Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעית התחממות בסיטרואן AX

BMW_525_89
שימו לב! השרשור הזה בן 5425 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סיטרואן AX שנת 97 מנוע 1400 הזרקההרדיאטור דלףולכן הרכב התחמםהחלפתי את הטרמוסטט והמכסה שמתחבר אליו הצינורתוקנה הנזילה ברדיאטורוהמאוורר עובד מט''פ נמוכה יחסית בגלל שהרכב כנראה לא מקבל מספיק אוויר לרדיאטורהבעיה עכשיו שלאחר נסיעה קצרה המד חום עומד בין שני הקווים עליוניםעל הקו העליון רשום 120 (כנראה שזה מעלות)לפי מה שידוע לי המנוע אמור לעבוד 90אבל זה מראה בערך 100 מעלותאין שום נזילות ולא הצלחתי להוציא את כל האוויר מהמערכתיש מפצל של המיים שמזרים מיים לרדיאטור של החימום הפנימי ושם אמורים לפתות בשביל להוציא אוויר.בהתחלה יצא קצת קיטור עד שהכל נירגע ולא יוצאים מיים ואין יותר קיטורזה תקין או שיש בעיה נוספת?

כשיש לך דאבל וופר 8 אינצ' בכל דלת אתה מתחיל לחשוב פעמיים,

אם בכלל אתה צריך לשים סאב.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=455879

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב: סיטרואן AX שנת 97 מנוע 1400 הזרקה

תחילת הבעיה: הרדיאטור דלף, ולכן הרכב התחמם.

טיפול בבעיה: החלפתי את הטרמוסטט והמכסה (פלאנז' מים - בית טרמוסטט) שאליו מתחבר הצינור (כנראה הצינור של הרדיאטור, עליון או תחתון).

תוקנה הנזילה ברדיאטור.

המצב כעת: המאוורר עובד מטמפ' נמוכה יחסית, בגלל שהרכב (כנראה) לא מקבל מספיק אוויר לרדיאטור (???)

הבעיה החדשה: לאחר נסיעה קצרה המד חום עומד בין שני הקווים העליונים. על הקו העליון רשום 120 (כנראה שזה מעלות - בטח לא פרנהייט). לפי מה שידוע לי המנוע אמור לעבוד על טמפ' של 90 מעלות, אבל זה (השעון חום) מראה בערך 100 מעלות.

אבחנה ראשונית: אין שום נזילות, וייתכן שלא הצלחתי להוציא את כל האוויר מהמערכת. יש מפצל של המיים שמזרים מיים לרדיאטור של החימום הפנימי, ושם אמורים לפתות (לפתוח - בחורה מפתים) בשביל להוציא אוויר. בהתחלה יצא קצת קיטור עד שהכל נירגע, כעת לא יוצאים מיים ואין יותר קיטור.

השאלה: זה תקין או שיש בעיה נוספת?

עכשיו: מאזדה 6 2009 2.0L

היה:אאודי 80 אוטומטי 95, נפח 2 ליטר הזרקה מנוע ABT | העולם מתחלק ל- 10 סוגי אנשים: אלה שמבינים בינארי, ואלה שלא... :arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב: סיטרואן AX שנת 97 מנוע 1400 הזרקה

תחילת הבעיה: הרדיאטור דלף, ולכן הרכב התחמם.

טיפול בבעיה: החלפתי את הטרמוסטט והמכסה (פלאנז' מים - בית טרמוסטט) שאליו מתחבר הצינור (כנראה הצינור של הרדיאטור, עליון או תחתון).[ למה החלפת תרמוסטט ובית תרמוסטט, שהיית יכול להסתפק, תיקון הנזילה ברדיאטור, או בהחלפתו ?

תוקנה הנזילה ברדיאטור.

המצב כעת: המאוורר עובד מטמפ' נמוכה יחסית, בגלל שהרכב (כנראה) לא מקבל מספיק אוויר לרדיאטור (???) לא בגלל שקיטור , גורם להפעלת המאורר מוקדם מדי, בגלל אוויר הקיים במערכת, ועד שלא תנקז אוויר בצורה יסןדית המנוע ימשיך להתחמם, למרות שהמאוור נכנס לפעולה מוקדם !הבעיה החדשה: לאחר נסיעה קצרה המד חום עומד בין שני הקווים העליונים. על הקו העליון רשום 120 (כנראה שזה מעלות - בטח לא פרנהייט). לפי מה שידוע לי המנוע אמור לעבוד על טמפ' של 90 מעלות, אבל זה (השעון חום) מראה בערך 100 מעלות.

אבחנה ראשונית: אין שום נזילות, וייתכן שלא הצלחתי להוציא את כל האוויר מהמערכת.[לא יתכן, בטוח שלא ניקזת כיאות]! יש מפצל של המיים שמזרים מיים לרדיאטור של החימום הפנימי, ושם אמורים לפתות (לפתוח - בחורה מפתים) בשביל להוציא אוויר. בהתחלה יצא קצת קיטור עד שהכל נירגע, כעת לא יוצאים מיים ואין יותר קיטור.

