Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם כדאי להתקין קודן ברכב חדש אם הביטוח לא מחייב? + המלצה על דיבורית

porphir
שימו לב! השרשור הזה בן 5397 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

קיבלתי את רכבי החדש אתמול וביטוחתי אותו

בחברת הביטוח לא דורשים ממני קודם, ואני שוקל עם להתקין חסרונות מול יתרונות:

בעד:

השקעה לא גדולה שיכולה לעזור בשמירה כנגד גניבת הרכב

נגד:

1. יתכן שאחליף חברת ביטוח ירצו קודן מסוג אחר וזה יגרור השקעה נוספת של כסף

2.אי אפשר "להתניע ולנסוע"

מה דעתכם? נוח לי ככה בלי קודן, אבל מצד שאני אני תוהה עם זה לא בעייתי וקורץ לגנבים.

שאלה אחרת לגבי דיבוריות:

על איזה שילוב אתם ממליצים? דיבורית BT בGPS , דיבורים BT דרך הרדיו (ידרוש החלפת רדיו) או בכלל דיבורית קבועה או מכשיר קבוע (פתרון שאני פחות מסמפט בגלל הצורך בקידוח ברכב חדש...)

תודה מראש :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל התעסקות עם מערכת החשמל ברכב מודרני היא, לדעתי, מיותרת לחלוטין.

זכית בזה שחברת הביטוח שלך לא דורשת ממך קודן :!:

ככה צריך להיות אוטו, זה שהתרגלנו לכל החרא מסביב (קודנים, אזעקות ושאר #@($^%#) לא אומר שככה זה צריך להיות.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא להתקין שום דבר, כל עוד לא מחייבים. זה לא ימנע את הגניבה של הרכב, וזה פתח לנזקים ולתקלות.

אני תומך לחלוטין בדעתו של איציק.

לגבי הדיבורית - תלוי כמה אתה מדבר בנהיגה, כמה שעות ביום אתה נוהג, האם טלפון הוא כלי עבודה שלך ואתה צריך להשתמש בדיבורית הרבה.

אם אתה משתמש "כבד", הפתרון הטוב ביותר הוא מכשיר קבוע ברכב (ספיריט). מקום שני - דיבורית קבועה, שגם טוענת את המכשיר.

מקום שלישי - דיבורית מובנית ברדיו, כשהשיחה נשמעת דרך הרמקולים של מערכת הקול. חיסרון - אין טעינה של הסלולרי, וBT פתוח קבוע מחסל את הסוללה די מהר.

מקום רביעי - דיבורית BT קבועה - אותם חיסרונות + איכות שמע טובה פחות.

מקום אחרון - כל הדיבוריות הניידות, שמתחברות לשקע המצת. הן טובות רק למשתמשים "קלים"

יש פתרונות יצירתיים, שלא מחייבים קידוח חורים בדשבורד, הכל תלוי במתקין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ להתקין על אף אי הנוחות.

אומנם מדובר בשתיים וחצי דקות נוספות לעבודת הפורץ, אך כל דקה חשובה.

פנה לחברת הביטוח ובקש להתקין קודן. בקש שיתנו לך הפניה למתקין שהם עובדים איתו.

כך תוודא שההתקנה תתבצע ע"י מתקין מורשה וגם תזכה להנחה שמקבלים לקוחות המופנים ע"י חברת הביטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חד משמעית תומך בדעתו של איציק - נגד להתקין. כך הגיע הרכב, כמה שפחות התערבות מקומית במערכות שלו = יותר שקט נפשי.

ואם יש מי שעדיין חי תחת האשליה שהקודנים יעכבו את הגנב יותר מאשר אימובילייזר מקורי, זה רק אומר שמסע ההפחדה של חברות הביטוח עובד מצויין.

וכבונוס: זה כל כך כיף להיכנס לאוטו ופשוט להניע, בלי כל השטויות מסביב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה באמת כיף להכנס ולהניע, מסכים. בינתיים יש פה רוב לנגד התקנה אני רואה. מעניין מה היו רושמים בפורום "גנבי רכב" אם היה אחד כזה פה באתר... :)

לגבי הדיבורית, אני אהיה משתמש "קל" יחסית, אני לא נוהג לשוחח המון בפלאפון וגם לא עושה נסיעות מרובות.

למישהו יש נסיון עם דיבורית בGPS? כרגע עושה רושם שדיבורית דרך הרדיו תהיה אולי הפיתרון הטוב ביותר עבורי, המינוס: רוב דגמים טובים יעלו מעל 1000 שקל, ואני סה"כ משתמש ברמקולים הבסיסים של הרכב :)

אגב אני מברר את כל זה כי שבוע הבא אני רוצה לפנק את הרכב עם התקנות של שלט+מרימי חלונות+חיישן רוורס. אם למישהו יש עצות גם בנושא הזה תרגישו חופשי לירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לא להרכיב קודן . חיפוש בפורום יסביר לך כמה בעיות יש ביגלל הקודנים האלה .

