Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טייסי שטח

bagira
שימו לב! השרשור הזה בן 5443 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני וזוגתי (שתחיה) מטיילים הרבה בשטח, מהירות הנסיעה הממוצעת שלנו היא 10 קמ"ש.

שניינו חובבי טבע אדוקים, אנחנו מתלהבים מחרדון שמשתזף בשמש, מפרח יפה שפורח,מלהקת שרקרקים יפייפים, מעדר צבאים/ יעלים שמלכך להנאתו עשב.

זאת בעצצם הסיבה שאנחנו יורדים לשטח ואנחנו תמיד עם חלונות פתוחים וללא רדיו, לנשום ולשמוע את הטבע (בצעירותי הייתי יוצא לטיולים של שבוע ברגל במדבר, הכרתי אפילו את חלק מבורות המים של הרועים הבדואים בשביל למלא מימיות בדרך. היום לצערי עם הגיל המתקדם,הטיולים נעשו "רכובים").

כל פעם שאנחנו יורדים לשטח, יש המוני כלי רכב שהקטע שלהם זה מזגן,מערכת בקולי קולות,חלונות סגורים וטיסה ב 70-80 קמ"ש.

באחד הטיולים האחרונים אנחנו באמצע המדבר (דרך הבשמים) פתאום פוגשים עדר יעלים מקסימות שבכלל לא פוחדות מאיתנו והחליטו לדגמן לנו.

פתאום עוברת אותנו שיירת פאג'רו/פראדו בטיסה ב 80 קמ"ש :shock: כאשר חלק מהם עוד מעיז לצפור לי (לצפור בשטח, מי האידיוט לעזאזל שמעיז לצפור בשטח) ולהעיר לי שאני מפריע לנתיב! :shock:

ברור שהם בכלל לא ידעו שיש שם יעלים, אני בספק אם הם בכלל יודעים שיש בארץ יעלים,האשה צורחת לתוך הנייד, ב DVD יש שרית חדד בקולי קולות (ואין שום כוונה לרמוז על מוצא עדתי) , הילדים צורחים אחד על השני התור של מי לשחק ב PSP והשאלה הנשאלת בכלל אחרת, למה הם בכלל יורדים לשטח?

מה מושך אותם בזה?

בינתיים, להנאתכם עדר פראים שצולם במכתש רמון והיעלים המדוברים מדרך הבשמים:

1 073.jpg

1 062.jpg

1 103.jpg

1 102.jpg

1 101.jpg

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

למה הם בשטח? מה מושך אותם?

אלה שאתה מתאר? אני מנחש שכלום.

אבל היום זה עדיין נורא גברי וטרנדי.

אחר כך הם לא שוטפים את רכב הכביש-שטח ונוסעים שבוע-שבועיים ברחובות ת"א עם אבק המדבר הצהבהב מעטר את פגושי הפלסטיק המיטלי שלהם ומרגישים גבר-גבר, לפחות כמו איש המרלבורו.

לשמחתי בקרוב הטרנד הזה של SUV מפוארים יחלוף והשקט יחזור למדבר. ואז שוב נוכל לנסוע בנחת בג'יפ בלי להיתקע בפקקי התנועה שלפני כל מדרגת סלע בינונית ומטה, בלי ערימות אשפה וזוהמה בכל חניון לילה, בלי רעש אימים מגנרטורים וממוסיקת טראנס/מזרחית בקולי-קולות, ובלי שיצפרו, בלי שיעקפו בפראות, בלי שיחרבנו תחת כל עץ שיטה וישאירו תלוליות-חרא ריחניות, ניירות טואלט, טיטולים ומגבונים מתנופפים ברוח, בלי שיסמנו את דרכם בשברי פלסטיק מייד-אין-ג'פאן בשלל צבעי הקשת המיטליים... והרשימה עוד ארוכה...

ואחרי שהוצאנו את הקיטור - נתפנן לנו על מחצלת תחת עץ שיטה המועדף, נבשל לנו פינג'ן קפה שחור, נכרסם עוגיה מלוחה ונירגע, ונפנים שלמרות שעם-ישראל המטייל באמת קצת מעצבן, המדבר היפהפה הזה שייך לכולנו. גם לאלה מבינינו שאינם אנשי שטח "אמיתיים", שורשיים ומסוקסים שנוסעים בג'יפ פתוח ישן מברזל, מכירים כל עץ, שיח, נקיק, ערוץ-נחל או רועה בדואי בשמו הפרטי, לועסים קוצים וחרולים לארוחת בוקר, שואבים את המים שלהם מבאר בדואית וישנים בחריץ מג'ויף באדמה, אלא בוחרים דווקא להסתגר במזגן של הלנדקרוזר. גם להם מותר. קצת סובלנות. לא יזיק.

