Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש דרך לקרר קרוון. דרך ללא חשמל / מים.

Soundman
שימו לב! השרשור הזה בן 5450 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מחפש דרך לקרר קרוון מגורים. (חיצוני- תקרת פח גלי וקירות אסבסט. והכול בפנים גבס.)

אני לא רוצה להתקין מזגן / קולר וכו.

המטרה להוריד את רמת החום שבפנים. וזה בגלל החיות הגרות במקום. שבמהלך היום הן נמצאות בו.

חשבתי להתקין רשת הצללה כ 40 ס"מ מעל לגג הפח, על ידי עמודים מסביב ומתיחה של הרשת בין העמודים.

וזה יתן שכבה נוספת לפני הגג. הרשת והאוויר יתחמו. ולא הגג.

לא לחסום את הצצדים. בגלל שיש רוח. וזה יפנה את האוויר החם שמתחת לרשת. והגג יהיה יותר קר.

כ"נל לגבי הקיר שרוב היום חשוף לשמש ישירה. ושממנו החלונות הפתוחים מכניסים אוויר.

מה אומרים על הרעיון?

פרקטי? יעשה את העבודה?

לא להתיחס לעלויות. שכן הן סבירות ורוב החומר קיים אצלי ביד.

יש לכם רעיונות אחרים? פתרונות יצירתיים אחרים?

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

מודעת מכירה ................ פרויקט איטום על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שנים ראיתי את הרעיון הזה מיושם באי אילו מקומות.

זה אומנם מוריד את הטמפרטורה אבל עדיין החום כבד.

נניח שבלי הרשת הטמפ' תגיע ל-40 מעלות - עם הרשת 36 מעלות. זה אומנם הבדל גדול אבל לא מספיק.

במקומות שמופעל מזגן, יש משמעות גדולה יותר לחיסכון של 4 מעלות.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בראש ובראשונה בגלל המצב בארץ. אני לא רוצה לבזבז מים.

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם רק בזבוז בראש מעייניך, אז הוא זעום. המים ממוחזרים (למעט אידוי). כמה כסף יש לצורך העניין?

לגבי רוח ורשת צל - בשיא הקיץ אין יותר מדי רוח. איזה חיות אתה מגדל? האם מדובר על לול?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מדבר על הבית שאני גר בו.

עברתי לקרוון לפני כמה חודשים.

החום בבית מטורף. אי אפשר להיות בבית. חלון פתוח / סגור. מאוורים מבחוץ להכניס אוויר קר יותר. עוזרים קצת.

אבל הבעיה היא הקירות והתקרה. הם מכניסים חום.

אני מחפש דרך למנוע את הכניסת חום הזאת.

חשבתי להביא פלטות קלקר. אבל המחיר לדעתי יהיה יחסית יקר.

קלקל של חצי מטר על מטר יעלה כ 5 שקלים.

המידות של הקרוון הם 4 מטר רוחב וכ 14 מטר אורך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכניסים אוויר קר פנימה, אלא שואבים החוצה את האוויר החם. אוויר מבחוץ כבר ימצא את דרכו פנימה. אפשר לקנות מפוח רציני בכ-900 ש"ח.

עוד אפשרות - בידוד על הגג. צמר סלעים או צמר זכוכית. הבעייה היא לעטוף את זה. אולי איסכורית?

לגבי מים, אפשר לפרוש יריעת בד לבן מעל הגג, ולהרטיב אותה עם ממטרה (כמו שהיו עושים בלולים פעם). אם יש מרזב, אפשר לאסוף את המים למיכל ולהעלותם בעזרת משאבה (זה לא ייקח יותר מדי חשמל. אם תתעקש, אפשר לשים תאים פוטו-וולטאים).

אין גבול לרעיונות, הבעייה היא כסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך למנוע קרינת שמש ישירה על הקרוון. אם אפשר תעביר אותו לצל, אחרת צריך סככה עם קירות בצד של השמש. שים לב להשאיר רווח בין גג הקרוון ובין גג הסככה כדי שהרוח תאוורר והחום של גג הסככה לא יעבור לגג הקרוון.

בידוד הוא חשוב אבל קלקר דליק זה לא הפתרון. קיים קלקר לא דליק , או שמיכות של צמר סלעים \ זכוכית.

תפקיד הבידוד הוא לעכב את כניסת החום. בידוד טוב יעכב במשך היום עד הלילה אבל לרוב זה לא מעשי, ואחה"צ הטמפרטורה בפנים כבר תגיע קרוב לטמפ' הסביבה.

אם אתה גר באיזור של אקלים יבש יעזור לנדף מים , כמו ה desert cooler שיש באילת.

ואחרי כל זה , מה שניתן עוד לעשות - מזגן.

בהצלחה

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

3 רעיונות שצורכים שלק - כמו שביקשת לא חשמל ולא מיים:

1. תגרור את הקראוון לצפון - עלות דלק משוערת 200~ שח

2. תפעיל את המזגן באוטו ועם שירושיות קטנות תרכז את כל הפתחים לשירשורית גדולה ואתה תכניס לקראון

אם אתה מקבל רכב חברה אז חסכת את עלות הדלק

3. תרכוש גנרטור ותחבר אליו מזגן ביתי - לא יודע איפה החיסכון פה אבל זה לא חשמל זה דלק

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישנם "מאווררים" שמןתקנים על גג המבנה, צורתם כדורית, והם אחראים על פינוי אוויר חם מתקרת המבנה.

הם לא צורכים חשמל ועובדים על עקרון האויר החם שעולה למעלה (ואז מושך עוד אויר מהחלל)

מומלץ להתקין על תקרה כפולה, (כך שמתוך המבנה לא תראה את המאורר) כך בעצם לא יצטבר אויר חם ברווח בין התקרות.

מתחדשת*

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפתח חלונות צמוד לגג וצמוד לרצפה. זה יצור זרימת אויר טבעית.

אם גם זה לא יעזור אתה תמיד יכול לעמוד לידו ולעשות עליו פו.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא תומך ברעיון של רשת הצללה . אם אתה עדיין גר באיזור ירושלים אז הטמפרטורות כאן לא גבוהות כך כל ורוב החום נוצר בגלל קרינת שמש ישירה+בידוד גרוע של הקארוון.

עשינו את זה בצבא וזה שיפר את המצב פלאים. תחשוב על רכב שעומד בשמש מול רכב שעומד בצל.

כמו שכבר אמרו מרווח כמה שיותר גדול בין הרשת לבין גג הקארוון ואיזור כיסוי כמה שיותר גדול כדי לצמצם קרניי שמש צדדיות .

...Our necessities are few but our wants are endless

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לשכוח שהוא אמר שבבית נשארים בע"ח.

האם היית מוכן להשאיר ילד ברכב החונה בצל יום שלם ?

יש בע"ח שסובלים מחום יותר מבני אדם.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...