Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מרצדס 230E - בעד ונגד?

max
שימו לב! השרשור הזה בן 7369 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם!

אני אומנם אוהב פורדים ישנים ולא אחליף את האסקורט לשום דבר אחר בקרוב, אבל לא הרכב הזה הוא חלום ילדותי. כשהייתי קטן לא

הכרתי בכלל את פורד - ידוע שברה''מ התפארה בתוצרת רכב ומה שראיתי מסביבי היו בעיקר מכוניות

מתוצרת מקומית. רכב יחיד מתוצרת חוץ שהסתובב בעיקר בעיר הבירה והיה של דיפלומטים זרים היה מרצדס

230 או 280 - אני זוכר את הצורה שלהם. חלמתי אז על רכב כזה והוא היה כמו משהו בלתי ניתן להשגה.

ופתאום עכשיו מתברר לי שאין בעיה להשיג את החלום הזה בסכום די הגיוני (בסביבות 16 - 20K). מדובר

ב-230E מודל 1978 שנראת בדיוק כאילו עכשיו יצאה מאותו חלום ילדות שלי. עכשיו השאלות:

1.מה אתם אומרים על המחיר?

2.האם הרכב אמין - יחסית למודל שלו.

3.יש משהו מסויים שכדאי לבדוק בקניה? - מחלות ידועות וכו.

4.האם זה בור ללא תחתית מבחינת אחזקה? - כמובן אם עושים יישור קו בהתחלה.

5.אני מאמין שאין בעיה של חלקים, אבל בכל זאת - יש מספיק בארץ?

6.זה מטורף להשתמש באוטו הזה כרכב יום - יומי?

7.מה בקשר לדלק - הרבה בנסיעה רגועה?

שאלתי המון, אני פוחד שאלך על זה ואכניס את עצמי לסיבוך רציני... אבל הלילה בקושי ישנתי בגלל

האוטו - מצחיק, נכון?

תודה לכל עונה, מקס.

נ.ב. - אסקורטים ימשיכו להתקיים אצלי - אני לא מתכוון לבגוד בהם

חכמת פורד אסקורט: עדיף 60 סוסים שעובדים בשבילך מאשר 120 שאתה עובד בשבילהם.

חכמת מרצדס W116: אין דבר כזה "شيخ לשעבר".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב - אמין מאד

התיקונים - יקרים רצח.

לדעתי האנטי-תזה לאסקורט - לא לתפרנים

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה לי 280 מודל 1973 (גוף 116) שקניתי עם מנוע גמור במחיר מצחיק. החלפתי מנוע למשומש אצל מרדכי בן-שבת ממושב בני-ציון שמתעסק ביבוא של חלפים משומשים למרצדס. המנוע החדש היה כמעט גרוע כמו הישן ולקח לי חודשים של ריצות ואיומים עד שהחליף פעם נוספת למנוע תקין. העלות היתה יותר ממה שעלה לי כל האוטו. אחרי זה נסעתי איתו במשך שש שנים 90K ק"מ ללא תקלה אחת! 185 כס"ב, גיר ידני (נדיר), תצרוכת דלק 1:7 בין עירוני והנאה מושלמת לנהיגה. אוטו חזק, נוח, שקט אמין ועם אופי.

יום אחד התקלקלה משאבת ברקס מרכזית ושמתי אותו בצד מתוך כוונה או-טו-טו לתקן. חלפו 3 שנים, האוטו העלה קורי עכביש מכל הכוונים, ג'ונגל פראי צמח תחתיו ומסביבו. מתוך רחמנות גררתי אותו למוסך שם החליפו מצבר ומשאבת דלק חשמלית שנתפסה מהעמידה, והאוטו הניע ללא קושי. השארתי את האוטו במוסך לטיפול וטסט ואז התקשר אלי המוסכניק שיש מישהו שרוצה לקנות את האוטו. ברגע של טיפשות מכרתי את האוטו ואני עד היום מצטער על זה.

האוטו עליו אתה מדבר הוא עם גוף 123 אם אני לא טועה וידוע כסוס עבודה אימתני. בארץ היו הרבה מוניות כאלו עם מנוע דיזל. צריך לוודא שהאוטו שאתה חושב עליו לא התחיל בתור מונית. מנוע ה 230 הזרקה הוא שש טורי וידוע כאמין מאוד. יש לו משהו כמו 140 כס"ב אם אני לא טועה, ואם הוא מחובר לגיר אוטומטי אל תצפה לתצרוכת ממוצעת טובה מ 8-7: 1 .

אסור בשום אופן לקנות חלקים מקוריים מהחברה. אני לא מכיר יבואן אצלו הפערים כלכך גדולים בין המחיר הרשמי למחיר של חלק מקורי ביבוא מקביל. אני הייתי קונה חלפים בוואדי ג'וז או בבית-לחם (תקופות אחרות) אבל גם באזור רחוב המסגר יש הרבה חנויות עם חלפים ובמחירים הרבה יותר הגיוניים. שמעתי שיש גם בנצרת מישהו עם מחירים סבירים.

אם האוטו במצב סביר הייתי קונה ללא היסוס. זה אוטו שאפשר לאהוב.

נמרוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

רכשתי לא מזמן מרצדס 78 280 קופה קרבורטור כפול

גיר ידני

האוטו עושה רושם שיהיה אמין מאד

יש מכונאי ויבואן חלפים בירושלים כמו כן בשטחים יש המון כאלה

אז אין בעיה למצוא חלפים דרך מכונאים שעובדים עם מכונאים מהשטחים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במשפחה אנחנו מחזיקים E230 הזרקה שנת 83 עם 180K ק"מ.

הרכב אמין מאוד, נוח - לטעמי יותר מאשר E חדשה.

כיום הוא מטופל בנצרת. בעיית חלפים לא קיימת, והמחירים סבירים מאוד.

בעבר המכונית טופלה בירדן, במחירים מצחיקים. אז גם כל הפנים שלה הוחלף לחדש.

כרכב לשימוש יומיומי, לדעתי יש מעט מכוניות שיתנו תמורה גבוהה יותר מזה.

יניב

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7369 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...