אז לא כולם יודעים מה זה יעלים ופראים? לא נורא. טסים 80 קמ"ש בנקרות? שיטוסו. אחרי שיפגשו איזה סלע חד שמתחבא בתוך הדשדש ומחכה בדיוק לערסים האלה, שיקרע להם צמיג כביש-שטח יפני במידה אקזוטית שעולה מינימום אלפיה וחצי, ויפוצץ להם איזה ג'נט-מגנזיום נוצץ, הם ילמדו לתת את הכבוד הראוי למדבר.

אם בזכות הטיולים האלה שלהם אפילו רק אחד מכל עשרה כאלה יתעניין, ילמד, יבין, ישנה את הסגנון שלו? כולנו הרווחנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מילים כדורבנות!

את חוויות השטח הראשונות שלי התחלתי בסוף שנות ה 80 עם צירוקי של הכח הרב לאומי שקניתי עם חבר ממכרז.

אז היינו מטיילים במדבר במשך שבוע שלם ולא פוגשים אף רכב אחר במשך שבוע חוץ מאולי פקח רשות משועמם.

הנחמה היחידה שלי היא שכשאתה טירון בשטח ואתה גם עושה שטויות, חווית השטח נהפכת למאוד יקרה ולכן לשמחתי אנשים מתחילים לפחד לרדת לכל דבר שהוא מעבר לשביל קק"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פנו אלי בה"פ אז לידיעת מי ששאל, זה שרקרק מצוי:

20090415HRK_3924b.jpg

זה שרקרק גמדי:

shrakrak_gamadi2.jpg

באמצע המדבר הצהוב-אפור, פתאום לגלות כזאת ציפור זה מחזה מדהים.

טוב, די אורניטולוגיה ללילה אחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצאת איפה לכתוב את זה.

המקום למכתבך הוא בפורום תרבותי,ועדיין יש כאלה.

איפה אתה חי? אתה באמת לא שם לב שהפורום הזה הוא המרכז של הצנטרום של ה"תרבות" אותה פגשת במדבר ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הפורום והתרבות אותה הוא מייצג לא מוצא חן בענייך, אתה בטח יודע בדיוק מה אתה מוזמן לעשות.

אם החלטת להשאר, אנה פרסם הודעות ענייניות ולא הודעות משמיצות חסרות תכלית ותוכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצאת איפה לכתוב את זה.

המקום למכתבך הוא בפורום תרבותי,ועדיין יש כאלה.

איפה אתה חי? אתה באמת לא שם לב שהפורום הזה הוא המרכז של הצנטרום של ה"תרבות" אותה פגשת במדבר ?

חיימי, תתפלא אבל בפורום הזה יש מספיק תרבות והוא די מייצג חתך רב של גילאים, סטטוסים וכו'.

מספיק שאדם אחד יתחשב בטבע בשל השרשור הנ"ל כדי שכולנו נרוויח.

ואם לא נאה לך תקים פורום "יפי נפש" משלך.

ולא יודע מי צריך להחזיק איזה ראי, אבל אני מוכן להחזיק לך את הדלת כדי שתצא החוצה בנוחיות.

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מציע, בסימן ביקורו של בנדיקטוס, להוריד את מפלס הלהבות.

יש מקום בשטח לכולם, כל עוד מכבדים את הטבע.

הרבה יותר מפריעים לי כאלה שחושבים שהשטח הוא המזור לתחלואי "פינוס קטנוס" בו הם לוקים, ונוסעים במקומות אסורים (חורצים צלקות קוליסים על גבעות, רומסים שטחים חקלאיים, יורדים משבילים ועוד).

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין גובה ואין להבות.

שים לב שלא אמרתי "חוליגנים מטומטמים, שיעזבו את המדבר בשקט ושלא יהרסו לי את החוויה.

שיבואו, אהלן וסאהלן, רק השאלה היא למה?

שוב, אני לא מדבר על ברברים שהורסים לי את החוויה (זה סוג אחר לגמרי של אנשים)אלא אני תמהה על החוויה שלהם כי חלקם מתנהגים כאילו הם נכנסים למסעדת פאר ואומרים למלצר, "סליחה, אנחנו רק התיישבנו פהו לא נאכל כלום" ומוציאים סנדוויצים מהבית.

אני שואל ברצינות ואפילו עם קורטוב של תמימות, במה החוויה של השטח שונה להם מהנסיעה בכביש 6 ולמה להטריח את עצמך עד למדבר ולהסתכן בנזק לרכב?

אני מגיע בנקרות לאיזה מדרגה (נדמה לי נקראת מעלה נקרות?)סדרה של 2 מדרגות שעומדות בזוית 45 מעלות אחת לשניה מה שאומר שאתה לא רק צריך לעלות 2 מדרגות רצופות אלא גם להסתובב באמצע. אם אתה נהג מיומן,בוחר את הנתיב הנכון, עושה אתה זה בהילוך ראשון,4X4LOW בקצב זחילה אתה מטפס את זה בלי שום בעיה.

