו עד מאוד והרכבים החדשים שלהם בהחלט מוצלחים - למרות שעדיין ישנו הפער לטובת האירופאים (והגרמנים בפרט).

מתי מצלמים אותה קצת? :-)

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה יש לצלם אותה? תרשום בגוגל I20 והופה מלא תמונות בלי לצאת מהבית!

דבר ראשון חן תתחדש.

מההתרשמות שלי הרכב מרגיש זול ברמות, אין מה להשוות בכלל עם פאביה (ואני לא חובב פאביות...).

ציפיתי ליותר והתאכזבתי חבל על הזמן.לעומת זאת, העיצוב החיצוני שלה ממש חמוד ומוצלח.

על גטס אין מה לדבר בכלל...

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד יש לך מניות ביונדאי ?

הלוואי..

בניגוד לכמה ממיתחרותיה המכובדות, מכירותיה של יונדאי בקו עלייה מתמיד גם בימים קשים אלו.

הסיבה העיקרית שבחרתי ביונדאי פיננסית בעיקרה - חברת המימון שלהם נותנת לי חשבונית מס, ובתור עוסק מורשה אני מקזז את המע"מ, וכמו כן חלק מהקנייה מוכרת לי במס.

וכשאתה מוריד מהסכום ששילמתי 15.5% בתוספת ההנחה שקיבלתי, מיתקבל הפרש של 15-20K ממיתחרותיה, וזה כבר משמעותי.

אגב, בשל טעות בחישוב, קיבלתי צ'ק על סך 2791 ש"ח חזרה..

שרק ירבו טעויות כאלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החומרים באיכות גבוהה

:shock: (?)

תתחדש ! :-)

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן, תתחדשו. נהניתי לקרוא את הסיקור המקיף והכנה. ולוואי ורבים אחרים ילמדו מהכנות הזו ביחס לרכבם שלהם, שהוא כמובן "טאבו" ואינו נתון לכל ביקורת שהיא.

לעניין I30, זו אכן הציבה רף מאד גבוה ביחס למתחרותיה, קל וחומר ביחס ליונדאי קודמות. אני מוצא בה את הברק וחדוות הניהוג שפעם היו בילט אין בכל פיז'ו - והיום מאופסנים עמוק בבוידעם בסושו, צרפת. לפיכך, I20, מכונית שתוכננה להיות אטרקטיבית בעיקר באיבזור/תמחור/בטיחות פאסיבית, אינה מציעה מתלה אחורי נפרד והקפדה דינמית יתרה. חבל.

לא מזמן נהגתי באיביזה החדשה, 1.6 DSG, חמש דלתות מהדגם הבסיסי. למעט המנוע הרועש, זו מכונית שמציעה חדוות הגה וקלילות מהסוג שגורם לך לחייך מהק"מ הראשון(למרות ה-ESP שאינו מתנתק, המושב האחורי הגבוה ועוד כמה זוטות).

עם רגל בחוץ... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכאן אנו מגיעים לצריכת הדלק - למרות המיתוס הידוע, הגטס בעלת מנוע ה 1.4 הציעה צריכת דלק סבירה למדי, וגם כאן השיפור ניכר.

הצריכה הממוצעת, בנסיעה מעורבת עם רוב עירוני, עומדת על 13.2 ק"מ לליטר, כשנסיעה עירונית בלבד, בעומס גבוה יחסית, מניבה 10.7 ק"מ לליטר ואילו נסיעה בין עירונית רגועה מניבה 16.5 ק"מ לליטר.

לפי בדיקה של כלכליסט:

http://www.calcalist.co.il/articles/0,7340,L-3305482,00.html

הם נסעו בצורה דומה לשלך (משולב עם רוב עירוני) והגיעו ל1:10.5 בבדיקה,

אתה צורך 25% פחות דלק.

יכול להיות שאחד הנהגים שנסעו תידלק את האוטו ולא אמר לך?

