Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הר כרכום

bagira
שימו לב! השרשור הזה בן 5417 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הר כרכום שוכן בנגב הדרומי, חלק מהקהילה הארכיאולוגית סוברת שמדובר בהר סיני ויש מסביבו עדויות בצורת מקדשים, מזבחים וציורי קיר מרובים(לא פחות מ 30,000) המעידים על פולחן אלילי,פגאני ויהודי שנמשך כבר אלפי שנים (החל מהאלף הרביעי לפני הספירה!).

נחשים ועקרבים:

%D7%A9%D7%A8%D7%A3.jpg

לוחות הברית:

%D7%9C%D7%95%D7%97%D7%95%D7%AA_%D7%94%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%AA.jpg

כמה מ 12 המצבות שבמקום, עפ"י הסברה, אלה הן 12 המצבות שבנה משה למרגלות הר סיני

wa.jpg

מעבר לכך, ההר גדול מאוד, מרשים מאוד ונישא מכל סביבתו.

זה חלום שלי כבר כמה וכמה שנים להגיע אליו אבל יש 2 בעיות:

1. בעיה שולית יחסית היא שהדרך אלין ארוכה, קשה ולוקחת הרבה זמן.מרגע שירדת מכביש מאזור בורות לוץ יש לך כמה שעות טובות ואינטנסיביות של נהיגה אליו.

2. הבעיה היעותר מרכזית, התיעצתי עם כמה אנשים מכוחות הבטחון (קצינים מהאזור, מג"בניקים, גששים בדואים) וכולם מדקלמים לי את אותו סיפור אימים בדיוק, "ההר שוכן על ציר ההברחות של הבדואים של סמים נשק ונערות ליווי ורק מטורף בעל נטיות התאבדותיות ישן שם בשטח בלילה".

אז השאלה הנשאלת היא, מישהוא היה שם לאחרונה?

מישהוא יכול להפריח את הסיפורים האלה?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהודעה הראשונה הייתה לי הערה קטנה שהשמטתי ומאחר ומאוחר מידי לערוך אז בבקשה:

הדרך הקלה ביותר אל ההר היא דרך כביש הגבול, נסיעה קלילה של 12 ק"מ מהכביש למרגלות ההר.

הבעיההיא שמאז המלחמה בעזה כולם שם בפאניקה ולא נותנים לעבור במחסומים אם אתם לא חמושים לעייפה וגם אז, רק למטרת מעבר זריזה למחסום הבא.

אני יודע בוודאות על קבוצת מטיילים שהוצאה מהאזור בכח ע"י מג"ב לעת ערב רק כי הם נכנסו במחסום אבל לא נרשמה יציאה וישר ידעו איפה לחפש אותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחראי פורום אתה יכול לערוך הכל לא?

בתור מג"בניק לשעבר עבר הרבה מאוד זמן,אני חייב להגיד לך שכמו שכולם הזהירו אותך גם אני בא להזהיר בדיוק כמוהם,"ההר שוכן על ציר ההברחות של הבדואים של סמים נשק ונערות ליווי ורק מטורף בעל נטיות התאבדותיות ישן שם בשטח בלילה"

זה נכון כמעט ב100% ביום עד כמה שידוע לי,ניתן להיכנס לאתר אבל זה מאוד רחוק בשבילך לא? זה בערך 200 קילומטר מאזור גוש דן.

לא ממליץ לך לישון שם או בכלל לשהות שם במהלך הלילה,לפחות את ההמלצה הזאת תישתדל לקחת ברצינות.

אן לי מושג מה הולך שם כיום אחרי המלחמה בעזה.

ALFA ROMEO MITO 1.4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגירה

אל תתרגש יותר מידי.

אפשר ומותר לטייל באיזור הכרכם,מותר לישון בחניון הלילה למרגלות ההר, ואפילו מותר לנסוע על כביש הגבול בתנאים מסויימים.

ההר וחניון הלילה אינם על ציר הברחות (אם תנתח מפת שבילים רגילה תבין למה).

לפעמים דברים שנאמרים בשטח למטיילים הינם יוזמה מקומית של הסיור/ הקצין/ מפקד הגזרה או בגלל מצב נקודתי כגון חדירה באיזור וכו'.

יש אפשרות לתאם טיול באיזור דרך מתא"ם פיקוד דרום (יש מספר טלפון על מפת השבילים).

אמנם לא הייתי בהר בשנה האחרונה, אבל כל מה שכתבתי מבוסס על קרוב ל 20 שנות מגורים בנגב הדרומי, והדרכת עשרות קבוצות מטיילים בהר כרכם.

היה דיון בעניין לפני פסח בג'יפולוג.

למידע נוסף אתה יכול לפנות בפרטי.

בברכה,טושי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טושי,

קודם כל, תודה על התגובה.

מעבר לזה, יש סיכוי שבאפשרותך לבדוק את המצב נכון להיום?

כי לפי הבנתי, בעקבות פריצת מעבר רפיח ומעבר לוחמי חמאס לסיני ובעקבות עופרת יצוקה:

1. אסורה השינה בחניון הלילה.

2. ההגעה לשטח אך ורק באישור פרטני מראש.

3.במחסום יכולים לתת לך לעבור, יכולים גם בעקבות התראה לא לתת לך לעבור ואז נסעתי מזכרון לכרכום לחינם :x

בלי קשר להגבלות החדשות, רציתי בכלל להגיע דרך השטח ממזרח, אני מבין שאסור בתכלית האיסור להסתובב בשטח הזה כולל שבתות וחגים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן

מה כוונתך ממזרח?

אין גישה להר עם רכב מצד מזרח, והעליה המקובלת היא מחניון הלילה ממערב.

אתה יכול להגיע ממזרח,מכיוון נחל פארן ,ולהקיף מדרום דרך הקניון הלבן.

אתה יכול להגיע מכביש הגבול ולהכנס באבן גבול 55 וגם 56.

למיטב ידיעתי ההגעה מצפון דרך נחל ברוקה ומעלה שגיא אסורה כרגע בהוראת רש"ט.

לפרטים עדכניים אתה יכול לנסות לדבר עם עמיר 0523-351357

בברכה,טושי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5417 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...