Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סוג שונה של אספלט (?!) - כביש 3

sksb
שימו לב! השרשור הזה בן 5437 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

על כביש 3 כמה ק"מ אחרי מחלף לטרון, לכיוון מערב (לכיוון השפלה) הכביש בנוי מסוג אספלט שונה ממה שרואים בד"כ בכבישי ארצנו.

הכביש נראה יותר כמו "פלטות" בטון שהונחו על תוואי הקרקע, יותר מאשר גבישי אספלט שנכבשו...

גם הצליל שנמע מכיוון הגלגלים שונה כשנוסעים על הכביש הזה.

על מה מדובר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אם זה נכון.

שמעתי שהקטע הזה נועד למקרה חירום, אם סוגרים את נתב"ג אז שם מנחיתים מטוסים קלים.

זה רק שמועה...לא יודע אם זה באמת נכון.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מומלץ ליסוע בכביש הזה כשיש גשמים הגשם לא מתנקז ואתה מחליק בלי סוף

אין כזה דבר גנוב , יש כזה דבר נפל בטעות מהמשאית לידיים הלא נכונות ! D:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שום מנחת מטוסים ושום מנחת נעליים.

מדובר בכביש בטון שנסלל לפני לא מעט שנים בציר הזה.

אני זוכר בתור ילד כשהייתי נוסע עם ההורים והייתי רואה את העבודות על הכביש.

לא מדובר בפלטות שהונחו על הכביש, אלא בסגמנטים שנוצקו במקום אחד אחרי השני בנפרד.

כבישי בטון נפוצים מאוד בחו"ל, בעיקר ארה"ב וקנדה והכביש הזה היה בגדר פיילוט של מע"צ לסלילת כבישי בטון בארץ.

יש לכביש חסרונות, אבל יש לו גם יתרונות, ופה אני מדבר על דעתי האישית ולא על מחקרים של מומחים.

הכביש באמת קצת פחות נעים, לא בצורה קיצונית, אבל פחות נעים מאספלט.

העניין הוא שאספלט דורש הרבה יותר אחזקה ומתדרדר מהר מאוד, לעומת הבטון ששדורש תחזוקה אפסית.

ולמרות שהוא יקר יותר לסלילה משמעותית לעומת האספלט הוא זול יותר לאחזקה.

בנוסף, למרות שהבטון הוא קצת פחות נעים, הוא שומר על האיכות שלו שנים ארוכות, וגם אם איכות הנסיעה שלו היא לא כמו אספלט חדש, היא עדיין נשמרת לאורך החיים שלו ולא כמו אספלט שאעחרי כמה שנים מקבל בורות, סדקים, שקיעות וכו'.

בעקרון הייתה למע"צ תכנית להתחיל לבנות כבישי בטון כי הם מוכחים כאיכותיים ועמידים יותר, וכבר היה תכנון קונקרטי להמשיך את כביש 3 בבטון לכיוון מערב, אבל בסוף מע"צ קלטו שהעלויות גדולות עליהם אז הם החליטו לרדת לגמרי מכבישי בטון בישראל.

אגב, גם כשיש כביש בטון עדיין לא נפטרים מאספלט לחלוטין כי אם מסתכלים טוב אפשר לראות שעדיין משתמשים בו בשוליים למשל.

ומע"צ לא רק שהחליטו לא לסלול יותר כבישי בטון אלא גם אפילו את התיקונים בכביש הקיים הם עושים בצורה פיראטית עם אספלט, פשוט בושה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר מדברים על פירטיות של מעצ, באירופה מניחים את האספלט על שכבת בטון ולא על חצץ כפי שעושים בארץ. דבר שהופך את הכביש האירופאי לאמיד יותר ולפי שמועות גם לנעים יותר לנסיעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרת, פלטות בטון.

אני לא ישכח, בפעם הראשונה שנסעתי על הכביש הזה, הייתי בטוח שיש לי פנצ'ר באחד הגלגלים. עצרתי, יצאתי לבדוק אם באמת יש פנצ'ר ולא היה כלום. בסדר, המשכתי לנסוע ואמרתי משהו פה לא בסדר. עצרתי עוד פעם, אולי פיספסתי משהו, עד שבסוף מישהו אמר לי שזה כביש בטון. ואת האמת, חוץ מהרעש של הגלגלים, הכביש הרבה יותר נוח והרבה פחות קופצני מכביש רגיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אאל"ט בטון גם פחות רועש למרחקים ארוכים (אורך גל שונה), אבל יותר רועש בתוך האוטו.

בטון הוא אלמותי לעומת אספלט.

אספלט מחזיק 3 שנים בערך, ובטון מחזיק 50 שנה ומעלה. באירופה וארה"ב יש כבישים בני עשרות שנים ללא כל תיקונים.

