Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קארספורום משנה הרגלי נהיגה - יריית הפתיחה

bagira
שימו לב! השרשור הזה בן 1758 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קארספורום יוצא בקמפיין חדש שמטרתו שינויי תרבות הנהיגה והקניית הרגלי נהיגה משופרים לנהגי ישראל.

בתור התחלה, החלטנו ללכת על רעיון שקיים בכל מדינות אירופה, נוהג שלא קיים בארץ והוא שכאשר בדרך בין עירונית/מהירה נהג מגיע בדרך לפקק או לכל מכשול בדרך מיד מדליקים את אורות האזהרה (4 וינקרים) בכדי להזהיר את הנהגים שמאחור.

נוהג מעולה אשר מונע תאונות (בעיקר תאונות שרשרת) אשר אם כולנו פה נתחיל מהיום להשתמש בו באופן קבוע, נהגים אחרים בדרך יראו, ילמדו, יפנימו ותוך כחצי שנה (להערכתי) הנוהג יהיה מושרש בישראל כנוהג קבוע שכל ציבור הנהגים ישתמש בו.

כולנו בקהילת קארספורום נוכל למתוח את החזה בגאווה ולדעת שאנחנו גרמנו לשינוי הקטן הזה ובמו ידינו הצלנו חיים על כבישי ישראל.

אז יאללה חברה, אני מבקש להפגין רצינות,להפנים ולזכור מהיום והלאה ברגע שמגיעים לפקק או למכשול בדרך, מדליקים אורות אזהרה בכדי להזהיר את הנהגים מאחור.

שתהיה לנו דרך צלחה וקמפיין מוצלח (וגם חג שבועות שמח).

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 87
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כל הכבוד על היוזמה :) אאמץ נוהל זה מעתה והילך.

ניתן לראות אנשים עושים זאת בכבישים, אבל לצערי הם אכן מיעוט מוחלט.

חג שמח, בתקווה לחג בלי תאונות.

volkswagen Golf, 1.6 TRENDLINE FSI 2007, 115HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבר הייתי מבצע זאת אך האנשים לא היו מבינים את המסר וחושבים

שאני מסמן להם שהם מסנוורים אותי ומוכיחים לי זאת ע"י סינוור חוזר, לך תבין...

* טעמה המר של איכות ירודה נשאר זמן רב לאחר שפג טעמו המתוק של המחיר הנמוך.

* ההתפשרויות של היום, הם הנורמה של המחר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה משהו שאני עושה (4 וינקרים) עוד מאז שהוצאתי רישון.

כמו כן אני מפעיל 4 וינקרים כשאני קולט ניידת שמודדת מהירות או מהבהב באורות גבוהים לנוסעים ממולי במידה וקלטתי ניידת בכיוון הנסיעה שלהם.

אם כולם יאמצו את זה אני מאמין שנוכל למנוע עוגמת נפש לרבים מאיתנו בדוחו"ת, נקודות ומשפטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, זוהי הסנונית הראשונה במסגרת הקמפיין.

בהיות האתר הזה פורום הרכב הגדול והמוביל בישראל, הרי שהדבר הטבעי ביותר זה שמכאן תצא תורה ואור לנוהגים בכבישי הארץ.

אני מצהיר ומתחייב בזאת, באופן פומבי, כי מעתה ואילך אאמץ את הנוהג הזה ואפעיל את איתותי החירום כל אימת שאקלע למצב של עצירה פתאומית בדרך מהירה.

מעבר לכך, שימו לב שבלא מעט מכלי הרכב המודרניים (אישית יצא לי להיתקל בזה ברכבי PSA, רנו וקונצרן פיאט), הרכב כבר יודע לזהות בעצמו מצב של בלימת חירום ומפעיל בעצמו את איתותי החירום.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי זה רעיון נחמד, אבל כל פקק להדליק נורות אזהרה? לא קצת מיותר? איפה יש סטטיסטיקות שאכן מראות שזה עוזר?

אתה לא יכול לבוא לבנאדם ולהגיד לו "מהיום תדליק אורות בכל פקק" ושהוא ישאל למה תגיד "כי ככה זה באירופה".

אני אשמח לקבל מחקר או מאמר בנושא.

עריכה:

שכחתי גם להגיד שאף אחד לא יבין מה פשר הדבר, אם אני יראה דבר כזה בכביש אני יידע לזהות אבל מישהו אחר?

יחשוב שסתם עוד מישהו נתקע.

צריך לצאת באיזה קמפיין בשיתוף משרד התחבורה והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, אני בטוח שעם קצת רצון וקצת יכולת אפילו ישיקו פרסומת בנושא שתעלה את המודעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחלק מהרכבים (כמו בקליאו ספורט) צריך ממש להוריד את העיניים מהכביש ליותר משניה כדי להדליק את הוינקרים. טיפה מסוכן, במיוחד במצב של מכשול כשנדרשת תשומת-לב יתרה.