אם אתה נהג חדש,טירון זה מעלה לא פשוט, במיוחד לסוג הנהגים שחושבים עם ה ז' או שחושבים "שמתי 300K ש"ח על האוטו הזה, ראס בן אמו הוא יעלה את זה!"

אז לפני 2 פאג'רואים שמסתכלים על המעלה הזה כאילו הגיעו לחומת ברלין, אני מבין שלפניי יש טירונים ומציע עזרה.

אני אעלה, הם יראו איך עולים ואחרי זה אני אכוון אותם.

אני מטפס בקלילות, יורד ברגל, מסביר להם לנעול על 1 לשים LOW לעקוב אחרי ההוראות שלי ולבטוח בי.

הראשון מטפס בקלילות, השני ניגש למעלה ובדיוק מגיע איזה יוקון חדש מלא ניקלים ונוצצים עם משפחה ששימשה השראה להודעתי הראשונה כאן.

הפאג'רו השני מטפס בקלילות ואז אני מציע ליוקון "שרותי הכוונה".

הנהג מזלזל ואומר לי, "בשביל מה, שאני אתפס את זה כמוכם במהירות שסבתא שלי הולכת".

היוקון מכניס לרוורס, נוסע איזה 200 מטר אחורה ומתחיל להאיץ למהירות דמיונית לחלוטין (אני חושב שאיזה 30-40 קמש) פוגע במדרגה הראשונה, מטפס אותה עם הקדמיים מניף את הפרונט באויר, באותה שניה הגלגלים האחוריים נתקעים במדרגה, מה שגורם לגחון הקדמי להתרסק ברעש אדיר על המדרגה השניה.

קרטר תיבת הילוכים ותושבת תיבת הילוכים מרוסקים ,דרייב שפט קדמי ימני שבור וגלגל קדמי ימני שנתלש מהמקום השביתו את האוטו באותה שניה.

אני יכולתי בקושי להוריד אותו בבטחה את המעלה בעזרת רצועות (כבדה הנבלה הזאת) ואיך הוא חילץ את עצמו משם, אין לי פתרונים אבל היה שם,כולל מלאכת החילוץ נזק של הרבה אלפים כבדים.

ובמשך כל החילוץ הוא ממלמל "אוטו חדש,2500 ק"מ על השעון, בשביל מה הייתי צריך את זה?" הילדים יושבים בצד משחקים ב PSP ואישתו צורחת עליו בקולי קולות "אמרתי לך עדיף ניסע לסאחנה". :shock:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יניב, עשית לי את היום עם הסיפור.

תראה, אני מסתובב עם המון סוגי ג'יפאים.

החל מבעלים של רנגלר חדש מהחברה 215K ש"ח מפחד לרדת איתו משבילי קק"ל ועד לבעלים של סיקס ישנה, דרך בעלים של פראדו 99.

כל אחד וסגנון הנהיגה שלו, האדם עם הסיקס איש מבוגר שנהנה מהטבע כמוך, האדם עם הפראדו נהנה לטפס מכשולים לשבור את האוטו ולהראות "אני גיבור".

אני אישית מעדיף לצאת להנות מהטבע והנוף, בג'יפ אמיתי מברזל ולא במזבלה עם פלסטיק (שזה מה יש כרגע)

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שכן, אני בהחלט מסוגל להבין אנשים שמה שעושה להם את זה, זה לטוס בשטח.

לכן יש להקצות שטחים גם בשביל הספורט המוטורי הזה.

א. כדי לא להרוס את הטבע.

ב. כדי לתת פתרון לסוג הזה של צורך.

למען הסר ספק, אינני מתכוון ל"משפחת ישראלי" שרכשה רכב שטח כי זה מגניב. אני מכוון לנהגי הראלי בפוטנציאל מביננו.

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היוקון מכניס לרוורס, נוסע איזה 200 מטר אחורה ומתחיל להאיץ למהירות דמיונית לחלוטין (אני חושב שאיזה 30-40 קמש) פוגע במדרגה הראשונה, מטפס אותה עם הקדמיים מניף את הפרונט באויר, באותה שניה הגלגלים האחוריים נתקעים במדרגה, מה שגורם לגחון הקדמי להתרסק ברעש אדיר על המדרגה השניה.

קרטר תיבת הילוכים ותושבת תיבת הילוכים מרוסקים ,דרייב שפט קדמי ימני שבור וגלגל קדמי ימני שנתלש מהמקום השביתו את האוטו באותה שניה.

עוד אחד שלא הבין ש"פול ווליום - פול גז" זה בדיחה...

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5443 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...