Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מישהו מוכן להסביר את החוק שמגביל ירידה לשטח ?

MOSHE18
שימו לב! השרשור הזה בן 5466 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אז כפי שהבנתם התחדשתי לפני כחודשיים בניסאן X - TRAIL 2.5 2006, עכשיו, כשמתקרב הקיץ והימים הנעימים ברצוני לרדת קצת לשטח, דבר שלא עשיתי מעולם, כפי שאני יודע יש חוק שמגביל את הירידה לשטח.

מישהו מוכן להבהיר היטב את החוק ?

האם חוק זה תופס רק לחופי רחצה ? בין אם מוכרזים ובין אם לא ?

האם יש חוק שמגביל ירידה לשטח כמו דיונות וכו' או שזה חופשי ?

הידע שלי בנושא זה לא רחב במיוחד, אשמח לקבל קצת ידע מחברי הפורום.

משה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסור לך להגיע לחופי ים לא משנה אם מוכרז או לא ויש השנה אכיפה מוגברת בנושא.

מותר לך לסוע בדיונות חול רק לשים לב טוב טוב שהאיזור לא מוכרז כשמורת טבע, כי גם באזורים הנל אסור לנסוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק שזאת לא שמורת טבע.

תבדוק שאתה לא עולה על צמחים מוגנים.

תבדוק שאתה לא עולה על חיות מוגנות.

ועוד.

יש חופים שמיועדים לירידה עם רכבי שטח(יש בהרצליה אחד)

יש שבילים של רשות שמורות הטבע.

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד אחד יש את החוק היבש והוא אומר שאסור לנסוע על חוף הים (לא משנה אם מוכרז או לא), ובשמורות טבע מותר לנסוע אך ורק במסלולים המסומנים.

מעבר לחוק היבש צריכה להיות הבנה אצל כל בעל רכב שטח (ג'יפ,טרקטורון או מוטו-קרוס) שכל ירידה לשטח פוגעת בחי ובצומח של האזור ולכן אם יש אזור התכנסות של רכבי שטח (כמו באמת הבור של רמת אביב) אז אין ממש בעיה אבל לרדת לאיזה דיונה נידחת ולהתחיל לפרוץ בה נתיבים חדשים זה מותר אבל מאוד מאוד מזיק ומאוד לא רצוי.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסור לרדת ברכב מנועי כלשהו, לחופי הים, מוכרזים ולא מוכרזים, עד למרחק של 100 מטרים מקו המים.

כן, אני יודע שתיאורטית זה הופך את הנסיעה בכמה קטעים של כביש החוף ושל כביש 90 (כינרת, ים המלח) וכביש 92 (כינרת) ללא-חוקיים... אבל ככה זה. מדינה מפגרת.

בשטח:

בתחומי שמורות טבע מוכרזות מותר לנסוע אך ורק על שבילים מסומנים ורק בשעות היום. חניות לילה ניתן לבצע רק בחניוני הלילה המוכרזים. פקחי רשות שמורות הטבע אוכפים את ההגבלות הללו והקנסות אינם מהנמוכים - ראו הוזהרתם.

בכל שטח שאינו שמורה מוכרזת, מותר תיאורטית לנסוע ולישון איפה שרוצים ומתי שרוצים. תיאורטית - משום שגלגלי הרכב חורצים "קוליסים", פוגעים בצמחיה ובבעלי חיים, ולכן - נהגי רכבי השטח מתבקשים לא לרדת מהשבילים גם בשטח שאינו מוכרז כשמורה.

שטחים נרחבים, בעיקר בנגב, רמת הגולן, מדבר יהודה, אבל גם בכרמל וברמות-מנשה ועוד ועוד, משמשים את צה"ל לאימונים, חלקם באש חיה, ולכן הכניסה אליהם והנסיעה בהם אפשרית רק בסופי שבוע ובחגים. לעתים קורה שיחידות מסויימות נאלצות להתאמן גם בסופי שבוע ולכן אם אתם מתכננים טיול שכולל מעבר בשטחי אימונים/אש גם בסופ"שים/חגים, מומלץ לתאם את הכניסה/מעבר עם מפקדות תיאום האימונים של הפיקודים הרלוונטיים (דרום/מרכז/צפון) כדי למנוע מצב של פגזים ומצררים שורקים מעל לראש... בכל מקרה של מעבר בשטח אימונים - אסור באיסור חמור לרדת מהשביל, לא לנגוע, לא להזיז ולא להרים גרוטאות וחלקי מתכת שעשויים להתגלות כנפלי פגזים, פצצות או טילים - וכבר קרו אסונות!

שבילי שדות - מותרים בנסיעה, אבל אנא מכם, נא לא לרדת מהשביל ולעלות על שטחים מעובדים ולפגוע בפרנסתם של חקלאים.

בסה"כ, ביחס למה שקורה בחו"ל, שם רוב השטחים הינם פרטיים/אסורים בכניסת רכב מנועי, מצבם של חובבי השטח בישראל מצוין - רוב השטחים הפתוחים הינם אדמות מדינה ומותרים לכניסת הציבור הרחב על ג'יפיו, אופנועיו וטרקטורוניו במגבלות שהוזכרו. אז בבקשה - אל תסטו מהשבילים, אל תשחיתו, אל תשליכו אשפה - גם כדי לשמור על הטבע, וגם כדי לשמור על מירקם יחסים תקין עם הרשויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה לציין שבפלמחים אסור להיות בעקרון, הכוונה היא לחוף עצמו ולא השטח שבין נחל סורק לים/אשדוד (שגם שם יש בעיה בגלל המטווח בחלק מהאיזור).

לגבי הבור, הבנתי שבקרוב זה הולך להעלם בגלל "מגה-טיילת" (טיילת מאשקלון עד חיפה אם אני זוכר נכון).

חוצמזה, יש הרבה נקודות יפות לעמוד מעל הים בלי להכנס לחוף ולפגוע בשמורות.

(אני חולה על הים זה כדורי הרגעה טבעיים שלי, ואני מסתדר בלי ירידה לחוף)

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5466 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...