השאלה: זה תקין או שיש בעיה נוספת?

מה שלא תקין, שאתה כותב צפוף, ללא מרווח בין מילה למילה, וללא סימני פיסוק, דבר המקשה על הקריאה ההבנה, והרצון להגיב.

החלפת התרמוסטט במקרה זה היתה מיותרת, אלא אם תוכיח לי,שהתרמוסט היה תפוס בלאו הכי, ובית התרמוסטט היה אכול במילא.

ניקוז האוויר לא בוצע כיאות.

ערוך חיפוש על ניקוז אוויר ברכב פרצתי.

האם נורת הסטופ דולקת?

בברכה

צביקה

ותודה לארז המתורגמן מטעם הסוכנות. שביאר לנו את התגובה הסתומה משהו, של פותח השרשור.

הקיץ בפתח לא?!

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשמתי את ההודעה ישר כשחזרתי והייתי עייף

כנראה שהייתי צריך לחכות עם זה קצת שאני יעשה לעצמי סדר בראש

בוא נתחיל מההתחלה:

הרכב ניקנה ע''י חבר שלי במחיר נמוך בגלל שהבעלים חשב שהלך ראש מנוע באוטו

וגם בגלל שהייתה נזילה ברדיאטור

לקחו אתמול את הרכב

פירקנו את הרדיאטור ובדקנו מה החלקים שצריך לקנות על מנת לתקן את הרכב.

הנזילה ברדיאטור הייתה מיציאה נוספת שיש, אבל בגלל שאין בה צורך סתמו אותה בעזרת צינור עם סופית,

ועם הזמן הצינור הזה החל להיסדק ומשם הייתה הנזילה.

אחר כך פתחתי את המכסה של הטרמוסטט וגיליתי שיש חצי טרמוסטט (אין לי מושג מה עשו שם)

המכסה היה מלא חלודה וכשניסיתי לנקות אותו חלקים ממנו התפוררו

היו הרבה סימנים של שמן שרוף בפתח שממלאים שמן ובחיבור של הצינור של האידי שמן שהולך לפילטר אוויר גם שם היו קצת גושים בקצה

בנוסף הקרבורטור (הזרקה חד נקודתית) נראה כאילו צבעו אותו בשמן שרוף

תיקונים:

הוחלפו: שמן, פילטר שמן, פילטר אוויר, פלאגים, טרמוסטט,

מכסה לבית טרמוסטט (שממנו יוצא צינור עליון לרדיאטור), רצועת אביזרים

בנוסף גולחה האזעקה הישנה עם הניתוק והאמוביליזר והרמקול

סידרתי את הצמה של הבית סוויץ

מסקנות:

בנוסף גיליתי המאוורר מתחיל לעבוד בטמפרטורה נמוכה יחסית ושכן שהוא מכונאי בחברת חשמל אמר לי שכנראה עשו את זה

בגלל שהפתח שדרכו ניכנס האוויר יותר קטן מהרדיאטור עצמו (נראה לי שבגלל זה היה חצי טרמוסטט) והרכב מתחמם בקלות

בגלל האקלים החם בארץ.

לא הצלחתי לנקז את כל האוויר מהמערכת.

הרכב עדיין מתחמם למרות שאין נזילות, הטמפרטורה בערך 100 מעלות, לא נידלקת שום מנורת אזהרה,

המנוע נישמע טוב מאוד ורכב נוסע נהדר.

נ.ב.

התאהבתי בכיסא פשוט מפנק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא ניקזת אוויר, המנוע יתחמם גם על מערכת תקינה לחלוטין. מה זה "צינורית שאין בה צורך"? האם ב-AX חיסלו מהנדסי סיטרואן את כל מלאי הצינוריות ששכב במחסן ללא שימוש?

יש מאוורר אחד או שניים? מזגן? הרכבה מקומית? מקורי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר למזגן אני לא יודע אם זאת הרכבה מקומית או לא

וברדיאטור קצת מעל לצינור התחתון ישנו פתח לצינור יותר דק והאטימה שעשו שם לא היתה טובה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בטוח שמשם עושים את זה?

אני יודע שיש ברדיאטור ובפיצול של המים שהולך לרדיאטור של החימום פנימי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם ניקזת אויר דרך הבורג שמעל בית הטרמוסטט? (צריך לפתוח עם מפתח אלן)

חובה לנקז גם מפקק (ראה את תגובתו של חברנו שמר) אך יש להזהר בפתיחה , שלא ישבר היציאה מתכת עלייה מורכב פקק האלן.

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מאוורר אחד וביצעתי ניקוז הכל עובד המנוע לא מתחמם

הרכב נוסע חלק לגמרי מנוע לא מגמגם ופשוט שינוי אדיר לעומת ההתחלה

אגב לא ביצעתי ניקוז אוויר מהטרמוסטט

זה קיריטי למרות ששהוצאתי את כל האוויר?

בסרק הטורים לא יציבים והם עולים ויורדים

המנוע חא נכבה גם אם מדליקים מזגן אורות וכ''ו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5425 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...