A simple prop to occupy my time

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין סיכוי, ויתכן שצריכת הדלק הנמוכה יותר אצלנו נובעת מבקרת האקלים, שבה לא תמיד המדחס פועל בספיקה המירבית שלו.

לאחר שהמנוע ישתחרר אני יבדוק את נתוני הצריכה בנסיעת "קריעה" ואשוב לדווח על התוצאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי בדיקה של כלכליסט:

http://www.calcalist.co.il/articles/0,7340,L-3305482,00.html

הם נסעו בצורה דומה לשלך (משולב עם רוב עירוני) והגיעו ל1:10.5 בבדיקה,

אתה צורך 25% פחות דלק.

יכול להיות שאחד הנהגים שנסעו תידלק את האוטו ולא אמר לך?

סגנון הנהיגה של כתבי רכב בכלל שונה מסגנון הנהיגה של מר ישראל ישראלי.

בנוסף למה שחן ציין לגבי בקרת האקלים אני נוטה להאמין שהמספרים שהוא מתאר משקפים נכון יותר את המציאות מאשר המספרים שיקבל כל עיתונאי.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש! ושהיהי רק במזל!

לפני כמה ימים באחד מהסיורים הלייליים שלי בת"א ראיתי אחת, הראשונה שראיתי LIVE.

עצרתי ליד והסתכלתי על הרכב, אני מציין שהיה לילה.

הרכב נראה טוב ובהחלט נראה שיפור בתא הנוסעים לעומת הגטס הספרטנית (למרות שאהבתי את הפשטות של הגטס) אב לדבר אחד הפריע לי - החלק הקדמי של הרכב נמוך מאד והספליטר או הדיפיוזר או איך שתקראו לחתיכה השחורה מתחת לטמבון תשפשף בקלות מדרכות גם נמוכות וכמובן תתלש עם הזמן. לא טוב.

כמו כן אחד הדברים שהפריעו לי בדור השני של הגטס היה מחסור בשעון חום, טוב שהוא שב הבייתה:lol:

כבר לא מחפש מנוע 2 ליטר לסיירה. פינטו או לא פינטו.

השימוש במידע הינו על אחריות המשתמש בלבד, על כל המשתמע מכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן, תתחדשו. נהניתי לקרוא את הסיקור המקיף והכנה. ולוואי ורבים אחרים ילמדו מהכנות הזו ביחס לרכבם שלהם, שהוא כמובן "טאבו" ואינו נתון לכל ביקורת שהיא.

לעניין I30, זו אכן הציבה רף מאד גבוה ביחס למתחרותיה, קל וחומר ביחס ליונדאי קודמות. אני מוצא בה את הברק וחדוות הניהוג שפעם היו בילט אין בכל פיז'ו - והיום מאופסנים עמוק בבוידעם בסושו, צרפת. לפיכך, I20, מכונית שתוכננה להיות אטרקטיבית בעיקר באיבזור/תמחור/בטיחות פאסיבית, אינה מציעה מתלה אחורי נפרד והקפדה דינמית יתרה. חבל.

לא מזמן נהגתי באיביזה החדשה, 1.6 DSG, חמש דלתות מהדגם הבסיסי. למעט המנוע הרועש, זו מכונית שמציעה חדוות הגה וקלילות מהסוג שגורם לך לחייך מהק"מ הראשון(למרות ה-ESP שאינו מתנתק, המושב האחורי הגבוה ועוד כמה זוטות).

על איזה "ברק וחדוות נהיגה" אתה מדבר?? ההגה גרוע יש לו שטח מת של מגרש כדורגל, ב308 ההגה לפחות מדויק ויש פידבק,היונדאי בנסיעה בכביש גלי מתנדנד כמו סירה ובכביש משובש מתרסק על הבורות בלי ריסון מהבולמים.אני מציע לקחת סיבוב על ה308 לפני שאתה יוצא בהצהרות שהם פשוט לא נכונות!.

דרך אגב גם לעומת הגולף שנחשבת לאמת מידה מבחינת האיכויות שלה ה308 צויינה בכל השוואה כבעלת התנהגות כביש טובה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלוואי..

