Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך אפשר לנסוע בלי להוריד את ההנדברקס?

snoop90
שימו לב! השרשור הזה בן 5450 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בפעם אחרונה שנהגהתי ברכב שלי שמתי לב לדבר מוזר:

התחלתי את הנסיעה שלי ברוורס (יצאתי מחניה), אחר כך העברתי להילוך ראשון - שני ונסעתי.

פתאום אני שם לב שנורית ההנדברס עדיין דלוקה, קיבלתי שוק, הורדתי ת'הנדברקס והמשכתי לנסוע.

השאלה שלי היא : האם זה אמור להיות ככה, והאם זה תקני? לא היה שום רעש או שום קושי במהלך הנסיעה הזאת אבל מצד שני, כאשר אני מרים את הארמברקס בסוף הנסיעה - אי אפשר להזיז את הרכב.

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתפלא אבל כן אפשר לנסוע ככה. כנ"ל גם רכב אוטומטי , אם תכניס ל D או R כשהאנדברקס מורס האוטו יקפוץ כזה להתחלת נסיעה אבל לא יזוז ממקומו. אם תלחץ קצת גז תוכל לנסוע.

קרה פעם אחת לדוד שלי, הוא נסע משהו כמו 20 קילומטר וכל הדרך התלונן שהרכב לא סוחב משום מה.

כאשר הוא הגיע לחנייה , החנה את הרכב ורצה להרים את ההנדברקס , הוא גילה להפתעתו שהוא כבר מורם :shock:.

תשמע האנדברקס לא נתפס בצורה של 100 אחוז שהרכב לא יזוז. הוא פשוט ננעל ברמה שהרכב לא ינוע ולא יזוז ממקומו. ברמה של נסיעה כן אפשר לנסוע.

פאולאנר- זאת הבירה שלי! ואין לה מחליפה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההאנדברקס עצמו כאשר האוטו משולב במצב חנייה/N מונע מהרכב לזוז אך במצב נהיגה אינו מונע מהרכז לזוז, הוא כן מאט אותו בצורה משמעותית אבל ניתן לסוע יחד איתו...

חבר שלי נסע כמה קילומטרים עם ההאנדברקס, לא היה ריח של שרוף או משהו אבל זה מאוד מאוד מאוד פוגע ברכב.

volkswagen Golf, 1.6 TRENDLINE FSI 2007, 115HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה לכך היא לא כל כך מסובכת, כל עקרון הרכב מבוסס על כוחות פיזיקלים בלם היד מפעיל את הבלמים האחוריים וע"י כוח החיכוך עוצר את הרכב, ואילו המנוע באמצעות התרמודינמיקה שלו מייצר כוחות אשר שואפות לכך שהרכב יסע (מקווה שהצלחתי להסביר פשוט).

ועכששיו לעיניין הכוח שמפעיל המנוע הינו כוח גדול בהרבה מאשר כוח החיכוך שעוצר את הרכב לכן הרכב נוסע.

בנוגע לפגיעה ברכב כתוצאה מכך שאתה נוסע עם בלם היד מורם המנוע מתאמץ יותר על מנת שהרכב ינוע אומנם זה סוג של אימוץ אבל הוא לא כזה שיפגע במנוע, ואילו הבלמים הלחוצים רוב הסיכויים שבנסיעה ממושכת כתוצאה המתחממותם הם יפגמו ועלולים לפגוע גם בצלחת או בתוף מה שיש לך.

מקווה שעזרתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו, כנראה שחשבתי שארמברקס קצת יותר מתוחכם מרפידות אשר לוחצות על הצלחות.

אז ברמת העיקרון אם מישהו ממש עצבני על הרכב שלי, הוא יכול להזיז אותו עם הרכב שלו, אפילו שארמברקס מורם? נחמד לדעת.

תודה על התשובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה לכך היא לא כל כך מסובכת, כל עקרון הרכב מבוסס על כוחות פיזיקלים בלם היד מפעיל את הבלמים האחוריים וע"י כוח החיכוך עוצר את הרכב, ואילו המנוע באמצעות התרמודינמיקה שלו מייצר כוחות אשר שואפות לכך שהרכב יסע (מקווה שהצלחתי להסביר פשוט).

ועכששיו לעיניין הכוח שמפעיל המנוע הינו כוח גדול בהרבה מאשר כוח החיכוך שעוצר את הרכב לכן הרכב נוסע.

בנוגע לפגיעה ברכב כתוצאה מכך שאתה נוסע עם בלם היד מורם המנוע מתאמץ יותר על מנת שהרכב ינוע אומנם זה סוג של אימוץ אבל הוא לא כזה שיפגע במנוע, ואילו הבלמים הלחוצים רוב הסיכויים שבנסיעה ממושכת כתוצאה המתחממותם הם יפגמו ועלולים לפגוע גם בצלחת או בתוף מה שיש לך.

מקווה שעזרתי.

שכחת את הנפגע העיקרי מלבד המנוע, ה TC .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמר - לגבי בלם יד, יש דעות לכאן ולכאן. אל תמהר לפסוק בנושא.

לפותח השרשור - ברכב רגיל (לא משאית, אופנוע וכו') עם בלם יד מתוח כנדרש, אתה אמור להרגיש את נוכחות הבלם בעת לחיצה על הגז, כאשר החלק הקדמי או האחורי ישקע בכמה ס"מ לפני התחלת התנועה. בהתאם לסוג הרכב, עצמת המנוע וכו', יתכן ותוכל להמשיך לנוע עם בלם יד משוך, אבל בכל אופן אתה אמור להרגיש את ההשפעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בואו נגיד ככה שאם הבלם יד מתוח חזק כמו שצריך והבלמים טובים אז אי אפשר ממש לנסוע עם בלם יד מורם כי הגלגלים האחוריים יחליקו\תהיה התנגדות מאוד גבוהה לנסיעה, מצב שלא ניתן לנסוע בו הרבה.. אבל אם כוסית מתחה את הבלם יד ו\או הבלמים לא במצב טוב אז ההתנגדות לנסיעה תהיה קטנה ואז אפשר לא לשים לב שהבלם יד מורם..

תגובה זו לא חלה על בנות המין השני :wink:, כבר יצא לי לראות בחורה מנסה בכוח לצאת מהחנייה, מנסה ומנסה ולא מבינה למה האוטו לא זז ואני רואה שכל התחת מתרומם והיא פשוט לא מבינה, בסוף אני דופק לה על החלון והיא בהתחלה לא רצתה לפתוח לי חשבה שאני בא להתחיל איתה או משהו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמר - לגבי בלם יד, יש דעות לכאן ולכאן. אל תמהר לפסוק בנושא.

אין כל דעה שונה/אחרת בצטטה המובאת להלן, ואין כל עוררין על מוצא השיבוש ומוצאו הלשוני של הביטוי.

בעברית במושג הטכני הינו - בלם עזר, ובאנגלית המושג הינו בלם חרום(Emengercy).

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5450 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...