Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שברולט קרוז החדשה, טיפול כל 30K או שנה?

naorco1
שימו לב! השרשור הזה בן 5436 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן ושבת שלום,

ראיתי היום בעיתון פרסום לשברולט קרוז והם מצהירים "טיפול כל 30,000 או כל שנה, עלות טיפולים מופחתת"

כלומר האוטו לא צורך הרבה טיפולים והטווח טיפולים גדול.

באמת הגיוני שהמערכות של האוטו יחזיקו 30 אלף קילומטר / שנה ללא פתיחה של מכסה מנוע החלפת שמנים מסניים וכו'?

(רשמתי בכותרת בטעות קרוזר, הכוונה כמובן היא לקרוז)

Peugeot 306 1600 Diamond

יהלום אמיתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם גימיק שיווקי.

השמן עוד אולי יחזיק מעמד ויבצע סיכה של המנוע, אך אין שום מסנן שמן שבעולם המסוגל לנקות את השמן המזוהם בטווח כל כך גדול.

בדרך כלל מסנני שמן מחזיקים 10-15 אלף ק''מ לכל היותר, לאחר מכן הם אינם יעילים ואינם מסננים את הזוהמה.

Seat Leon FR 2.0 (190bhp) DSG 2019

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי המסננים מתוכננים לשרוד?

יש לי חבר שהייתה לו סי 4 ליסינג שהרכב עבר גם יותר מ30 אלף בין טיפול לטיפול והרכב הגיע ל100 אלף בלי בעיות במנוע

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם גימיק שיווקי.

השמן עוד אולי יחזיק מעמד ויבצע סיכה של המנוע, אך אין שום מסנן שמן שבעולם המסוגל לנקות את השמן המזוהם בטווח כל כך גדול.

בדרך כלל מסנני שמן מחזיקים 10-15 אלף ק''מ לכל היותר, לאחר מכן הם אינם יעילים ואינם מסננים את הזוהמה.

סליחה, עם כל הכבוד אין שום בסיס לדבריך, הרכב אכן עובר טיפול כל 30 אלף קילומטר או שנה,

ואכן הרכב בנוי ועמיד - הרי זהו רכב חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה בעניין מסנן האוויר? הוא הוגדל או נבנה מחומרים אחרים על מנת שיכול לצבור לכלוך ואבק של 30K?

אני לא מטיל ספק חלילה בטכנולוגיה ובמודרניזציה,

אבל ניתן להיות בראש שקט 30 אלף קילומטר ללא טיפול? לדעתי זאת התחייבות רחבת היקף

Peugeot 306 1600 Diamond

יהלום אמיתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מדבר על מסנן שמן, ולא אויר.

נכון, הרכב יעבוד, אבל השמן מנוע לא יסונן.

לכל מי שלא מבין כיצד פועל מסנן שמן אני מוכן להסביר בקצרה:

דרך המסנן עובר כל השמן שבמנוע. ככל ששמן מזדהם יותר כך האלמנט בתוך המסנן אמור לסנן את השמן ולתפוס חלקיקי זוהמה. בשלב מסוים האלמנט מתמלא עד לנקודה בה הוא איננו מסוגל לספוג עוד ואז נפתח השסתום וכל השמן מסתובב במנוע ללא מעבר דרך האלמנט - דהיינו: לא מסונן. כך המנוע עובד על שמן בלתי מסונן ומזוהם בדיוק עד לשלב בו מחליפים את המסנן.

הכל תלוי באיכות של המסנן וכמות השמן שדרכו תעבור בחייו. כמובן שמסננים מקוריים נבדקים ע''י היצרן ונמצאים מתאימים וכך מאושרים לשימוש, אך זה איננו אומר על אורך החיים שלהם. יש מהנדסים הטוענים כי אורך חיים של מסנן שמן הוא עד 10,000 ק''מ, תלוי במספר גורמים: איכות הנייר של האלמנט, איכות הדלק, איכות האויר, ועוד.

תחליטו אתם מה לעשות ומתי לבצע החלפות שמן, אך תדעו שלא רק בשמן עצמו הבעיה, אלא בעיקר במסנן השמן. אורך חייו מוגבל, וזאת אף אחד לא יסביר לכם.

תחשבו למה ברכבים משופרים מחליפים שמנים ומסננים לעתיק קרובות מאוד, וגם משתמשים במסננים מוגדלים על מנת לסנן כמות שמן גדולה וביעילות.

מסנן רגיל ב-60 שקל אפילו שהוא מקורי, לא ישרוד ק''מ רב. בוודאי שלא 30,000. אני בספק אם 10,000

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאמין לי בורזום אני לא מאמין שכל כך יפרסמו ב30,000 ק"מ טיפול ובסוף זה התברר כחארטה, אז חבל על הוויכח המטופש הזה כי אין שום ביסוס לדבריך ואתה סתם מנסה להראות דבר שאצלך ברכב (סובארו) הוא קיים וברכב חדש זה גם חייב להיות אז תצא מנקודת הנחה שזה ברכב חדש המדובר קרוז לא יכול להיות. מסיבה אחת פשוטה שתיכננו את האוטו אז חשבו גם על נושא הטיפולים כגון שמן שיוכל להחזיק, עד 30,000 ק"מ או כל מיני חלקים אחרים שבנויים לזה.