הסיבה העיקרית שבחרתי ביונדאי פיננסית בעיקרה - חברת המימון שלהם נותנת לי חשבונית מס, ובתור עוסק מורשה אני מקזז את המע"מ, וכמו כן חלק מהקנייה מוכרת לי במס.

וכשאתה מוריד מהסכום ששילמתי 15.5% בתוספת ההנחה שקיבלתי, מיתקבל הפרש של 15-20K ממיתחרותיה, וזה כבר משמעותי.

.

ראשית תתחדשו ותזכו לנסוע בה בהנאה.

היה מאוד מעניין לקרוא על הרכב על מעלותיו וחסרונותיו בעיניך. מדהים איך לפעמים חוסכים בשטויות כמו השהיית מגבים .

אני חושב שאתה טועה ועלול לשלם ביוקר בנושא המע"מ. בדוק את עצמך ואם תמצא שזה חוקי, השכילנו

כל רוכש רכב מקבל חשבונית עם מע"מ בתוכה. מע"מ זה אסור בקיזוז. בכלל כל המשפט הקשור למיסוי לדעתי בטעות יסודו ומציע לך תבדוק את עצמך היטב עם בעלי מקצוע. בעוונותי אני רואה חשבון אבל עזבתי את המקצוע לפני 20 שנה, כך שאל תבנה עלי.

זה נוסח תקנות מע"מ בתוקף להיום

14. (א) המס שהוטל על מכירת רכב פרטי לעוסק או על ייבוא רכב כאמור בידי עוסק לא יהיה ניתן לניכוי.

תק' (מס' 2) תשל"ח-1978 תק' (מס' 3) תשל"ט-1979

(ב) הוראות תקנת משנה (א) לא יחולו במקרים הבאים:

תק' (מס' 5) תשמ"ו-1986

(1) (בוטלה);

(2) הייבוא או הרכישה נעשו –

(א) בידי עוסק שעיקר עסקו מכירת רכב, לרבות רכב פרטי משומש לגבי רכב שאין בו שימוש ואינו מיועד לשימוש לבד ממכירתו במהלך העסק;

תק' (מס' 2) תש"ם-1980 תק' (מס' 2) תשנ"ז-1997

(ב) בידי עוסק אחר אם הרכב משמש אך ורק לאחד מאלה:

ללימוד נהיגה בבית ספר לנהיגה;

להשכרת רכב בידי מי שעסקו השכרת רכב;

להסעת נוסעים במהלך העסק, בידי מי שעסקו הסעת נוסעים;

לסיורים וטיולי שטח, בידי מי שעסקו ארגון סיורים או טיולים כאמור.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש חן, לא מאמין שהזמנת בצבע ירוק המזעזע א-לה מאזדה 2.

אנחנו הזמנו היום I10 ולכן רק עוד כחודש+ תהיה חוות דעת. חברה שלי גם החזירה גטס 2006 לסוכנות אבל לי דווקא יש הרבה דברים רעים להגיד על האוטו (החברה הייתה מאוד מרוצה במהלך השנתיים שהם בילו ביחד).

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביום שני בלילה, כנראה כהכנה לחופש הגדול, החליט מישהו מאד נחמד שהגיע העת לעשות מעשה, ובחניית ביתי המשותף נוקבו צמיגיהן של כמה מכוניות, וכמובן שגם המכונית שלנו נהנתה מהעובדה הזו..

מאחר והמכונית חדשה בארץ, ומידת הצמיגים לא ממש מקובלת (175X70X14), לא נימצא צמיג מתוצרת הנקוק מהדגם שבו מצויידת המכונית, החלטתי להחליף את זוג הצמיגים הנותרים לפירלי P400.

אמנם ה "תענוג" עלה לי 1200 ש"ח, אבל השיפור בנוחות הנסיעה, הרעש וההתנהגות במיגבלות גדול.

מעז יצא מתוק..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5387 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...