הבעיה היא שכביש בטון יקר לסלילה, וכידוע בישראל לא משקיעים לטווח הארוך. ישראלים לא יכולים לחכות לקטוף את הפירות...

ד"א, את הכביש הזה בנו ע"י מכונות מיוחדות שהובאו מגרמניה, אני זוכר את הבנייה, העסק לקח המון זמן. אבל לפי דעתי היה שווה את זה, וחבל שלא ממשיכים את בניית הבטון לשאר הכבישים.

יאיר.

Subaru Outback 2.5

גם כשהכביש נגמר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באירופה המערבית ובכבישים שנסללים במימונה בארצות האיחוד החדשות, נוהגים לסלול את האספלט על גבי שכבת בטון דבר שהופך את האספלט ליותר אמיד וכמובן את הסלילה ליותר יקרה. האספלט בארץ בזיוני ולא אמיד לאורך זמן כי סוללים על חצץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמיד, כי אם עמיד, כמו חלב. בארץ סוללים על מצע, שהוא חול מחצבה מהודק. לא על חצץ.

המונח המקצועי לכביש הזה נקרא מיסעת בטון. אאל"ט הראשונים שהשתמשו בשיטה היו הגרמנים, כאשר בשנות שלטון הנאצים החלה סלילת האוטובאהנים.

כביש הבטון טוב בהרבה מהאספלט ולא עולה משמעותית (באחוזים) יותר, מבקר המדינה כבר נתן דעתו על כך לפני 8 שנים. למע"צ הפתרונים.

אגב, למרות שנורא מפתה לתת בגז שם (כאילו יש לכביש פחות התנגדות לגלגול הרכב), תיזהר מאוד. מתנ"א אוהבים מאוד לארוב שם, לשני הכיוונים - בעיקר עם ממל"ז אבל גם עם דבורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכביש הוא עמיד והוא לעם אמיד, ולא ללבנטינים שלהשקיע בשבילם זו מילת גנאי . עמידותו לאורך שנים ואחזקתו הכמעט אפסית עושים אותו לזול יותר לטווח הארוך , אבל זה טוב לגויים, לא לעם היושב בציון

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שום מנחת מטוסים ושום מנחת נעליים.

מדובר בכביש בטון שנסלל לפני לא מעט שנים בציר הזה.

אני זוכר בתור ילד כשהייתי נוסע עם ההורים והייתי רואה את העבודות על הכביש.

לא מדובר בפלטות שהונחו על הכביש, אלא בסגמנטים שנוצקו במקום אחד אחרי השני בנפרד.

כבישי בטון נפוצים מאוד בחו"ל, בעיקר ארה"ב וקנדה והכביש הזה היה בגדר פיילוט של מע"צ לסלילת כבישי בטון בארץ.

יש לכביש חסרונות, אבל יש לו גם יתרונות, ופה אני מדבר על דעתי האישית ולא על מחקרים של מומחים.

הכביש באמת קצת פחות נעים, לא בצורה קיצונית, אבל פחות נעים מאספלט.

העניין הוא שאספלט דורש הרבה יותר אחזקה ומתדרדר מהר מאוד, לעומת הבטון ששדורש תחזוקה אפסית.

ולמרות שהוא יקר יותר לסלילה משמעותית לעומת האספלט הוא זול יותר לאחזקה.

בנוסף, למרות שהבטון הוא קצת פחות נעים, הוא שומר על האיכות שלו שנים ארוכות, וגם אם איכות הנסיעה שלו היא לא כמו אספלט חדש, היא עדיין נשמרת לאורך החיים שלו ולא כמו אספלט שאעחרי כמה שנים מקבל בורות, סדקים, שקיעות וכו'.

בעקרון הייתה למע"צ תכנית להתחיל לבנות כבישי בטון כי הם מוכחים כאיכותיים ועמידים יותר, וכבר היה תכנון קונקרטי להמשיך את כביש 3 בבטון לכיוון מערב, אבל בסוף מע"צ קלטו שהעלויות גדולות עליהם אז הם החליטו לרדת לגמרי מכבישי בטון בישראל.

אגב, גם כשיש כביש בטון עדיין לא נפטרים מאספלט לחלוטין כי אם מסתכלים טוב אפשר לראות שעדיין משתמשים בו בשוליים למשל.

ומע"צ לא רק שהחליטו לא לסלול יותר כבישי בטון אלא גם אפילו את התיקונים בכביש הקיים הם עושים בצורה פיראטית עם אספלט, פשוט בושה.

מכיר את זה , עיריית ראשון דואג לעשות את זה הרבה , וזה פשוט בלתי נסבל , לדוגמא בקטע הכביש מול פאב הברסה למי שכמיר פשוט זוועתי .

על החוק להיות אדפטיבי בהתאם לרוח הזמנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5437 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...