" מי שמאמין לא מפחד..... :mm_cool:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי מנוע בן 300 אלף קילומטר שמרווח הטיפולים שלו היה למעלה מ50 אלף קילומטר והוא חי.....

אל תגידו אין ואל תגידו לא הגיוני. יש מנועים רגישים יותר ויש פחות, וגם אם לא תחליפו שמן בחלק מהמנועים כל 15 אלף עם דיוק של מטר לפה מטר לשם לא יקרה כלום.

כבר לא מחפש מנוע 2 ליטר לסיירה. פינטו או לא פינטו.

השימוש במידע הינו על אחריות המשתמש בלבד, על כל המשתמע מכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה אתה אומר בעצם(בורזום)? שהיצרן מבלשט אותנו? קצת מוזר לי.

לא, למה? אמרתי כבר שאין שום בעיה בתקופת האחריות לא יקרה שום דבר למנוע. מעבר לזה - על חשבונו של הלקוח.

אני מאמין שגם עם יגידו מרווח החלפת שמן פעם ב-50,000 ק''מ לא יקרה למנוע כלום. ז''א הוא ימשוך עד לסיום תקופת האחריות. הנה קצת ציטוטים בנושא מהמוחה שעשה מחקר לגבי הנושא:

Financial pressures

1. Some manufacturers recommend oil change intervals longer than 3,000 miles to market their cars' quality or to appeal to buyers on a budget. Consumers, already paying on auto loans, are reluctant to spend money for maintenance and embrace these extended intervals

קצת מההיסטוריה:

In the 1980s, Toyota came out with a 10,000-mile oil change policy, in part to brag about the quality of their cars but mostly to market low maintenance costs. After receiving thousands of warranty claims for engine repairs from angry customers worldwide, they

backed off of this absurd recommendation and went back to 3,000 mile intervals

בקיצור טויוטה כבר עשו את זה בשנות השמונים: פרסמו הנחיה להחלפת שמן מנוע כל 10,000 מייל. לאחר תלונות ותקלות רבות בכל העולם הם נסוגו מההמלצה לחזרו להמלצה הקודמת של פחות מה -1/3 מהמומלץ קודם.

נראה עוד כמה שנים מה יהיה עם השברולט והמלצות לתדירות של 30,000 ק''מ. אני משאר שכל הבעיות יצוצו לאחר גמר האחריות/לאחר תקופת חוזה הליסינג/השכרה (תמחקו את המיותר). התקלות יפלו על הכתפיים של הבעלים הבאים של הרכבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל מי שלא מבין כיצד פועל מסנן שמן אני מוכן להסביר בקצרה:

דרך המסנן עובר כל השמן שבמנוע. ככל ששמן מזדהם יותר כך האלמנט בתוך המסנן אמור לסנן את השמן ולתפוס חלקיקי זוהמה. בשלב מסוים האלמנט מתמלא עד לנקודה בה הוא איננו מסוגל לספוג עוד ואז נפתח השסתום וכל השמן מסתובב במנוע ללא מעבר דרך האלמנט - דהיינו: לא מסונן. כך המנוע עובד על שמן בלתי מסונן ומזוהם בדיוק עד לשלב בו מחליפים את המסנן.

הכל תלוי באיכות של המסנן וכמות השמן שדרכו תעבור בחייו. כמובן שמסננים מקוריים נבדקים ע''י היצרן ונמצאים מתאימים וכך מאושרים לשימוש, אך זה איננו אומר על אורך החיים שלהם. יש מהנדסים הטוענים כי אורך חיים של מסנן שמן הוא עד 10,000 ק''מ, תלוי במספר גורמים: איכות הנייר של האלמנט, איכות הדלק, איכות האויר, ועוד.

המהנדסים שטוענים את זה הם או מטומטמים, או בעלי אינטרסים או סתם שקרנים.

כמהנדס אני אומר לך שבכלל אי אפשר להתייחס לכזו שאלה בלי לדעת את שטח הסינון של המסנן.

אין שום בעייה להכפיל את המנן פי 3 ולהגדיל את מרווחי ההחלפה באותו היחס.

שמן מנוע מחליפים לא בגלל המסנן אלא בגלל שהוא פשוט מתפרק. ככל שהשמנים מתקדמים יותר והמנועים מתקדמים יותר ההתפרקות יותר איטית ומרווח הטיפולים עולה. להזכירך, לפני 20 שנים היו מחליפים שמן כל 5,000 ק"מ ופאגים+פילטרים כל 10,000.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מסנן X פשוט, מתמלא בלכלוך אחרי 10,000 קילומטר.

מה הבעיה לעשות מסנן XXX שיחזיק ל30,000 קילומטר?

ז"א מבחינת גדלים,פשוט שמים מסנן גדול פי 3 מהמסנן הרגיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5436 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...