דיבורית . ממליץ על פלאפון דו ברכב במידה ואתה מדבר הרבה היא טובה ואיכותית ניתן להרכיב ללא חורים בדשבורד ע"י זרוע שיוצאת מתא הכפפות . במקביל קונים מטען בעוד 20 ש"ח שמיתחבר למצאת להטענת הפלאפון בשעת הנסיעה או לפי הצורך .

יש היום פלאפון דו שניקרא טלית GPS מובנה ביפנים .

יהיה טוב, רק לא ידוע למי ומתי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתרון טוב בשבילך במינימום הוצאה היא הדיבורית הזאת :

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=519217

דיבורית ניידת במחיר לא גבוהה במיוחד, וגם אין צורך בקידוחים מיותרים.

תתחדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מציע לך לא להתעסק עם חשמל הרכב ולא להתקין קודנית במיוחד כשהרכב מבוטח ביטוח מקיף.

לגבי דיבורית - כנ"ל חפש אחת שלא דורשת התעסקות עם חשמל הרכב יש כאלו שמתחברות למצת והן "ניידות".

כבר לא מחפש מנוע 2 ליטר לסיירה. פינטו או לא פינטו.

השימוש במידע הינו על אחריות המשתמש בלבד, על כל המשתמע מכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוצה להגן על הרכב? תתקין אזעקת ביפר איכותית.

קודן סתם מיותר לדעתי, מכער את הקונסולה ולא עוזר סה"כ מנתק הצתה פשוט וזול.

שבת שלום

Peugeot 306 1600 Diamond

יהלום אמיתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות חברים :)

שכנעתם אותי שבאמת עדיף לוותר על קודן, אני מבין שבכל מפתח של רכב היום יש

אימולוייזר מובנה? איך אימובלוייזר עובד, סתם בשביל הסקרנות :) ?

לגבי דיבורית, עושה רושם שאולי אלך על BT ניידת או רדיו לרכב אם ארצה להשקיע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במפתחות הרכב קיים רכיב אלקטרוני וסביב סוויץ המפתח קיימת אנטנה אך ורק כאשר קיים הצ'יפ שהוגדר למחשב שהוא צריך להניע את הרכב הרכב יניע.

ואני חייב לציין שקראתי את השרשור וכי צדקת כי החלטת לא להתקין וכל מי שרשם לך לא להתקין ולהתעסק אלו אנשים מביני עיניין וחלקם אני יכול לומר לך מהכרות שלי איתם כאן בפורום הם אנשי מקצוע מעולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שעבד באדי מערכות.

יצא לי להתקין הרבה קודנים ואני יכול לומר בוודאות שזה סתם חרטא.

לוקח בדיוק דקה לעקוף קודן בלי להסתבך,

זה מאוד פשוט כי ההתקנות גלויות ואפילו בלי ידע אלה עם קצת היגיון אפשר להבין איך לנתק קודן.

אבל אם יפרקו לך חצי דש בורד (עולה הרבה כסף ולא מומלץ) ויתקינו את הקודן בצורה סמויה ומקצועית (יעלה הרבה כסף),

אבל במחיר הזה כבר עדיף להתקין איתורן.

כשיש לך דאבל וופר 8 אינצ' בכל דלת אתה מתחיל לחשוב פעמיים,

אם בכלל אתה צריך לשים סאב.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=455879

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לך לא להתקין קודן, בשל ההתעסקויות הרבות (כפי שנאמר) של המתקינים במערכות החשמל ברכב.

אם הביטוח אינו דורש - אתה כבר מסודר מבחינה זו(לעקוף קודנית סטנדרטית - ניתן במס' דקות).

כנ"ל ומאותה סיבה -לגבי דיבורית - ממליץ לרכוש דיבורית B.T שאינה דורשת התקנה (מחוברת לחשמל דרך שקע המצית).

המלצתי לדיבורית T-305 של מוטורולה.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב אני מברר את כל זה כי שבוע הבא אני רוצה לפנק את הרכב עם התקנות של שלט+מרימי חלונות+חיישן רוורס. אם למישהו יש עצות גם בנושא הזה תרגישו חופשי לירות.

באותה נשימה, ממליץ לך לא להתקין גם את האיבזור המיותר הזה.

למה בבית אף אחד לא מתקין מרימים חשמליים לחלונות בסלון דירתו, אף אחד לא מתקין שלטי נוחות לדלת הכניסה, ונעילה חשמלית לתיבת דואר ?

לגבי חיישני רוורס - לדעתי מיותר - פה אולי יהיה כאלו שלא יסכימי איתי, אבל אני גם במקרה זה ממליץ לא להתקין.

סמוך רק על עצמך, על המראות ועל הכרת גבולות הרכב. החיישנים האלו יוצרים עודף ביטחון, אנשים מפסיקים להסתכל אחורה, וסומכים רק על החיישן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5397 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...