Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חווית התקנת מערכת חדשה וקומפוננט בסיאט טולדו (כולל תמונות) זהירות מפורט מאוד !

yosefus
שימו לב! השרשור הזה בן 5428 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום !

כזכור, ביקשתי את עזרתכם בהתקנת מערכת קומפוננט בסיאט טולדו 2003

לאחר מחקרים רבים, מעבר על שלל ההתקנות המפורסמות פה ובאתרים המקושרים החלטתי כי אני רוצה לשמור על המקוריות המוחלטת של המראה ברכב.

ראשית כי אני אוהב מראה מקורי ולא מצועצע, שנית כדי לא למשוך את עיני הגנבים (לגבי למשוך את אוזניהם - אני מקפיד לפרק את הפאנל עוד בכניסה לשכונה טרם החניית הרכב, למניעת מציצנות מיותרות ואיסוף מודיעין לקראת גניבה.)

עוד דבר שהיה לי חשוב זו התקנה עצמית - לא מקמצנות אלא מאהבה לרכב ולרכיבים שקניתי - אני אוהב יסודיות.

זמן התקנה כולל - יום שלם שמחולק על פני שלושה ימים במשך שבועיים.

לשם השכלה כללית, התקנת קומפוננט בתושבות MDF וטוויטרים מוברגים בצידי הדלתות במשולש הפנימי של המראה / או על הדשבורד – בחנות קדנס בירושלים ביקשו 400 ₪

עלות שלי – סה"כ כ – 8 שעות סה"כ כולל התרוצצויות למצוא צינור, לחתוך אותו ולהתקין גם את ה HU

כן, אולי בסוף זה יקר יותר, אבל כך אני בטוח שלא מתפשרים על איכות העבודה (גם כך הייתי יושב ליד המתקין לוודא שהוא לא יעשה נזקים) ועל תשומת הלב לפרטים הכי קטנים (על הדרך פירקתי דיבורית ישנה וכל מיני חוטי חשמל מיותרים – ירושה מהבעלים הקודמים).

הרכיבים שהותקנו:

HU: JVC KD-BT1

מדוע ?

כי חשובה לי השן הכחולה והחיבור ל USB וזה היה הכי טוב שהצלחתי למצוא (לא אהבתי את המתאמים השונים של פיוניר - נראה לי טלאי על טלאי שמוסיף כאב ראש וכאב כיס)

רמקולים:

JBL GT5-650C

50W RMS

(כמו כן מתאמים לרמקולים (6.5) הקדמיים במקום התושבות המקוריות)

מדוע ?

כי חשובה לי האיכות אך אני לא מעוניין להרכיב מגבר - ואלו היו הטובים ביותר שיכולתי למצוא שלא דורשים מגבר מעבר למובנה

ב HU

רמקולים אחוריים:

פיוניר TSA6971

350W (80RMS/W) מהסדרה עם הממברנת באס הכחולה, 3WAY (כולל הבאס) 9X6

מדוע ?

להשלמת הצליל ההיקפי, קצת בסים ויותר לכיוון המיד - ולכן בחרתי מינימום אלמנטים גבוהים.

נקנו בעידן הרכב הקודם שמכרתי שבו הוחזרו אחר כבוד הרמקולים העתיקים שהיו מותקנים קודם לכן ברכב בעת המכירה.

מה ירד מהרכב ?

HU: PIONEER DEH-5950IB

אני מצטער שהייתי צריך להוריד את המערכת כי מאוד אהבתי את הפונקציות כיוונון שלה שאפשרה לי להפוך את האחוריים למדמי סאב (קרוס מובנה במערכת שלח אותות נמוכים בלבד אחורנית)

קומפוננט מקורי של פולקסווגן שבא עם הרכב

מקורי ? - מצורפות תמונות עם הסמל שלהם (!) על הרמקולים שכוללים כמה קבלים (קרוס מובנה :)

טוויטרים של בלאופונקט עם קבלים מולחמים.

רמקולים אחוריים:

פיוניר TSA6992S

4605WAY w עם הממברנה הכסופה/אפורה

נמכרו אחר כבוד תוך יומיים במחיר סביר לדעתי (250 ש"ח טבין ומזומנין – קצת נמוך מדי לטעמי אבל לא הייתה לי סבלנות להתווכח עם נודניקים – חבל לי על הזמן)

למה מכרתי ?

