Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניקוי פנים הרכב פעם ראשונה - מבקש מידע, טיפים ורשימת חומרים.

S^M
שימו לב! השרשור הזה בן 5459 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם!

החלטתי לנקות את פנים הרכב שלנו (מונדיאו 2003 שראתה הרבה) בצורה ייסודית.

רוב הריפוד כבר חצי כהה (היה בהיר כחדש) כנ"ל הפלאסטיק (גם בהיר...) ורק פה ושם אפשר למצוא זכר לכתמים מהצבע המקורי.

אני רוצה בעיקר:

לנקות היטב את המושבים והפלסטיק - אשמח לחומר מתאים, איך לעשות ועם מה.

הגה מעור - מה כדי לשים? הוא כבר מתחיל להתייבש.

גג הרכב - עם מה?

חלונות לרכב - ספריי רגיל או משהו מיוחד?

תודה לעוזרים.

Insane things comes from insanely people.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לריפודים, קליה אוקסי או סתם אבקת כביסה מדוללת ע"פ ההוראות על האריזה לניקוי ידני של כתמים. אני ניקיתי גם כתמים קטנים בתקרה כך, אבל תחפש פתרון יותר טוב כי התקרה הרבה פחות סלחנית מהריפוד.

אני מנקה את החלונות עם אלכוהול רפואי (כמה שקלים בבית-מרקחת) ומנגב במגבת נייר ארוג (חד-פעמית, לא משאירה סיבים - טובה לכל הנקיונות הפנימיים). בחלונות הצד, פותחים מעט את החלון ומנגבים את הלכלוך כלפי מעלה כך שישאר על המגבת ולא ימרח על החלון.

יש תכשירים מיוחדים לרהיטי עור, בדר"כ מדובר בשמן או שומן מן החי. תוודא שזה עור אמיתי ולא דמוי עור. תוכל גם לנקות באמצעות מים עם מעט סבון ידיים עדין (כמה שיותר גליצרין ככה יותר בטוח, המרכיבים בתוויות מופיעים לפי משקל בסדר יורד), יבוש, ומריחת לנולין (גם כן בבתי מרקחת, שמים את זה על פטמות של מיניקות). לא להגזים כדי שלא יחליק לך ההגה בידיים, וזה נהיה דביק אחרי שבועיים אם ההגה מלוכלך.

פעם בעונה אני שם סיליקון או וזלין על כל האטמים החלקים של הדלתות והחלונות.

לבדוק הכל על חלקים נסתרים קודם כל! שים לב שאם יש כתם שלא יורד, והוא מוסתר בגלל שהמשטח כולו מכוסה בלכלוך, הנקיון יבליט אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קליה אוקסי ספריי זה לא החומר שמשמש להורדת כתמים לפני כביסה? נשמע קשה לנקות ככה את כל הרכב.

יש לך הצעות לנקות פלסטיק?

לא חשבתי על למרוך וזלין על ציפוי הגומי ברכב, זה משאיר אותו במצב טוב? (כי אצלנו כבר הרוב במצב רע, הגומי מתפרק).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ספריי, אבקה לניקוי כללי. מערבבים עד שהאבקה נעלמת, אחרת תצטרך לשאוב אותה מהריפוד - שזה לא כזה נורא אם אין לך סבלנות. טובלים בזה מגבת נקייה ומשפשפים בעדינות את הריפוד. רוב הכתמים נעלמים מהר, אם אתה לא מצליח לראות שיפור אחרי כמה שניות אין טעם להמשיך לנסות.

לפלסטיק יש את החומרים שאפשר למצוא באוטו דיפו. רובם מבוססי סיליקון, כך שאם אתה מתקמצן או לא אוהב ריחות תוכל להשתמש בספריי סיליקון טהור. היצרנים טוענים להגנה מפני נזק של אור על-סגול, זאת נראית לי סיבה מספיק טובה להוציא עוד כמה שקלים, אם כי לא בדקתי את נכונות הטענה הזאת. ראיתי כאן הרבה המלצות על המוצרים של Car Plan. אישית אני מעדיף לשים כמה שפחות כדי למנוע החזרת אור השמש לשמשה הקדמית, מה שגורם סינוור ברכבים מסויימים בשעות מסויימות, יש מוצרים שמספקים פחות ברק, בדר"כ רשום עליהם natural look או matte, או משהו אחר בסגנון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שוזלין עוזר רק לשימור, זה מה שאני מחפש. הגומי בדלתות כבר לא במצב טוב:|.

יש לי וזלין מיוחד לתינוקות, זה מספיק טוב?

אני פשוט מורח את זה על הגומי (על צמיגים אני מעדיף לא לנסות) עם מגבת?

בקשר לאבקה, אין לי שואב אבק קטן בנמצא, מישהו מכיר תחלופה אחרת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל וזלין הוא טוב, במיוחד אם אתה רוצה להרגיש טעם פירות כשאתה מלקק את הגומיות. :-P

פשוט מורחים איך שרוצים, אם הגומי ישן אולי תרצה לשים שכבה עבה ולנקות את השאריות למחרת.

אני לא נוגע בצמיגים, אפילו משתדל לשטוף אותם כמה שפחות. הם גם ככה מתלכלכים מהר.

קח שואב אבק ביתי עם כבל מאריך, או שתיגש לשואב בתשלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקנה קיטורית שמוציאה אדים

פעם היו כאלה בבתים

דבר פשוט מעולה מוציא כתמים כמעט מכל דבר

רק צריך טיפה להיזהר ליד חשמל בגלל שזה מוציא אדי מיים חמים בלחץ ובקלות נכנס לכל מקום

כשיש לך דאבל וופר 8 אינצ' בכל דלת אתה מתחיל לחשוב פעמיים,

אם בכלל אתה צריך לשים סאב.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=455879

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לניקוי אני ממליץ על חומר לניקוי ריפודים של STP.

החומר ניקרה STP STUF.

אתה מרסס אותו על כל הריפוד ואחרי 30 שניות שאתה מרסס אתה מנגב עם מגבת.

יש להשיג בכל חנות לתכשירים לרכב אפילו בהום סנטר או אייס.

המיכל בצבע צהוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5459 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...