ועוד משהו: יש לנו כאן אוצר אמיתי בפורום, שהוא מיפוי חלקי של מפגעי תשתית. צריך לעשות עם זה משהו.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=120226

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Count me in. רק צריך להשתדל לא ללחוץ על האיתות אזהרה בכל פעם שרואים שיש 3 מכוניות על הכביש, כי אז בודאי שיקרה מצב שאנשים יזחלו בכביש 1 על 50.

ישתבח הבורא, שגם היום אני נמצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי זה רעיון נחמד, אבל כל פקק להדליק נורות אזהרה? לא קצת מיותר? איפה יש סטטיסטיקות שאכן מראות שזה עוזר?

אני אשמח לקבל מחקר או מאמר בנושא.

הבהוב מושך יותר תשומת לב. לא צריך שום מחקר בנושא.

ברור שברגע של בלימה פתאומית הדבר האחרון שאתה חושב עליו הוא איפה נמצא הכפתור הזה של המשולש, אבל אם אתה רואה פקק תנועה באמצע כביש מהיר ומתחיל להאט לקראתו - לא יקרה שום דבר אם תדליק את אורות המצוקה.

אגב, לדעתי יש רכבים המשווקים עם מערכת אוטומטית כזאת, שבמקרה של בלימה פתאומית מופעלים גם אורות המצוקה.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלי לוי, אני חושב שהחמצת קצת את הרעיון. אתן דוגמה:

אמש, בעקבות לחץ חברתי, חרגתי ממנהגי, וישבתי פעם אחת בחיי לצפות במשחק כדורגל (גמר ליגת האלופות) בבית של חבר.

לאחר המשחק נכנסתי לרכבי ושבתי לביתי. נכנסתי לאיילון צפון ממחלף דב הוז והאצתי למהירות שיוט רגילה. השעה היתה באיזור 23:40, ועל פניו, התנועה התנהלה ללא הפרעות. מה רבה היתה הפתעתי כאשר גיליתי שבמחלף וולפסון, המרוחק רק כקילומטר אחד בלבד ממחלף דב הוז, עמדו שני טורי מכוניות ארוכים. רצה הגורל, וגם המקום שבו הטור נעצר היה בדיוק לאחר הכניסה לעיקול ימינה, כך שלא ניתן היה לצפות את המצב מרחוק.

כמובן שהדבר הראשון שעשיתי זה לרדת על דוושת הבלם באופן היסטרי, אך שניה לאחר מכן גם שלחתי יד לעבר מתג איתות החירום. האם זה מנע תאונה? לא יודע - הייתי יותר עסוק במה שקורה מלפנים. מצד שני, גם אם היה סיכוי קלוש שהנהג מאחוריי לא שם לב למתרחש והאיתות הוא זה שהסב את תשומת לבו - זה עדיין שווה את זה.

אחרי שנעצרתי העברתי לגלגל"צ, רק כדי לשמוע שבמקום עומסי תנועה עקב עבודות בכביש :|

ומה בנוגע לשילוט אזהרה על העבודות? עזבו, שילוט זה לכוסיות. נהג אמיתי צריך לדעת להריח מרחוק את ריחו של האספלט החם והטרי.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחלק מהרכבים (כמו בקליאו ספורט) צריך ממש להוריד את העיניים מהכביש ליותר משניה כדי להדליק את הוינקרים. טיפה מסוכן, במיוחד במצב של מכשול כשנדרשת תשומת-לב יתרה.

כמובן שהדבר הראשון שעשיתי זה לרדת על דוושת הבלם באופן היסטרי, אך שניה לאחר מכן גם שלחתי יד לעבר מתג איתות החירום. .

רוב האנשים בקושי מסוגלים לבצע בלימת חירום כמו שצריך, שלא נדבר על רכבים ישנים שאין בהם abs וצריך "פימפום", אז תוך כדי אתה מצפה שבזמן בלימת חירום הדבר הראשון שיעלה להם בראש זה להדליק וינקרים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוקט בנוהל הזה מזה שנים. אני מוסיף לזה איתות על ידי לחיצה והרפיה של דוושת הבילום, כך שכל האורות מאחור מהבהבים.

במידה ואלה שמאחורי נמצאים במרחק גדול ממני אני נוהג להשאיר אפילו בהתחלה מרחק של 5-10 מטר מהפקק שלפני ,ואז כשהרכב מאחורי מאט כמעט לחלוטין אני מצמצם את מרחק רכבי לפקק ,לנהוג ומקובל במדינתנו הקטנטונת .

אולי במזל ואולי לא , ואולי גם בזכות הטכניקה שתיארתי, עד היום לא נכנס בי רכב מאחור.

בגדול היוזמה מבורכת .

חג שמח ובטוח בדרכים

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד על היוזמה.

אגב, ראיתי את הנוהג הזה במדינות הרבה פחות מפותחות מאיתנו, בכל מרכז אמריקה לדוגמא (כן, זו כולל מדינות עולם שלישית)

חג שמח

אלון

If you can’t see the Bright side of life , Polish the Dull side

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1758 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...