היה קשה לHU להזיז אותם ולא אהבתי את ריבוי האלמנטים הגבוהים - מוסיקה שומעים מהאוזניים לא מהגב, ועל כן אני מעדיף משהו חלש יותר להשלים את התמונה

שלבי ההתקנה:

קדיחה בניטים של תושבות הרמקולים המקוריים (לא תאמינו אבל אחד המתקינים שהתייעצתי איתו באוטודיפו טען שאצלהם חותכים את הרמקול המקורי מבפנים (את הממברנה) ומלבישים פנימה את הרמקול החדש תוך הברגה בתושבות בצורה חאפרית לגמרי כך שהברגים חצי באויר)

פירוק הרמקולים המקורים

הרכבת התושבות (קדיחת ארבעה חורים בתושבות ובפח והברגת ברגים קודחים

הברגת הרמקולים כולל הגרילים שהם מגיעים עימם (סתם כי לא היה לי מה לעשות איתם ורציתי משהו שיבודד את הממברנה מהסביבה ויגן עליה מעט) בתושבות.

כפי שניתן לראות מהתמונות היה לי קושי משמעותי להתאים את הטוויטרים ועל כן התייעצתי כאן בפורום והפתרון שנבחן היה התקנה בחורי האוורור שהורדתי מהפרק בשל נושאי איטום וחשש לחיי הטוויטרים וכמובן הרצון שלי לשמור על המקוריות.

כמו כן, ניסיתי לבדוק חירור של משולשי המראות אך לאחר ניסיון פירוק כושל והבנה כי הן תלויות על חוט השערה, החזרתי אותם אחר כבוד וחיפשתי מקום אחר.

בסופו של דבר מיקמתי אותם במקומם המקורי בתוך צינור פלסטיק של אינסלטציה שעבר חיתוך עם מסורית ברמה שתתאים בדיוק לקימורים של התושבות המקוריות.

עלות הצינור - חצי מטר, צינור אפור חצי צול (קוטר 44 מ"מ לערך) 8 ש"ח

סביב לתושבות המקוריות שמתי דבק דו"צ ספוגי לאיטום והדבקה וכן סביב למקום בו הלבשתי את הטוויטר בצינור למניעת ויברציות וקיבוע.

לצערי לחלק זה אין לי מצלמה כי בדיוק היא נשכחה בבית בזמן שעבדתי על ההתקנה (אמרתי כבר שזה היה מפוזר על מספר ימים ?)

תהנו

יוסי

DSCF1729.jpg

DSCF1723.jpg

DSCF1721.jpg

DSCF1720.jpg

DSCF1726.jpg

DSCF1724.jpg

DSCF1727.jpg

DSCF1728.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד תמונות מההתקנה של הרמקולים

לא צילמתי את ההתקנה של ה HU כי זה פשוט חיבור חוטים לחיווט הרמקולים שהעברתי כולל שרוולים מתכווצים וזהו.

DSCF1733.jpg

DSCF1731.jpg

DSCF1734.jpg

DSCF1737.jpg

DSCF1738.jpg

DSCF1741.jpg

DSCF1736.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על הפידבקים !

אני בטוח שהייתי יכול לעשות דברים מדהימים כמו חברים אחרים בפורום (תושבות MDF וגריל בד) אבל אני שוכר דירה בשכונה לא כל כך מוצלחת ואני מפחד למשוך עיניים זרות

אני מקווה שהמראה המקורי הדובי והכיסא תינוק מאחור יגרמו לגנבים לא לתת מבט שני ברכב...

מעבר לכך - שאני חושב שמראה מקורי יאפשר לי לפרק את כל הרכיבים בבוא העת למכור במידה ואתקל במישהו שאדיש לאודיו ולא מוכן לשלם אקסטרא עבור דיצבלים באיכות

אגב,

ה HU הוציא לי את המיץ בכיוונים עד שהצלחתי לשחק בכל האופציות באקולייזר

לאחר כיוונונים - הכל תענוג !

התופים במוסיקה שאני שומע נשמעים כאילו אני ליד המתופף ! פשוט בשרני ונעים לאוזן (לא סתם דפיקות)

הגיטרה בס פשוט חלומית בשילוב הרמקולים האחוריים

הטוויטרים לטעמי מעט מוגבלים ווקלית אך אולי אני לא כיוונתי טוב - אנסה שוב עד לתוצאה המיוחלת

מקווה להתראות באחד ממפגשי הפורומים (במידה ולא יתקיימו ביום שבת - אני שומר שבת)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש קודם כל .ולא הבנתי מכרת רמקולים פיוניר 6 על 9 כדי לקנות פיוניר 6 על 9.:?.לא היה עדיף אם כבר לקחת JBL 6 על 9 :?:

לשואל: לא קניתי - מכרתי 6X9 שבאו עם הרכב שקניתי (טולדו) והרכבתי 6X9 מהרכב הישן שמכרתי (איביזה) ששכבו בארון.

אצלם תמונות בקרוב של התוצאה הסופית ואעלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5428 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...